Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego FIFA 14 na PC nie będzie next-genowa? Bo gracze używają za słabych komputerów

97 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2013 o 10:25, Phoenixpl napisał:

Hahahaha tylko czemu MS na E3 wszystkie gry "puszczal" z kompa?

Bo to był wypasiony komp, jakiego mało kto posiada? Po co przeciętny użytkownik ma kupować takiego potwora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i mają taką moc, tylko ważne jest ilu ludzi ma takie PC, a jaki procent gorsze. EA patrzy na zysk. Jeśli X ludzi ograniczałyby minimalne wymagania, to automatycznie straciliby X klientów. Poza tym łatwiej zoptymalizować coś pod konkretną konfigurację, niż na kilka różnych. Tutaj przykładem może być iPhone. Na papierze gorszy, a niektóre produkcje działają na nim lepiej niż na telefonach z Androidem z lepszą konfiguracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem Pewny, że już stary 8800 poradził by sobie z tą nową Fifą.
>

Pewnie tak, leży i kurzy się u mnie na szafie, jakbym ją odpalił to pewnie by poszło. To jest możliwe, że większość ludzi grających w FIFA NIE zmieniała komputera przez 5-6 lat, bo tylko do FIFA w odniesieniu do grania, im był potrzebny, to jest bardzo prawdopodobne. Stąd też argument EA jest LOGICZNY wbrew waszemu rozumowaniu. Większość moich znajomych nie kupuje nowych komputerów, ale w FIFA zawsze sobie pograją. EA celuje w masowość. Oczywiście, może to być też mało wyszukaną wymówką w przypadku gdy po prostu im się nie chce bądź nie opłaca zrobić nowej next-genowej Fify na PC. Musicie wyjść poza horyzonty ograniczonego myślenia i myśleć nie jako przeciętny gracz, ale jako korporacja, dla której liczy się zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA kłamie w żywe oczy, gry tworzone na Xboxa One hulają na PC z Windows 7 (sic!) na pokładzie. Nic nie jest za słabe to po prostu zagrywka marketingowa żeby ludzie mieli powód do zakupu nowych konsol. EA w tworzeniu sztucznych barier staje się mistrzem, wciskają ludziom te same bzdury co kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 10:25, Phoenixpl napisał:

Hahahaha tylko czemu MS na E3 wszystkie gry "puszczal" z kompa?

Sześciordzeniowy Core i7 (który w najtańszej wersji to dwa tysiące złotych, najdroższy - ponad cztery) podkręcony tak, że trzeba go było chłodzić wodą + GeForce 680/780.

Przecież wszyscy gracze PCtowi mają taki sprzęt.
Chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego, na czym ludzie grają w FIFĘ. Nie, high-endowe GPU (ba, nawet mid-endowe) posiada procent tych graczy.

No i ponownie gratuluję niektórym porównywania mocy PCtów do konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 10:40, Laston napisał:

EA kłamie w żywe oczy, gry tworzone na Xboxa One hulają na PC z Windows 7 (sic!) na pokładzie.
Nic nie jest za słabe to po prostu zagrywka marketingowa żeby ludzie mieli powód do zakupu
nowych konsol. EA w tworzeniu sztucznych barier staje się mistrzem, wciskają ludziom
te same bzdury co kilka lat.


Ale co to ma do rzeczy? EA nie powiedziało, że komputery nie uciągną tej gry tylko, że wielu ludzi ma komputery które nie uciągną nowej fify (w domyśle stare komputery).

Każdy pisze o grafice, a dużo osób pomija kwestię procesorów. Podejrzewam, że za inteligencję piłkarzy będą odpowiadały procesory, a nie karty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2013 o 10:43, zdenek117 napisał:

Ale co to ma do rzeczy? EA nie powiedziało, że komputery nie uciągną tej gry tylko, że
wielu ludzi ma komputery które nie uciągną nowej fify (w domyśle stare komputery).

Najpopularniejsze karty na Steamie to Intel HD Graphics 3000 i Intel HD Graphics 4000.

Dnia 18.06.2013 o 10:43, zdenek117 napisał:

Każdy pisze o grafice, a dużo osób pomija kwestię procesorów. Podejrzewam, że za inteligencję
piłkarzy będą odpowiadały procesory, a nie karty graficzne.

Tak, a większość graczy na Steamie nadal ma tylko 2 rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa jasne. Silnik do sportówki jest bardziej zasobożerny niż Cry Engine 3 i Frostbite 3. Mój słaby 3 letni komp z czerordzenowym i5, 6GB ramu i HD5850 radzi sobie na luzie z wyżej wymienionymi silnikami a polegnie w starciu z ich Ignite, który zresztą nie kopie dupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ale co to ma do rzeczy? EA nie powiedziało, że komputery nie uciągną tej gry tylko,
> że
> > wielu ludzi ma komputery które nie uciągną nowej fify (w domyśle stare komputery).
>
> Najpopularniejsze karty na Steamie to Intel HD Graphics 3000 i Intel HD Graphics 4000.
> > Każdy pisze o grafice, a dużo osób pomija kwestię procesorów. Podejrzewam, że za
> inteligencję
> > piłkarzy będą odpowiadały procesory, a nie karty graficzne.
> Tak, a większość graczy na Steamie nadal ma tylko 2 rdzenie.

No nareszcie ktoś napisał z sensem, dokładnie tak. To, że ja mam gtx 560 nie znaczy, że każdy taką kartę posiada, większość ludzi nie jest zainteresowana zakupem nowych kart graficznych, królują tanie z marketu z magicznymi 1GB, bądź zintegrowane. EA to zauważyło i nie chce pakować się z nowym silnikiem na PC, bo dla nich liczy się tylko kasa, nie ma graczy nie ma kasy. Jednakże gdyby każda firma miała podobne rozumowanie jak EA, to niestety nie mielibyśmy takich gier jak Crysis, BF, Wiedźmin, Metro

Chopek XDR RAM w PS3 to całkiem inna struktura ziom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy to downy jesteście (bez obrazy)... co z tego, że macie mocniejsze kompy, jak PS3 ma 256mb RAM i nie odstaje aż tak zbytnio od dzisiejszej grafiki... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Taa jasne. Silnik do sportówki jest bardziej zasobożerny niż Cry Engine 3 i Frostbite
> 3. Mój słaby 3 letni komp z czerordzenowym i5, 6GB ramu i HD5850 radzi sobie na luzie
> z wyżej wymienionymi silnikami a polegnie w starciu z ich Ignite, który zresztą nie kopie
> dupy?

Nie jesteś w stanie przeczytać komentarzy powyżej? FIFA to produkcja masowa, a zdecydowana większość jej odbiorców NIE MA komputera który uciągnie CryEngine czy Frostbite. Tu nie chodzi o to, że komputery w ogóle nie podołają nowemu silnikowi, tylko, że WIĘKSZOŚĆ komputerów temu nie podoła. Wbrew temu co może się wydawać niektórym tutaj, typowy zjadacz chleba nie wydaje co roku kilkuset złotych na upgrade, ani 3,5tys. złotych na nowy komputer raz na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2013 o 10:48, Dared00 napisał:

Najpopularniejsze karty na Steamie to Intel HD Graphics 3000 i Intel HD Graphics 4000.

Dnia 18.06.2013 o 10:48, Dared00 napisał:

Tak, a większość graczy na Steamie nadal ma tylko 2 rdzenie.


Pamiętam jak byłem mały. Ja i moi znajomi nie mieliśmy super komputerów. Pojawiał się moment, że któremuś nie działała fifa. Zwłaszcza jak wyszła ta, na nowym silniku. Naszych rodziców nie było stać na częstą modernizację koputerów. Grafikę można było wymienić, ale przychodził moment, kiedy trzeba było zakupić nową całość. Myślę, że dzisiaj też jest wiele takich osób, jak ja i moi znajomi jak byliśmy dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=YE9S3zQx_2k

No sorry... ale jeżeli kilkuletni PC potrafi uciągnąć najnowszą grę FIFA na najwyższych ustawieniach graficznych to jaki problem jest dodać nowy silnik graficzny? Nie widzę problemu, chyba że EA chce po prostu w ten sposób "zwiększyć" sprzedaż najnowszej części. Problem jest w tym, że znowu przez dobrych kilka lat gry z tej serii będą wyglądały na PC średnio w porównaniu do swoich braci z konsol. Podobna sytuacja jaka była z 11-tką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować