Zaloguj się, aby obserwować  
Bobo

Dreamfall

298 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2007 o 16:13, jakubcjusz napisał:

Zauważyłeś datę na tej animacji? To chyba wydarzenie sprzed kilku dni zanim Bryan wyruszył
do Arkadii. Nie widzę tu nadziei na poprawę.


Zauważyłem :) A zwróciłeś uwagę na tekst jaki jest tam wypowiadany :) I wiążąc to z tym kim jest Zoe to wedłóg mnie coś się może zmienić :) To moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 16:27, tomcio-ndm napisał:

Zauważyłem :) A zwróciłeś uwagę na tekst jaki jest tam wypowiadany :) I wiążąc to z tym kim
jest Zoe to wedłóg mnie coś się może zmienić :) To moje zdanie.


Hehe :) Mam nadzieję, że jak najszybciej się dowiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, jestem teraz w japonii, konkretnie w muzeum Wati Corp chc przejść przez dzwi zabezpieczone zamkiem biometrycznym, Olivia wysłała mi program ( dostałem taką wiaomość) ale gdy chce zhackować urządzenie włącza się alarm.... czy ma ktoś na to jakąś radę? (prosze tylko bez spojlerów, tylko odpowiedź na pytanie ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie The Longest Journey to najlepsza przygodówka jaka kiedykolwiek powstała. Chciałbym zakupic Dreamfall ale nie wiem czy druga część jest równie wciągająca jak pierwsza!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 10:45, Długi18 napisał:

Dla mnie The Longest Journey to najlepsza przygodówka jaka kiedykolwiek powstała. Chciałbym
zakupic Dreamfall ale nie wiem czy druga część jest równie wciągająca jak pierwsza!?


Fabuła jest tylko nieznacznie słabsza. Muzyka i grafika oczywiście o niebo lepsze. Niestety elementy zręcznościowe i niemal brak zagadek trochę psują zabawę. Ale za to zakończenie wynagradza wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem śmieszną propozycję obsady ewentualnego filmu Dreamfall.Natalie Portman jako Zoe i Evangeline Lilly jako April...LOL!

Pomijając fakt,że Evangeline bardziej pasuje do Zoe,to sama panna Portman zupełnie do niej nie pasuje!

http://www.tomsgames.com/us/2007/02/20/the_50_greatest_female_characters_in_the_history_of_video_games/page5.html
Komentarz co do tej propozycji obsady był następujący:Natalie Portman,kompletny bezmózgowiec i jak do tej pory najbardziej logiczny wybór.Gdzieee??!!!

Pomijając kwestię charakteru itp. Portmanka jest zdecydowanie brzydsza od Zoe,i to dużo,niska,i zupełnie inaczej wygląda.Kto wpadł na taki beznadziejny pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to ma być film na podstawie gry? A ja nic o tym nie wiem.
Kwestia gustu, mi naprzykład Natalie P. się podoba :)
Tylko, że bardziej by pasowała jako April, a z Evangeline to się zgadzam - mogła by grać Zoe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 21:44, tomcio-ndm napisał:

Hmm... to ma być film na podstawie gry? A ja nic o tym nie wiem.


Niestety nie... to jest tylko "co by było, gdyby... " :-/
Jednak Evangeline Lilly jako April to byłaby raczej pomylka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to całe szczęście, że to tylko gdybanie :)
Bo jak by się wziął za robienie tego filmu znany wszystkim chyba graczom reżyser to lepiej nie myśleć, co by z tego wyszło o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra full wypas. Najlepsza przygodówka w jaką grałem. Ciekawa fabuła, zróżnicowani bohaterowie. Mam nadzieję że wyjdzie druga część i zostaną wyjaśnione wszystkie niewyjaśnione wątki w pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 22:51, Kraju92 napisał:

Gra full wypas. Najlepsza przygodówka w jaką grałem.


No to chyba w niewiele grałeś. Nic nie ujmując Dreamfallowi, który jest grą "z duszą" - naprawdę, są lepsze przygodówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 23:23, vear napisał:

(...)
No to chyba w niewiele grałeś. Nic nie ujmując Dreamfallowi, który jest grą "z duszą" - naprawdę,
są lepsze przygodówki.


Jeśli chodzi o fabułę i, jak to nazwałeś, "duszę" to niewiele więcej jest takich gier. Ale jeśli patrzeć już na aspekt zagadek i tym podobne, to oczywiście, że się lepsze znajdą. Mój top 3:

- Atlantis - The Lost Tales (niestety obecnie niemal nie do uruchomienia pod XP :( )
- Najdłuższa Podróż
- Syberia 1

No i z przymrużeniem oka oczywiście Larry 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 23:45, jakubcjusz napisał:

- Atlantis - The Lost Tales (niestety obecnie niemal nie do uruchomienia pod XP :( )


Nie pamiętam już dokładnie, bo minęła niemal dekada, od kiedy ostatnio grałem w Atlantisa, ale czy polska wersja nie ma instalki DOSowej? Strona DOSBoksa deklaruje, że potrafi tę grę obsłużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2007 o 06:36, vear napisał:

Nie pamiętam już dokładnie, bo minęła niemal dekada, od kiedy ostatnio grałem w Atlantisa,
ale czy polska wersja nie ma instalki DOSowej? Strona DOSBoksa deklaruje, że potrafi tę grę
obsłużyć.


Hej! Dzięki! Jak ostatnio byłem na ich stronie, to Atlantis miał tylko status "Runable". A polska wersja faktycznie ma możliwość instalowania pod dosem... Już wiem, w co będę grał w ten weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno czaiłem się na Dreamfalla i kupiłem go i przeszedłem i czas na moją opinie o grze. Trochę Spojlerowania będzie.

Normalnie mam niedosyt taki. Jako można zakończyć grę i nie wyjaśnić tyle wątków. Co się stało z April , co stało się z Białą Smoczycą, czy Jerycho na pewno umarł , i czy WATIcorp zmanipuluje ludzi . Co się stało z rebeliantami i Aposotałem. I co z tą wieżą się stało.

I nie wiem czy żałować zakupu :P Ale sequel musi naprawdę wyjść , żeby wyjaśnić tyle wątków. Coś wiadomo na temat 2 części Dreamfalla.

Niedosyt i szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 18:30, olki77 napisał:

(...)Trochę
Spojlerowania będzie.


To u mnie teraz też ;)

Dnia 31.10.2007 o 18:30, olki77 napisał:

Normalnie mam niedosyt taki. Jako można zakończyć grę i nie wyjaśnić tyle wątków. Co się stało
z April , co stało się z Białą Smoczycą, czy Jerycho na pewno umarł , i czy WATIcorp zmanipuluje
ludzi . Co się stało z rebeliantami i Aposotałem. I co z tą wieżą się stało.


Zauważ, że czy to chodzi o film, książkę, czy grę, często mamy do czynienia z podobnym scenariuszem. Powstaje pierwsza część ze ścisłym zakończeniem (albo żeby mogła pozostać samotnie, jak nie będzie popularna, albo po prostu nie miało być części dalszej). Potem powstaje druga część, która urywa się w połowie, żebyś zakupił trzecią. Tak było z Piratami Z Karaibów, Matrixem, czy Grą Endera...

Co do wieży, to...
<SPOJLER>
Jak widać była jakoś powiązana z Konsolą Snów. W jakiś sposób zbiera marzenia ludzie ze Stark... WatiCorp w jakiś sposób porozumiewa się z Azadi i współpracują.

A co do Epril, to warto wspomnieć, że w pierwszej części posiadła zdolność oddychania pod wodą, więc jej upadek do wody pod koniec gry niczego nie oznacza... W sumie nie zdziwiłbym się, jakby Epril po upadku dokonała skoku do Stark, choć Smoczycza powiedziała, że już nie będzie mogła... Ale tu już wchodzę w moje interpretacje ;)
</SPOJLER>

Dnia 31.10.2007 o 18:30, olki77 napisał:

I nie wiem czy żałować zakupu :P Ale sequel musi naprawdę wyjść , żeby wyjaśnić tyle wątków.
Coś wiadomo na temat 2 części Dreamfalla.


Coś wiadomo... Ale są to tylko pojedyncze informacje - choćby taka, że Najdłuższa Podróż z numerkiem 3 ma być wydawana w rozdziałach...

Dnia 31.10.2007 o 18:30, olki77 napisał:

Niedosyt i szok :)


Taaaaaaak ;)

Aha... Jeszcze jedno... Jeśli czujesz niedosyt to na polskiej stronie Dreamfall'a trwa właśnie forumowe RPG kontynuujące historię z gry... I chyba ich wciągnęło, bo wątek mógłby się już chyba stać osobną powieścią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 22:10, jakubcjusz napisał:

<SPOJLER>
A co do Epril, to warto wspomnieć, że w pierwszej części posiadła zdolność oddychania pod wodą,
więc jej upadek do wody pod koniec gry niczego nie oznacza...
</SPOJLER>


(spojlery?)
Pragnę tutaj zaznaczyć,że wcale nie zdobyła takiej umiejętności.W trakcie niewoli u Maerumów (tych "syrenek" :P) uzyskała możliwość porozumiewania się w ich języku (poprzez połknięcie tej perły zmieszanej z paroma składnikami - smacznego,April :P).Oddychała przez ten niebieski polip,ale nie zdobyła tej umiejętności.Tak więc pewnie zginęła :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<spoiler>

>Oddychała przez ten niebieski

Dnia 03.11.2007 o 20:36, Skywalker560 napisał:

polip,ale nie zdobyła tej umiejętności.Tak więc pewnie zginęła :P.


Tutaj się nie zgodze. Zwróć uwagę, że pomiędzy pierwszą wizytą pod wodą (u Maerum), a drugą (wizyta u smoka na dnie) dosyć długo przebywała na lądzie i żaden polip jej w tym nie przeszkadzał.
Nigdzie nie jest powiedziane, że z czasem straciła tą umiejętność.
Gdyby miała zginąć to by nie wpadała do wody, no i zostaje jeszcze proroctwo do wypełnienia :P

</spoiler>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować