Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2007 o 21:39, tomoliop napisał:

>
> Nie podales modelu Twojej mobo.....masz amd x2 5200 a to oznacza socket am2....tylko jakiej

> firmy i model plyty ?.

płyta MSI K9N Neo coś tam


Czy to jest Twoja plyta ?.....poczytaj o niej....jest tam napisane w jakich slotach dziala dual.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2007 o 21:24, Dann napisał:

No dobra, to zaproponuj mi na chwilę obecną rozsądniejszą grafikę od nVidii w tym przedziale
cenowym. :-) BTW, o żadnym ATI nie chcę słyszeć ... mają za dużo problemów z software''em i
w ogóle mnie nie interesują.

Wiesz sam że nie ma takiej karty a kupując 8600GTS to z deka przesada kupując 8600GT i kręcąc go mamy praktycznie wersję GTS, co nie znaczy że GTS też nie możemy podkręcić

Dnia 10.12.2007 o 21:24, Dann napisał:

A jakby ktoś kupił zasilacz np. Chiefteca, to też pewnie byście pisali, że "pozostaje pogratulować",
bo trzeba było kupić jakiegoś Tagana za 300 zł albo Be Quiet''a za jeszcze więcej.
Nota bene mnie ceny zasilaczy ogromnie zaskoczyły. Ja przez ponad pięć lat użytkowania mojego
PC używam jakiegoś Codegena (już abstrahuję od tego, ile ma wat i jak stary sprzęt posiadam,
bo nie ma to sensu), w którym na dodatek od ponad roku nie działa wentylator (i od tamtego
czasu spełnia on już dwie role : zasilacza oraz mini grzejnika ;-)), a którego kupiłem za niecałe
60 zł ! I nie mam z nim absolutnie żadnych problemów (poza nie działającym wiatraczkiem, lol
;-P).
Zakładałem w moim budżecie, że na zasilacz wydam teraz góra 100-120 zł, a tu taki zonk ...
. Paranoja.

Spróbuj go włożyć do nowego kompa ze średnią grafiką i procesorem, zresztą Codgen różnie działał u jednych było OK, u innych dym z kompa

Dnia 10.12.2007 o 21:24, Dann napisał:

O ile dostanie taką właśnie kartę graficzną w takiej właśnie cenie, a coś mi się wydaje, że
nie będzie to takie proste. W najlepszym wypadku będzie czekał na nią tygodniami.
Na chwilę obecną najnowsze Radeony są w POlsce jak 8800GT, czyli jak karty widma - niby są.
I raczej do świąt to się nie zmieni.
A pomijam akcje w stylu : "żadnego ATI, tylko nVidia".
A co do zasilacza, to też nie wiem , czy 400W tutaj wystarczy. ;-)

Raczej dostanie w tej fakt nie w tej cenie już bo esc podniosło cenę podobną do wersji Gigabyta czyli 679 zł, z kartami widma jest jak loteria będzie lub nie będzie. Zasilacz spokojnie starczy do tego zestawu nawet sie nie spoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:47, Misquamaqus napisał:


> >
> > Nie podales modelu Twojej mobo.....masz amd x2 5200 a to oznacza socket am2....tylko
jakiej
>
> > firmy i model plyty ?.
>
> płyta MSI K9N Neo coś tam

Czy to jest Twoja plyta ?.....poczytaj o niej....jest tam napisane w jakich slotach dziala
dual.


dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:47, Misquamaqus napisał:


> >
> > Nie podales modelu Twojej mobo.....masz amd x2 5200 a to oznacza socket am2....tylko
jakiej
>
> > firmy i model plyty ?.
>
> płyta MSI K9N Neo coś tam

Czy to jest Twoja plyta ?.....poczytaj o niej....jest tam napisane w jakich slotach dziala
dual.


Sorry...zapomnialem dac linka do artykulu.:

http://pccentre.pl/Article14385.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem to takiego wniosku, ze nie opłaca się kupować 2Gb ram wiec sprzedam tego kompa i zostawie te 200zł i teraz pytanko za ile można opylić tego kompa AMD Athlon 2500+ Geforce 7600GS (Gwarancja 1,5Roku) 1Gb.
Zasilacz 350W, Dwa czytniki DVD i nagrywarka. Karta sieciowa.
No i ta kwota ze sprzedaży + 200zł no może ktoś jeszcze dołoży 300zł to jakiego mogę mieć kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 22:07, DJ Danielus napisał:

Możesz podać markę zasilacza oraz model płyty głównej?

Płyta główna kojarzę model MSI KT4AV a zasilacz ATX MC 350W. Słabiutko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Za dobrze nie jest... Myślę, że z ok. 600zł wyciągniesz, ale pewny nie jestem.
CPU - 80zł
GPU - 200zł
mobo - 80zł
zasilacz - 80zł
2x DVD - 80 - 100zł
RAM - 150zł

Nie wiem, czy ceny są OK - nie patrzyłem ostatnio na aukcje i giełdy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh a jak podoła to będę się śmiał a jak nie to płakał w najgorszym przypadku to będzie mój błąd nie pierwszy zresztą. Do odważnych świat należy :D Teraz tylko czekać aż mi przyślą :P

ty to może dokupić zasilacz za 5999 zł i będę tam sobie frytki grzał i kawę robił :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:50, blacklio2 napisał:

Wiesz sam że nie ma takiej karty a kupując 8600GTS to z deka przesada kupując 8600GT i kręcąc
go mamy praktycznie wersję GTS, co nie znaczy że GTS też nie możemy podkręcić


No z tym akurat się zgodzę, że lepiej już kupić jakiegoś podkręconego GT, zamiast GTSa. Ale mimo wszystko nie jest to jakaś straszna tragedia, że o Jezus Maria. Najwyżej gość będzie miał te 10-20 FPS mniej. :-P Ale z drugiej strony przynajmniej sterowniki nic mu nie spowolnią, ani tym bardziej nie zaczną wariować.

Dnia 10.12.2007 o 21:50, blacklio2 napisał:

Spróbuj go włożyć do nowego kompa ze średnią grafiką i procesorem, zresztą Codgen różnie działał
u jednych było OK, u innych dym z kompa


Nie przeczę, że wtedy mogłoby być różnie. Ale w takim razie jaki zasilacz po w miarę rozsądnej cenie mógłby wystarczyć do współczesnych konfiguracji ? ... z jakimś 8800GTS itd.

Dnia 10.12.2007 o 21:50, blacklio2 napisał:

Zasilacz spokojnie starczy
do tego zestawu nawet sie nie spoci.


To te Radeony aż tak mało prądu zżerają ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 22:22, Xanas napisał:

ty to może dokupić zasilacz za 5999 zł i będę tam sobie frytki grzał i kawę robił :D


Polecam mój zasilacz od Codegena bez wiatraczka ;-P. Jajko na 100% się usmaży. :-D
Przy okazji pozbędziesz się wirusa ptasiej grypy. ;-P
A co do 8600GTS, to ciężko powiedzieć. IMO nie jest to jakaś tragedia i myślę, że ATM większość z obecnych nowości (poza pewnymi Crysisowymi przypadkami ;-)) w rozdzielczości tak 1024 x 768 będzie Ci działała stabilnie na max. detalach, nawet z lekkim AA. Ale w wyższych rozdziałkach może być już gorzej. Zresztą sam sobie wszystko sprawdzisz. ;-)
Ja osobiście, jako że po ponad pięciu latach kupuję wreszcie nowego PC, nie planuję żadnych kompromisów i robię wszystko, aby w momencie zakupu (już w styczniu) było mnie jednak stać na coś z 8800, bo kart ATI wybitnie nie preferuję. Niemniej wszystko jeszcze przede mną.
Good luck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 22:41, blacklio2 napisał:

Zobacz na Amacrox Warrior AX450-PNF z palcem w nosie da radę choć to 400W

http://en.expreview.com/?p=72


Mam pytanie. Czy te power consumption obrazowane w watach na ukazanych w powyższym linku wykresach dotyczy poboru mocy przez całego PC, czy przez samą tylko kartę graficzną ? ;-)
Jak mam rozumieć to w nawiasie (Total System) ?
Czy mam rozumieć, że cały PC z Core 2 Duo E6850 i 8800 GTX pożera tylko 152 waty w stanie idle ? Czy też może sama karta tyle zużywa ?

PS. Rzeczywiście nowsze karty zużywają mniej prądu niż te nieco starsze. Trzeba będzie wziąć to pod uwagę przy styczniowym zakupie sprzętu. Także dzięki za linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza tabelka obrazuje pobor platformy testowej w idle czyli spoczynku a druga tabelka pokazuje tą platforme w stresie. Do tego doilczasz jeszcze jakies napedy optyczne, zalozmy macierz hdd, wentylatory i innego rodzaju modyfikacje. Mowa o dobraniu mniej wiecej watazu zasilacza. Zalozmy, ze wyjdzie Ci okolo 350 uzytkowej mocy to dolicz jeszcze ze 100-150 wat na zapas ( zawsze bedzie mozna cos jeszcze dolozyc do kompa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 22:41, Dann napisał:

> ty to może dokupić zasilacz za 5999 zł i będę tam sobie frytki grzał i kawę robił :D

Polecam mój zasilacz od Codegena bez wiatraczka ;-P. Jajko na 100% się usmaży. :-D
Przy okazji pozbędziesz się wirusa ptasiej grypy. ;-P

bez wiatraczka masz? a mozesz napisac konkretny model albo dac www?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, potrzebuje pomocy w doborze dobrej płyty głównej. Zamierzam zrobić tak: albo biore płyte z SLi, albo biore zwykłą płytke z jednym slotem PCIe 16x. Oto specyfikacja mojego przyszłego kompa:
-Intel Core 2 Quad Q6600 2.4Ghz 8Mb cache (4 x 2Mb)
-Nvidia 8800 GT 512Mb
-2x2GB RAM 800 Mhz

Kilka próśb:
-Polecajcie mi tylko płyty główne Asusa. Ufam tej firmie, zawsze miałem płyty Asusa i dobrze na tym wychodziłem.
-Przede wszystkim zależy mi na stabilności systemu. OC to sprawa drugorzędna.
-Chce, żeby ta płyta potrafiła korzystać dość dobrze z dobrodziejstw Core 2 Quada. Kupuje czterordzeniowy procesor po to, aby nie kupować nowego procka przez te 3-4 lata... a może i więcej. Quad i już.
-SLi jest opcjonalne- ale każda nowa płyta Asusa na chipsecie Intela ma CrossFire, więc jak już mam wybierać między tymi dwoma, to wole SLi. Płyty z jednym slotem PCIe mają zazwyczaj przestarzały chipset nie gotowy na 4-rdzeniowy procesor.

To chyba tyle :) Naprawde mam mętlik z tą płytką więc licze na pomoc.
Aha- zapomniałbym. Czy jeżeli mam płyte pod 2 karty w trybie SLi, to czy moge używać jednego slotu, a drugi zostawić pusty? SLi jest tak naprawde na przyszłość, żebym nie musiał kupować całego kompa gdy (jeżeli) SLi i CrossFire staną się standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 14:01, Konrad512 napisał:

-SLi jest opcjonalne- ale każda nowa płyta Asusa na chipsecie Intela ma CrossFire, więc jak
już mam wybierać między tymi dwoma, to wole SLi. Płyty z jednym slotem PCIe mają zazwyczaj
przestarzały chipset nie gotowy na 4-rdzeniowy procesor.


to co napisales to wiecej niz glupota jest. Bo jesli nie wiesz to ten niby przestarzaly chipset np P965 jest w tym momencie najwydajnieszym chipsetem.

Czy jeżeli mam płyte pod 2 karty w trybie SLi, to czy moge używać jednego

Dnia 11.12.2007 o 14:01, Konrad512 napisał:

slotu, a drugi zostawić pusty?


TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2007 o 14:13, MLODY2K6 napisał:

to co napisales to wiecej niz glupota jest. Bo jesli nie wiesz to ten niby przestarzaly chipset
np P965 jest w tym momencie najwydajnieszym chipsetem.


No dobra, słyszałem że jest "owiany legendą", ale czy potrafi wydajnie pracować z Intel Core 2 Quadem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się