Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2006 o 14:56, Jack Bauer napisał:

> > /.../
no wiesz... ja słyszałem że Vista ma wyjść za rok :) także nie wiem czy opłaca mi sie czekać
:) chyba że ma wyjść za 2miesiące - wtedy mógł bym poczekać :)

He he... Ja parę razy modernizowałem komputer, więc wiem ile to kosztuje i teraz wiem, że za każdym razem zrobiłem to za wcześnie. Jeśli tylko możesz, czekaj, dobrze na tym wyjdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 15:02, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../
> no wiesz... ja słyszałem że Vista ma wyjść za rok :) także nie wiem czy opłaca mi sie
czekać
> :) chyba że ma wyjść za 2miesiące - wtedy mógł bym poczekać :)
He he... Ja parę razy modernizowałem komputer, więc wiem ile to kosztuje i teraz wiem,
że za każdym razem zrobiłem to za wcześnie. Jeśli tylko możesz, czekaj, dobrze na tym wyjdziesz...


no wiesz.. ten komp znów by był na 2-3lata (może później grafe zmienie) a jak to zawsze bywa , jeżeli wejdzie coś nowego to będzie BARDZO drogie i mnie zapewne nie bedzie na to stać :P a jeżeli nie bedzie jakichs SUPER WIELKICH zmian to mógł bym kupic teraz coś nowszego ;). Myśle ze za te 2lata znów bym mógł coś kupić jak juz te nowe części stanieją :). Proszę poradzcie co kupić :) procek ~320zł płyta główna ~200zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 12:29, Night Elf napisał:

nie widzialem jeszcze zadnego monitoro-telewizora z dopiskiem HD Ready...

HDTV już wkrótce przestasnie mieć jakiekolwiek większe znaczenie. Po pierwsze znowu sa to dwa, trzy warianty rozwojowe starych systemów TV głownie ze względu na rzekomą konieczność zgodności ze starymi systemami telewizji. Po drugie wtedy gdy pierwsze projekty HDTV pokazywały się w formach studiów projektowych nie było jeszcze rewolucji cyfrowej, która wszystko zmieniła. Pierwotnie HDTV miał być wersją rozwojową dotychczasowych systemów analogowych, przesyłaną analogowo antenami naziemnymi i o stosunku boków 16:9 (1:1.85). Wkrótce po tym weszła rewolucja DVD, kompresja, cyfrowy zapis, panoramiczny obraz 1:2.35. Wszystko się pomieszało i nikt już nie wiedział co z tego wyniknie, ale zaczęto produkować telewizory 16:9 , albo o podobnym stosunku boków z głowica analogową zwykłej TV z możliwościa zmiany na głowicę HDTV (początkowo analogową). I to otstatnie nazywa się HDTV ready. Jednak dzisiaj gdy obraz z dźwiękiem można przesyłać zarówno analogowo, z przeplotem, bez przeplotu. cyfrowo w róznych rozdzielczościach z różnymi sposobami kompresji (MPEG, MPEG2, MPEG4), zakodowane, niezakodowane - taki znaczek nie ma żadnego znaczenia. Prawdopodobnie w przyszłości nie powstaną trzy systemy HDTV, ani też nie będzie stref regionalnych bo konsumenci, którzy będą mieli wybór nie pozwolą sie samoograniczać. Telewizje będa wkrótce przesyłać sygnał całkowicie cyfrowy, zakodowany. Ponieważ już teraz dominują na półkach cyfrowe panele LCD lub "plazmy", to różnica między systemami będzię żadna bo i tak wchodzący sygnał bedzie cyfrowym, a ekran będzie go wyświetlał w takiej rozdzielczości i w takiej jakości dźwięku w jakiej zdoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie jaka płyta główna pod intela ? celerona D :) ja bym chciał wejscie na 3kości na DDR 400-533 na AGP x8 i bez zintegrowanej karty graficznej :) i żeby nie miała wejscia na PCI - Ex16 albo x1 :) Przeszukałem wszystkie znane sklepy i nigdzie nie widze takie płyty :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 17:01, Jack Bauer napisał:

nie wiecie jaka płyta główna pod intela ? celerona D :) ja bym chciał wejscie na 3kości na
DDR 400-533 na AGP x8 i bez zintegrowanej karty graficznej :) i żeby nie miała wejscia na
PCI - Ex16 albo x1 :) Przeszukałem wszystkie znane sklepy i nigdzie nie widze takie płyty :|

Jaki pentium/celeron ? Na socket 478 czy 775 ?

I przy okazji pytanie. Jest tu ktoś kto ma rozeznanie w P4 ? Jaki sobie zakupić procek na 478 ? Obecnie mam P4 2.4 Northwooda z HT fsb 800/512 L2. Nie chce się pakować w inny socket ani zmianę płyty bo mi znów licencja na win XP pójdzie do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 17:12, SwenG napisał:

> nie wiecie jaka płyta główna pod intela ? celerona D :) ja bym chciał wejscie na 3kości
na
> DDR 400-533 na AGP x8 i bez zintegrowanej karty graficznej :) i żeby nie miała wejscia
na
> PCI - Ex16 albo x1 :) Przeszukałem wszystkie znane sklepy i nigdzie nie widze takie płyty
:|
Jaki pentium/celeron ? Na socket 478 czy 775 ?

I przy okazji pytanie. Jest tu ktoś kto ma rozeznanie w P4 ? Jaki sobie zakupić procek na 478
? Obecnie mam P4 2.4 Northwooda z HT fsb 800/512 L2. Nie chce się pakować w inny socket ani
zmianę płyty bo mi znów licencja na win XP pójdzie do kosza.


ja to chce na celerona D341 :) na socet 775 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 18:47, Jack Bauer napisał:

ja to chce na celerona D341 :) na socet 775 :)

Jeśli się nie mylę, to płyty na Socket 775 są zawsze z PCI-E. Zresztą ten Celeron to słaby procesor.
Ja bym poczekał i zbierał na procesor i płytę Socket 939. Niedługo premiera AM2 - wcześniejsze procesory wtedy potanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo premiera AM2 - wcześniejsze

Dnia 07.04.2006 o 19:14, Treant napisał:

procesory wtedy potanieją.


a mógł bym wiedziec kiedy to nastąpi ? :D bo nie mam zamiaru czekać 2lata... na nowy procek bo wtedy to juz ani programu nie uruchomie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 19:24, Jack Bauer napisał:

a mógł bym wiedziec kiedy to nastąpi ? :D bo nie mam zamiaru czekać 2lata... na nowy procek
bo wtedy to juz ani programu nie uruchomie :|

Spokojnie. Oficjalna data to 06.06.06. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 19:46, Widek napisał:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27308 Ciekawa propozycja dla posiadaczy Agp jednak
cena powinna byc nizsza o jakies 20 -30zł, bo juz od 370zł są 8 potokowe Gef6600... Karta moze
niezle wycisnąc nawet 400/800 szkoda ze tylko 4 potoki:/


za taka cene mozna miec Geforca 5900 w dowolnej wersji. przebija wydajnoscia we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 19:53, Treant napisał:

> a mógł bym wiedziec kiedy to nastąpi ? :D bo nie mam zamiaru czekać 2lata... na nowy procek

> bo wtedy to juz ani programu nie uruchomie :|
Spokojnie. Oficjalna data to 06.06.06. :D


a mógł bym wiedziec o ile potanieją ? :D bo jeżeli różnicy bedzie 100zł to kupie celerona ale jeżeli to bedzie dwa razy mniej to poczekałbym i kupił tego Athlona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Gdybym umiał, to byłbym bogaty :D Socket 939 pewnie podzieli los 754, czyli low-end. Po co Ci ten Celeron, jeśli wymaga płyty niezgodnej z AGP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 17:26, Archaon2 napisał:

> Mam problem, oddałem kompa do naprawy i super naprawili mi go. Mam 2 napędy dvd i nagrywarkę

> cd - zwykła.
> Nie mogę otworzyć nagrywarki. Co mogę zrobić?

sprawdzic czy naped jest prawidlowo podlaczony do komputera. poza tym czy windows/bios go wykrywa?

otóż nie był podłaczony, ale wcześniej skasowałem ikonę napedu i gdy szukam plików w (wyszukaj pliki lub foldery) nie znajduje go. Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 20:31, Treant napisał:

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Gdybym umiał, to byłbym bogaty :D Socket 939 pewnie
podzieli los 754, czyli low-end. Po co Ci ten Celeron, jeśli wymaga płyty niezgodnej z AGP?



jeżeli bedzie trzeba, to wymienie tego mojego radka na PCI-E x16 na jakiegos ati za 230zł.... :) a ten socet 775 długo bedzie sie utrzymywał bo wszystkie intele są do niego przy stosowane :) no nie wiem, ten celeron nawet mi się podoba..... w "far cry" przy podkręceniu do 3,5ghz pójdzie na maxa (na benchmark.pl zobaczyłęm testy :) )
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/Celeron_D/strona-8.html tutaj są te testy. tamten jeszcze nie ma 64bitów także ten mój powinien nawet na 1024x768 iść na maxa :D. Jeszcze zastanawiałem się nad sempronami 2800 i 3000... ale nie wiem czy by to był opłacalny zakup :) Doradzcie coś bo jak widze tego mojego cherlaka durona 1,3 to mi sie niedobrze robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 20:10, Archaon2 napisał:

> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27308 Ciekawa propozycja dla posiadaczy Agp jednak

> cena powinna byc nizsza o jakies 20 -30zł, bo juz od 370zł są 8 potokowe Gef6600... Karta
moze
> niezle wycisnąc nawet 400/800 szkoda ze tylko 4 potoki:/

za taka cene mozna miec Geforca 5900 w dowolnej wersji. przebija wydajnoscia we wszystkim.


za 300zł 5900?:o niewiedzialem:) Ale powiem ci ze nie jestem zwolennikiem Gef FX wszystkich, za 300zł wolalbym sobie kupic 6600 Asusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 21:01, Jack Bauer napisał:

:) a ten socet 775 długo bedzie sie utrzymywał bo wszystkie intele są do niego przy stosowane

Nie tylko socket określa kompatybilność. Najważniejszy jest chipset.

Dnia 07.04.2006 o 21:01, Jack Bauer napisał:

Jeszcze zastanawiałem się nad sempronami 2800 i 3000... ale nie wiem czy by
to był opłacalny zakup :) Doradzcie coś bo jak widze tego mojego cherlaka durona 1,3 to mi
sie niedobrze robi :D

Socket 754 ma zbyt małe możliwości rozbudowy. Najmocniejszy procesor w tym wypadku to Athlon 64 3700. Ja bym mimo wszystko czekał. A jeśli Twoja płyta główna może obsłużyć coś takiego i nie zależy Ci chwilowo na 64 bitach, to zobacz: http://sklep.benchmark.pl/pelny_9806.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam zamiar już niedługo kupić komputer. Kwota jaką chcę przeznaczyć wynosi ok. 3000 zł. Według mnie jest to w miarę optymalna ilość pieniędzy. Komputer będzie przeznaczony m.in. do gier, internetu, office... Mniej więcej w takiej kolejności. Mam złożone już dwa zestawy. Jeden AMD, drugi Intel. Nie wiem tylko, który wybrać :).
Legenda: AMD/Intel
1. Płyta główna: Asus A8N-E/Asus P5LD2 - 376 zł/468 zł
2. Procesor: Athlon 64 3000+/Pentium D 805 2.66 Smithfield BOX - 524 zł/553 zł
3. Pamięć RAM: DDRAM 2x 512 MB PC-400 PDP Patriot CL2.5/DDR2 2x 512 MB PC-667 PDP Patriot CL5 - 333 zł/385 zł
4. Wentylator CPU: -/Arcitc Freezer 7 PRO - -/83 zł
5. Dysk twardy: Samsung SpinPoint 80 GB HD080HJ - 198 zł
6. Karta graficzna: GeForce 7600 GT Asus EN7600GT/2DHT/256M 256 MB - 852 zł
7. Napęd optyczny: Benq DVD+/-RW DW1655-0B4 LightScribe BOX (czarny) - 217 zł
8. Napęd magnetycny: Alps 1,44 MB 3,5" - 35 zł
9. Obudowa: Modecom Step 207 (bez zasilacza) (czarna) - 150 zł
10. Zasilacz: Tagan TG430-U15 (430W) - 330 zł
Razem: 3015 zł/3271 zł
Oba zestawy są w granicach kwoty przeznaczonej na ten cel, jednak który lepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie, wziąłbym kompa z Athlonem 3000 i za te 200zł kupil sobie lepszą karte graficzną, w okolicach 1000zł mozna naprawde cos niezlego wyrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co byś mi poradził ? :P bo ja juz nie wiem ,w morde... niby ten socet teraz bedzie długo bo wszystkie intele są zrobione pod niego. Bo kurcze spodobał mi się ten celeron... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się