Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Mam mały problem z menadżerem zadań. Nie pokazują mi się zakładki oraz przyciski. Musze go zamykać naciskająć alt+f4 Więcej szczegółów na screenie.

20070304184628

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 18:51, BlackBomb napisał:

Kliknij dwa razy na szare pole to wróci Ci do wersji z zakładkami :)


O kurczę, dzięki. Nie spodziewałem się, że to takie proste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 16:10, Zauri napisał:

o co chodzi z ta wersja OEM ?? hę ?? i czy zawiera ona Pakiet Office ??

OEM to znaczy że sprzedana ze sprzętem komputerowym, pierwotnie miało to znaczyć że z komputerem jednak wyszło na to że można np. z myszką ;). Office nie zawiera jednak po co komu office. Ja mam ashampoo office (zawiera coś na styl worda i exela), program jest darmowy (mam z komputer świata). No chyba że potrzeba ci do szkoły, do nauki.
PS: Jest jeszcze kilka programow darmowych na styl offica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oem oznacza generalnie soft dodawany do sprzętu, Windowsa można było kupić tylko razem z kompem, potem razem z pewnymi elementami aż w końcu zmienili licencję tak że można kupić bez niczego. ale może pojawić się inny problem, kupując ją bez niczego stajesz się "producentem" więc można zapomnieć o pomocy technicznej z microsoftu (ten oferuje pomoc dla wersji innych niż oem) oraz sklepu w którym ją kupiłeś (ten z kolei pomaga jak kupiłeś tam całego kompa i windowsa oem z nim) bo takowa jako sam musisz sobie zapewnić. co więcej wersja oem przywiązuje się do płyty głównej więc po wymianie takowej będą 2 wyjścia : kupić nową kopie windowsa albo skorzystać z aktywacji telefonicznej i wkręcić obsłudze że wymieniałeś różne elementy ale nie płytę główną. od strony prawnej różnie może z tym ostatnim wyjściem być, bo z jednej strony oszustwo a z drugiej żaden oficialny dokument typu licencja czy umowa nie wspomina o niemożnośći ponownej aktywacji windowa po wymianie płyty głównej. zresztą takowe są dość mętne, np lista komponentów z którymi można kupić windowsa była po prostu ogłaszana na konferencjach prasowych bez zmienianai czegokolwiek w licencji(tak więc zmieniała się regularnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 22:05, sig. napisał:

kupić nową kopie windowsa albo skorzystać z aktywacji telefonicznej i wkręcić obsłudze że wymieniałeś różne
elementy ale nie płytę główną.


Dopowiem z ostatnio przeżytych doświadczeń kumpla z serwisu. Nie przejdzie. Chyba, że masz i prześlesz potwierdzoną kopię dokumentu wydanego przez autoryzowany serwis producenta płyty stwierdzającego gwarancyjną wymianę tejże płyty.

Niestety nie udało mi się dowiedzieć jak jest w sytuacji kiedy robisz reinstal Windowsa. Za każdym razem musisz rejestrować? Jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i dlatego trzeba twierdzić że nie wymieniałeś płyty, po części przywiązuje się też do innych elementów komputera (tak więc wymieniałeś procesor, karte graficzną, ramu dołożyłeś itd, ale płyta główna ta sama). Aktywować jak najbardziej trzeba po każdej reinstalacji, limit wynosi 8 instalacji o ile dobrze pamiętam (a potem telefon i ci muszą nowy klucz aktywacyjny podać).
ps żeby uniknąć tego limitu starczy zrobić sobie obraz zainstalowanego i aktywowanego systemu, a potem z niego korzystać a nie instalować od nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozesz zmienic plyte glowna ale musi zostac ten sam chipset :) z powodzeniem stosuje ta metode z racji iz posiadam kilka starszych kompow - kazdy z nich oparty jest o plyte asusa na chipsecie 848 jedna plyta to byl p4-p800s druga to p4p800-vm a trzecia to p4p800x :) przekladanie dysku twardego z kompa do kompa nie mialo zadnych skutkow ubocznych (po za zmiana rozdzielczosci dostosowujaca sie do aktualnego monitora)
fakt ze mialem tez na kazdym z kompow zamontowanego gf :)

skoro chcesz wymieniac plyte glowna poczukaj takiej takiej o tym samym chipsecie - powinno sie udac (zawsze mozesz zrobic test w sklepie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniam, odpowiadałem na pytanie czym się różni oem od zwykłej wersji (takowa już się do niczego nie przywiązuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to mam pytanie jak można zatrzymać restart kompa niebieskiego ekranu z WindyXP tak abym mógł to zobaczyć bo nie mogę wejść do żadnej opcji windowsa nawet SafeMode''a i chciałem wiedzieć czy jest jakiś skrót klawiszowy który to umożliwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 20:49, deecom napisał:

