Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2007 o 15:08, RobeN napisał:

> ... tylko po co?^^

No ja liczyłem grę z sensem ;) Jak bym chciał nieograniczoną liczbę potworów to bym sobie Diablo
włączył :D


No faktycznie - też to jest jakaś opcja:) Ja pierwsze srebrne talenty miałem chyba przed połową aktu drugiego - one chyba są od 15 poziomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 14:32, RobeN napisał:

Lowsys ma rację. Karta nie wyrabia.
Procek nie ma czego tam liczyć - wykorzystywany jest OK.

No tak, rozumiem jeżeli byłyby jakieś artefakty, albo nie szło wyświetlić niektórych elementów - ale ludzie! na minimalnych się tnie, a nie wygląda wtedy aż tak fenomenalnie! dodatkowo zawsze sądziłem że za płynnośc gry odpowiada ram & procesor ... i w dalszym ciągu nie wiem dlaczego jest w takim niewielkim stopniu wykorzystywany (przecież można by np. szybciej doczytywać lokacje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 13:47, ceSSar napisał:

ja zapytam tylko : czy juz ktos testowal wiedzmina na laptopie, jesli tak to jakie parametry
mial sprzet?

Benq Joybook P52: dwujajowy AMD Turion64 X2 TL-50, 1 GB RAM, ATI Mobility Radeon X1600 (na najnowszych Omegach).
Gra działa płynnie w natywnej rozdziałce (1280x800) na medium z widokiem izometrycznym. Niewielkie zaciachy tylko w kilku cut-scenkach oraz w trybie TPP. Ogólnie gra się całkiem przyjemnie i bez większych zwieszek, ale...

...1 GB RAM to za mało i niektóre lokacje tragicznie długo się ładują, bo wszystko leci przez przestrzeń wymiany HDD. Na szczęście jak już się wszystko wczyta, to jest płynnie - co opisałem wyżej. Przy obniżeniu rozdziałki do 1024x640 (niższa "panorama") wszystko jest satysfakcjonująco płynne a gra nadal wygląda bardzo ładnie (troszkę gorzej z elementami interfejsu, doskwiera im mała pikseloza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie gra działa trochę dziwacznie, wszytko na maxa mam około 20 klatek, gdy przełącze na min wszystko mam 22 klatki na sekundę. Trochę dziwne, wiecie co można zrobić z tym fantem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 13:47, ceSSar napisał:

ja zapytam tylko : czy juz ktos testowal wiedzmina na laptopie, jesli tak to jakie parametry
mial sprzet?


Mi chodzi na laptopie:
Turion 64 1.7 Ghz
Radeon X700
1 GB RAM
Windows Vista

Wszystko poniżej minimalnych wymagań, ale gram i w ogóle mi się nie zacina, co z tego, że na najniższych ustawieniach grafy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę źle myślałeś.
Za płynność odpowiada karta graficzna. Owszem Procek przy obliczaniu danych niegraficznych (tu w szczególności wszelkie RTSy itd), RAM dla danych typu cache lokacji itp.
Ale za sam gameplay to już karta.
Łatwy przykład: Weź Obliviona odpal na standardzie, a potem zasyp go textuarmi UltraHigh + Far Distance HighPolygon Gemoetry. Gdy przekroczysz ilość RAM karty, to zacznie się slajd show :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 07:10, Karharot napisał:

Po pierwsze musisz się zgłosić do płatnerza nie do czeladnika lub sprzedawcy broni. Po drugie
musisz mieć w plecaku 3 runy


Zgłosiłem się do kowala ( krasnolud ), bo płatnerz zakonu nie chce ze mną handlować. Jedny co mi zaoferował kowal to możliwośc kupna miecza już wykutego z 3 czerwonych run ( a nie chodzi o rudy ?) i możliwośc sprzedania mu posiadanych przeze mnie.

Dnia 30.10.2007 o 07:10, Karharot napisał:

nie brał pod uwagę miecza z czerwonego meteorytu który miałem na ludzi


Ten miecz nie jest mieczem Wiedźmińskim, więc chyba nie można walcząc nim stosowac wiedźmińskich stylów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 15:55, hehe napisał:

> Po pierwsze musisz się zgłosić do płatnerza nie do czeladnika lub sprzedawcy broni. Po
drugie
> musisz mieć w plecaku 3 runy

Zgłosiłem się do kowala ( krasnolud ), bo płatnerz zakonu nie chce ze mną handlować. Jedny
co mi zaoferował kowal to możliwośc kupna miecza już wykutego z 3 czerwonych run ( a nie chodzi
o rudy ?) i możliwośc sprzedania mu posiadanych przeze mnie.

> nie brał pod uwagę miecza z czerwonego meteorytu który miałem na ludzi

Ten miecz nie jest mieczem Wiedźmińskim, więc chyba nie można walcząc nim stosowac wiedźmińskich
stylów ?


