Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Heroes of the Storm - MOBA autorstwa Blizzarda [m]

830 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2014 o 08:04, XywkaToy napisał:

Blizzard rozsyła zwyczajnym graczom zaproszenia do alfy czy tylko cały czas głównie dla
mediów?

W USA do zwyczajnych graczy, ale już w EU dostają go tylko streamerzy/youtuberzy oraz MVP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, co znam kilka osób, które też dostały dostęp do alphy, a takowymi nie były. Więc Blizz po prostu wysłał go małej ilości osób. Poza tym tak naprawdę jest to techniczna alpha, więc dużo raczej nie zyskaliby szarzy użytkownicy, a nawet gra mogłaby po prostu odstraszyć potencjalnych takowych. Nawet nowe wersje tekstur dali np. dla Novy i wygląda już porządniej. Tak czy inaczej to nie jest tak, że Blizzard traktował regiony równo i równiej - rozesłali małą partię kluczy, a dokładniej przypisali gry do kont, bo takowych nie ma i nigdy do alphy nie będzie. Później jak będzie beta będzie rozdawnictwo kluczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 12:56, Muradin_07 napisał:

Nie do końca, co znam kilka osób, które też dostały dostęp do alphy, a takowymi nie były.
Więc Blizz po prostu wysłał go małej ilości osób. Poza tym tak naprawdę jest to techniczna
alpha, więc dużo raczej nie zyskaliby szarzy użytkownicy, a nawet gra mogłaby po prostu
odstraszyć potencjalnych takowych. Nawet nowe wersje tekstur dali np. dla Novy i wygląda
już porządniej. Tak czy inaczej to nie jest tak, że Blizzard traktował regiony równo
i równiej - rozesłali małą partię kluczy, a dokładniej przypisali gry do kont, bo takowych
nie ma i nigdy do alphy nie będzie. Później jak będzie beta będzie rozdawnictwo kluczy.

Ja mówię to co wiem z forów Blizza i reddita, gdzie faktycznie ludzie z EU, którzy dostali klucze (a raczej dostęp, przecież kluczy nie ma) przede wszystkim są związane z mediami lub też są MVP etc. Zapewne była grupa (a nawet na pewno, skoro znasz takich ludzi) szarych osóbek, które po prostu miały to szczęście, że się dostały do Alphy.

Oczywiście, Blizz sam twierdzi, że pomimo faktu, iż gra wygląda na skończoną (a na pewno na "prawie gotową") oni uważają, że to dopiero początek i zapewne wcale nie chcą nikogo odstraszyć błędami jakimi obciążona jest obecna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo i to jest dopiero początek z tego co widać. Gra cały czas się zmienia, są przedstawianei: http://i1.ytimg.com/vi/H6UzMxj4GZ4/maxresdefault.jpg

Tak czy inaczej gra może wyglądać na skończoną, ale wcale taką może nie być. Jeśli alpha wygląda tak jak wygląda to tylko można spodziewać się, że finalny produkt będzie wyglądał naprawdę dobrze. Bo tak naprawdę niczego więcej nie oczekuję jak dobrej MOBA na silniku znanym z SC 2. Niby jest Aeon of Storms, ale dobrze by było, aby pojawiło się coś innego i nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 13:37, XywkaToy napisał:

Zastanawiam się czy Blizzard zdecyduje się na tryb standardowy znany z oryginalnej Doty.

Masz na myśli 3 linie, las i ewentualnie jakiegoś stworka na środku? Mi się wydaje, że raczej nie. Widać, że Blizzard ma bardzo dużo pomysłów na grę i moim zdaniem nie ma potrzeby, żeby sięgać po znane i utarte schematy, zwłaszcza kiedy możemy pochwalić się czymś podobnym, ale za to "naszym" i nowym (w mniejszym lub większym stopniu).
Poza tym samo to jak tworzeni są niektórzy bohaterowie (Abathur, Murky) pokazuje pewne... nowe spojrzenie na gry typu MOBA. Na pewno nie rewolucyjne czy niesamowicie świeże ale mimo wszystko ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno beta ma się pojawić najwcześniej dopiero po wakacjach. To znaczy tak wynika z pewnej wypowiedzi jednego z pracowników Blizzarda tylko, że jest po francusku, a moje "języczkowe /r/" nie jest nawet słabe. Ale na redditcie ktoś wrzucił tłumaczenie na angielski:
"The only thing we''ve announced is that it WON''T BE BEFORE summer, so it''s at minimum summer. We haven''t announced a date at all; it could be a long time after summer.. If you want more technical details on alpha, do not hesitate to visit our dedicated section.

With regard to the obligation to have another Blizzard game, this is not the case. You can register even if you have no other game on your Battle.net account."
Link do źródła: http://eu.battle.net/heroes/fr/forum/topic/10494681422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak napisali beta na pewno nie ruszy przed wakacjami, ale za to może ruszyć tuż po ich rozpoczęciu lub też długo długo po nich... Czyli jedyne, co jest pewne to to, że na pewno przed wakacjami jej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 16:10, Nightdew napisał:

Dostałem właśnie inva do alpha testów ;) W weekend pewnie obadam.

No tak, jest się w topce HS-a to i Blizzard inaczej patrzy, co?
Miłej zabawy! Dalej wierzę, że i ja kiedyś dostanę inva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 16:10, Nightdew napisał:

Dostałem właśnie inva do alpha testów ;) W weekend pewnie obadam.


Dostałeś info na maila czy sprawdzałeś konto na battlenet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2014 o 16:25, XywkaToy napisał:

Dostałeś info na maila czy sprawdzałeś konto na battlenet?


Najpierw zauważyłem ikonkę w kliencie. Z ciekawości zalogowałem się na maila i było zaproszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A najciekawsze jest to, że jeszcze beta to to nie jest :D

Ale zobaczymy czy nadal klucze będą rozdawane. Ogólnie po prostu trzeba było mieć szczęście i tyle. Tak czy inaczej - miłej zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nope, bo nie trzeba za HotSa płacić. Chyba, że ktoś dostał może mocno ławką bujaną w kark to kupił sobie konto na jakimś serwisie aukcyjnym z alphą. To prawie ta sama akcja, co przy okazji Hearthstone''a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo racji, lecz ja zostanę przy swoim z jednego względu. W HotS''ie sklep jest w pełni funkcjonalną opcją. Znaczy to, że gra już w tej chwili jest nastawiona na czerpanie zysków, mimo, że nie jest ukończona. Dochodzi jeszcze do tego fakt, że Early Access jest rzadko płatny w grach F2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jest tam co kupować np. skórki do postaci. Jeśli ktoś chce mieć starcraftowego Uthera to sobie go będzie miał, choć teoretycznie też zostałbym przy tym, że takie freebies powinni dawać dla tych, którzy są od poczatku w alphie lub też dostaną klucz do bety. Ale tam - sklep jest funkcją, z której można skorzystać, a nie trzeba. I tutaj już się ta cała teoria gryzie, bo żeby skorzystać z Early Access trzeba najpierw coś do gry włożyć, aby z niej czerpać rozrywkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować