Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2006 o 13:41, Dark SMG napisał:

a poco ci aż 3 w mieszkaniu


:) jeden dla siebie, jeden dla swojej kobiety i jeden jak tesciowa postanowi odwiedzic :) a tak na serio to 2 tv w rodzinie to minimum, zeby nie doszlo do wiekszego rozlewu krwi gdy powiedzmy dobry mecz koliduje z m jak milosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 13:58, gmx napisał:

> a poco ci aż 3 w mieszkaniu

:) jeden dla siebie, jeden dla swojej kobiety i jeden jak tesciowa postanowi odwiedzic :) a
tak na serio to 2 tv w rodzinie to minimum, zeby nie doszlo do wiekszego rozlewu krwi gdy powiedzmy
dobry mecz koliduje z m jak milosc :)

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz u mnie kazdy ma swoj telewizor, a "salonowy" sie schrzanil... a wiec nadazyla sie okazja na kupno takiego HD... pozatym pewnie nie bedzie znacznej roznicy pomiedzy 720p a 1080p...

Szukajac telewizora tylko sie zastanawialem nad tym czy monitoro-telewizory obsluguja HD, bo sie zastanawialem nad Bravia, a ewentualnie poczekac az ztanieje technologia 3LCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 14:18, Night Elf napisał:

Teraz u mnie kazdy ma swoj telewizor, a "salonowy" sie schrzanil... a wiec nadazyla sie okazja
na kupno takiego HD... pozatym pewnie nie bedzie znacznej roznicy pomiedzy 720p a 1080p...


Szukajac telewizora tylko sie zastanawialem nad tym czy monitoro-telewizory obsluguja HD, bo
sie zastanawialem nad Bravia, a ewentualnie poczekac az ztanieje technologia 3LCD

wstrzymaj się i poczytaj testy, zapoznaj się z ofertą sklepów i jak ceny i technologia będą na odpowiednim poziomie to kup, ponieważ narazie poprostu nie opłca się kupować Telewizora LCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 zł to nie taka duza roznica... pozatym dochodzi koszt wysylki, a jak mieszkasz w miescie, to byc moze, ktorys ze sklepow bedzie mial taniej nizeli w komputroniku i za wysylke nic nie zaplacisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 15:15, Night Elf napisał:

18 zł to nie taka duza roznica... pozatym dochodzi koszt wysylki, a jak mieszkasz w miescie,
to byc moze, ktorys ze sklepow bedzie mial taniej nizeli w komputroniku i za wysylke nic nie
zaplacisz..

Dokładnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 15:15, Night Elf napisał:

18 zł to nie taka duza roznica... pozatym dochodzi koszt wysylki, a jak mieszkasz w miescie,
to byc moze, ktorys ze sklepow bedzie mial taniej nizeli w komputroniku i za wysylke nic nie
zaplacisz..


akurat w sklepie u mnie w miescie są ceny takie jak w komputroniku wiec z 220 zł na 160 to masakryczny spadek ceny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elo :) znalazłem taki fajny zestaw :)
http://sklep.morele.net/?pg=product_info&PRD_id=22222&o=BRD_name&dspl=p
http://sklep.morele.net/?pg=product_info&PRD_id=22935&o=BRD_name&dspl=p
opłaca się kupowac ? A co do reszy sprzętu to mam 3kości ramu 1 - 1stronna z nieznanej firmy :P 265ram ale 266mhz 2 - 2stronna także z nieznanej firmy :P 400mhz i 256ram i 3 - 2stronna z kingstona też 400mhz i 256ramu :) i teraz czy opłaca się trzymać tą 266 ,czy sprzedać ją za 30zł i dołożyć do tych nowych części ? a moja karta graficzna to radeon 9550 :) z gigabyta :) i czy opłaca się kupić tą płytę główna i procka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 16:18, Jack Bauer napisał:

:) i czy opłaca się kupić tą płytę główna i procka ?


zalezy czy kupujesz na przyszlosc czy za rok znowu zmieniasz...
osobiscie to bylem w podobnej sytuacji - kupilem płyte na nf3 250 bo byla dobra i tania, ale proca juz a64 3000 na 939.
tylko tu musial bys dolozyc jakies 200zl

kosc ramu 266 tez mialem ale oddalem dziewczynie do kompa a sam pracowalem na 512 na 400MHz - jak nie zapychasz ramu to jest szybciej. a teraz i tak dokupilem do 1GB...

aha - czy oplaca? plyta za droga poza tym procek cienki, ja bym odczekal i dolozyl do lepszego procka i tanszej plyty (bo jk przejdziesz n pcie to plyta pierwsza do wymiany wiec po co przeplacac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiesz... ja tam bogaty nie jestem także ten komp by był na troche dłużej :P a na PCI jak narazie i tak nie mam zamiaru przechodzić bo jeszcze długo będą produkować na AGP :P a co do płyt to mógł bym kupić http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10704 taką :) , a co do ram to zawsze mam zapchane także raczej sobie je zostawie :) a jak będę mieć pieniądze to sobie dokupie te 512 :). Jak narazie jade na K7 i duronie 1,3 także już troche przestażałym sprzęcie ;P tak więc jakos znów wytrzymam z tym "słabym" sempronem :P chyba że masz jakieś lepsze procki na 754 do 300zł ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 17:46, Jack Bauer napisał:

no wiesz... ja tam bogaty nie jestem także ten komp by był na troche dłużej :P

no tak jak u mnie, wlasnie dlatego od razu zakladam ze procek bedzie na pare lat a plyta pojdzie do wymiany

>a na PCI jak

Dnia 06.04.2006 o 17:46, Jack Bauer napisał:

narazie i tak nie mam zamiaru przechodzić bo jeszcze długo będą produkować na AGP :P

plyta do wymiany wlasnie dlatego ze prawa rynku sa nieublagane i nawet jak za kilka lat wyjdzie cos na agp to juz bedzie tylko do wyciskania kasy z biednych - zobacz oferte kart na agp z nowych generacji kart graficznych

Dnia 06.04.2006 o 17:46, Jack Bauer napisał:

a co do
płyt to mógł bym kupić http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10704 taką :)

kiedys bylem fanem via ale po testach i zabawie z nforce... ja mam
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17127
tanie i za rok do wymiany

Dnia 06.04.2006 o 17:46, Jack Bauer napisał:

a co do ram
to zawsze mam zapchane także raczej sobie je zostawie :) a jak będę mieć pieniądze to sobie
dokupie te 512 :). Jak narazie jade na K7 i duronie 1,3 także już troche przestażałym sprzęcie

ja sie przesiadlem z a1800

Dnia 06.04.2006 o 17:46, Jack Bauer napisał:

;P tak więc jakos znów wytrzymam z tym "słabym" sempronem :P chyba że masz jakieś lepsze procki
na 754 do 300zł ? :D


nie bardzo i rozumiem ze trzeba oszczedzac kase ale jednak na dobry upgrade trzeba te 800zl, nizej nie wiem czy odczujesz odpowiedni wzrost osiagow zeby byc na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 14:18, Night Elf napisał:

Szukajac telewizora tylko sie zastanawialem nad tym czy monitoro-telewizory obsluguja HD, bo
sie zastanawialem nad Bravia, a ewentualnie poczekac az ztanieje technologia 3LCD

Najtaniej wyjdzie Ci karta telewizyjna do komputera. Mam to u siebie i każdemu polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba że kupie sobie coś pod intela... widziałem już ładne celeronki 3ghz za 300zł :)
I nie wiem czy to by był dobry zakup, kupić płyte główną pod AGP i pod PCI-E ? widziałem taka, jakiś facet nawet sobie ją pochwalił :)
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23357 oto ona ;)
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23734 a to by był ten procek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:14, Jack Bauer napisał:

chyba że kupie sobie coś pod intela... widziałem już ładne celeronki 3ghz za 300zł :)
I nie wiem czy to by był dobry zakup, kupić płyte główną pod AGP i pod PCI-E ? widziałem taka,
jakiś facet nawet sobie ją pochwalił :)

ktos musi :) intela nie lubie za pobór pradu i i wydajnosc/cena. z plytami z agp i pcie nie mialem do czynienia ale samo istnienie czegos takiego jest wyjsciem poza standard i powodowac jakies problemy

Dnia 06.04.2006 o 18:14, Jack Bauer napisał:

przeczytaj komentarz dla procka na dole :)

nie wiem, przemysl sprawe, ja bym wybieral miedzy tym sempronem albo zestawem na 939 i a64 3000. zawsze za rok mozesz kupic jakiegos 7800gs na agp który juz bedzie kosztowal grosze :) ale kto wie co bedzie sie dzialo jak wyjdzie vista i dx10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:10, KrzysztofMarek napisał:

> Szukajac telewizora tylko sie zastanawialem nad tym czy monitoro-telewizory obsluguja
HD, bo
> sie zastanawialem nad Bravia, a ewentualnie poczekac az ztanieje technologia 3LCD
Najtaniej wyjdzie Ci karta telewizyjna do komputera. Mam to u siebie i każdemu polecam ;)

o właśnie o tym nikt nie wspomniał a to jest najlepsza metoda (i najtańsza)
masz cyfrowy magnetowid radio TV i można nagrywać audycje radiowe + filmy z kamery lub VHS jak co to konsolę też podłączyć można i żeby mieć 1300 na Xbox 360 nie trzeba kupować telewizora LCD.
polecam tuner Sapphire opary na procesorze ATI Theater™ 550 PRO za jakieś 380 zeta oto link
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18490
najlepsze jest to że układ obsługule Dźwięk przestrzenny (w TV i radiu masz 3D) sam taki muszę kupić bo narazie mam Avasta za 180 zł z procesorem Philipsa nie narzekam ale wolałbym ten z Sapphire

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:14, Jack Bauer napisał:

Jedyne, co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, to to, że program (dołączony do płyty) Asus Probe jest fajny. Pokazuje temperatury, napięcia, obroty wentylatorów (nie wszystkich); taki przydatny dodatek.
Ale, jeśli naprawdę nie musisz, to wstrzymaj się z inwestycjami. Jak mi się wydaje, jesteśmy tuż przed okresem zmian w podstawkach procesorów, zmianami w procesorach, kart telewizyjnych, mamy na karku nowy system operacyjny...
Dopóki cokolwiek z gier Ci chodzi, weż na wstrzymanie i zbieraj kase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 12:09, KrzysztofMarek napisał:

> /.../
> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23357 oto ona ;) /.../
Jedyne, co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, to to, że program (dołączony do płyty)
Asus Probe jest fajny. Pokazuje temperatury, napięcia, obroty wentylatorów (nie wszystkich);
taki przydatny dodatek.
Ale, jeśli naprawdę nie musisz, to wstrzymaj się z inwestycjami. Jak mi się wydaje, jesteśmy
tuż przed okresem zmian w podstawkach procesorów, zmianami w procesorach, kart telewizyjnych,
mamy na karku nowy system operacyjny...
Dopóki cokolwiek z gier Ci chodzi, weż na wstrzymanie i zbieraj kase...



no wiesz... ja słyszałem że Vista ma wyjść za rok :) także nie wiem czy opłaca mi sie czekać :) chyba że ma wyjść za 2miesiące - wtedy mógł bym poczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się