Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zasilacz 650 W z gwarancji nowy (już pół roku chodzi chyba) bo poprzedni się zjarał, corsarz.

A tak pytam o kartę, bo wymyśliłem sobie, że tą poślę na gwarancję(po włączeniu kompa wentylator na karcie chodzi jak bombowiec przez 10-15 minut), ile to potrwa to nie wiadomo, więc tak pomyślałem, że można kupić nową, a tamtą sprzedać jak wróci i pokryć część kosztów. Tylko jak pisałem wcześniej, a znacznie lepsze karty mają straszny pobór prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli uda Ci się sprzedać obecnego HD5850 za ~400 zł, to nie widzę sensu dokładać 450 zł do karty kilka % wydajniejszej. Jeśli bardzo przeszkadza Ci ten głośno pracyjący wentylator (zapewne karta referencyjna) to spróbuj zmniejszyć trochę jego obroty, oczywiście mając na wglądzie temperatury. Ewentualnie możesz kupić całe chłodzenie na kartę. Najlepiej jednak podkręć procesor. Karty graficzne 28nm mają wyjść mniej wiecej na przełomie 2011 / 2012, więc do tego czasu najlepiej się wstrzymać z zakupem nowego GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam parę pytań co do kupna w sumie 3/4 nowych części do swojego komputera.
Jakiś czas temu kupiłem niefirmowy zasilacz, na którym strasznie się zawiodłem, gdyż spalił mi już drugą płytę główną, ale to mniejsza. Aktualnie posiadam kartę GF 8600GTS 512mb od Gainwarda oraz obudowę Modecom Harry, którą z czasem pewnie przerobię. Tak czy tak, widać że dwie rzeczy do złożenia nowego komputera już posiadam.
Na cały komputer chciałem przeznaczyć gdzieś 1500-1700zł oczywiście z niewielką rozbieżnością cenową.
Potrzebuję Pamięci DDR3, Zasilacza firmowego, Dysku 1TB, Procesora oraz Płyty głównej która będzie obsługiwała to wszystko.

Znajomy, informatyk z pięcioletnim stażem polecił mi owe części:
Płyta: Asus P7P55D-E
Ram: OCZ Fatal1ty DDR3 2x2GB 1333Mhz CL9
Dysk: WD AV Green Power 1TB WD10Eurs 64MB cache Serial ATA/300
Zasilacz: be quiet! Pure Power L7-430W
Procek: Intel Core i3 560 3,33GHz BOX

(Nazwy przepisałem czysto z pewnego sklepu komputerowego, do którego też nie podam linka, gdyż nie wiem czy reklamowanie firm na tym forum jest dozwolone)

Komputer ma służyć głównie do gier, ale też do korzystania z obciążających programów graficznych czy też oglądania filmów HD. Ma być również cichy, mój staruszek który był wyposażony w wiatrak cooler master który osiągał 5000RPM, chodził jak pralka, i przy nie zmniejszeniu owej mocy wentylatora słychać go było piętro niżej. Jeśli ktoś z was, forumowiczów, profesjonalistów, może mi pomóc w złożeniu nowego cacka to bardzo będę wdzięczny. Sam przez poprzednie 10 lat wymieniałem części na stare, bo na komputerach odrobinę się znam, i moja wiedza kończy się na epoce, w której karty graficzne zaczęły potrzebować własnego zasilania.

Z góry dziękuję ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-2500k, AsRock P67 PRO3 B3, GoodRam / Kingston 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9, Samsung SpinPoint 1TB F3 (HD103SJ), XFX Core 550W i powinieneś zmieścić się w 1700 zł. Ewentualnie lekko wykroczysz poza budżet. Pchać się w podstawkę bez przyszłości (LGA 1156) absolutnie nie ma sensu. Podobnie z wolnym dyskiem twardym i słabym zasilaczem. Podany tutaj zestaw jest zdecydowanie lepszym wyborem. O wiele wydajniejszy czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 8GB pamięci RAM (do obróbki grafiki na pewno się przyda), szybszy dysk i sporo lepszy zasilacz, który starczy na przyszłą modernizację (jak chociażby wymiana karty graficznej).
Co do Twojego chłodzenia - wentylatory na schładzacze Cooler Master z reguły nie należą do cichych, więc najlepiej byłoby po prostu dokupić inny wentylator, jeśli jest taka możliwość.
Jeśli chodzi o sklepy - reklamowanie naturalnie nie jest mile widziane, ale podawanie nazw niczym nie grozi. W każdym razie nie kupuj w esc.pl / ram.net / komputronik.pl. Dwa pierwsze mają problemy z serwisem i realizacją gwarancji, w trzecim z kolei są bardzo wysokie ceny. Sprzęt możesz kupić w techplanet.pl lub morele.net, które są dobrymi i tanimi sklepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 23:45, wilqu94 napisał:

Zasilacz 650 W z gwarancji nowy (już pół roku chodzi chyba) bo poprzedni się zjarał,
corsarz.

A tak pytam o kartę, bo wymyśliłem sobie, że tą poślę na gwarancję(po włączeniu kompa
wentylator na karcie chodzi jak bombowiec przez 10-15 minut), ile to potrwa to nie wiadomo,
więc tak pomyślałem, że można kupić nową, a tamtą sprzedać jak wróci i pokryć część kosztów.
Tylko jak pisałem wcześniej, a znacznie lepsze karty mają straszny pobór prądu.


No to chcesz lepsza karte czy nie ?
Wiadomo, ze jak kupisz wydajniejszy model, to pobor pradu bedzie wiekszy.

Z drugiej strony, powiedz tacie, zeby spojrzal na to, co teraz napisze.
Bedzie to wyliczenie kosztow za pobor pradu za miesiac uzywania karty pokroju gtx 570:

GTX 570 - 225 W (wat - moc).
T - 31 dni = 744 h (czas - godziny)
1KWh - 0.125 zl (cena za jedna kilowatogodzine)

225W = 0.225 KWh

Czyli: 0.225 KW x 744 h = 167.4 KWh

167.4 KWh x 0.125 zl = 20.925 zl

To jest cena, ktora tata zaplacil by za pobor pradu, gdyby karta pracowala caly czas (bez przerwy przez caly miesiac, czyli 744 godziny) na maximum swojej wydajnosci.

Teraz zejdzmy na ziemie i zadajmy sobie pytanie....
Ile tak na prawde, uzywamy komputera do gier, gdzie karta jest wykorzystywana na maximum ?
Mysle, ze jak pogramy 4 godziny dziennie, to bedzie i tak bardzo duzo, wiec przyjmijmy taki wlasnie scenariusz.

Wychodzi tak:

T = 4 h x 31 dni = 124 h

225 W = 0.225 KW

Czyli: 0.225 KW x 124 h = 27.9 KWh

Do zaplacenia bedzie: 27.9 x 0.125 zl = 3.4875 zl

Tata zaplaci za pobor pradu uzytego przez karte az 3.50 zl !!!!

Trzeba bedzie podjac dodatkowa prace :)))

Do 1000/1100 zl mozna kupic sporo wydajniejszego gtx 570 i nie przejmowac sie zadnym pradem.

Ludzie, ktorzy argumentuja wybor karty mniejszym poborem pradu (w granicach 20-30 wat jedna wzgledem drugiej) sa zwichnięci, niedoinformowani, albo kompletnie zaslepieni w tym co lubia i nie maja pojecia w jakim swiecie zyja.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor mocny, lecz jednak zauważyłem że kosztuje on ok. 200zł więcej niż sugerowany przeze mnie.
Firmie AsRock w ogóle nie ufam i szczerze mówiąc chciałbym mieć z nią jak najmniej wspólnego, raz mi kondensatory w ich płytce spuchły przez co została mi trauma na całe życie.
Z tymi kingstonami to nawet racja, znalazłem przed chwilą model KINGSTON HyperX KHX1600C9D3X2K2/8GX który kosztuje ok. 220zł w pewnym sklepie, nie wiem czy na tyle się znam, ale sądzę że cena dosyć atrakcyjna.
Dysków samsunga również nie mam zamiaru kupować, nawet jeśli szybki, to sam stereotyp tej firmy jeśli chodzi o dyski twarde łączy się z małą żywotnością, czy też prościej mówiąc - spalają się dosyć szybko, a co do WD to mam pełne zaufanie, gdyż mam jeszcze jeden stary ATA 40GB który chodzi mi od tych 10 lat do dzisiaj. Zresztą też miałem parę innych i żaden z nich nigdy mi się nie spalił.
Zasilacz mogę kupić tej samej firmy o 100W więcej za jedyne 30zł, ta sama seria, a firma ma wszędzie bardzo dobre opinie.

Ogółem to na ten procek mógłbym się skusić jak najbardziej, tyle że łączyłoby się to ze zmianą decyzji kupna płyty głównej, a najchętniej bym wybrał właśnie asusa, tylko jaką?
I powiedz mi jeszcze jedno, bo naprawdę nie wiem - dlaczego socket 1156 nie ma przyszłości? Nie znam się tej technologii, czy też żadnej innej dotyczącej procków, ale sądzę że prędzej stworzą nowy socket niż wyprodukują nowsze modele na owy. Zresztą również absurdem by było nazywanie lepszego socketa mniejszą liczbą, logiczne jest to że im coś nowsze jest tym lepszy status to osiąga, w przypadku socketów jest to numeryczna sprawa a liczba 1556 jest większa od 1555.
Z góry dzięki, bo sam się nad tym zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

Procesor mocny, lecz jednak zauważyłem że kosztuje on ok. 200zł więcej niż sugerowany
przeze mnie.

Bo to jest procesor czterordzeniowy w porównaniu do tamtego i3, poza tym o wiele wydajniejszy, a LGA 1155 jest bardziej przyszłościową platformą, ma obsłużyć procesory Ivy Birdge. LGA 1156, na którą jest wspomniany i3 nie ma przed sobą przyszłości.

Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

Firmie AsRock w ogóle nie ufam i szczerze mówiąc chciałbym mieć z nią jak najmniej wspólnego,
raz mi kondensatory w ich płytce spuchły przez co została mi trauma na całe życie.

Teraz AsRock wyszedł na prostą i robi bardzo dobre płyty w konkurencyjnych cenach. Nie chce mi się zarzucać testami, których zresztą jest w sieci cała masa. Dowodzą one, że modele takie jak AsRock P67 PRO3 B3 czy P67 Extreme4 są najlepsze w swoim segmencie cenowym. Asus nie ma nic ciekawego w porównaniu do PRO3 B3, z kolei P67A-C45 od MSI zawyża napięcia, co może się przy nieostrożności użytkownika niemiło skończyć. PRO3 B3 będzie najlepszym wyborem.

Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

Z tymi kingstonami to nawet racja, znalazłem przed chwilą model KINGSTON HyperX KHX1600C9D3X2K2/8GX
który kosztuje ok. 220zł w pewnym sklepie, nie wiem czy na tyle się znam, ale sądzę że
cena dosyć atrakcyjna.

Zmień je na GoodRamy / Kingstony 1333MHz CL9, nie ma sensu wyrzucać pieniędzy w błoto:
http://maxforces.com/articles.php?article_id=52

Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

Dysków samsunga również nie mam zamiaru kupować, nawet jeśli szybki, to sam stereotyp
tej firmy jeśli chodzi o dyski twarde łączy się z małą żywotnością, czy też prościej
mówiąc - spalają się dosyć szybko, a co do WD to mam pełne zaufanie, gdyż mam jeszcze
jeden stary ATA 40GB który chodzi mi od tych 10 lat do dzisiaj. Zresztą też miałem parę
innych i żaden z nich nigdy mi się nie spalił.

Masz jakieś dowody na ten temat, czy tylko tak gdybasz na zasadzie "bo kolega miał kilka lat temu dysk tej firmy i on się zepsuł? Dyski Samsunga z serii SpinPoint to bardzo szybkie i ciche dyski. Porównywalna cenowo seria Blue od WD jest trochę słabsza, zaś lepsza Black jest na podobnym poziomie co F3, kosztując przy tym sporo drożej niż Samsungi.

Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

Zasilacz mogę kupić tej samej firmy o 100W więcej za jedyne 30zł, ta sama seria, a firma
ma wszędzie bardzo dobre opinie.

Chodzi Ci o XFX Core 650W? Możesz go wziąć, chociaż prędko tych 650W nie wykorzystasz, chyba że planujesz zakup dwóch GTX 570. Narazie Twój zestaw z 8600 GTS będzie ciągnął z gniazdka w stresie jakieś 300W, może nawet mniej, więc i tak masz spory zapas.

Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

Ogółem to na ten procek mógłbym się skusić jak najbardziej, tyle że łączyłoby się to
ze zmianą decyzji kupna płyty głównej, a najchętniej bym wybrał właśnie asusa, tylko
jaką?

Jak już wspominałem, AsRock P67 PRO3 B3 będzie tu najlepszym wyborem. Płyty od MSI na złącze P67 zawyżają napięcia, zaś Asusy są po prostu droższe, nie oferując przy tym niczego więcej od modeli AsRocka. Na Twoim miejscu cieszyłbym się, że płyty tej drugiej firmy są narazie dość tanie (P67 PRO3 B3 można wyrwać już za ~350 zł). Przyjdzie czas, że AsRock zdobędzie renomę niczym Asus i ceny płyt tej firmy pójdą w górę...

Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

I powiedz mi jeszcze jedno, bo naprawdę nie wiem - dlaczego socket 1156 nie ma przyszłości?
Nie znam się tej technologii, czy też żadnej innej dotyczącej procków, ale sądzę że prędzej
stworzą nowy socket niż wyprodukują nowsze modele na owy.

LGA 1156 nie ma przyszłości, gdyż jest już właściwie wymarłą podstawką. Nie wsadzisz na nią nic lepszego niż i5-750 / i5-760. Z kolei wydajniejsze procesory Sandy Bridge są na LGA 1155, dodatkowo ten socket ma w późniejszym czasie obsłużyć Ivy Bridge. Warto dodać, że ceny i5-760 i i5-2500k są na mniej więcej podobnym poziomie, podczas gdy i5-2500k nie dość, że jest sporo wydajniejszy to dodatkowo ma odblokowany mnożnik, dzięki czemu podkręcanie jest banalnie proste. Dla mnie w tej sytuacji rachunek jest prosty.

Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

Zresztą również absurdem by
było nazywanie lepszego socketa mniejszą liczbą, logiczne jest to że im coś nowsze jest
tym lepszy status to osiąga, w przypadku socketów jest to numeryczna sprawa a liczba
1556 jest większa od 1555.

Jeszcze nie spotkałem się z takim stwierdzeniem :) W takim razie spójrzmy na LGA 1156 i LGA 1366. Ten drugi socket ma niższy numerek, a procesory są znacznie droższe (ceny niektórych sięgają kilku tys zł) a także wydajniejsze. W każdym razie LGA 1155 > LGA 1156. Pakowanie się w LGA 1156 bez przyszłości jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zagiołeś :P.

Mnie się wydaje po prostu, że jak ja zacznę kręcić tą grafę przy tym wentylatorze, który takie dźwięki wydaje, a w jakim jest stanie tak na prawdę to nie wiem, to może się zepsuć do końca, a moja hd 5850 była kupiona grudniem 2009 - czyli wielkie zapotrzebowanie na tą kartę a nigdzie jej nie było, czyli podróż gwarancyjna będzie trwała - XYZ.

Ale dziękuję za uświadomienie mnie, btw to nie siedzę teraz w podzespołach kompa, a fakt mugen by się do procka przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jaki dostawca oferuje kilowatogodzinę za 12,5 grosza? Ja płacę ok 39 groszy (nie pamiętam dokładnie, a nie che mi się teraz sprawdzać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 00:57, DuuDFat napisał:

Firmie AsRock w ogóle nie ufam i szczerze mówiąc chciałbym mieć z nią jak najmniej wspólnego,
raz mi kondensatory w ich płytce spuchły przez co została mi trauma na całe życie.


To dlaczego chcesz pakować się w Asusa jeśli AsRock to firma córka Asusa. (Asus założył ją jak chciał zająć rynek tanich płyt głównych - taki zabieg PRowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Z kolei P67A-C45 od MSI zawyża napięcia, co może się przy nieostrożności użytkownika niemiło skończyć.
Akurat MSI nie tyle zawyża napięcia (nowsze BIOS-y rozwiązują problem permanentnie) co nie uznaje opcji "niestabilne ustawienia" i jak przegniesz z O/C to po prostu komp ci się nie włączy i musisz ręcznie resetować BIOS. Ale ta firma chyba nigdy nie nauczy się robić poprawnych funkcji resetujących ustawienia ^_^

Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

Masz jakieś dowody na ten temat, czy tylko tak gdybasz na zasadzie "bo kolega miał kilka
lat temu dysk tej firmy i on się zepsuł? Dyski Samsunga z serii SpinPoint to bardzo szybkie
i ciche dyski. Porównywalna cenowo seria Blue od WD jest trochę słabsza, zaś lepsza Black
jest na podobnym poziomie co F3, kosztując przy tym sporo drożej niż Samsungi.

I tak wszystkie dyski powstają w tych samych chińskich fabrykach więc czy się kupi Seagate Barracuda czy Samsung F3 czy też WD to na jedno wyjdzie w zasadzie, byleby nie brać zastanawiająco taniego chłamu. Prawdę mówiąc to od czasu felernych Seagate 7200.11 i bodajże pierwszej generacji Samsung SpinPoint to nie słyszałem o jakichś spartolonych seriach.

Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

Przyjdzie czas, że AsRock zdobędzie renomę niczym Asus i ceny płyt tej firmy pójdą w górę...

Nie przyjdzie bo Asus (właściciel AsRocka ^^) nie strzeli sobie w stopę. AsRock ma być serią budżetową, Asus dla "pro" ;)

Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

LGA 1156 nie ma przyszłości, gdyż jest już właściwie wymarłą podstawką. Nie wsadzisz
na nią nic lepszego niż i5-750 / i5-760. Z kolei wydajniejsze procesory Sandy Bridge
są na LGA 1155, dodatkowo ten socket ma w późniejszym czasie obsłużyć Ivy Bridge.

Naprawdę w to wierzysz? Ja mogę się założyć że Ivy Bridge będą wymagały nowej płyty głównej (a na starszych ruszą może pojedyncze modele, zależnie od tego któremu z producentów zechce się pisać uaktualniony BIOS...), od zawsze tak było.

Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

Pakowanie się w LGA 1156 bez przyszłości jest bez sensu.


Akurat te numerki to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Chodziło tylko o to by wyprzedać stare płyty i procesory a właśnie laik patrząc na 1156 i 1155 raczej wziąłby to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:10, ziptofaf napisał:

I tak wszystkie dyski powstają w tych samych chińskich fabrykach więc czy się kupi Seagate
Barracuda czy Samsung F3 czy też WD to na jedno wyjdzie w zasadzie, byleby nie brać zastanawiająco
taniego chłamu. Prawdę mówiąc to od czasu felernych Seagate 7200.11 i bodajże pierwszej
generacji Samsung SpinPoint to nie słyszałem o jakichś spartolonych seriach.

Nie pamiętam dokładnie jakie były to modele dysków, w życiu miałem dwa samsungi sprzed 5-8 lat pewnie, stare, na ATA,i oba się spaliły, WD miałem również kilka, w tym parę sprzedałem, tak czy tak, nigdy żaden z nich się nie spalił.

Dnia 01.08.2011 o 13:10, ziptofaf napisał:

Nie przyjdzie bo Asus (właściciel AsRocka ^^) nie strzeli sobie w stopę. AsRock ma być
serią budżetową, Asus dla "pro" ;)

AsRock jest właścicielem Asusa? Widać że naprawdę mało się na tym znam. To mnie trochę przekonuje do kupna płyty tej marki, aczkolwiek wiem, że dawniej była to znana, lecz słaba firma. Tutaj ciągle w mojej głowie siedzi impuls, który wręcz prosi mnie o nie kupowanie płyt tego producenta, ale widać będę musiał go zwalczyć.

Dnia 01.08.2011 o 13:10, ziptofaf napisał:

Akurat te numerki to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Chodziło tylko o to by wyprzedać
stare płyty i procesory a właśnie laik patrząc na 1156 i 1155 raczej wziąłby to pierwsze.

To widać dałem się nabrać, tak czy tak nazywanie socketów w ten sposób, aby starsze modele wykupić to bardzo dobry pomysł, gratuluję ekipie intela ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

Bo to jest procesor czterordzeniowy w porównaniu do tamtego i3, poza tym o wiele wydajniejszy,
a LGA 1155 jest bardziej przyszłościową platformą, ma obsłużyć procesory Ivy Birdge.
LGA 1156, na którą jest wspomniany i3 nie ma przed sobą przyszłości.

Dobrze, tutaj mnie zdecydowanie przekonałeś, przeglądałem różne testy i zauważyłem że ma i dobrą cenę i jest w miarę mocny.

Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

Teraz AsRock wyszedł na prostą i robi bardzo dobre płyty w konkurencyjnych cenach. Nie
chce mi się zarzucać testami, których zresztą jest w sieci cała masa. Dowodzą one, że
modele takie jak AsRock P67 PRO3 B3 czy P67 Extreme4 są najlepsze w swoim segmencie cenowym.
Asus nie ma nic ciekawego w porównaniu do PRO3 B3, z kolei P67A-C45 od MSI zawyża napięcia,
co może się przy nieostrożności użytkownika niemiło skończyć. PRO3 B3 będzie najlepszym
wyborem.

Tu powoli również jestem przekonywany przez was, naprawdę, nachodzicie mnie ze wszystkich stron ; )
Chyba się skuszę jednak na tą płytę główną, tym bardziej, że nie jestem "pro" jak to niektórzy nazywają, a z tego co przeczytałem w poście Nufiko, to AsRock jest córką Asusa, co mnie zdecydowanie przekonuje

Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

Zmień je na GoodRamy / Kingstony 1333MHz CL9, nie ma sensu wyrzucać pieniędzy
w błoto:
http://maxforces.com/articles.php?article_id=52

Przeczytałem artykuł/test czy jak to tam można nazwać, jest przekonujący, widzę że naprawdę nie opłaca się wpakować tylu pieniędzy w ram, kiedy model wydający się szybszy, o 1/3 ceny droższy, nie jest wcale tego wart. Tak czy tak, na rynku jest masa pamięci tych firm, mógłbyś któreś polecić? Oczywiście jak najtańsze.

Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

Chodzi Ci o XFX Core 650W? Możesz go wziąć, chociaż prędko tych 650W nie wykorzystasz,
chyba że planujesz zakup dwóch GTX 570. Narazie Twój zestaw z 8600 GTS będzie ciągnął
z gniazdka w stresie jakieś 300W, może nawet mniej, więc i tak masz spory zapas.

Nie, chodziło mi o następny model BeQuiet, a mianowicie Revoltec BeQuiet PurePower L7 530W (BN106), kosztuje ok. 240zł w różnych sklepach, a moc powinna wystarczyć zdecydowanie do nowej karty graficznej którą kupię z czasem.

Dnia 01.08.2011 o 02:45, Szynkars napisał:

LGA 1156 nie ma przyszłości, gdyż jest już właściwie wymarłą podstawką. Nie wsadzisz
na nią nic lepszego niż i5-750 / i5-760. Z kolei wydajniejsze procesory Sandy Bridge
są na LGA 1155, dodatkowo ten socket ma w późniejszym czasie obsłużyć Ivy Bridge. Warto
dodać, że ceny i5-760 i i5-2500k są na mniej więcej podobnym poziomie, podczas gdy i5-2500k
nie dość, że jest sporo wydajniejszy to dodatkowo ma odblokowany mnożnik, dzięki czemu
podkręcanie jest banalnie proste. Dla mnie w tej sytuacji rachunek jest prosty.

Nie wiem czy będę podkręcać, do tego bym musiał kupić lepsze chłodzenie niż boxowe, a do 95% wykonywanych czynności ten komputer który teraz kupię będzie mi wystarczał.Tak czy tak, jak już pisałem, zostałem przekonany przez ciebie co do Intel Core i5 2500K pod 1555.

@Edit
A, i jeszcze jedno, dokładnie to myślałem o czymś takim:

Części:
Płyta Główna: Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)
Zasilacz: BEQUIET PUREPOWER L7 530W (BN106) 80+
Dysk: HDD WD AV-GP 1TB WD10EURS SATA II 64MB CACHE
Procesor: Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
Ram: ?

Cena:
Płyta Główna: 346zł
Zasilacz: 238zł
Dysk: 210zł
Procesor: 739zł
Ram: ?
_____________

Razem: 1533zł + Cena Ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:10, ziptofaf napisał:

Akurat MSI nie tyle zawyża napięcia (nowsze BIOS-y rozwiązują problem permanentnie) co
nie uznaje opcji "niestabilne ustawienia" i jak przegniesz z O/C to po prostu komp ci
się nie włączy i musisz ręcznie resetować BIOS. Ale ta firma chyba nigdy nie nauczy się
robić poprawnych funkcji resetujących ustawienia ^_^

Ważne, że nie wszystko działa (działało) tak jak powinno. Swoją drogą dobre płyty automatycznie powinny resetować Bios po niestabilnych ustawieniach, a tak trzeba się schylać i robić to ręcznie :)
Poza tym MSI-C45 ma mniejsze radiatorki od AsRocka P67 PRO3 B3 :)

Dnia 01.08.2011 o 13:10, ziptofaf napisał:

I tak wszystkie dyski powstają w tych samych chińskich fabrykach więc czy się kupi Seagate
Barracuda czy Samsung F3 czy też WD to na jedno wyjdzie w zasadzie, byleby nie brać zastanawiająco
taniego chłamu. Prawdę mówiąc to od czasu felernych Seagate 7200.11 i bodajże pierwszej
generacji Samsung SpinPoint to nie słyszałem o jakichś spartolonych seriach.

Mimo wszystko częściej słyszy się o awariach Seagate''ów niż Samsungów. Inna sprawa, że niedawno ta pierwsza firma przejęła część tej drugiej...

Dnia 01.08.2011 o 13:10, ziptofaf napisał:

Nie przyjdzie bo Asus (właściciel AsRocka ^^) nie strzeli sobie w stopę. AsRock ma być
serią budżetową, Asus dla "pro" ;)

Chodziło mi o to, że przyjdzie czas, gdy płyty AsRocka podrożeją, może trochę niejednoznacznie to określiłem. Narazie są tanie, bo AsRock stosunkowo od niedawna robi dobre, konkurencyjne Mobasy. Później może być trochę gorzej. Biorąc zaś pod uwagę to, że AsRock P67 PRO3 B3 ostatnio jeszcze bardziej staniał, tym bardziej warto się właśnie nim zainteresować.

Dnia 01.08.2011 o 13:10, ziptofaf napisał:

Naprawdę w to wierzysz? Ja mogę się założyć że Ivy Bridge będą wymagały nowej płyty głównej
(a na starszych ruszą może pojedyncze modele, zależnie od tego któremu z producentów
zechce się pisać uaktualniony BIOS...), od zawsze tak było.

Niestety taka jest smutna prawda. W każdm razie ważne, że najprawdopodobniej przynajmniej część procesorów będzie obsługiwana przez obecne płyty. Narazie można tylko gdybać jak to dokładnie będzie.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że LGA 1156 jest bez jakiejkolwiek przyszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 14:25, GIGABYTE_PL napisał:

A propos mobo to sugeruję rozważyć zakup jednak płyty na chipsecie Z68:
http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/2551152


Tak, ta płyta rzeczywiście będzie dobrym wyborem. Goła, sześciofazowa sekcja zasilania nie pozwoli na OC większe niż 300-400MHz, chyba że użytkownik chce mieć potem kłopoty. Z kolei AsRock P67 PRO3 B3 ma aż 10 faz, które chłodzą porządne radiatorki.
Super technologia zaoszczędzająca energię (bodajże Lucid Virtu) nie działa tak jak powinna, użytkownik nie zaoszczędzi ani grosza jeśli chodzi o rachunki za prąd.
Cóż, nie ma co się dziwić, że słabo schodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w przeciągu zbliżających się 2 miesięcy planuję zmienić 3 części w komputerze będą to:

Procesor obecnie Intel Core 2 Duo E8400 @ 3,00GHz,
Ramy obecnie GOODRAM DIMM DDR2 4GB 800MHz (2x2GB) CL6 (GR800D264L6/4GDC),
Płyta główna obecnie Gigabyte GA-EP31-DS3L

Od razu chcę zapowiedzieć iż jestem przekonany w 100% do pamięci goodram i byłbym rad widzieć je jako propozycję, ilościowo pamięci łącznie tak do 6 bądź 8 GB.

Taki sam stosunek mam do płyt głównych Gigabyte również mile widziane propozycje tej firmy lecz jak będą jakieś lepsze innych firm to nie mam nic przeciwko, prócz MSI.

Procesor natomiast wiem jaki bym chciał będzie to Intel model i5 z podstawką LGA 1155, tylko no właśnie jakie prędkości zaszaleć i brać 3,3GHz czy wystarczy te 2,8GHz.

BUDŻET: 1600 zł ,ale nie więcej jak 1700 zł
Komp przeznaczony do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz wymienić procesor, płytę główną i pamięć RAM, tak? Kiedy dokładnie masz zamiar dokonać zakupu? Stwierdzenie "w przeciągu zbliżających się 2 miesięcy " niewiele mi mówi. Jeśli zamierzasz tego dokonać za więcej niż 2 tygodnie to nie ma sensu narazie nic proponować, gdyż wszystko może się zmienić. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że za jakieś 2 miesiące mają wyjść nowe procesory od AMD. Niestety, ale tutaj wszystko się bardzo szybko zmienia. Nie wiemy też, do czego używasz komputera. "Na szybko" można zaproponować Intel Core i5-2500k, AsRock P67 PRO3 B3 i GoodRam / Kingston 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9. Do i7-2600k dokładać nie ma sensu, podobnie jak do droższej i niekoniecznie lepszej płyty głównej i szybszych pamięci. Jeśli nie masz dodatkowego chłodzenia na procesor to dochodzi do tego Thermaltake Contac 29 / Zalman CNPS10X Performa. Koszt tego wszystkiego to ~1300-1400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 19:30, Szynkars napisał:

Czyli chcesz wymienić procesor, płytę główną i pamięć RAM, tak? Kiedy dokładnie masz
zamiar dokonać zakupu? Stwierdzenie "w przeciągu zbliżających się 2 miesięcy " niewiele
mi mówi.


No do końca września tego roku.

>Nie wiemy też, do czego używasz komputera.
Napisałem w drugim poście
>Komp przeznaczony do grania.

Dnia 01.08.2011 o 19:30, Szynkars napisał:

Jeśli nie masz dodatkowego chłodzenia na procesor to dochodzi
do tego Thermaltake Contac 29 / Zalman CNPS10X Performa.


A przypadkiem dodatkowe chłodzenie nie będzie zbędne nie zamierzam go podkręcać zaraz po zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się