Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2006 o 21:32, Kamil1795 napisał:

czy oplaca mi sie kupic Nvigie GeForce 6600 512MB za 320zl?


Niee!!!Kupuj odrazu Geforce 7600GS 256 mb cena o 50-100 zł większa a 2x większa wydajność i pare nowych technologi jeśli się nie myle :) Cena od 375 zł do 455 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 21:43, Raiven2 napisał:

> czy oplaca mi sie kupic Nvigie GeForce 6600 512MB za 320zl?

Niee!!!Kupuj odrazu Geforce 7600GS 256 mb cena o 50-100 zł większa a 2x większa wydajność i
pare nowych technologi jeśli się nie myle :) Cena od 375 zł do 455 zł :)

Ten prezentuje sie niezle.Ja chce kupic taka karte na ktorej podziala mi jeszcze troche nastepnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 21:46, Kamil1795 napisał:

Ten prezentuje sie niezle.Ja chce kupic taka karte na ktorej podziala mi jeszcze troche nastepnych
gier.

No to na tej wydaje mi się, że długo nie pojedziesz. Zobacz w temacie o problemach z Gothikiem 3, ile maja ludzie problemów z jego odpaleniem, mimo że mają lepsze karty niż GeForce 6600 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 21:51, mrosi napisał:

/.../

Ja osobiście wybrałbym tę:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23380

Większa ilość pamięci karty nie świadczy wcale o większej wydajności. Ta, do której link podałem
ma lepsze wyniki w testach, pamięci DDR3, szybszy procesor i lepsze taktowanie pamięci. Ale
wybór i tak należy do Ciebie.

Ale jak dla mnie ma za malo pamieci.Ja potrzebuje karty na ktorej pochodza mi nastepne gry.Nie moze kosztowac wiecej niz 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy w lutym (prawdopodobnie wychodzą wtedy wszystkie karty z seri GeForce 8000) będzie mi się opłacało kupić taki sprzęt:
-Intel Core 2 Duo;
-GeForce 7800GT (w późniejszym czasie zmienie na jakiegoś GeForce`a z seri 8000);
-2GB RAM DDR2;
-twardy dysk 300GB;
no i reszta czyli obudowa , płytka główna i mniej ważne do grania rzeczy np. zasilanie.
Ile będzie taki sprzęt wtedy około kosztować?? Ja myślę że w granicach 3 tys.

P.S. Kompa tego chcę/zamierzam kupić specjalnie dla Gothic`a 3, bo na moim konfigu (patrz opis) to cięło na low detalach ile się da, a dopiero gdy pobawiłem się plikami .ini to może miałem ze 13-15fps :) Jak myślicie jak Gothic 3 będzie chodził na tym sprzęcie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie chodził dobrze. A cena to zależy jeszcze od tego, który model Intela Core 2 Duo chcesz kupić. no i wątpie, żeby ceny aż tak poszły w duł do lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zrozum, że wydajność karty nie jest wyłącznie związana z ilością pamięci. Karty ze 128MB pamięci biją w testach karty z 512MB.
Zrób jak radzi Raiven2. Kup 7600GS a przynajmniej na jakiś czas będziesz miał spokój i pograsz w przyzwoitych rozdzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 21:58, BuuBuu napisał:

Pewnie będzie chodził dobrze. A cena to zależy jeszcze od tego, który model Intela Core 2 Duo
chcesz kupić. no i wątpie, żeby ceny aż tak poszły w dół do lutego

zapomniałem napisać :) chodzi o procesor Intel Core 2 Duo E6300. Myślę że ceny spadną, bo gdzy wchodzi coś nowego to tanieje to stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 22:01, struksik napisał:

> Pewnie będzie chodził dobrze. A cena to zależy jeszcze od tego, który model Intela Core
2 Duo
> chcesz kupić. no i wątpie, żeby ceny aż tak poszły w dół do lutego
zapomniałem napisać :) chodzi o procesor Intel Core 2 Duo E6300. Myślę że ceny spadną, bo gdzy
wchodzi coś nowego to tanieje to stare.


W granicy 3,500zł powinieneś się zmieścić. Obudowa z zasilaczem wyjdzie Cię jakieś 500zł (myslac przyszłościowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tylko jakby wziąć np. "przyszłościowego" Tagana jako zasiłkę to on sam może kosztować ładnie ponad 500zł, jeśli myśli się o grafie GeForce 8800 :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 22:09, Paladynka napisał:

Kurcze, tylko jakby wziąć np. "przyszłościowego" Tagana jako zasiłkę to on sam może kosztować
ładnie ponad 500zł, jeśli myśli się o grafie GeForce 8800 :((

Niestety, ale przyszłość kosztuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 22:09, Paladynka napisał:

Kurcze, tylko jakby wziąć np. "przyszłościowego" Tagana jako zasiłkę to on sam może kosztować
ładnie ponad 500zł, jeśli myśli się o grafie GeForce 8800 :((


Lekka przesada. Ja mam Chieftec 560 W (ok.250 zł)
Więc mam te wygospodarowane 160 W na kartę grafiki...
Chociaż z drugiej strony w CD-Action testowali na zasilaczu 400W i chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną K7 Triton nForce 2 chce dokupić sobie 1 giga ram ale nie wiem czy będzie działać....
Na opakowaniu od motherboarda pisze DDR 400+ to znaczy że jak kupie 1giga ddr2 z częstotliwością większą niż 400 hz to nie bedzie działało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 22:38, Buhaj91 napisał:

nie wiem :/ na opakowaniu pisze DDR 400+ wydaje mi sie że to o to chodzi :/ a jak nie to nie
wiem.....

Z tego co ja wiem to jeśli do twojej płyty przeznaczone są kości pamięci DDR, to nie możesz do niej nawet włożyć pamięci DDR2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 22:01, struksik napisał:

> Pewnie będzie chodził dobrze. A cena to zależy jeszcze od tego, który model Intela Core
2 Duo
> chcesz kupić. no i wątpie, żeby ceny aż tak poszły w dół do lutego
zapomniałem napisać :) chodzi o procesor Intel Core 2 Duo E6300. Myślę że ceny spadną, bo gdzy
wchodzi coś nowego to tanieje to stare.



To Cię pocieszę, że już wchodzą 4-rdzeniowce i jakoś ani widu ani słychu o obniżkach i na nie nie licz zbyt szybko (no chyba, że chcesz z pół roku przeczekać), bo póki co wchodzi Windows Vista i każdy kto chce go używać bez problemów musi się zaopatrzyć w dwurdzeniowy procesor, a skoro takowy jest wymagany to nie ma sensu zmniejszać jego ceny skoro ludzie i tak kupią, to jest właśnie biznes. Poza tym Intel dobrze o tym wie, że obecnie jest na topie i może sobie pozwolić na dyktowanie warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2006 o 19:26, ziptofaf napisał:


Najsilnieszy Pentium IV Nothwood ma 3 GHZ. Nie podepniesz żadnego dwurdzeniowca np. D805
Zmieniając płytę główną prawdopodobnie musiałbyś wymieniać większość części (bo nie ma już
tak starych rozwiązań)

Aha, czyli jak nie podepne np Pentium D to ,jak bym podpioł Intel Pentium 4 3.00GHz to byla by jakas roznica miedzy tym prockiem a Intel Celeron 2.60GHz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan

1. Prosiłbym o podanie jakiegoś dokładnego poradnika jak podkręcić RAMy
2. Jeśli mój Athlon 3500+ podkręciłem z 2,2 do 2,9 GHz to będe miał Athlona 4200+ ??( jak to się liczy)
3. Jakie chłodzenie kupić do RAMów ??? takie małe radiatorki czy taka obudowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się