Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2006 o 20:14, T34 napisał:

Aha i jeszcze jedna kwestia.
Generalnie moja plyta ma zlacze AGPx4, karta jest oczywiscie AGPX8.
Czy to ma duzy wplyw na wydajnosc mojej karty?


roznica miedzy Agp4x a AGP 8 to okolo 2 -3 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 20:11, T34 napisał:

Dzieki za odp.

Mam jeszcze pytanie dot. plyt glownych pod AMD i INTEL.
Generalnie nie zauwazylem plyt pod AMD, zeby obslugiwaly wiecej niz 400-tki RAM.
To norma czy cos przeoczylem?


Norma gdyż płytki pod AMD obsługuja pamieci DDR (nie DDR2) a tam naiwyższa czestotliwość standardowa to 400 Mhz , zmieni sie to wraz z wejsciem AM2 który obsłuży DD2 już o znacznie wiekszych czestotliwościach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 15:47, T34 napisał:

Dobra Panowie (i Panie?) radżcie.

Mam zamiar zapodać sobie AMD 3200 Athlon 64, Asus A8V-E SE, Geforce 6600 GT lub 6800 GS.

Jak to będzie się sprawować, generalnie config rozwojowy czy nie na długo?

Obecnie mam Celeron 2Ghz, Gainward 6200 1480 Pro 256.
Będzie duży skok jakościowy?

I jeszcze odwieczne pytanie AMD czy INTEL? Do tej pory nigdy nie miałem AMD...


Szczeże mówiąc na dzień dzisiejszy patrząc na to co masz,
najlepiej byłoby zmienić samą kartę graficzną na np. jakąś GF6600,
no i zadbaj o dobry zasilacz w kompie, bo odgrywa dużą, a często zaniedbywaną rolę w kompie.
Sam się ostatnio o tym przekonałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 20:17, Widek napisał:

> Aha i jeszcze jedna kwestia.
> Generalnie moja plyta ma zlacze AGPx4, karta jest oczywiscie AGPX8.
> Czy to ma duzy wplyw na wydajnosc mojej karty?

roznica miedzy Agp4x a AGP 8 to okolo 2 -3 % :)


Tylko tyle? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2006 o 20:39, Lord pinio_SGSTB napisał:

Szczeże mówiąc na dzień dzisiejszy patrząc na to co masz,
najlepiej byłoby zmienić samą kartę graficzną na np. jakąś GF6600,
no i zadbaj o dobry zasilacz w kompie, bo odgrywa dużą, a często zaniedbywaną rolę w kompie.
Sam się ostatnio o tym przekonałem


Myslisz, ze sama karta wystarczy?
Procek tez mam nie najlepszy no i ta zlacze na plycie AGPx4, a nie X8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 21:03, T34 napisał:


> Szczeże mówiąc na dzień dzisiejszy patrząc na to co masz,
> najlepiej byłoby zmienić samą kartę graficzną na np. jakąś GF6600,
> no i zadbaj o dobry zasilacz w kompie, bo odgrywa dużą, a często zaniedbywaną rolę w kompie.

> Sam się ostatnio o tym przekonałem

Myslisz, ze sama karta wystarczy?
Procek tez mam nie najlepszy no i ta zlacze na plycie AGPx4, a nie X8...

>
tak tylko, że najnowsze karty sa na PCIex,
a różnica w wydajności nie leży tak bardzo w złączu, co w procku karty
i ilośći oraz jakości grafiki, lepszą kartę zawsze będziesz mógł przenieść
do kompa po następnej modernizacji, ale pamiętaj, że im lepsza karta tym potrzebuje więcej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 20:26, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

Norma gdyż płytki pod AMD obsługuja pamieci DDR (nie DDR2) a tam naiwyższa czestotliwość standardowa
to 400 Mhz , zmieni sie to wraz z wejsciem AM2 który obsłuży DD2 już o znacznie wiekszych czestotliwościach!

Procesory AMD obsługują pamięci DDR500. W praktyce jednak daje to tylko śladowy wzrost wydajności w porównaniu z DDR400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2006 o 21:15, Lord pinio_SGSTB napisał:

tak tylko, że najnowsze karty sa na PCIex,
a różnica w wydajności nie leży tak bardzo w złączu, co w procku karty
i ilośći oraz jakości grafiki, lepszą kartę zawsze będziesz mógł przenieść
do kompa po następnej modernizacji, ale pamiętaj, że im lepsza karta tym potrzebuje więcej
mocy.


Zakładając, że pozostałbym narazie z tym prockiem i płytą co mam (biorąc pod uwagę posty) to w rachube wchodzi tylko karta na AGP.
Mówisz, że przeskakując jedynie na GF 6600 GT (nawet z moją płytą AGPX4) moj komp dostanie kopa?

A wogóle to jaką firmę polecacie?
Dawniej miałem Leadteka Titanium 4200 i byłem bardzo zadowolony, potem przesiadłem się na Gainward, który generalnie ma dobrą opinie, a osttnio słyszałem, że MSI ma dobre GF 6600 GT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 11.04.2006 o 21:43, T34 napisał:

A wogóle to jaką firmę polecacie?
Dawniej miałem Leadteka Titanium 4200 i byłem bardzo zadowolony, potem przesiadłem się na Gainward,
który generalnie ma dobrą opinie, a osttnio słyszałem, że MSI ma dobre GF 6600 GT...


Ostatnio z tych tańszy nieźle spisują się karty Galaxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

racja, jak napisalem kolega wyzej Galaxy Geforce 6600 GT ma bardzo wysokie taktowanie okolo 550/1050 nie pamietam i moj kolegfa wykręcił go na standard chlodzeniu na 600/1200! :) I jest niedrogi jak na 6600 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 22:40, Widek napisał:

racja, jak napisalem kolega wyzej Galaxy Geforce 6600 GT ma bardzo wysokie taktowanie okolo
550/1050 nie pamietam i moj kolegfa wykręcił go na standard chlodzeniu na 600/1200! :) I jest
niedrogi jak na 6600 GT


A jak ze stabilnością? Bo firma jakaś taka nijaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm mowie ci ze akurat ta karta jest jak najbardziej udana, jak narazie nie widzialem zeby ktos sie na nią skarzył

P.S Mam dzis Radka 9800PRO na jeden dzien, zastanawiam sie nad kupnem wykręciłem go z:

310/620@400/730 co sądziecie o tym wyniku?:) warto brac?:) 3Dmark okolo 6000

P.S2: zainstalowaenie nowszych omeg moze podniesc wynik czy nie ma to za duzego wplywu? Mam 2.5.9.7a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień to za mało na testy, bo co zrobisz jeśli początkowo po tym kręceniu będzie chodził super i wypas, a po tygodniu <odpukać> padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 22:54, T34 napisał:

A jak ze stabilnością? Bo firma jakaś taka nijaka.


Firma wcale nie Nijaka, tylko mało znana w Polsce.
Na zachodzie jak popatrzysz, to prawie nikt nie ma Gigabyteów, ASUSów, Leadteków.
Tam tylko eVGA, BFG, PoV, Galaxy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 23:24, Widek napisał:

310/620@400/730 co sądziecie o tym wyniku?:) warto brac?:) 3Dmark okolo 6000


tatkowania podstawowe jakies lewe. prawdziwy powinien miec 380/680. no ale wynik po OC daje mu ta wydajnosc 9800Pro. wiekszosc gier procz obliviona i feara bedzie chodzila ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 23:34, Archaon2 napisał:

> 310/620@400/730 co sądziecie o tym wyniku?:) warto brac?:) 3Dmark okolo 6000

tatkowania podstawowe jakies lewe. prawdziwy powinien miec 380/680. no ale wynik po OC daje
mu ta wydajnosc 9800Pro. wiekszosc gier procz obliviona i feara bedzie chodzila ladnie.


http://www.allegro.pl/item96226570__ati_radeon_9800_pro_128mb_256bit_wyprzedaz_.html

to ta karta:) racja jest troche dziwna:) I wlasnie zdziwilemj sie ze samym wygladem nie przypomina 9800PRO no i ciekawostka... :/ Na radku 9550 kreconym mialem okolo 18 - 25 FPS w olbivionie, tekstury large, wiekszosc rzeczy okolo 50 - 70% a teraaz mam bagatela 25- 30 albo i mniej, czy to nie dziwne?;/ przeciez 9800PRo jest 2 razy bardziej wydajny od 9550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest na sali jakiś overclocking-owiec ? Jeśli by się znalazł to chętnie zasypię go gradem pytań (chodzi o podkręcanie procka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 01:18, SwenG napisał:

Mam pytanie, czy jest na sali jakiś overclocking-owiec ? Jeśli by się znalazł to chętnie zasypię
go gradem pytań (chodzi o podkręcanie procka).


Najlepszym znawcą na sali jest Roben wiec jak cos to kieruj pytania do niego:)

A o co chodzi?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, od razu napiszę w czym mam problem. Witam, właściwie to prawie wcale nie bawiłem się w o/c. Ostatnio tylko zmieniałem sobie chłodzenia na bardziej wydajne i ciche. Ale... po kupnie karty 7800GT procek stał się wąskim gardłem. Mam P4 2.4 Northwood HT (fsb 800) i mam problem. Wogóle, to wszyscy znajomi robią takie oczy jak pokazuję im Northwooda 2.4 z HT ale nie to jest problemem. Otóż posiadam płytę Asusa P4GPL-X no i ma ona w sobie taki automatyczny overclocking na 5, 10, 20 i 30%. Ustawiłem na 30% i mode na TURBO (nie mam pojęcia co to daje) i system chodzi. Ale... chciałbym pociągnąć wyżej. To co udało mi się z tego automatycznego ustawienia osiągnąć: http://img422.imageshack.us/img422/6905/cpuid7md.png
Temperatura procesora skoczyła przy stresie z 44 do 48 st. C więc pomyślałem sobie, że da radę i więcej. Niestety jestem za głupi na podkręcanie manualne. Przy tym automatycznym FSB jest ustawione na 260 MHz ale jak przełącze na manualne i ustawię 260 to sprzęt strajkuje, nie odpala się i każe zmienić po boocie bo przeclockowałem. Może mi ktoś powiedzieć co robię nie tak, co robi ten automatyczny o/c w biosie, czego ja nie potrafię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://forum.purepc.pl (wcześniej Tweak.pl) i tam się dowiesz.
Ogólnie zalecam przestudiowanie intrukcji do płyty - sekcja BIOS, poza tym poszukaj materiałów w internecie.
Ludzie z PurePC na pewnoe również Ci pomogą.
Ogólnie poza FSB należy zatroszczyć się o Napięcia, Timingi, synchroniczność lub asynchroniczność, być może również i inne parametry, które tyczą się tylko Inteli P4 HT - w AMD 64 takim parametrem jest np. LDT/HT, które trzeba zmieniać w zależności od FSB.
Nie znam sięniestety na P4 wystarczająco aby pomóc Ci jeśli są jakieś specjalne ustawienia procka - jestem ze stajni AMD :( ...
Na PurePC w odpowienim zakątku znajdziesz tych, którzy to wszystko wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się