Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2006 o 18:47, Widek napisał:

Ej luidzie super oferta:D Moj kumpel sprzedaje Radka 9800PRO za 300zł oplaca sie?:D

Chyba nie bardzo. Sprawdź na www.skapiec.pl, są niewiele droższe karty Palita, firma gorsza, ale nówka spokojnie z 3 lata pociągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten Radeon spokojnie działa, to 3 stówy są dobrą propozycją. Co do firmy Palit - zastanawiałem się nad kupnem GeForce''a 6600 GT tej firmy, ale po przejrzeniu opinii o niej, zdecydowałem się na Gigabyte''a - dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 18:47, Widek napisał:

Ej luidzie super oferta:D Moj kumpel sprzedaje Radka 9800PRO za 300zł oplaca sie?:D


zalezy czy jest to prawdziwy radeon 9800Pro 256 bitow czy moze jakies okrojone szajstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 19:14, Archaon2 napisał:

> Ej luidzie super oferta:D Moj kumpel sprzedaje Radka 9800PRO za 300zł oplaca sie?:D

zalezy czy jest to prawdziwy radeon 9800Pro 256 bitow czy moze jakies okrojone szajstwo


ej bez przesady, troche sie znam, radek jest 256 bitowy, bo go widzialem u kumpla:) Ma okolo 6500 w 3Dmarku03 po podkreceniu jak pamietam:) Daje mi miesiac gwarancji:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 21:41, Widek napisał:

> > /.../> ej bez przesady, troche sie znam, radek jest 256 bitowy, bo go widzialem u kumpla:) Ma okolo
6500 w 3Dmarku03 po podkreceniu jak pamietam:) Daje mi miesiac gwarancji:/

Nie lepiej mieć dwa lata gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 21:48, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../> ej bez przesady, troche sie znam, radek jest 256 bitowy, bo go widzialem
u kumpla:) Ma okolo
> 6500 w 3Dmarku03 po podkreceniu jak pamietam:) Daje mi miesiac gwarancji:/
Nie lepiej mieć dwa lata gwarancji?


spoko ale zauwaz jedną rzecz... Palit Kosztuje 400zł okolo i ma szynę 128 bitową:/ wiec nie bardzo mi takie cos odpowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 21:51, Widek napisał:

> > > > /.../>> spoko ale zauwaz jedną rzecz... Palit Kosztuje 400zł okolo i ma szynę 128 bitową:/ wiec nie
bardzo mi takie cos odpowiada...

Jaszcze przed chwilą widziałem Palita 256 bitowego - szynę i pamięć. Prawda, że ponad 400 zł. ale gwarancja jest. A do tej karty od kolegi, spokojnie dolicz wentylator- około 40 zł (są oczywiście tańsze, można dopasować taki za kilkanaście zł)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapodaj mi linka jak możesz?:) Bo jakos nie wierze... jak tam patrzylem byly same SE albo PRo ale powzyej 450 - 500zł... albo widocznie zle szukalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:02, KrzysztofMarek napisał:

> /.../albo widocznie zle szukalem
Właśnie sprawdziłem. To ja źle szukałem ;)


No własnie, bo az sie zdziwiliem;) Na poczatku myslalem konkretnie o Gef 6600 Asusa za 385zł, ale jak kumpel powiedzial ze sprzedaje za 300zł to pomyslalem sobie no spoko :D radka mojego 9550 za 150 upchne, doloze drugie 150 i 2 razy lepsza karta albo i lepiej:) I na jakis czas starczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:11, Widek napisał:

> > /.../ 2 razy lepsza karta albo i lepiej:) I na jakis czas
starczy:)

A ja będę wymieniał Radeona 9800 Pro, 256 bitów na Leadteka GF 7800 GS (na AGP) tylko niech trochę stanieje... W tej chwili jest od 1200 do 1349 zł, do czerwca, mam nadzieję, spadnie poniżej 1000...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:20, KrzysztofMarek napisał:

A ja będę wymieniał Radeona 9800 Pro, 256 bitów na Leadteka GF 7800 GS (na AGP) tylko niech
trochę stanieje... W tej chwili jest od 1200 do 1349 zł, do czerwca, mam nadzieję, spadnie
poniżej 1000...

Jeśli nie spadnie (w co jestem skłonny uwierzyć bo ceny kart na AGP jakoś się dobrze trzymają) to przemyśl zmianę płyty i kupno Leadteca GF 7800 GT - tańszy i lepszy. Cena za płytę + kartę może być na takim samym poziomie jak za samego GS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:22, SwenG napisał:

>/.../ Cena za płytę + kartę
może być na takim samym poziomie jak za samego GS-a.

Właśnie po to wymieniam kartę grafiki, żeby nie kupować nowego kompa wcześniej, jak za półtora roku. Wtedy wyklaruje się sytuacja z nowymi podstawkami, wejdą na rynek procesory czterordzeniowe a jakie karty grafiki, to nawet nie myśle. A cny już spadły, miesiąc temu 7800 GS kosztował około 5% drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:29, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ Cena za płytę + kartę
> może być na takim samym poziomie jak za samego GS-a.
Właśnie po to wymieniam kartę grafiki, żeby nie kupować nowego kompa wcześniej, jak za półtora
roku. Wtedy wyklaruje się sytuacja z nowymi podstawkami, wejdą na rynek procesory czterordzeniowe
a jakie karty grafiki, to nawet nie myśle. A cny już spadły, miesiąc temu 7800 GS kosztował
około 5% drożej.

Tyle, że za półtora roku ten 7800 GT spokojnie ci jeszcze wystarczy i będziesz mógł sobie wymienić resztę bez ruszania karty. Oszczędności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7800GS heh , niezła karta:) szkoda ze troszke droga:/ Ogolnie jakbym dysponował taką kwotą , to chyba najbardziej oplacalny zakup za tą kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:35, SwenG napisał:

> > >/.../ > Tyle, że za półtora roku ten 7800 GT spokojnie ci jeszcze wystarczy i będziesz mógł sobie wymienić
resztę bez ruszania karty. Oszczędności :D

Na dwóch rzeczach nie warto oszczędzać: na płycie głównej i zasilaczu. Dobra płyta teraz to 700-800 zł.
Niby postawka 939 jest jeszcze rozwojowa, ale już niedługo przestanie, rozwojową będzie 940 pinowa. Wolę poczekać, niech się sytuacja wyklaruje ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:38, Widek napisał:

7800GS heh , niezła karta:) szkoda ze troszke droga:/ Ogolnie jakbym dysponował taką kwotą
, to chyba najbardziej oplacalny zakup za tą kasę

Tak po prawdzie to już uzbierałem na nowego kompa, ale się wstrzymuję, już parę razy zrobiłem generalną modernizację za wcześnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 18:08, Widek napisał:

Stary nie rozumiesz... Moja plyta jest na gwarancji i czekam az mi naprawią mojego Gigabyta,
w ogole slyszalem ze Gigabyte dodaje 10 stopni do procka, ale nie wiem czy to prawda.

Archaon -> To troszke dziwne, bo jak wtedy mi pokazywał 57 stopni to sie restartowal, teraz
pokazuje 35 stopni i wszystko jest spoko, gry ladnei chodza, w stresie jakies 39 - 40... Wtedy
mialem takze napiecie 1,62 teraz mam 1,55


hmmm... proce na socket A nie maja wbudowanego w siebie czujnika temperatury. Płyta korzysta z elementu elektronicznego (najczesciej dioda) do odczytu temp. Umieszczona jest w srodku socketa. Niektore plyty maja je lekko wystajace, zaizolowane w "folie". One praktycznie dotykaja spodu zamontowanego CPU, inne takie niebieskie malenstwa sa wlutowane na krotko do plyty... terazosobna sprawa jest uklad odczytujacy te sygnaly, najczesciej jest to jakis winbond, ale moga byc inne. To tez moze dac rozne odczyty. No i na koniec BIOS. On tym calym chaosem steruje i ostateczna tempreaturka pokazana, zalezy tez od niego ... jak widzisz jest to ciutko zlozona sprawa.
BTW, taki rocznik mistrzow zdaza sie co 10 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:53, KrzysztofMarek napisał:

Tak po prawdzie to już uzbierałem na nowego kompa, ale się wstrzymuję, już parę razy zrobiłem
generalną modernizację za wcześnie...


i ile zamierzasz się wstrzymac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no spoko ale to nie zmienia faktu ze na ECS komp mi sie nie restartuował z przegrzania, czyli widac ze temperaturka troszke spadła, tak mi sie wydaje... Bo na gigabycie to masakiera byla w stresie streasznie mu siadała:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się