Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2012 o 18:54, Stian3D napisał:

Przepraszam, że powtarzam posta, ale chciałbym poznać wypowiedz kogoś, kto jest doświadczony
(Bralo,ziptofaf,damiank...itp) z Góry dzięki za odpowiedzi.

Trochę się zgubiłem. Myślałem że masz samsung i goodram a w okienku pisze kingston. Ile teraz kości masz podpiętych i jak fizycznie wygląda sytuacja w twoim PC?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 19:44, damiank485 napisał:

> Przepraszam, że powtarzam posta, ale chciałbym poznać wypowiedz kogoś, kto jest
doświadczony
> (Bralo,ziptofaf,damiank...itp) z Góry dzięki za odpowiedzi.
Trochę się zgubiłem. Myślałem że masz samsung i goodram a w okienku pisze kingston. Ile
teraz kości masz podpiętych i jak fizycznie wygląda sytuacja w twoim PC?;)


nie doczytałeś pomylił się a napisał kilka postów wcześniej ze ma kingstona , tutaj sprawa jest prosta po prostu wystarczy wyciągnąć jednego samsunga lub kingstona w ddr 1 tak jest ze 2 kości rożnych firm będą działa bez problemu a ,3 kości już będą mieć problemy.Najlepiej brać na ddr1 ram tej samej firmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 19:44, damiank485 napisał:

Trochę się zgubiłem. Myślałem że masz samsung i goodram a w okienku pisze kingston. Ile
teraz kości masz podpiętych i jak fizycznie wygląda sytuacja w twoim PC?;)

Wiem przepraszam, że pisałem GoodRam, ale mi sie myliło z obecnym Kingsotem bo kupiłem jedna kośc kingstona rok temu. Teraz kupiłem 2x samsung.
Stan fizyczny jest jaki jest, nie widzę różnicy teraz pracuje z 1 kingstonem bo nie otrzymałem odp wcześniej i się wstrzymałem, bo na wlasna reke to wiele nie zdziałam.
Wiem, że firm się nie miesza. Ja nie miałem pojecia, że zmiana firmy zą tak może pogorszyć stan. Co robić
Zostawić 1 kingsotna?
Zostawic 2 samsungi?
Moze po 1? Kingston i Samsungiem

20120111092359

20120111092411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij Kingstona i wsadź Samsunga na jego miejsce (dwa pierwsze sloty żeby były obsadzone) i sprawdź ile wtedy ci pokaże pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie dokupić ram do drugiego kompa. Chciałem wziąć OCZ 1333MHz CL9 z radiatorami, ale sprzedawca odradzał mi je, ponieważ są z nimi "problemy", klienci je zwracają itp. Polecał mi za to Kingstony z radiatorami 1333MHz CL9. Powiedziałem, że się zastanowię. Typ chciał mnie oszukać, czy mówił prawdę z tymi wadliwymi OCZ-tami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 11:06, Foost napisał:

Byłem dzisiaj w sklepie dokupić ram do drugiego kompa. Chciałem wziąć OCZ 1333MHz CL9
z radiatorami, ale sprzedawca odradzał mi je, ponieważ są z nimi "problemy", klienci
je zwracają itp. Polecał mi za to Kingstony z radiatorami 1333MHz CL9. Powiedziałem,
że się zastanowię. Typ chciał mnie oszukać, czy mówił prawdę z tymi wadliwymi OCZ-tami?


Nikt cię nie chciał oszukać. OCZ miało kilka wadliwych serii RAMu, które wycofywało ze sklepów - np. te na kościach Elpida Hyper (Corsair też). A olbrzymie problemy są na ramach z fabrycznym O/C - zwłaszcza od OCZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 10:27, Nalfein napisał:

Wyciągnij Kingstona i wsadź Samsunga na jego miejsce (dwa pierwsze sloty żeby były obsadzone)
i sprawdź ile wtedy ci pokaże pamięci.


Gdy wyciągam Kingstona, wkładam 2x samsungi to mi sie monitor nie chce włączyć. Gdy podłączam 1x kingston to się włącza. Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2012 o 19:00, ziptofaf napisał:

Czyli w tej chwili masz podłączony tylko 1GB RAM''u, prawda?
Widzę że działa na 200 MHz, CL są w porządku, więc jest ok.

Tak

Dnia 10.01.2012 o 19:00, ziptofaf napisał:

Proponowałbym teraz dołożyć drugą kość, do pierwszego slotu. Jeśli nadal będzie 200 MHz
i takie same CL to idealnie.

Wsadziłem w 2 pierwsze sloty Kingstona i samsunga oto zdjęcie.

20120111152024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam zamiar kupić kompa w skład którego wchodzi

intel core i5 4x3.4 Ghz
8 Gb ram DDR 1333 Ghz
geforce 550ti 1gb GDDR5
no ale zasilacz wydaje mi się słaby a mianowicie jest to HIGHLANDER 500W PPFC 120mm SILENT

Czy ten zasilacz to pociągnie, jeśli nie to jaki byłby najlepszy i możliwie tani zamiennik?

Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 16:43, HerMetic napisał:

Czy ten zasilacz to pociągnie, jeśli nie to jaki byłby najlepszy i możliwie tani zamiennik?

Może przez miesiąc. Dobry do zasilania LEDów w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ojcze nasz któryś jest w Niebie, zlituj się nad tym biednym komputerem do którego pakują bombę za 2 dychy nazywając ją bezczelnie zasilaczem.
Tanich zamienników do takiego konfigu NIE MA. Mówimy o mocnym sprzęcie, tani chłam to możesz montować jeśli nie zależy ci na podzespołach i chcesz zobaczyć jak ładnie skwierczy. A co jak co, ale w przypadku twojego zestawu to się nie schodzi poniżej 500W Be-quiet, Corsair, XFX, ewentualnie Chieftec (ale nie z serii iArena), OCZ StealthxStream2. Obecnie, jeśli zasilacz nie ma przynajmniej na pudełku napisane 80 Plus Bronze (a ten zdecydowanie NIE MA), to się od niego należy trzymać z daleka.

A i tak przy okazji, ten konfig to chłam. Procek za 8 stów a karta za 500 zł? Jak ci będzie Battlefield 3 ścinał w wysokich detalach a na kompie za ~2.4 tysiaka śmigał w ultra to się więc nie dziw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 16:55, HerMetic napisał:

OK dzięki za ostrzeżenie

http://forum.cdaction.pl/STOP-gotowcom-z-Allegro-t125008.html - długi i fajny artykuł pt. dlaczego nie kupujemy gotowców z Allegro ;)

Dnia 11.01.2012 o 16:55, HerMetic napisał:

Więc jaki config do gier polecacie zważcie jednak że Gatesem nie jestem.

To daj nam konkretny budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2012 o 17:04, HerMetic napisał:

tak do 2700 coś da radę?

Opcja 1:
Core i5 2310
Gigabyte GA-PH67A-D3-B3
4 GB RAM 1333 MHz Kingston CL9
WD 500GB Caviar Blue
LG GH-24NS70
Radeon HD6850 OC
CoolerMaster Elite 333 Black
Corsair 500W
Suma: 2688 zł. (ceny biorę z www.gral.pl)

W sumie całkiem fajna maszynka choć na FullHD i ultra w dowolnym tytule to bym się nie nastawiał (choć z większością gier problemów nie będzie i sobie powinien poradzić nieźle). Za to gdyby rozdzielczość zmniejszyć do 1680*1050 to już tak.

Opcja 2 - jeśli masz sprawny dysk pod złącze SATA, to możesz go zostawić z obecnego kompa i wtedy oszczędzasz 360 zł. W tej chwili ceny dysków są dużo wyższe niż być powinny i w gruncie rzeczy lepiej spożytkować tą kasę na coś innego, np. aby zmienić kartę na GTX 560Ti bądź Radeona HD6950 - wtedy masz gwarantowaną płynną grę w dowolnej rozdzielczości i dowolnych detalach. No dobra, prawie dowolnych, mi na HD6950, mimo podkręcenia, trochę gry ścinają jak używam 2 monitorów naraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się