Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2006 o 18:15, Jack Bauer napisał:

Nie wiecie może jak odblokować cache ? bo mam jeszcze tego starego durona i on ma tylko 64
ale na L2 ma drugie 64 i jak to odblokować ?


Heh nie ma takiej możliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:32, Jack Bauer napisał:

> ja nie mam problemów z kompem, staram się go co jakiś czas ulepszać

a wiesz jak odblokować cache ?


Proszę bardzo przeczytaj sobie co nieco;)

http://forum.kompz.org/ftopic539.html

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=47553

http://www.community.tomshardware.pl/community/showflat.pl?Cat=&Board=over_cpu&Number=97230&page=6&view=collapsed&sb=1 &o=&fpart=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra to to juz wiem także sobie odpuszcze :) a teraz drugi problem :) mam K7 Durona 1300 radeona 9550 128/128 bez kręcenia CD, DVD stacja dyskietek,karta sieciowa,2 wiatraki -1pentagramX80alcu i jakis złom na procku :) I teraz chcę podkręcić karte graficzną z 250/400 na 325/500 :) ale nie wiem czy napięcie z mojego złoma zasilacza bo mam codegena 300W.... utrzyma to wszystko ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=27 z
tej storny ktory link nacisnac zeby pobrac? bo pod spodem jest kilka

High Speed
(Cable / DSL) Microsoft .NET Framework Download
1 of 3 23.1 03/30/04 This is a required download.

Catalyst Control Center Package Download
2 of 3 34.3 03/08/06 Display and WDM Drivers included in this bundle

AVIVO Video Converter Engine Download
3 of 3 1.7 03/08/06 Engine Includes:
Avivo Video Converter (X1000 series products only)
Encoder and Parental Control.



i niewiem ktory a i powiedzcie mi czy wazne jest miec program 3dmark? bo chyba go niemam

NO TO POMOZE MI KTOS???:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 20:54, ArtuRPGpl napisał:

Catalyst Control Center Package Download
2 of 3 34.3 03/08/06 Display and WDM Drivers included in this bundle


To trzeba ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 20:54, ArtuRPGpl napisał:

https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=27 z

tej storny ktory link nacisnac zeby pobrac? bo pod spodem jest kilka

High Speed
(Cable / DSL) Microsoft .NET Framework Download
1 of 3 23.1 03/30/04 This is a required download.

Catalyst Control Center Package Download
2 of 3 34.3 03/08/06 Display and WDM Drivers included in this bundle

AVIVO Video Converter Engine Download
3 of 3 1.7 03/08/06 Engine Includes:
Avivo Video Converter (X1000 series products only)
Encoder and Parental Control.



i niewiem ktory a i powiedzcie mi czy wazne jest miec program 3dmark? bo chyba go niemam

NO TO POMOZE MI KTOS???:(:(:(



3dmarki są tylko do sprawdzania osiągów twojego pceta także nie potrzeba :) a co do tych rzeczy to pobierz framework.NET i catalysta :) a jeżeli masz kartę X1000 to jeszcze to na samym dole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 18:47, Jack Bauer napisał:

dobra to to juz wiem także sobie odpuszcze :) a teraz drugi problem :) mam K7 Durona 1300 radeona
9550 128/128 bez kręcenia CD, DVD stacja dyskietek,karta sieciowa,2 wiatraki -1pentagramX80alcu
i jakis złom na procku :) I teraz chcę podkręcić karte graficzną z 250/400 na 325/500 :) ale
nie wiem czy napięcie z mojego złoma zasilacza bo mam codegena 300W.... utrzyma to wszystko
? :)


Stary to jakis zart?:) Oczywiscie ze utrzyma przeciez masz wiekoszosc starego sprzetu sam mam 350W :) Jakbys mial P3 i Grf 6800 no to wtedy zeby to nie padlo wszystko to przynajmniej 420;)

Co do podkrecania widze ze sobie zalozyles 325/500:) A skad wiesz , sprawdzales czy to jest maks karty? Moze wyciągnie 400/500:) To jest mozliwe moj poszedl na 410/475 na pamieciach 5ns dlatego slabiutko pamiec;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 21:33, Jack Bauer napisał:

aha ja mam 4ns także troche więcej uciągnie :)


Na twoim miejscu zadalbym sobie pytanie, czy bedziesz wstanie to chlodzic odpowiednio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 21:33, Jack Bauer napisał:

aha ja mam 4ns także troche więcej uciągnie :)


Zdarzają się karty z pamieciami 5ns ktore o dziwo kreca sie lepiej niz 4 xD Na karte oczywiscie zaloz miedziane radiatorki i zmien wiatraczek procka na lepszy ~50zł plus radiatorki ze 10 - 15 masz pasywne chlodzenie ?

I jestem pewien ze spokojnie ci pojdzie na 400/500 a moze i ciut wyzej, znam ludzi ktorzy krecili Asusa 9550 na 450/600 ale to juz ostro podrasowany:) z V-modem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.MAm pytanie co do karty graficzne ATI:x880GTO.To jest crossfidre.I tu pojawia sie moje pytanie.Czy te karty mozna scalic w jedna ,ale potezna np.z radeonem 9900+Pro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem karty w trybie Crossfire czy SLI muszą byc 2 takie same, a w wypadku Crossfire jedna musi byc karta matka. O ile sie nie myle do niedawna [nowe sterowniki] w SLI nie mogły byc takie same karty tylko np. innych firm [GF 6800 GT od MSI nie moglo sie laczyc z innymi firmami np. Gainward''em.

Moim zdaniem Crossfire i SLI to rozwiazania czysto zarobkowe, ktore maja zmusic graczy, co bardziej pragnacych cyferek do zakupu 2 kart za kupe szmalu, a wyniki sa mierne. Zamiast wydawac 2x kase na ta sama karte moim zdaniem lepiej kupic 1 karte i potrzymac pieniadze za druga, a po pewnym czasie za cene 2 karty kupic cos nowszego, a stara sprzedac. Nie mowiac, ze trzeba miec mocniejsze zasilanie [ tak z 500 chyba dla nowszych kart ] co zwieksza rachunki za prad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sterki z reodziny 8X.YZ pozwalają na łączenie 2 różnych producentów.
Przed 80kami trzeba było mieć identyczne karty tego samego producenta. Teraz wystarczy mieć tylko ten sam model, a producent nie jest ważny - choć zaleca się i tak posiadanie 2 identycznych ze względu na lekkie zmiany w rozwiązaniach - BIOS, napięcia, timingi itp.

Czy to jest bez sensu??? To zależy jak na to patrzysz.
Pamiętaj, że to My nie mamy kasy. Na zachodzie posiadanie GTXa to niemal normalka. Dla nas prawie 3K PLN to bardzo dużo.
Zatem tam 2xGTX to jakby nie patrzeć coś najlepszego - no może teraz już 7900 wchodzi to znowu się zmieni.
A u Nas??? Posiadać 2 7800GT za łączną sumę około 2500PLN, które w SLi są lepsze od 1 GTXa to jest dobre rozwiązanie.

Warto zawsze pamiętać, że SLi jest też szansą na coś takiego:

Masz 1 dosyć dobrą kartę (np. 6600GT 256MB DDR3) za którą teraz płacisz 600-700PLN. Kiedy pojawiają się nowe modele Twój 6600GT traci na wartości i to coraz bardziej. W końcu nowe gry pokonują kartę, a jej cena rynkowa jest już niziutka => tu zamiast tracić kasę sprzedając swoją grafę dokupujesz za grosze drugiego 6600GT 256MB DDR3 i Twój komputer znowu żyje.
W takim wypadku SLi jest i dla nas dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2006 o 23:29, Widek napisał:

> aha ja mam 4ns także troche więcej uciągnie :)

Zdarzają się karty z pamieciami 5ns ktore o dziwo kreca sie lepiej niz 4 xD Na karte oczywiscie
zaloz miedziane radiatorki i zmien wiatraczek procka na lepszy ~50zł plus radiatorki ze 10
- 15 masz pasywne chlodzenie ?

I jestem pewien ze spokojnie ci pojdzie na 400/500 a moze i ciut wyzej, znam ludzi ktorzy krecili
Asusa 9550 na 450/600 ale to juz ostro podrasowany:) z V-modem


aha :D Ja miałem już jakieś radiatorki razem z moim pentagramem X80alcu także wiatrakiem za ~70zł :D radiatorki naklejone :) A moim poprzednim chłodzeniem był jakiś złom radiator aluminiowy który był cały czas wrzący :D A co do tego Asusa to wolę tak go nie podkręcać bo mi się zjara karta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chce zaistalowac nowe stery do radeona x700 to usuwajac stare moge je usunac w panelu sterowania dodja usun programy i tam jest ati drivers ? to wystarczy? czy musze jakims programem a sciagam sobie z https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=293 do windowsa xp bo tak owego mam sterowniki :
Microsoft .NET Framework
Catalyst Control Center Package

i po usuneciu starych a zainstalowaniu tych to bedzie wszystko ok cacy? czy cos jeszcze musze zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 17:12, ArtuRPGpl napisał:

>/.../ i po usuneciu starych a zainstalowaniu tych to bedzie wszystko ok cacy? czy cos jeszcze musze
zrobic?

Tak być może, ale wcale nie musi. Procedura odinstalowania starych sterowników jest podana jako pierwszy post na stronie w wątku o kartach graficznych. I lepiej tak zrób, bo może ci się tak wszystko skaszanić, że już nic nie zrobisz poza reinstalką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się