no to mam pytanie jak można zatrzymać restart kompa niebieskiego ekranu z WindyXP tak abym
mógł to zobaczyć bo nie mogę wejść do żadnej opcji windowsa nawet SafeMode''a i chciałem wiedzieć
czy jest jakiś skrót klawiszowy który to umożliwia

wchodzisz we właśniwości "mój komputer" potem z zakładke "zaawansowane" kolejny klik w "Ustawienia" Uruchamienie i odzuwskiwanie (ostatnie) i odznaczasz "automatycznie uruchom ponownie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 21:39, Dead-pl napisał:

wchodzisz we właśniwości "mój komputer" potem z zakładke "zaawansowane" kolejny klik w "Ustawienia"
Uruchamienie i odzuwskiwanie (ostatnie) i odznaczasz "automatycznie uruchom ponownie"

no bardzo fajnie tylko napisałem że NIE mogę wejść w ogóle do windy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 21:40, deecom napisał:

> wchodzisz we właśniwości "mój komputer" potem z zakładke "zaawansowane" kolejny klik
w "Ustawienia"
> Uruchamienie i odzuwskiwanie (ostatnie) i odznaczasz "automatycznie uruchom ponownie"

no bardzo fajnie tylko napisałem że NIE mogę wejść w ogóle do windy

no to klaiwsz Pause/Break jedynym ratunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 21:43, Dead-pl napisał:

no to klaiwsz Pause/Break jedynym ratunkiem

to nie działa właśnie dlatego pytałem czy jest jakiś skót klawiszowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś by mógł mi jakoś pomóc to miałbym wielkie podzenkowania do niego :)
Mam Windows XP,ale chciałbym uruchomić na nim program OrCad 3, ale nie chce działać.
Czy jest jakiś sposób aby go uruchomić?
Wiadomno że z programami Dosowo-windows 95 Windows XP nie radzi sobie najlepiej, al;e jakiś sposób napewno istnieje....
Dzięki wielkie za pomoc :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 17:59, wip_01 napisał:

Jeżeli ktoś by mógł mi jakoś pomóc to miałbym wielkie podzenkowania do niego :)
Mam Windows XP,ale chciałbym uruchomić na nim program OrCad 3, ale nie chce działać.
Czy jest jakiś sposób aby go uruchomić?
Wiadomno że z programami Dosowo-windows 95 Windows XP nie radzi sobie najlepiej, al;e jakiś
sposób napewno istnieje....
Dzięki wielkie za pomoc :)))

jednym z prostszych rozwiązań może być użycie Virtual PC (do pobrania za darmo z witryny microsoft.com). jeśli masz krążek z windows 98 - możesz go sobie zainstalować na wirtualnej maszynie. odpada masa problemów z kompatybilnością wszystkiego co stare i nie chce ruszyć na nowym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 19:20, penny napisał:

jednym z prostszych rozwiązań może być użycie Virtual PC (do pobrania za darmo z witryny microsoft.com).
jeśli masz krążek z windows 98 - możesz go sobie zainstalować na wirtualnej maszynie. odpada
masa problemów z kompatybilnością wszystkiego co stare i nie chce ruszyć na nowym systemie.


Dzieki wielkie, spróbuje tak zrobić :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 17:59, wip_01 napisał:

Jeżeli ktoś by mógł mi jakoś pomóc to miałbym wielkie podzenkowania do niego :)
Mam Windows XP,ale chciałbym uruchomić na nim program OrCad 3, ale nie chce działać.
Czy jest jakiś sposób aby go uruchomić?
Wiadomno że z programami Dosowo-windows 95 Windows XP nie radzi sobie najlepiej, al;e jakiś
sposób napewno istnieje....
Dzięki wielkie za pomoc :)))

skoro program dosowy, może emulator dos-a czyli dosbox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 22:01, sig. napisał:

skoro program dosowy, może emulator dos-a czyli dosbox?


No może.
Będę musiał poszukać coś iwęcej o nim w necie, ale spróbuje :)
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem na laptopie. Mam polskie znaki typu śćżźń itd ale o zamknięte tzw. u kreskowane się nie robi. Objawy są dziwne bo ''o'' działa podobnie ''alt'' z innymi znakami. Nie było tak wcześniej. Co zrobić żebym miał u z kreską? (te takie Q do gory nogami ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować