Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2007 o 14:37, Budyn napisał:

/.../> Czy ktoś mógłby mi powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi? Dziękuję.

To wszystko ma chyba związek z problemem piracenia. Microsoft broni się na dwa sposoby: jeden to aktywacja produktu a drugi, to rejestracja użytkownika. Możesz zarejestrować się jako użytkownik i wtedy, jak wyczerpiesz limit aktywacji przez internet, to bez problemu aktywujesz telefonicznie. Inne firmy, jak Symantec, też to stosują. Gdybym był złośliwy, to zapytałbym, czy mają zezwolenie na gromadzenie danych o tylu użytkownikach, bo na to trzeba mieć zezwolenie od Głównego Inspektora Danych Osobowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dopisać że nieskuteczny sposób, został złamany jeszcze w fazie testów (jakieś 2 tygodnie przed premierą). Aktualnie podobnie jak cała reszta zabezpieczeń "antypirackich" ma tylko jeden cel : udowodnienie legalnemu użytkownikowi że i tak jest podejrzewany o kradzież (pirat wpisze klucz aktywacyjny z wersji korporacyjnej i bez aktywacji działa bezproblemowo). co więcej zabezpieczenia visty też już zostały po części złamane, istnieje możliwość takiego namieszania w systemie że niezależnie od tego ile już minęło od instalacji mamy 30 dni na rejestracje (a co za tym idzie system przechodzi bez problemu wszelkie testy legalności, bo ani korporacyjnego klucza niema ani cracka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 16:40, sig. napisał:

namieszania w systemie że niezależnie od tego ile już minęło od instalacji mamy 30 dni na rejestracje
(a co za tym idzie system przechodzi bez problemu wszelkie testy legalności, bo ani korporacyjnego
klucza niema ani cracka).

nie przechodzi - jeśli jest nie aktywowany, to po prostu testy nie są przeprowadzane, co jednocześnie uniemożliwia instalację aktualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 17:11, penny napisał:

> /.../
nie przechodzi - jeśli jest nie aktywowany, to po prostu testy nie są przeprowadzane, co jednocześnie
uniemożliwia instalację aktualizacji.

Tak, jak przeczytałem w pismach komputerowych, nawet zabezpieczenia Visty zostały złamane i np. w Iranie piracka wersja wist z wygenerowanym kluczem kosztuje 8 dolarów. Ponoć serwery Microsoftu uznają ją za autentyczną i pozwalają na aktualizację. A faktem jest, że legalnemu użytkownikowi te zabezpieczenia utrudniają życie, czas potrzebny na telefoniczną reaktywację, w moim przypadku wyniósł 16 minut, z tym, że jestem zarejestrowanym użytkownikiem i nikt mnie nie wypytywał, co to ja z systemem zrobiłem - zapewniono mnie, że za każdym razem mi reaktywują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 18:29, KrzysztofMarek napisał:

A faktem jest, że legalnemu użytkownikowi te zabezpieczenia utrudniają życie, czas potrzebny na telefoniczną reaktywację,
w moim przypadku wyniósł 16 minut, z tym, że jestem zarejestrowanym użytkownikiem

Właśnie. A powiedz co ma zrobić użytkownik, który nie ma telefonu i nie ma zamiaru go sobie kupować (mój przypadek)? Czy Microsoft ma zamiar w ten sposób zmusić mnie do kupna także telefonu?!
Czy takie zmuszanie nie jest przypadkiem łamaniem moich konstytucyjnych uprawnień?
Problem nie jest błahy, bo spróbuj sobie kiedyś przez kwartał tylko założyć, że teoretycznie nie masz telefonu i próbować załatwić coś z dobrą wolą. Okaże się, że: na Allegro jesteś dyskryminowany (bez telefonu Cię nie zarejestrują), nie zarejestrujesz legalnie nabytych wielu programów komputerowych (np. Pandy) itd. itd.
Pomysleć, że kiedyś (nie tak dawno) wystarczał do funkcjonowania sam adres pocztowy. Teraz nawet jeśli dodatkowo podaję maila, to jest za mało :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 19:12, A-cis napisał:

> A faktem jest, że legalnemu użytkownikowi te zabezpieczenia utrudniają życie, czas potrzebny
na telefoniczną reaktywację,
> w moim przypadku wyniósł 16 minut, z tym, że jestem zarejestrowanym użytkownikiem
Właśnie. A powiedz co ma zrobić użytkownik, który nie ma telefonu i nie ma zamiaru go sobie
kupować (mój przypadek)? /.../

Wiesz przecież, że ja Ci na takie pytanie nie odpowiem ;) To nie ja to wymyśliłem, tylko Microsoft. Ja mogę się tylko opierać w ten sposób, że nie będę kupował Visty a możliwie długo będę używał WinXP Pro. Bo do WinXP ma wyjść jakaś wersja DirectX 10. Mam też telefon do Skype, ale żeby dodzwonić się na telefon polskiego oddziału Microsoftu, to należałoby wnieść opłatę. Powołam się znów na pismo komputerowe: "Chorobliwy brak zaufania Microsoftu wobec wszystkich wokół" to przyczyna, dla której tak się dzieje. Cierpimy na tym my...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAm małą próśbe :P
Czy może mi ktoś powiedzieć jak wyjść w XP ze stanu wstrzymania bo nie pomogły mi żadne ruchy myszką, żadne klawisze. Miga wtedy tylko lampka od zasilania i nic więcej....pomóżcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja to dobrowolność ale lepiej dla ciebie jak to zrobisz.

Aktywacja jest koniecznością - jesli tego nie zrobisz (internet lub telefon) w ciągu 30 od daty instalacji Windowsa to po tym terminie będziesz mia solidne problemy z uruchomieniem komputera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 23:55, strajker napisał:

Rejestracja to dobrowolność ale lepiej dla ciebie jak to zrobisz.

Aktywacja jest koniecznością - jesli tego nie zrobisz (internet lub telefon) w ciągu 30 od
daty instalacji Windowsa to po tym terminie będziesz mia solidne problemy z uruchomieniem komputera:)

ależ komputer uruchomi, z windowsem może być już gorzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

póki co nie planuje sie dx 10 dla xp, tajemniczy dx9l okazał się być na tyle wczesną wersją beta dx10, że nie było jeszcze działającej wersji longhorna ( i stąd końcówka l). możliwe jednak że podobnie jak w przypadku ie7 zmienią zdanie i wypuszczą (miał być tylko dla visty, ale zaczęli tracić rynek przeglądarek i jest wersja dla xp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 09:54, sig. napisał:

póki co nie planuje sie dx 10 dla xp, /.../

O tym, że ma jednak być "wersja specjalna" DirectX dla Windows XP czytałem kilka miesięcy temu w różnych pismach komputerowych. Oczywiście, dopóki się nie ukaże, to zapowiedzi pozostaną zapowiedziami albo wręcz pobożnym życzeniem. No cóż, jeśli to wszystko, co ma do zaoferowania Vista, to zostanę przy Win2000. Dla mnie zupełnie wystarcza. Mam WinXP, ale nie czuję, aby był znacząco lepszy od od Win200. Bajery i wodotryski mnie nie bawią a brak OpenGL i posunięty do granic paranoji system ochrony praw autorskich skutecznie zniechęca mnie do Visty. Jak pokazuje życie, te zabezpieczenia są przeszkodą dla uczciwego użytkownika a piraci nic sobie z tego nie robią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 09:54, sig. napisał:

możliwe jednak że podobnie jak w przypadku ie7 zmienią zdanie i wypuszczą
(miał być tylko dla visty, ale zaczęli tracić rynek przeglądarek i jest wersja dla xp)


Tyle że rynku gier tracić nie zaczną - co najwyżej na korzyść Xboxa 360, co i tak będzie Mcro$oftowi na korzyść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 11:06, KrzysztofMarek napisał:

zostanę przy Win2000. Dla mnie zupełnie wystarcza. Mam WinXP, ale nie czuję, aby był znacząco lepszy od od Win200.
Bajery i wodotryski mnie nie bawią a brak OpenGL i posunięty do granic paranoji system ochrony praw autorskich

Z tych samych, mniej więcej, powodów ja pozostałem przy Win 98SE. Nie widziałem celowości kupowania nowego systemu dla samej chęci jego posiadania :-)
Problem tylko, że niektóre gry (np. ostatnia Civilization) wymuszają zakup nowej wersji Windowsów. Ciekawe czy Microsoft im za to zpłacił? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę wyczyścić rejestr, bo ostatnio popsuło mi się AOE II: AoK ( dodałem niepotrzebny wpis związany z nim ). Jaki program polecacie ( nie znalazłem żadnego godnego pochwały ) i link do niego ( jeśli angielski to podajcie jakieś spolszczenie, jeśli nie ma,to nie podawajcie ;) )

Ps. Mam nadzieję że połapiecie się z tymi nawiasami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 15:12, Silveren napisał:

Chcę wyczyścić rejestr, bo ostatnio popsuło mi się AOE II: AoK ( dodałem niepotrzebny
wpis związany z nim ). Jaki program polecacie ( nie znalazłem żadnego godnego pochwały ) i
link do niego ( jeśli angielski to podajcie jakieś spolszczenie, jeśli nie ma,to nie podawajcie
;) )

Ps. Mam nadzieję że połapiecie się z tymi nawiasami ;)


Polecam darmowy RegCleaner. Jest po polsku i nie zajmuje za dużo miejsca.
Ze spokojem mówię że powinien pomóc ;)
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 15:25, Silveren napisał:

dzięki Podoba mi się, ale co znaczy "null" Czy ten program pokazuje pliki które można bezpiecznie
usunąć z kompa ???

raczej wpisy dotyczące plików które już zostały usunięte. w końcu chodzi tu o rejestr a ten ma 3 pliki (a przydało by się z 10x więcej bo duże i znalezienie czegoś długo schodzi) i są one nie tylko potrzebne ale wręcz niezbędne do uruchomienia/działania systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem niedawno IE 7 i mam pytanie , jak wyostrzyć czcionkę bo litery są jakieś blade i rozmyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 20:00, tosz napisał:

zainstalowałem niedawno IE 7 i mam pytanie , jak wyostrzyć czcionkę bo litery są jakieś blade
i rozmyte

narzędzia -> opcje internetowe -> zaawansowane
odznacz "Zawsze używaj technologii ClearType dla HTML"

on przy pierwszym uruchomieniu pytał się czy ma to włączyć czy nie, najwyraźniej zignorowałeś jego pytanie i zostałeś z opcją domyślną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować