Zaloguj się, aby obserwować  
Demagol

Obrady na temat gram.pl i potrzebnych zmian

871 postów w tym temacie

Dla mnie, i pewnie dla dużej grupy forumowiczów, Lucas (skądinąd super gość, którego sznuję i lubię m.in. za pr0gram, którego dawno już nie było ;)) nie nadaje się na community managera, bo po prostu z tą społecznością się nie komunikuje. Konkurs raz na jakiś czas nie wystarczy aby zbudować, rozruszać i poszerzać społeczność.
Nie wiem czy ww3pl byłby lepszy ale jedno jest pewne, że na forum "jest go więcej" niż Lucasa.

A tak w ogóle to najlepszą osobą na to stanowisko byłaby osoba pokroju Soleili, bo to najlepszy przykład znakomitego community managera. Ciotka wiedziała jak to się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pysznie!

Mam jeszcze dwie propozycje odnośnie gramsajtów:
- Aby w ustawieniach moduły WŁASNY TEKST miały zmienioną nazwę na to, co wpisaliśmy w tytule danego modułu, jaki użyliśmy. Gdy zostaje nam kilkanaście tak samo nazwanych modułów w opcjach to jest chaos.
- Edytor layoutu nie uznaje wklejania tego samego obrazka wszędzie. Oznacza to, że musimy zrobić parę inaczej nazwanych kopii danego obrazka, jeżeli chcemy go użyć w kilku miejscach na gramsajcie. Da się to jakoś naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 18:42, Revanchist napisał:

- Edytor layoutu nie uznaje wklejania tego samego obrazka wszędzie. Oznacza to, że musimy
zrobić parę inaczej nazwanych kopii danego obrazka, jeżeli chcemy go użyć w kilku miejscach
na gramsajcie. Da się to jakoś naprawić?


Będzie to najprawdopodobniej rozwiązane wraz ze zmianą całego systemu uploadowania obrazków, itp.

A co do modułów, to jak najbardziej trafna uwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Zoso powiedział - z tym własnym tekstem faktycznie pomysł jak najbardziej dobry. Powiem szczerze, że powoduje to trochę zamieszania jeśli ktoś chce sprawnie zmieniać belki. Tak więc jakby któryś z Moderatorów zrobił małą aktualizację postu podpiętego to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2014 o 12:26, Isildur napisał:

Nie chcę tutaj oceniać kto byłby lepszym człowiekiem od społeczności, bo to nie tylko kierowanie gramsajtami, forum itp. tak jak napisał ww3pl są jeszcze konkursy i inne sprawy, którymi taka osoba się zajmuje.

A nie można by tych zajęć podzielić tak żeby podpadały więcej niż jednej osobie? To że jeden człowiek miał możliwość ogarnięcia całego community było dobrym założeniem w czasach gdy istniało osobne stanowisko przeznaczone właśnie do tego, może teraz jak to stanowisko zniknęło warto by było się zastanowić nad rozbiciem obowiązków tak aby różne osoby wzięły pod swoje skrzydła to w czym są dobre a jednocześnie nikt nie byłby zagrożony tym że skończy z całością dorzuconą do tego czym zajmował się wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy pomysł jest dobry, tylko wtedy dzielić to na obecnych pracowników gram.pl i rozdzielać im obowiązki? Bo chyba nie łatwe by było zrobienie komórki nazywającej się community center. Choć powiem szczerze, że to byłoby chyba niebo i rzecz idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko, spoko... Ale niech na razie znajdzie się chociaż ta jedna osoba na porządnego CMa i kasa na jej zatrudnienie. Potem, jak już lifting przejdą i GSy i [zapewne również] forum, to będzie można myśleć nad stworzeniem większej ekipy, która by dbała o podtrzymanie rozwoju i wsparcia dla wszystkich społecznościowych spraw.
Pomysł ambitny i tak jak napisał Muradin - idealny, ale to jeszcze raczej nie na teraz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 06:33, Muradin_07 napisał:

To znaczy pomysł jest dobry, tylko wtedy dzielić to na obecnych pracowników gram.pl i rozdzielać im obowiązki?

