Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2011 o 13:02, 4RileH napisał:

Który procesor jest lepszy do gier

AMD PHENOM II X4 955 3.2 GHz Black Ed.

AMD PHENOM II X6 1075T BOX / 3.0 GHz, AM3


AMD PHENOM II X4 955 3.2 GHz Black Ed. - polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2011 o 13:48, 4RileH napisał:

A ten Phenom X6 jest az tak slaby?


Nie ejst slaby, tylko nizej taktowany i p[rzy grach nie wykorzystujacych wielordzeniowosci, wydajniejszy bedzie phenom x4.
Tak czy siak, 6 rdzeni bedzie o wiele lepsze, biorac pod uwge, ze wszyskie wychodzace gry sa wspierane wielowatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie! Czy przy wsadzaniu RAMu potrzebuję uprzednio pogrzebać coś w BIOS-ie czy po wsadzeniu RAMu system sam ją wykryje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 14:28, Leos8 napisał:

Witam! mam pytanie! Czy przy wsadzaniu RAMu potrzebuję uprzednio pogrzebać coś w BIOS-ie
czy po wsadzeniu RAMu system sam ją wykryje?



System sam wykryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 14:25, Misquamaqus napisał:


> A ten Phenom X6 jest az tak slaby?

Nie ejst slaby, tylko nizej taktowany i p[rzy grach nie wykorzystujacych wielordzeniowosci,
wydajniejszy bedzie phenom x4.
Tak czy siak, 6 rdzeni bedzie o wiele lepsze, biorac pod uwge, ze wszyskie wychodzace
gry sa wspierane wielowatkowo.


to lepiej wziac AMD Phenoma X6 3.0GHZ? i jak takie na przyklad GTA 4 chodziloby na phenomie x4 a jak na x6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:32, 4RileH napisał:

to lepiej wziac AMD Phenoma X6 3.0GHZ? i jak takie na przyklad GTA 4 chodziloby na phenomie
x4 a jak na x6?


Tak samo, jak sądzę. Ja na twoim miejscu brałbym 6 rdzeni, cena ta sama co za 4, wydajność w starszych grach niemal taka sama (czyli tak czy siak masz max. detale), w najnowszych (a to jednak o te ci najbardziej będzie chodzić w przyszłości) na plus dla Phenoma II X6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 15:40, ziptofaf napisał:

> to lepiej wziac AMD Phenoma X6 3.0GHZ? i jak takie na przyklad GTA 4 chodziloby
na phenomie
> x4 a jak na x6?

Tak samo, jak sądzę. Ja na twoim miejscu brałbym 6 rdzeni, cena ta sama co za 4, wydajność
w starszych grach niemal taka sama (czyli tak czy siak masz max. detale), w najnowszych
(a to jednak o te ci najbardziej będzie chodzić w przyszłości) na plus dla Phenoma II
X6.


Zastanawiam sie ostatecznie nad Phenomem X4 3,6 GHz i Phenomem X6 3,0GHz. Jest roznica w taktowaniu a ja nie chce nic podkrecac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż drodzy gramowicze, mam pewien dylemat. Być może zły temat, ale w końcu upgrade. Planuję w najbliższym miesiącu zakup nowego komputera i stworzyłem dwa cfg, które posłużą mi kilka dobrych lat i będą dobrą bazą do kolejnych modernizacji. Oto one, pierwszy:

Płyta główna: Asus CROSSHAIR IV FORMULA [779zł]
Procesor: AMD Phenom II X6 1100T BOX Black Edition [859zł]
Chłodzenie: Noctua NH-D14 [299zł]
Pamięć: OCZ Titanium DDR3 3x2GB 1600MHz CL7 [459zł]
Karta graficzna: GeForce with CUDA GTX 460 ZOTAC 1024MB/256bit 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) AMP [799zł]
Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) [170zł]
Zasilacz: CoolerMaster Silent Pro 500W 80plus [329zł]
Obudowa: CoolerMaster Dominator CM 692 II Advanced Black - bez zasilacza [379zł]
Cena: [4075zł]

Oba zestawy są w sumie identyczne, różnią się głównie procesorem, chłodzeniem i płytą, ale to są ważne rzeczy. Zalety pierwszego zestawu to głównie sześciordzeniowiec i dobre chłodzenie, możliwość dokupienia RAMu. Dużym minusem jest brak obsługi SLI, jest Crossfire ale karty ze stajni czerwonych jakoś do mnie nie przemawiają. Od początku korzystam z Nvidii i jestem bardzo zadowolony. A oto drugi zestaw:

Płyta główna: Asus SABERTOOTH P67 REV 3.0 [769zł]
Procesor: Intel Core i7 2600K 3,40 GHz BOX [1089zł]
Chłodzenie: Scythe Mugen 2 Rev. B [170zł]
Pamięć: OCZ Platinum DDR3 2x2GB 1600MHz CL6 LV [339zł]
Karta graficzna: GeForce with CUDA GTX 460 ZOTAC 1024MB/256bit 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) AMP [799zł]
Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) [170zł]
Zasilacz: CoolerMaster Silent Pro 500W 80plus [329zł]
Obudowa: CoolerMaster Dominator CM 692 II Advanced Black - bez zasilacza [379zł]
Cena: [4045zł]

Tu już sprawa wygląda lepiej, jest SLI, można podkręcać procesor. Ale nie jestem tutaj pewien tego procesora, choć sam nie wiem co jest lepsze sześć rdzeni od AMD, czy cztery od Intela. Więc proszę, pomóżcie mi i doradźcie, który zestaw wybrać, co ewentualnie zmienić, albo stwórzcie inny config maksymalnie do 4100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sklanial sie ku drugiemu zestawowi, bardzo szybki i chlodny oraz podatny na OC CPU,

ale z:

tansza plyta
2500K
za zaoszczedzone pieniadze kupic GTX 570 (jak juz koniecznie chcesz GF :D)

mozna tez wziac tansza bude, np. CM Elite 334

zasilacz modularny, a tanszy: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=15182

sorry ze nie podalem plyty, ale musze juz wychodzic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na taką kupę kasy, to strasznie słabe ci te zestawy wyszły, no offence. Proponuję:

Procesor:
Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/
1069 zł

Płyta główna:
AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/
549 zł

Pamięć RAM:
A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming
169 zł

Wentylator:
Zalman CNPS10X Performa
130 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
139 zł

Karta graficzna:
MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr II/OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI
1249 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator II 692 Lite (bez zasilacza)
299 zł

Zasilacz:
Antec TruePower New 650W
369 zł

Suma:
3973 zł

ceny z esc.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego?

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 739 zł
Płyta główna: AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/ - 549 zł
Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 140 zł
Wentylator: Zalman CNPS10X Performa- 130 zł
Dysk twardy: Corsair SSD Force Series 60GB (275/285MB/s) - 430 zł
Drugi dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 - 190 zł
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 570 OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI - 1249 zł
Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł
Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza) - 230 zł
Zasilacz: Seasonic M12II-620 620W 80 Plus Bronze - 349 zł

Razem: 4096zł

Jeśli nie zależy Ci na czasie warto byłoby wstrzymać się z zakupem do czerwca, kiedy to mają wyjść nowe procesory od AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem trochę inaczej, poczekaj ten miesiąc, dwa, wtedy powinny wyjść nowe proce od AMD najprawdopodobniej trochę namieszają na rynku.

Tak szybko rzucając okiem, żaden z tych nie jest za dobry. Wsadzasz mocne proce, topowe proce, a grafiki ze średniej półki. Z płytami głownymi czy ramami też trochę za bardzo szalejesz. Można tutaj spokojnie zaoszczędzić nie tracąc na jakości czy osiągach, a dołożyć do GPU czy wyższej klasy obudowy/zasilacza/dysk SSD - każda z tych opcji będzie przez ciebie odczuwalna, a nie tylko widoczna na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kupować gotowych zestawów, gdyż niemal zawsze w takiej samej cenie można złożyć wydajniejszy komputer. Zdecyduj się też czy chcesz wymieniać konkretne podzespoły czy od razu kupić nowy komputer. Co do zasilacza to zajrzyj do środka obudowy, masz tam napisane dane zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 22:32, Szynkars napisał:

Nie warto kupować gotowych zestawów, gdyż niemal zawsze w takiej samej cenie można złożyć
wydajniejszy komputer. Zdecyduj się też czy chcesz wymieniać konkretne podzespoły czy
od razu kupić nowy komputer. Co do zasilacza to zajrzyj do środka obudowy, masz tam napisane
dane zasilacza.

Zasilacz komputera: Procom model ATX KY-500W.
Tak przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 08:24, David741 napisał:

Zasilacz komputera: Procom model ATX KY-500W.
Tak przeczytałem.


Rozumiem, że chodzi Ci o zasilacz Procomp. Tak jak powiedział kolega przede mną jest on do wymiany, gdyż zasilacze firmy Procomp są na czarnych listach, zaś użytkowanie takich zasilaczy grozi spaleniem niektórych części komputera. Poza tym zdecyduj się czy chcesz kupić całkiem nowy komputer, czy dokonać modernizacji obecnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się