Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

a tak a propo jeszcze dyskusji nad 7800GS czy GT to napisze cos ciekawego. otoz Gainward jest jedynym producentem ktory sprzedaje karty 7800GT na AGP! i to nie byle jakie, dodaje do tego chlodzenie w stylu Siliencera. niestety, nie ma rozy bez kolcow. karta kosztuje ponad 1700zl. no ale placi sie tez za pol gigabajta ramu na pokladzie...

http://mmv.pl/produkty_new/szczegoly.php?id_grupy=37&grupa=gainward_karty_graficzne_agp&id_produktu=313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz ... na temp cpu, ta prawdziwa, nie ta co widzimy ma wplyw glownie zasilacz i stabilizatory (pomijam ustawienia napiec na zworach i w biosie). Rozne plyty, maja roznie rozwiazany uklad zasilania procesora ... to moze byc przyczyna przegzewania i restartow ... czyli niestabilne zasolanie proca.
A tak na dokladke, nie koniecznie temp byla przyczyna restartow. Prog zadzialania tego mechanizmu dla tej platformy (najnizszy) to z tego co pamietam to 60 stopni. Ponizej tego, nie ma prawa sie samoczynnie zrestartowac z powodu temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 23:25, Widek napisał:

no racja:) osiagal 60 i padal, ale ktora wiec temperatura jest prawdziwa? 54, 45, czy 35:)

Hi hi ... wszystkie :P A tak na serio, pomijajac oczywiscie niewielkie roznice, normalna temp pracy w dobze wentylowanej obudowie moze sie trzymac w zakresie 30-4x stopni. W stresie moze zostac przekroczona. Mi majac bartona 2500, ktory jest pokrewny twemu sempronowi, dochodzilo czasem do 52-55, ale jak byl podkrecony i to calkiem zdrowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 23:55, buras napisał:


obawiam sie ze pozostanie to jego slodka tajemnica ... :)


nie tak nie moze byc :D Wydalem kase wiece chce wiedziec i konieC:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 23:07, Widek napisał:

> /.../> > i ile zamierzasz się wstrzymac?:)

Pewnie w czerwcu wyjdzie polska wersja Obliviona i wtedy kupię 7800GS, żeby dobrze chodził. A potem, tak długo, dopóki da się grać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 08:23, KrzysztofMarek napisał:

Pewnie w czerwcu wyjdzie polska wersja Obliviona i wtedy kupię 7800GS, żeby dobrze chodził.

Koledze oryginalna wersja dobrze działa na 6800GT, którą ma ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 08:44, Treant napisał:

Tak, ale ja mam Radeona 9800 Pro na Pentium IV 2,8 na szynie 533. To trochę mało. 7800 GS pozwoli mi grać na wyższej rozdzielczości (1280x1024) w Obliviona, Gothic''a III i Wiedźmina, jak nie z wszystkimi detalami, to z wiekszością. A to są gry które zajmą sporo czasu, liczę, że z półtora roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm niezle:) Ja wam cos pokaze oto 2 screeny z obliviona...

Semp2400 512 Geil Radek 9550 350/460 narazie wiecej nie moge wykrecic bo odpadł mi wiatrak:) Chyba tak strasznie nie jest nie? Chodzi na large i wiekszosc 50 - 75% 800/600 rodzialka, wiec nierouzmiem jak niektorym na 6600GT strasznie sie haczy:)

Mam zamiar sprzedac swojego radka za 150zł jak mysliscie oplaca sie? Kreci sie maks 400/500 zaloze mu jeszcze radiatory... I kupie chyba wlasnie tego 9800PRO za 300zł i 2 miechy gwarancji:) Po prostu na wiecej mnie chwilowo nie bedzie stac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 19:51, kowboj3 napisał:

Jaka moge kupic dobra karte graficzna pod AGP za 400zl?? A za ile moge kupic 512 mb SDR RAM?
Nie jestem obeznany takze prosze o pomoc;)


oto moim zdaniem najlepszy wybor w tej chwili na AGP do 400zł:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17949

co do ramów to w sklepie zaplacisz około 200 - 220zł, poszukaj na allegro gdzie w miare tanio moga pojsc , czyli okolo 150 - 180zł

Pytanko mam proszę o pomoc:

http://www.allegro.pl/item96226570__ati_radeon_9800_pro_128mb_256bit_wyprzedaz_.html#photo

RADEK 9800 PRO za 300zł od kumpla ten sam, jak mysliscie oplaca sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA PI**** mam wielkie problem i prosze ludzi ktorzy sie znaja o pomoc tych ktorzy nie to prosze o nie wypowiadanie sie bo to duzy problem! i prosze opisac w szczegolach co mam zrobic.

Niedawmo jak wielu pamieta sciagnlem i wogle zrobile akcje z instalacja nowych sterow, dla mnie to zadkosc no ale ok, od instalowalem stare zainstalowalem nowe 1 dzien wszystko chodzlio ok a teraz? teraz to sei tna gry typu MORROWIND!! na moim sprzecie ! komp chodzi tragicznie program byle jaki wlancza sie 5 minut moj komputer z 2 minuty!! CO MOGE ZROBIC PLS HELP!!! moze jeszcze raz odinstalowac te stery? bardzo prosze podac link dokladny z sterownikiami i ktore mam sciagnac i jak wszystko zrobic jestem amatorem w tej dziedzinie a ten problem naprawde mnie wkurza bo nic nie moge sobie spokojnie zrobic!:( bo to raczej nie przez to ze cos sie sciaga od 2 dni....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. moze jeszcze musze pokombinowac cos w programie ati catalysta driver? on wyglada taka ikona niedaleko godziny i tam sie cso rozne opcje itd:D moze sie nie wyslawiam jasno ale niewiem co robic i prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 22:09, Widek napisał:

dokladnie odinstaluj stery reg cleanerem zainstaluj te same co wtedy miales i powiadom czy
dalej jest problem


Ok ale jeszcze sprobuje moze dac kompowi troche luzu bo sciaga tam demka toci i jakies jezcze 2 noc z rzedu i charuje non stop mozliwe ze dlatego i w tym programie ati catalysta cos sie chybna cza pobawic ale ja sie nieznam narazie tylko wlonczylem anti aliasin x6 bo bylo chyba nic i widze roznice na tym autku:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 22:10, ArtuRPGpl napisał:

PS. moze jeszcze musze pokombinowac cos w programie ati catalysta driver? on wyglada taka ikona
niedaleko godziny i tam sie cso rozne opcje itd:D moze sie nie wyslawiam jasno ale niewiem
co robic i prosze o pomoc!


mówię ci najprosciej usun wszystkie stery jakie tylko masz na kompie i zainstaluj te wczesniejsze na nowo! POwiedz czy pomogło, jak nie to mam inne propozycje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 22:10, ArtuRPGpl napisał:

/.../
co robic i prosze o pomoc!

ArtuRPGpl, dostałeś już dawno odpowiedź! Opis deinstalacji sterowników jest podany przez RobeNa w wątku o kartach graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się