Tak. Bo o ile dobrze rozumiem teraz jest tak że Lucas dostał to stanowisko z łapanki i w teorii do obowiązków redaktora doszło mu to co kiedyś robił Laid Back, w praktyce jednak jego pierwotna funkcja ma pierwszeństwo a reszta załapuje się na swoją kolej od święta.
IMO gdyby ten pakiet został podzielony na kontakt ze społecznością/konkursy/koordynację moderatorów/itd. a potem rozdany pomiędzy kilka różnych osób (najlepiej takich które mają do tego chęci <mówi patrząc wymownie w stronę ww3pl ;P>) to funkcjonowało by to sprawniej i te osoby nie wypaliłyby się od walczenia z czymś co wymaga od nich więcej czasu niż są gotowe poświęcić.

-> theZoSo
Jak powiedziałem wyżej chodziło mi o podzielenie obecnych obowiązków Lucasa także pomiędzy inne już pracujące w gramie osoby.
Jeśli kasy nie ma nawet na stworzenie osobnego stanowiska dla jednej osoby to nie ma żadnych szans aby w najbliższych latach (i pewnie we wszystkich dalszych też) zatrudnić do tego osobny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy padł tak naprawdę pomysł ustanowienia kogoś osobnego do tego. I to byłoby o tyle dobre, że po prostu ten ktoś nie miałby na głowie niczego więcej niż tylko sprawy społeczności. Natomiast rozdzielanie tego na poszczególnych redaktorów czy osoby piszące to też jest jakiś pomysł, tylko też ogólnie oby nie powstawały przeróżne konflikty z tym związane. Ale raczej to takie już moje podchodzenie do wszystkiego patrząc do przodu i na wszystko czy dobre czy złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 12:45, Muradin_07 napisał:

To znaczy padł tak naprawdę pomysł ustanowienia kogoś osobnego do tego. I to byłoby o tyle dobre, że po prostu ten ktoś nie miałby na głowie niczego więcej niż tylko sprawy społeczności.

To by było zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Tylko czy ten pomysł wyszedł od kogoś kto ma możliwość stworzenia/załatwienia tego stanowiska czy też było to na zasadzie "fajnie by było gdyby"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie i tak i tak. Bo ogólnie ten pomysł wyszedł od zielonych, a nie od kogoś z dołu. Pytanie czy będzie zrealizowany cz też nie, a jeśli będzie to jak to wszystko ostatecznie będzie wyglądało. Na razie sprawa jest taka, że priorytet dostały nowe gramsajty, nie wiem czy teraz jest możliwość nawet jeśli zrobienia czegoś takiego jak ekipa community, bo to byłoby idealne rozwiązanie. Jeśli tak to kto by do niej należał, kto by jej przewodził. Z tego co ogólnie na razie się klaruje to teoretycznie Gramik odpowiadałby nieco za GSy, choć oczywiście mówię to z perspektywy tego jak to wygląda na głównej stronie nowych GSów i z tego, co napisał Martivar w swoim wpisie. Żeby nie było, że już przypisuję stanowiska czy coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa zawsze się znajdzie, ale trzeba też kogoś przekonać, że warto ją wydać i że się zwróci - o to mi chodziło. ;)

Dzielenie obowiązków na kilka osób jest jakiś wyjściem, ale też troszkę ryzykownym, bo jednak mogą wyjść z tego kolejne Lucasy. A w przypadku CMa, który nie musiałby sobie zaprzątać głowy niczym innym, takiego ryzyka by raczej nie było. No, ale wszelkie ustalenia na ten temat jeszcze przed nami, więc spokojnie.

Myślę, że opłacałoby się teraz, by każdy w tym temacie wypisał swoje życzenia odnośnie takiego Community Managera - jaki miałby być, itd. Zawsze może potem z tego powstać lista, taka jak w przypadku nowych GSów, a to już krok w dobrą stronę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 13:41, theZoSo napisał:

Dzielenie obowiązków na kilka osób jest jakiś wyjściem, ale też troszkę ryzykownym, bo jednak mogą wyjść z tego kolejne Lucasy.

Jakby Lucas miał do ogarnięcia tylko 1/4 tego co mu przypadło jako następcy Laid backa to pewnie radziłby sobie znacznie lepiej niż teraz (no chyba że już tak go zaszczuliśmy że dostaje drgawek na samą myśl o tym że znowu ktoś czegoś od niego chce).

Dnia 26.03.2014 o 13:41, theZoSo napisał:

Myślę, że opłacałoby się teraz, by każdy w tym temacie wypisał swoje życzenia odnośnie takiego Community Managera - jaki miałby być, itd.

Przede wszystkim obecny :) Poza tym musiałby zarówno swoją funkcję jak i społeczność lubić na tyle aby sam chciał z gramowiczami rozmawiać a nie żeby robił to "bo ktoś musi".
Tyle ode mnie ;)

-> Muradin_07

Dnia 26.03.2014 o 13:41, theZoSo napisał:

Bo ogólnie ten pomysł wyszedł od zielonych,

O. Czyli jednak jakiś promyk nadziei jest :)

Dnia 26.03.2014 o 13:41, theZoSo napisał:

Pytanie czy będzie zrealizowany cz też nie,

...

Dnia 26.03.2014 o 13:41, theZoSo napisał:

nie wiem czy teraz jest możliwość nawet jeśli zrobienia czegoś takiego jak ekipa community, /.../ Z tego co ogólnie na razie się klaruje to teoretycznie Gramik odpowiadałby nieco za GSy,

W sensie że ekipa byłaby zmontowana z jednego pracownika gramu i wspomagającego go składu ochotników dobranych ze społeczności? Jeśli by była możliwość stworzenia i doszlifowania czegoś takiego to mogło by coś z tego wyjść ale obmyślenie i uzgodnienie tego będzie wymagało kogoś bardzo zaangażowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 14:44, Karharot napisał:

O. Czyli jednak jakiś promyk nadziei jest :)


Jest, tak samo jak było w przypadku gramsajtów - pomysły wyszły od społeczności, wszystko udało się przeforsować u góry. Jeśli zieloni mówią o pomyśle to kiedy będzie on realizowany. Pytanie w jakiej formie. Pomysły są.

Dnia 26.03.2014 o 14:44, Karharot napisał:

W sensie że ekipa byłaby zmontowana z jednego pracownika gramu i wspomagającego go składu
ochotników dobranych ze społeczności? Jeśli by była możliwość stworzenia i doszlifowania
czegoś takiego to mogło by coś z tego wyjść ale obmyślenie i uzgodnienie tego będzie
wymagało kogoś bardzo zaangażowanego.


Myślę że w naszym przypadku tak by było, choć dokładnie jeszcze nie wiem jak to będzie wyglądać, bo na razie to dostajemy powoli narzędzia do lepszego przedstawiania niektórych rzeczy, wiele rzeczy będzie już bardziej widocznych na gramie jak nawet głosowania na wpisy tygodnia czy miesiąca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem propozycję innych, ale jeśli mój pomysł się dubluje lub został wczesniej wykluczony, to przepraszam.

Serwis:
-Ostatni post na stronie jest klikalny/jego kliknięcie pokazuje całą listę, zamiast dotychczasowego rozwiązania (niepotrzebne dublowanie?)

-Zmienić informację przy awatarze użytkownika (zamiast moje konto lepiej może dodać ikonę informującą, że mamy odpowiedź na forum i listę tematów w któych ostatnio się wypowiedzieliśmy?)

-Dajcie więcej ciekawostek na dole strony :P (Dzień w Którym Napisano Najwięcej Postów, Najpopularniejsza gra itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przede wszystkim powinien wrócić IRC, bo czasem to jedyna droga do pogadania sobie z innym Gramowiczem. Pamiętajmy, że nie każdy podaje swoje namiary i przez to często nie ma innej możliwości skomunikowania się z danym userem, niż poprzez wymianę zdań w postach, czyli o wolnej dyskusji na każdy temat można praktycznie zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak podrzucałem pod dyskusję to, czy IRC powinien wrócić ostatecznie widać było, że tak naprawdę małe grono użytkowników korzystałoby z niego regularnie. Znalazłoby się kilku starszych stażem użytkowników, może kilku nowych, ktoś musiałby tam spędzać sporo czasu na moderacji i opiece IRCem, dodatkowych aktywnościach i rozmowach z ważnymi osobami w branży. Wszystkie propozycje i pomysły związane z IRCem, które zebrałem i podałem wtedy, gdy była rozmowa na temat Gramsajtów jakiś czas temu.

Tak czy inaczej - może kiedyś wróci, ale nie zmienia to faktu, że zrobienie tego dla góra 10 osób to średni pomysł.

Choć powiem szczerze, że sam pomysł dyskusji na żywo, takiego AMA z ważnymi osobami w branży gier u nas w Polsce to byłby dobry pomysł. W sumie już kiedyś był w Konsulacie, więc może powinno się jeszcze raz nad takim czymś pomyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2014 o 13:09, Muradin_07 napisał:

Tylko, że jak podrzucałem pod dyskusję to, czy IRC powinien wrócić ostatecznie widać
było, że tak naprawdę małe grono użytkowników korzystałoby z niego regularnie. Znalazłoby
się kilku starszych stażem użytkowników, może kilku nowych, ktoś musiałby tam spędzać
sporo czasu na moderacji i opiece IRCem, dodatkowych aktywnościach i rozmowach z ważnymi
osobami w branży. Wszystkie propozycje i pomysły związane z IRCem, które zebrałem i podałem
wtedy, gdy była rozmowa na temat Gramsajtów jakiś czas temu.

Tak czy inaczej - może kiedyś wróci, ale nie zmienia to faktu, że zrobienie tego dla
góra 10 osób to średni pomysł.

Choć powiem szczerze, że sam pomysł dyskusji na żywo, takiego AMA z ważnymi osobami w
branży gier u nas w Polsce to byłby dobry pomysł. W sumie już kiedyś był w Konsulacie,
więc może powinno się jeszcze raz nad takim czymś pomyśleć...


Cóż, jestem pewien, że zarządzanie IRCem byłoby mozliwe bez najmniejszego problemu jeżeli tylko zostałoby to zrobione w sensowny sposób tj bez nadawania rangom na IRCu nadmiernej "odpowiedzialności".

Moderatorzy na IRCopów, admini z konsulatu na Sysadminów, osoby mające doświadczenie w używaniu IRCa na operatorów najważniejszych kanałów i tyle. A jak ktoś się nie sprawdzi to szybko go wymienić na inną osobę zamiast zamrażać skład jak to się dzieje np. w przypadku moderatorów. IRC to nie forum, jeżeli ktoś jest aktywny to można zwyczajnie dać mu wyższą rangę w sekundę i równie szybko ją zabrać jeżeli coś mu odbije, a że jedyny ślad po jego odpałach zostaje w logach- nie jest to wielki problem. Tak realnie to sprawne zarządzanie IRCem (mam na myśli skalę taką, jaka prawdopodobnie byłaby w przypadku gram.pl) wymaga zespołu, który go postawi, jednego (ale chętniej więcej) zaufanego i aktywnego moderatora ktory podejmie się IRCopowania i kilku zaufanych, doświadczonych osób które zostałyby operatorami "oficjalnych" kanałów. Reszta decyzji jest płynna (tak naprawdę każda decyzja poza IRCopami nie jest wiążąca).

Jeżeli będzie potrzebny ktoś z doświadczeniem IRCowym do porządkowania i brakowałoby osób wykwalifikowanych to wołajcie, ja IRCuje już od... em... To będzie pięć lat już, na IRCopem nigdy nie byłem ale kanałami się opiekuję od lat, i gdyby była taka potrzeba (bo np. byłby jakiś główny kanał na sieci gdzie potrzebny jest ktoś, kto wie jak zaprowadzić porządek) to na mnie można liczyć.

A czy będą chętni? Powiem tak: to zależy ilu mamy ludzi IRCujących na forum. Nie mam zielonego pojęcia, jak z tym jest. Ale jeżeli ktoś już IRCuje, to jestem niemal pewien, że na pewno doda jeden więcej serwer dołączeniowy do klienta. A czy nowi zaczną przygodę z IRCem tylko dla kanałów gramowych... Nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę nawet Gramowicze sami zrobili swój kanał i tam się udzielali. Więc mówię - to wszystko zależy od tego ile osób z takiej funkcjonalności by korzystało.

Swoją drogą - jeśli chodzi o dyskusje na forum to sam jestem za rozwiązaniem, gdzie forum aktualizowałoby się na bieżąco, a dyskutujący ze sobą użytkownicy nie musieliby się przekopywać przed tonę postów innych userów. Ale dobra - o Forum samym w sobie zapewne jeszcze dyskutować sporo będziemy, a pomysły zawsze można jakieś wrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować