TYHE

Damska Szowinistyczna Loża Szyderczyń

33421 postów w tym temacie

Witam wszystkich po koszmarnym weekendzie. Na szczęście moje dolegliwości okazały się zapaleniem nerwu, a nie chorobą serca. Ale to chyba jedyny powód do radości, bo od jutra mam brać silny (sądząc z ulotki) lek przeciwzapalny i obawiam się problemów, bo po zastrzyku na pogotowiu prawie zemdlałam... Wygląda na to, że czeka mnie 20 dni bez piwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ja też witam;)

Dnia 16.07.2007 o 01:00, minimysz napisał:

Wygląda na to, że czeka mnie 20 dni bez piwa :(


No to rzeczywiście nic przyjemnego. To może wszyscy się wstrzymamy tych 20 dni. Będzie łatwiej. A zapasy piwnic Loży starczą na dłużej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 07:17, Dux napisał:

Będzie łatwiej. A zapasy piwnic Loży starczą na dłużej:)

Po ostatnich, dość częstych posiłkach zapasy mocno zubożały więc taka przerwa nie zaszkodzi ;P
Muszę się pochwalić ze wyjątkowo przebudziłem sie (i wstałem) o 6:47 czasu środkowoeuropejskiego (wiem bo dokładnie sprawdziłem, dla potomnych ;P) wdowiakm nie pytaj jak do tego doszło, wiem że bez pomocy sił nadprzyrodzonych dojść do tego nie mogło ale...chyba doszło ;D
Ps. Zasnąłem gdzieś ok 5:00, na dodatek po imprezie więc dodatkowo zmęczony byłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 07:36, Obi-wan Kenobii napisał:

Ps. Zasnąłem gdzieś ok 5:00, na dodatek po imprezie więc dodatkowo zmęczony byłem ;]

A mnie na imprezę nie zaprosił co za kolega, czekaj zobaczymy jak ja będę robił imprezę wtedy nawet nic nie powiem:P

Ps. Jutro znowu do Niemiec;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 07:56, wdowiakm napisał:

A mnie na imprezę nie zaprosił co za kolega, czekaj zobaczymy jak ja będę robił imprezę wtedy
nawet nic nie powiem:P

Oj, przecież to nie impreza domowa była ;P Tylko "okolicznych wsi i...wsi" Od samego rana były zawody powiatowe a następnie imprezę przeniesiono do parku...

Dnia 16.07.2007 o 07:56, wdowiakm napisał:

Ps. Jutro znowu do Niemiec;/

Ps. Jutro znowu do Niemiec :D Jupi ;))*
I jakie wrażenia po poznaniu Mamy Kasi? No i jak tam urodzinki? I najważniejsze, jak przeżyłeś te parę dni bez bez forum i Loży? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 08:02, Obi-wan Kenobii napisał:

Oj, przecież to nie impreza domowa była ;P Tylko "okolicznych wsi i...wsi" Od samego rana były
zawody powiatowe a następnie imprezę przeniesiono do parku...


Trzeba było tak od razu:)

Dnia 16.07.2007 o 08:02, Obi-wan Kenobii napisał:

Ps. Jutro znowu do Niemiec :D Jupi ;))*


Tak do Niemiec ale tylko tam i z powrotem:)

Dnia 16.07.2007 o 08:02, Obi-wan Kenobii napisał:

I jakie wrażenia po poznaniu Mamy Kasi? No i jak tam urodzinki? I najważniejsze, jak przeżyłeś
te parę dni bez bez forum i Loży? ;]

Dobre wrażenia było super tylko troszkę krótko:) Urodzinki sie udały gdyż bawiliśmy sie od rana do późnej nocy było super:) Wytrzymałem choć nie powiem, że nie skorzystałem z internetu mojej Ciotki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 14:59, KrzysztofMarek napisał:

Nie zostaną. Remont będzie trwał dwa razy dłużej niż zakładasz, kosztował będzie dwa razy więcej,
niż pesymistycznie obliczyłeś, a po remoncie okaże się, ze jeszcze trzeba będzie co nieco dokupić...


Wiem o tym dobrze dlatego wstępne koszty pomnożyłem razy dwa dodając jeszcze raz tyle czasu na wykonanie prac. Sugerujesz, że ta zasada jest poprawna w nieskończoność? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 07:17, Dux napisał:

To może wszyscy się wstrzymamy tych 20 dni. Będzie łatwiej.

No nie. Pijcie sobie, pijcie. Tylko nie zapomnijcie czasem za moje zdrowie wypić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 09:04, GeoT napisał:

> /.../> Wiem o tym dobrze dlatego wstępne koszty pomnożyłem razy dwa dodając jeszcze raz tyle czasu
na wykonanie prac. Sugerujesz, że ta zasada jest poprawna w nieskończoność? :)

Wiesz o tym dobrze, a mimo to popełniłeś bład. Nie wstępne koszty należało pomnożyć przez dwa, ale najbardziej pesymistyczne wstępne szacunki należało pomnożyć przez dwa. Dodaj do planowanych kosztów 30%, to może zbliżysz się do realiów. I na wszelki przypadek sprawdź ceny materiałow, pewnie znowu poszły w górę, przez co najbardziej pesymistyczny szacunek kosztów musisz zamienić na jeszcze bardziej pesymistyczny. A w końcu co, nie da się tego remontu odłożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Slyszeliście, że mamy nową partię LiS ? A najśmieszniejsze jest to, że na konferencji prasowej panowie - Giertych i Lepper - trzymali za łapy maskotkę - lisa ! Co Wy na to ? Dla mnie to jest śmieszne, ciekawa jestem, jak o naszym kraju (po takim widoku) myślą za granicą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nulinko nie przejmuj się tym widokiem :D LiS ma być podobno sprytniejszy od PiSu ale jeszcze się okaże kto jest bardziej rudawy :D Nasza polityka wygląda tak dziwacznie że już niczemu się nie dziwie :D. Napewno mieli lisa jako maskotke? Bo podobno jako logo mieli wziąźć lwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 15:14, Nulinka napisał:

Witam wszystkich :) Slyszeliście, że mamy nową partię LiS ? A najśmieszniejsze jest to, że
na konferencji prasowej panowie - Giertych i Lepper - trzymali za łapy maskotkę - lisa ! Co
Wy na to ? Dla mnie to jest śmieszne, ciekawa jestem, jak o naszym kraju (po takim widoku)
myślą za granicą ...


Rozumiem więc, że KrzysztofMarek przestaje od dziś używać (oprócz gg) również FireFoxa? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tak, na pewno to był lis (rudy). Sprawdziłam jeszcze raz dla pewności. Eh, tacy dorośli a bawią się pluszakami...niesamowite. ;P
GeoT - pewnie tak, nawet już się nie odzywa...Może instaluje już coś nowego...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 15:20, GeoT napisał:

> /.../> Rozumiem więc, że KrzysztofMarek przestaje od dziś używać (oprócz gg) również FireFoxa? ;))

Nie przestaję. I od razu wyjaśniam, że nie mogę przestać. Po prostu z czystego lenistwa jeszcze żadnej innej przeglądarki nie zainstalowałem. Niektóre aplikacje (w tym Symantec''a) potrzebują do uppgrade wyłącznie produktu Microsoftu. No to nie powiększam bałaganu w kompie instalując drugą przeglądarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie moje problemy z kupnem karty graficznej? Oto jej ciąg dalszy!!! A więc dziś dokonałem zakupu. Bardzo fajnie wygląda ta karta, pudełko też niczego sobie. A więc do rzeczy- zaczynam montować. Odpalam i... wszystko chodzi z wyjątkiem monitora. Powtarzam proces. Bez skutku. Zamontowałem w drugim komputerze w domu, bez skutku, monitor nie odpala. Zapewne będę musiał zareklamować kartę, przez co muszę czekać 2 tygodnie. Super. Nie dane mi jest zamontowanie nowej karty przed 21 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie masz na płycie karty zintegrowanej? Tzn. jak masz to masz dwa wyjścia na monitor i możliwe że źle podłączasz (nie do tego wyjścia). Druga rzecz nowsze karty mają dodatkowe zasilanie ja np. musze podłączyć dwa wejścia zasilające a mam GeForce 7900 gs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 15:17, Konrades napisał:

Napewno mieli lisa jako maskotke? Bo podobno jako logo mieli wziąźć lwa :D


Po prostu chcieli uniknąć niepotrzebnych skojarzeń. Lew jako maskotka mógłby niektórym działaczom kojarzyć się z samym przewodniczącym Lepperem, co na rękę Giertychowi by nie było. Z żyrafą byłoby znowu odwrtotnie. Został więc lisek:DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2007 o 18:52, Konrades napisał:

A czy przypadkiem nie masz na płycie karty zintegrowanej? Tzn. jak masz to masz dwa wyjścia
na monitor i możliwe że źle podłączasz (nie do tego wyjścia). Druga rzecz nowsze karty mają
dodatkowe zasilanie ja np. musze podłączyć dwa wejścia zasilające a mam GeForce 7900 gs

Ma 2 wyjścia na monitor, próbowałem do dwóch. Tak, mają dodatkowe zasilanie, zapewne jeden na wiatraczek a drugi na kartę, ale myślę, że to kwestia zasilacza. Ten Radeon, którego kupiłem potrzebuje aż 450 W!!! A ja mam chyba 300/350, więc dziś kupuję nowy, 500W zasilacz. Wiem, że powinien być cichy i nie powinien mieć dużych skoków napięć, coś jeszcze doradzicie?

BTW Pobuuuuudka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 07:07, Dux napisał:

Po prostu chcieli uniknąć niepotrzebnych skojarzeń. Lew jako maskotka mógłby niektórym działaczom
kojarzyć się z samym przewodniczącym Lepperem, /.../


Albo, co gorsza, z Rywinem ;)

KrzysztofMarek ->

Myślałem podobnie przez bardzo długi czas, do momentu gdy niektóre ważne dla mnie strony nie chciały dobrze funkcjonować na IE. Do tego gdy pojawił się cały ten kolektyw i była potrzeba sprawdzania funkcjonalności strony na różnych przeglądarkach, zainstalowanie ff okazało się koniecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2007 o 10:17, Full Wypas napisał:

BTW Pobuuuuudka!!!


Tere fere. O 10 godzinie Ty mi pobudkę robisz, kiedy ja od 5.50 na nogach jestem:) Inna sprawa, że dzisiaj prawie zaspałem. Prawie, bo o w/w zadzwinił do mnie telefon (numer wyglądał na ślązaka) i jakiś starszy pan oznajmił mi wszem i wobec, że powinienem już być na nogach. Inna sprawa, że to była pomyłka i ów pan miał zamiar zadzwonić do kogo innego, ale dzięki temu zdążyłem do pracy:))

A z kartą nie wiem. Też miałem niedawno przy kupnie nowej problemy ale przyczyną było nie podpięcie tego dodatkowego zasilania. Tylko, że moja karta wymagała "tylko" 300W i na tyle mam zasilacz.

=>GeoT
Albo, co gorsza, z Rywinem ;)

No fakt. Może nawet wyborcy byliby tu mniej ważni, ale z taką maskotką, to zarządzenie przedterminowych wyborów przez PiS byłoby prawie pewne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się