Runy tyczą się chyba tylko miecza srebrnego, a rudy zwykłego stalowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych (ew. CDP, było by miło), którzy mieli kontakt z angielską wersją Łiczera.
Mianowicie, jak polskie głosy wypadają na tle angielskich? Czy w polskiej wersji występuje słownictwo w stylu powieści Sapkowskiego (w sensie - archaizmy i tym podobne)? Podejrzewam, że bardzo dodatnio wpłynęłoby to na klimat. A pytam się, bo mam okazję za pośrednictwem wujka w Anglii mieć Wiedźmina po angielsku. Doradźcie, ok? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie z CDP, może czas na jakiś konkretny patch lokacji/wymagań? Przecież w Wyzimie Handlowej się nie da grać... Klasztorna chodzi bez zacięć zupełnie, natomiast w Handlowej jest pokaz slajdów... odświeżanie obrazu raz na kilkanaście sekund :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać jest to sprawa sprzętu.
Fakt, że wydajność jest mniejsza, ale nie aż tak (przynajmniej u mnie).

O tym jednak powinno się chyba informować na forum wiedźmina - to tam ekipa RED siedzi ;)
Jestem jednak przekonany, że prace trwają - liczę na to, że będzie to poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Czy zadanie Tajemnicza Wieża(u Kalksteina)(czy jak tam się to zadanie nazywa)trzeba ukończyć,by skończyć Akt II?Jeśli tak to gdzie jest ostatni kamień(bo mam wszystkie tylko tego nie co np.W misiu Kudłaczu jest).
A tak z innej beczki.Gdzie jest Berengar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 16:00, Keohun napisał:

Panowie z CDP, może czas na jakiś konkretny patch lokacji/wymagań? Przecież w Wyzimie Handlowej
się nie da grać... Klasztorna chodzi bez zacięć zupełnie, natomiast w Handlowej jest pokaz
slajdów... odświeżanie obrazu raz na kilkanaście sekund :/


W handlowej są problemy? Jakie? Ja nie mam najmniejszych ścięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 15:44, fish13 napisał:

A u mnie gra działa trochę dziwacznie, wszytko na maxa mam około 20 klatek, gdy przełącze na
min wszystko mam 22 klatki na sekundę. Trochę dziwne, wiecie co można zrobić z tym fantem??


Graj na maxa;) Jeśli dobrze ci się gra to graj jeśli nie to niewiem... a spełnia Twoj komp wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gra sie nie zacina na najwyższych detalach, tylko na cholere tyle lokacji. Np. w fable po prostu sie wchodziło do domu a tutaj? mała chałupa sie ładuje nawet kilka minut! Pod tym względem zupełna porażka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 15:55, RobeN napisał:

Za płynność odpowiada karta graficzna


Procek też w pewnym sensie też. Chyba procek odpowiada za takie rzeczy jak falowanie liści czy padający deszcz, o AI komputeranie wpominając. Procek dostarcza też grafice informacje o danych do wyświetlania. Określenie że procek stanowi "wąskie gardło" chyba wzieło się właśnie od tego że procek czasem nie nadąża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 16:06, konrad.t5 napisał:

Mi gra sie nie zacina na najwyższych detalach, tylko na cholere tyle lokacji. Np. w fable po
prostu sie wchodziło do domu a tutaj? mała chałupa sie ładuje nawet kilka minut! Pod tym względem
zupełna porażka....


No to mi się ładuje chałupka po 10 sekund maks. Ale to jest trochę zryte :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 16:04, gorn63 napisał:

Mam pytanie.
Czy zadanie Tajemnicza Wieża(u Kalksteina)(czy jak tam się to zadanie nazywa)trzeba ukończyć,by
skończyć Akt II?Jeśli tak to gdzie jest ostatni kamień(bo mam wszystkie tylko tego nie co np.W
misiu Kudłaczu jest).


W poradniku masz wszystko napisane, w razie czego, mogę Ci podać, gdzie jaki znaleźć (jak podasz nazwę kamienia). Zadanie Tajemnicza Wieża kończy rozdział drugi, i tak na prawdę trzeba skończyć kilka questów, by dojść do końca.

Dnia 30.10.2007 o 16:04, gorn63 napisał:

A tak z innej beczki.Gdzie jest Berengar?

Kto o nim wspomina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 16:04, kedzior141 napisał:

> A u mnie gra działa trochę dziwacznie, wszytko na maxa mam około 20 klatek, gdy przełącze
na
> min wszystko mam 22 klatki na sekundę. Trochę dziwne, wiecie co można zrobić z tym fantem??


Graj na maxa;) Jeśli dobrze ci się gra to graj jeśli nie to niewiem... a spełnia Twoj komp
wymagania?


Mój komp:

Intel Pentium IV 3.0 Ghz HT
2048 MB RAM
Radeon X1950PRO 512 MB i 256 Bt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować