Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2006 o 07:57, lord0 napisał:

a ja nie mam zamiaru wymieniac procka. poprostu tego nielubie. wole wymienic grafike, a ten
7300 GT mi aktualnie wystarczy a jak dołoze jesze 2 to wyjdzie w okolicach 7900 GS a na tym
wszytko leci jak głupie.

Może i wyjdzie, ale to się nie opłaca. Twój proc naprawde jest za mocny, lepiej kup tego:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33548:
Dołóż jeszcze troche kasy (po zmianie proca masz 170 zł więcej) i kup tą:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka czymi się opłaca kupić klawiature Logiteh G15??

[...][Reklamy są zabronione - O]
Zalety Wady

* Podświetlane klawisze ułatwiają nocne rozgrywki
* Wbudowany ekran LCD
* 18 dodatkowych, programowalnych przycisków
* Wbudowany hub USB
* Możliwość wyłączenia przycisków Windows



* Duże gabaryty utrudniają transport
* Obsługa ekranu wymagana ze strony twórców gier
* Praktycznie zerowa dostępność gier obsługujących G15 na dzień dzisiejszy
* Hub USB pracuje tylko w standardzie USB 1.1


W cenie 297 zł ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 07:57, lord0 napisał:

a ja nie mam zamiaru wymieniac procka. poprostu tego nielubie. wole wymienic grafike

OK. Nikt nie powiedział, że każdy musi mieć komputer całkowicie zbalansowany. :)
Tyle, że przez większość czasu procesor będzie po prostu nierobem, za to grafika będzie Ci chodziła na pełnym obciążeniu. Ale to Twój wybór.

Dnia 23.11.2006 o 07:57, lord0 napisał:

7300 GT mi aktualnie wystarczy

W tej chwili zapewne tak. Jednak jest to nieco ulepszona linia 6200 i dużo się po niej spodziewać nie należy. Ale wiesz - karta zawsze pokazuje swoje możliwości pod koniec jej życia, a nie na początku. A co wtedy będzie, to zagadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 12:14, Olamagato napisał:

> a ja nie mam zamiaru wymieniac procka. poprostu tego nielubie. wole wymienic grafike
OK. Nikt nie powiedział, że każdy musi mieć komputer całkowicie zbalansowany. :)
Tyle, że przez większość czasu procesor będzie po prostu nierobem, za to grafika będzie Ci
chodziła na pełnym obciążeniu. Ale to Twój wybór.

> 7300 GT mi aktualnie wystarczy
W tej chwili zapewne tak. Jednak jest to nieco ulepszona linia 6200 i dużo się po niej spodziewać
nie należy. Ale wiesz - karta zawsze pokazuje swoje możliwości pod koniec jej życia, a nie
na początku. A co wtedy będzie, to zagadka.

ja chce miec mocny procek pod gre wiedźmin. tam napewno sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2006 o 12:54, lord0 napisał:

> na początku. A co wtedy będzie, to zagadka.
ja chce miec mocny procek pod gre wiedźmin. tam napewno sie przyda.


rany ... obecnie do gier naj naj naj jest karta graficzna i jej możliwości potem ram i procesor - to już nie te czasy gdy ważny był procek a reszta tak sobie
zapewniam cię że nawet ja będziesz miał proce mega 8ghz a grafike badziewną to wiedzmin (i inne gry będą działać wolno) ale cóż kupisz co chcesz i sam się przekonasz ... tylko nie pisz że cię nikt nie ostrzegał .
a ten gf7300 gt to naprawde bardzo średnia karta graficzna - a nawet poniżej średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 13:09, scott napisał:

rany ... obecnie do gier naj naj naj jest karta graficzna i jej możliwości potem ram i procesor
- to już nie te czasy gdy ważny był procek a reszta tak sobie
zapewniam cię że nawet ja będziesz miał proce mega 8ghz a grafike badziewną to wiedzmin (i
inne gry będą działać wolno) ale cóż kupisz co chcesz i sam się przekonasz ... tylko nie pisz
że cię nikt nie ostrzegał .
a ten gf7300 gt to naprawde bardzo średnia karta graficzna - a nawet poniżej średniej


przeczytaj kilka moich ostatnich postów w tym temacie człowieku. jak to zrobisz zrozumiesz o co mi chodzi. ja chce miec odrazu mocny procesor bo nie mam go zamiaru wymieniac. Ten GF 7300 GT dorownuje 7600 GT a jak wsadze go w SLI (normalnie 7300 gt nie obsługuje SLI ale po przerobieniu biosu działa) to wyciągnie w okolicach 7900 GS. jak to bedzie zasłabe to w przyszłości bede mógł sobie wymienic grafike za małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 13:56, scott napisał:

masz takie małe zestawiene gpu ...
http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawienie_GPU_2/zestawienie.html

nie odradzam ci kupna dobrego proca tylko odradzam sli 7300 gt i wogóle 7300 bo przy takim
wydatku - nowy komp lepiej coś mocniejszego wsadzić - ale jak kupisz to pewnie bedziesz płakał
że gry wolno działaja :)

a o co ja Cię prosiłem ?? przeczytaj post gdzie jest moja ostatnia konfiguracja. ja chce

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31878

spójrz na parametry tej karty i porównaj z tym co jest napisane w tym twoim zestawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do 7600 to tylko wydajnośc pamięci ma ten model zbliżony reszta jest 2 lub 1,5 raza gorsza - wydajność układu , potoki itd.

pisanie prawie jak 7600gt - wiesz prawie robi wilką różnice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 14:12, scott napisał:

do 7600 to tylko wydajnośc pamięci ma ten model zbliżony reszta jest 2 lub 1,5 raza gorsza
- wydajność układu , potoki itd.

pisanie prawie jak 7600gt - wiesz prawie robi wilką różnice :)

no nie wiem. ja sie z toba nie zgadzam. nie tylko parametry sie licza ale takze to jak działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście - to co piszę nie pisze w celu napiętnowania czy też obrazy ciebie ale z chęci doradzenia/sugesti
cóż zrobisz jak uważasz


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 14:16, lord0 napisał:

no nie wiem. ja sie z toba nie zgadzam. nie tylko parametry sie licza ale takze to jak działa

Koleś, ja mam GeForce 6800GT, wydaje mi sie że o podobnej wydajności do 7600GT, a do tej karty kupiłem Athlona 3000 i mi w zupełności wystarcza, chyba prędzej zmienie karte niż procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pozostaje mi tylko zapytać. Czy jeśli w zestawie ze Scythe jest pasta silikonowa to mogę nią śmiało posmarować czy lepiej użyć Silver5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu monitora LCD. Jak prezentuja sie LCD firm Belinea, BenQ i ACER? Bo te kosztuja w MM okolo 1000 zl a tyle chce zaplacic. I prosze bez porad typu: kup gdzie indziej. Musze kupic w MM, bo aktualnie maja tam raty 0%, a ja niemam tysiaczka w rece :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 19:58, Kamiloos napisał:

Przymierzam sie do zakupu monitora LCD. Jak prezentuja sie LCD firm Belinea, BenQ i ACER? Bo
te kosztuja w MM okolo 1000 zl a tyle chce zaplacic. I prosze bez porad typu: kup gdzie indziej.
Musze kupic w MM, bo aktualnie maja tam raty 0%, a ja niemam tysiaczka w rece :-)

szczerze mowiac to wszystkie 3 firmy to raczej sa znane z modeli do biur i za te pieniadze to raczej nie kupisz dobrej 19-tki.Ostatecznie wzialbym Belinea ale generalnie to lepiej dolozyc i miec Samsunga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: na jakie parametry zwracac uwage przy zakupie? i jakie parametry powinny byc w jakiej wysokosci? Bo na monitorach to ja sie kompletnie nie znam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 23:24, Clegan napisał:

Wiązało się to z błędem w architekturze Athlona, który - o czym napisał wyżej Treant, a o czym
nie wiedziałem - został naprawiony; ale i tak nie zmienia to faktu że zysk z 2 duali jest żaden.

Spróbuj może sprzedać te PDP które masz, a kupić 2x1 gb - o wiele lepsze rozwiązanie.


Akurat mam procesor na rdzeniu Venice. Zysk w wydajności mnie nie interesuje, bardziej fizyczna ilość pamięci. Zgadzam się z tobą, gdybym kupował całkiem nowy sprzęt, jednak tutaj ekonomiczniej jest mi wydać 450zł, niż 600-700 zł przy założeniu, że PDP poszłoby za conajmniej 300-350 zł. Może w przyszłej maszynie tak zrobię:)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 23:06, maniekk napisał:

Akurat mam procesor na rdzeniu Venice. Zysk w wydajności mnie nie interesuje, bardziej fizyczna
ilość pamięci.

To kup 1x1gb - zawsze 1 slot wolny zostanie, a nuż coś okazyjnie kiedyś dostaniesz ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo

Dnia 23.11.2006 o 19:58, Kamiloos napisał:

te kosztuja w MM okolo 1000 zl a tyle chce zaplacic. I prosze bez porad typu: kup gdzie indziej.
Musze kupic w MM, bo aktualnie maja tam raty 0%, a ja niemam tysiaczka w rece :-)

Nie ma zamiaru odwodzić Cię od kupowania w MM, ani na raty. Chciałbym tylko zauważyć, że nie ma czegoś takiego jak raty 0%. Prawdopodobnie za towar zapłacisz o jakieś 10-20% więcej niż za ten sam towar w sprzedaży detalicznej za gotówkę.
Nie wierzysz? To przejdź się do dowolnego sklepu oferującego raty i zapytaj się jaki rabat uzyskasz kupując za gotówkę np. dość drogi telewizor warty np. 5 tys lub więcej. W niektórych sklepach będzie to nawet 20% mniej niż cena widniejąca w sklepie.
Zresztą w niektórych bardziej przywoitych sklepach na cenówkach widnieje drobnym maczkiem "cena przy sprzedaży ratalnej". A wystawiają takie cenówki bo w wielu sklepach każdy towar warty więcej niż 1000 zł sprzedaje się w 99,9999% na raty. Tak więc cena jest wynikiem ceny hurtowej + marży detalicznej + marży ustalonej z bankiem dającym raty 0%. To m. in. dlatego często zakupy w internecie są nawet o 30% tańsze od cen w sklepach jakie odwiedzasz.
Resztę sobie dopowiedz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się