Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2007 o 19:28, kamiln napisał:

"Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000142). Kliknij OK by zakończyc aplikację"

wygląda to trochę tak jakbyś miał uszkodzone dane na dysku - przyczyną może być uszkodzony sam dysk lub jakieś zdarzenie losowe typu awaria zasilania w najmniej odpowiednim momencie :/
miałem kiedyś styczność z podobnym problemem, ale dotyczył on serwerowej wersji windy i trzeba było trochę poczarować, żeby to odkręcić... ale wtedy objawy były nieco inne.

czy ostatnio coś instalowałeś? coś się wydarzyło z twoim kompem? jaką masz windę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 19:58, penny napisał:

czy ostatnio coś instalowałeś?

Nie

Dnia 30.01.2007 o 19:58, penny napisał:

coś się wydarzyło z twoim kompem?

Nie, poza ok 10-15 resetach, ale one zaczęły się po pojawieniu się tego problemu, więc nie o nie chodzi.

Dnia 30.01.2007 o 19:58, penny napisał:

jaką masz windę?

System: Win XP Professional 5.1.2600 kompilacja 2600.
Procek : x86 Family 15 Model 2 Stepping 9 GenuinteIntel `2827 Mhz
Wersja BIOS: Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG
Wersja SMBIOS: 2.3
Warstwa abstrakcji sprzętu: Wersja = "5.1.2600.0 (xpclient.010817-1148)"
Całkowita pamięc fizyczna: 256 MB
Dostępna pamięc fizyczna: 94,82 MB
Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej: 4,48 GB
Dostępna pamięc wirtualna: 4,22 GB
Obszar pliku strony: 4,23 GB
Danych wystarczy? Bo jestem raczej zielonym użytkownikiem i żywcem spisałem wszystko co miałem w informacjach o systemie.
KapiJ
mam 256 MB DDR ramu, ale pamięc wirtualną ustawioną na maxa(więcej system nie pozwala) - 4095 MB przy dysku 80GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 15:38, penny napisał:

zrób scandiska, żeby sprawdzić, czy dysk nie jest uszkodzony, bo to może być przyczyną twojego problemu

Sprawdziłem (innymi "nortonami" też), dysk jest w porządku. Poza tym gdyby był uszkodzony, to w awaryjnym też chyba by mi się nie uruchomił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy jesteś w stanie odtworzyć sobie kopię rejestru sprzed pierwszego pojawienia się tego problemu? jeśli tak to możesz tego spróbować. jeśli nie, chyba reinstal będzie potrzebny, albo dłuższa rozmowa z kimś z pomocy technicznej ms. ten problem na pewno jest do naprawienia, bo przewija się dość często w takiej lub innej postaci. niestety przyczyn może być wiele :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:39, penny napisał:

czy jesteś w stanie odtworzyć sobie kopię rejestru sprzed pierwszego pojawienia się tego problemu?

Niestety nie :((

Dnia 31.01.2007 o 16:39, penny napisał:

jeśli tak to możesz tego spróbować. jeśli nie, chyba reinstal będzie potrzebny

Tak, chyba bez formatu się nie obejdzie, ale wynika z tego inny problem (sorry, że tak truję): mianowicie mam na dysku około 460 MB ważnych danych, a w trybie awaryjnym napęd nie wykrywa mi płyty cd i nie mogę ich przegrac. Jest jakiś sposób by ich nie utracic? Próbowałem przesłac to wszystko na wp na własny adres meilowy jako załącznik, ale za diabła się nie daje. Please Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne nurtujące pytanie. Właśnie przed chwilą dowiedziałem się, że wersję OEM byle jakiego XP można instalować wiele razy do poprzedniej deinstalacji. Powiedziano mi, że wystarczy zadzwonić do Microsoft Polska, podać jakiś numer (nie wiem czy licencyjny czy jakiś inny) i otrzymuje się kolejny klucz. Czy to prawda, czy po prostu ktoś nastawiony przez Micro robi mnie w balona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owszem można. a w przypadku rozbudowy komputera nawet trzeba, bo klucz się do konfiguracji "przywiązuje"). z oem jest za to inny problem, otóż nie ważne z czym kupiłeś windowsa, i tak będzie przyporządkowany do płyty głównej (nawet jak kupowałeś go samego, obecnie można już kupić go beż komputera ani żadnych części do niego (w takim przypadku stajesz się "producentem komputera", i masz sobie w razie problemów sam pomoc techniczną zapewnić) tak więc po wymianie płyty głównej windows odmówi współpracy,a pomoc telefoniczna nowego numeru jeśli się do takowej przyznasz. Starczy jednak twierdzić że wymieniałeś wprawdzie różne rzeczy ale płyta ta sama, i będzie ok (od strony prawnej powinieneś być kryty, żaden oficialny papier typu umowa czy licencja o konieczności kupna nowej kopi windowsa po wymianie płyty głównej nie wspomina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem mój windows odzywa się, że zostały zmienione pliki windows i mam wsadzić płytę z dodatkiem service pack 2 (którego zainstalowałem ściągając instalkę z microsoftu) a moja oryginalna płytka od windy ma service packa 1 i potrezbuje płytke z samym service packiem czy jest gdzieś na torrentach do ściągnięcia obraz tej płyty?
Piractwo to chyba nie jest w końcu za service packa się nie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli faktycznie potrzebujesz płytkę razem z service packiem 2 - przyjrzyj się programowi nLite - pozwala on przygotować własną wersję płyty windows z odpowiednimi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 11:21, penny napisał:

jeśli faktycznie potrzebujesz płytkę razem z service packiem 2 - przyjrzyj się programowi nLite
- pozwala on przygotować własną wersję płyty windows z odpowiednimi dodatkami.


problem w tym, że ja nie potrzebuje płyty z windowsem, a winde mam właśnie z tego nlite zainstalowana i zintegrowałem z nim service packa 2 ale gdy tą płytę nlite wkładam do napędu on i tak woła o płytę z service packiem 2, ponoć gdzieś ma stronie m$ można zamówić płytę tylko z service packiem ale nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chce płyty jako takiej czy konkretnych plików z niej? bo jak to 2 to można kliknąc w przeglądaj, i mu pokazać katalog z instalką sp2 (powinno pomóc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, taraz ja potrzebuję pomocy magików.
Problem następujący - jak wyłaczyć wyszukiwanie plików przez Windows XP z wyłączeniem szukania ich w plikach ZIP?
Strasznie mnie wkurza i strasznie spowalnie wyszukiwanie gdy Windows podczas wyszukiwania grzebie w tych plikach. Szczególnie gdy sam chce wyszukać pliki, których w zipach i tak nie ma nigdy sensu umieszczać. Ktos wie jaki klucz rejestru za to odpowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 22:01, sig. napisał:

chce płyty jako takiej czy konkretnych plików z niej? bo jak to 2 to można kliknąc w przeglądaj,
i mu pokazać katalog z instalką sp2 (powinno pomóc)

chce płyty jako takiej nawet nie ma przycisku przeglądaj i w tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy masz w panelu sterowania na liście zainstalowanych programów tego service packa 2 (może być ukryty wśród aktualizacji, które domyślnie nie są wyświetlane)? jak jest to może zrobić to na brutala ;) odinstalować i zaciągnąć na nowo najlepiej bezpośrednio z windows update?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra od początku kupiłem dawno temu xpeka i miał zintegrowany service pack1. Po jakimś dłuższym czasie gdy miałem robić formata pomyślałem, że zrobię własną płytkę w nlite i od razu zintegruje service packa 2 z instalacją tak też zrobiłem, zainstalowałem system i przez pół roku było dobrze tyle , że teraz jak chce bym wsadził płytę z service packiem 2 i kłade tą płytę z windowsem nlite to mi mówi, że jest zła płyta włożona i ma być z service packiem 2. Nie mam też przycisku przeglądaj i nie pokazuje jaki plik potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wierszem polecenia w windzie (jestem w tym trochę zielony). Otóż ostatnio zmieniła mi się w nim czcionka, a nie pamiętam, żebym coś zmieniał (chyba, że przez jakąś nieszczęśliwą kombinację przycisków). Co gorsza, gdy próbuje okno maksymalizować (alt+enter), tylko w górnej połowie okna jest coś wyświetlane (co jest dość nieestetyczne, szczególnie, że teraz ze sporym zapałem pogrywam w ADOMa, który toczy się wyłącznie w takim środowisku). Jak można to zmienić/przywrócić do początkowego stanu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować