Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age Keep - nowy system importu zapisów do Dragon Age: Inquisition

15 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

BioWare wpadło na świetny pomysł, w jaki sposób pozwolić graczom na przeniesie do Dragon Age: Inquisition decyzji, które podejmowali w poprzednich odsłonach serii. Nie będzie to bezpośredni import zapisanych stanów gry, ale rozwiązanie oferujące znacznie więcej możliwości.

Przeczytaj cały tekst "Dragon Age Keep - nowy system importu zapisów do Dragon Age: Inquisition" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny pomysł - i dla tych, którzy pominęli niektóre częsci (jak ja - olałem "dwójkę") i dla tych, którzy nie grali w ogóle. A także dla tych, którzy nie trzymają latami sejwów ;-).

Ostatnio na BioWare leci ostra krytyka (nie wnikam za bardzo czy zasłużona czy nie, po częsci IMO raczej tak), ale w tym wypadku trudno się o coś przyczepić - ktoś tu pomyślał o graczach i oby inni deweloperzy też poszli tą drogą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę fajny pomysł - i dla tych, którzy pominęli niektóre częsci (jak ja - olałem
> "dwójkę") i dla tych, którzy nie grali w ogóle. A także dla tych, którzy nie trzymają
> latami sejwów ;-).
>
> Ostatnio na BioWare leci ostra krytyka (nie wnikam za bardzo czy zasłużona czy nie, po
> częsci IMO raczej tak), ale w tym wypadku trudno się o coś przyczepić - ktoś tu pomyślał
> o graczach i oby inni deweloperzy też poszli tą drogą ;-)
A i owszem, zaczęli nagle udawać, że dbają o graczy, bo nie pozostała im już żadna inna opcja. Przez kilka ostatnich lat Electronic Arts traktowało nas jak dojne krowy, jednocześnie zupełnie odwracając się od swoich najstarszych i najwierniejszych klientów uznając casuali (tfu!) za swój nowy target. Teraz, gdy ich niegdyś potężne imperium zaczęło się chwiać w posadach, zaczynają chwytać się brzytwy, ale nie należy zapominać, iż każdy ich gest skierowany w naszą stronę jest jedynie złudzeniem. Gdy tylko odzyskają dawną pozycję na rynku (w co wątpię), wszystko wróci do "normy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat straciłem ostatnio moje save''y z DAO, co nie zmienia faktu, że te 6 postaci, którymi zaliczyłem Początek + Przebudzenie + All DLC-s trochę boli. Sam pomysł fajny, ale czy przypadkiem nie ograniczy się to do wyborów niby istotnych w Inkwizycji? Podejrzewam, że nie będzie można ''zabić Leliany'', bo to już z perspektywy DA II się gubi, więc trochę do dupy ten generator w ostatecznym rozrachunku może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł. Bez skrupułów będę mógł jakby co wybrać wersję na PS4. I skoro robią do tego oddzielną aplikację, to na pewno będzie to coś rozbudowanego. Zresztą, w samym opisie mamy napisane, ze chodzi o decyzje takie jak: kogo zabiliśmy, komu pomogliśmy, kto był z nami w teamie najczęściej i jakie mielismy stosunki z towarzyszami, kto doszedł dzięki nam do władzy, komu zaszkodziliśmy etc.

Ale nie, pozytywne info, ale to EA i BioWare, więc trzeba narzekać :P DA2 nie było udane, ale sam mimo to czekam na Inqusistion, bo zapowiada się o wiele lepiej (DA2 NIE zapowiadało się na żadnym etapie idealnie).

BTW, pewnie taki system też wprowadzą przy okazji nowego Mass Effecta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholernie dobry pomysł, aczkolwiek fani już wcześniej udostępniali coś takiego do dwójki, jeśli ktoś nie grał w jedynke, albo stracił zapisy.

W każdym bądź razie bardzo wygodna opcja dla ludzi którzy darowali sobie koszmarną dwójkę albo nie do końca spodobały się im poprzednie wybory, a nie mają ochoty przełazić drugi raz gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2013 o 09:03, Lordpilot napisał:

Ostatnio na BioWare leci ostra krytyka (nie wnikam za bardzo czy zasłużona czy nie, po
częsci IMO raczej tak), ale w tym wypadku trudno się o coś przyczepić - ktoś tu pomyślał
o graczach i oby inni deweloperzy też poszli tą drogą ;-)

Krytyka jest dobra, niech czują że mają bat nad sobą to będą robić normalne gry a nie płodzić potworki.
Sami przyznali że DA II była pomyłką ( a żałosna mała ilość DLC wydanych do niej tylko to potwierdza). Może teraz wyjdzie im coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wszystko pięknie, tylko co z tego skoro taka Leliana mimo że u niektórych ubita i tak w DAI się pojawi.
Poza tym wątpię że zrobią kilka różnych wersji scenariusza tylko dlatego że u kogoś rządzi Alistair (canon zresztą), a u niektórych Anora.
Pewnie ograniczy się do tego kogo spotkamy w grze i tyle.

@Zdenio
Ja się otwarcie przyznaję do hejcenia EA i BW. Mam dosyć ich machlojek od czasu ME2, i nie zanosi się na zmiany. Cokolwiek by nie zrobili to mam to gdzieś i nie kupię.

@Shaddon
Podpisuję się pod twoim postem w 100% ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 15:06, Sanders-sama napisał:

Jak zwykle wszystko pięknie, tylko co z tego skoro taka Leliana mimo że u niektórych
ubita i tak w DAI się pojawi.

Coś gdzieś twórcy wspominali, że będą w tym przypadku wyjaśnione okoliczności jej wskrzeszenia, aczkolwiek różnie może z tym być, biorąc pod uwagę dotychczasową trafność obietnic Bioware. Już w dwójce był zmieniony dialog, jeśli w jedynce się ją zabiło, ale nic on nie wyjaśniał.

Zmiany na pewno nie będą duże, bo Bioware forsuje swój kanon. Lepiej zresztą żeby nie silili się na zbyt dużą ilość "wyborów", bo zawsze to ogranicza pewne wątki i obecność ważnych postaci z poprzednich części (jeśli mogło im się coś stać wcześniej). Jak dla mnie taki edytor może być, nawet przy niewielkim znaczeniu wyborów, bo przynajmniej można usunąć bugi (np. w moim przypadku błędnie w dwójce Zevran był odczytany jako żywy, a Nathaniel Howe jako martwy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bioware dobrze wie, że wybory w ich grach tylko smaczek, w końcu każdego można wskrzesić / sklonować / poskładać z tysięcy różnych części. Co się czepiacie? Przecież wytłumaczyliśmy! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Jak zaimportować zapisane stany gry, jeśli nowa odsłona serii działa na innym silniku”
Zastanawia mnie czy oni robią z ludzi idiotów czy sami idiotycznie zaprojektowali system zapisu… Taki save to powinna być jakaś wariacja XML-a i tyle, coś w stylu:

<save>
<characterData>
<name>The Warden</name>
<race>human</race>
<gender>male</gender>
<class>mage</class>
<orgin>magi</orgin>
</characterData>
<choices>
<anvilOfTheVoidDestroyed>false</anvilOfTheVoidDestroyed>
<loghainWasKilledBy>Alistair</loghainWasKilledBy>
</choices>
<companions>
<morrigan>
<approval>93</approval>
<romance>true</romance>
<companionQuest>
<done>true</done>
<flemethKilled>false</flemethKilled>
</companionQuest>
</morrigan>
</companions>
</save>

Tak czy siak bardzo dobrze że robią coś takiego bo na pewno masie ludzi którzy nie grali, nie zapisali sobie sevów lub nie chce im się przechodzić kolejny raz z innymi wyborami na pewno to się przyda. Szkoda że przy Mass Effect nie zrobili nic tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się coś do ustawienia sytuacji w Wiedźminie 3, bo w jedynkę nie mogę kolejny raz grać (jakieś tam kłopoty ze sterownikami), a przejście 2 po raz 9-ty też mi się nie uśmiecha tak do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 23:13, NemoTheEight napisał:

Przydałoby się coś do ustawienia sytuacji w Wiedźminie 3, bo w jedynkę nie mogę kolejny
raz grać (jakieś tam kłopoty ze sterownikami), a przejście 2 po raz 9-ty też mi się nie
uśmiecha tak do końca.


O ile pamiętam, na oficjalnym forum udostępniali sejwy, może znajdziesz ten, który ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować