Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam takie pytanko jakie moge podlaczyc procki pod moja płytr głowna??
1Manufacture MICRO-STAR INC.
Model MS-6728
Chipset Intel i8865P/PE/G/i848P
Southbridge Intel 82801EB (ICH5)
Sensor Winbond W83627THF
(nie wiedzialem co podac wiec podalem wiekszosc - sprawdzalem w programie CPU-Z

2. Czy po zmianie płyty głownej musiałbym zmieniac ram , i karte graficzna??
I tu ewentualnie jaka bys cie mi polecali płyte głowna jezeli pod ta moja nie mozna podlaczyc czegos lepszego. Bo mam Intel Celeron 2.60GHz i chcialbym na cos zmienic ale nie wiem na co i czy płyta głowna to obsłuzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest płyta obsługująca procesory pod socket 478 i ma złącze agp - rzecz stara i obsługuje procesory Pentium na jądrze Northwood [to jest najsilniejszy proc jaki można tam dać - obecnie za słaby na nowe gry].
A skąd mamy wiedzieć jaką płytę gówna zamierzasz kupić ? Podaj może ile masz kasy.
O ram to się już pytasz po raz nie wiem który - w każdym sklepie masz podane jaki ram i jakie łącze graficzne obsługuje dana płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 11:05, Atukam72 napisał:

Czy ktoś wie ile kosztuje Pamięć 1GB RAM?

Sorki za drugi pod rząd post , ale odpowiedziałem chyba trochę za mało dokładnie.Oprócz Ramu na 800 MHZ jest jeszcze na 1066 , ale jest około 2 razy droższy , na 667 i 533 są trochę tańsze od 800 , ale nie wiele.Piszę o RAMie przyzwoitym , ale nie najlepszym , bo taki np. Kingston jest droższy i to w niektórych przypadkach o kilkadziesiąt %.Najlepiej zerknąć na stronkę jakiegoś sklepu internetowego , bo ceny ciągle się zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 16:43, azur64 napisał:

Eeee, po co zdjęcie? Nie lepiej link do sklepu?

Po co link do sklepu? Przecież chodziło tylko o pokazanie, że jest płyta spełniająca określone wymagania. Bo znaleźli się "eksperci", którzy od razu stwierdzili, że takowa nie istnieje. A czy warto ją kupować, to już zupełnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 11:02, Clegan napisał:

To jest płyta obsługująca procesory pod socket 478 i ma złącze agp - rzecz stara i obsługuje
procesory Pentium na jądrze Northwood [to jest najsilniejszy proc jaki można tam dać - obecnie
za słaby na nowe gry].

A ten najsilniejszy to jaki to jest?? Mówilem ze nie znam sie za bardzo czy podepne np Intel P4 D805 2.60Ghz??
Wiem że zadaje duzo pytan ale sie nie znam i wole wiedziec i spytacsie 5 razy niz popełnic kosztowny błąd:)

Dnia 01.12.2006 o 11:02, Clegan napisał:

A skąd mamy wiedzieć jaką płytę gówna zamierzasz kupić ? Podaj może ile masz kasy.

Tak od 250-400

Dnia 01.12.2006 o 11:02, Clegan napisał:

O ram to się już pytasz po raz nie wiem który - w każdym sklepie masz podane jaki ram i jakie
łącze graficzne obsługuje dana płyta.

Sory, ale nie znam sie na tym za bardzo a wtedy nie dostałem odpowiedzi ktora jednoznacznie o czyms by inormowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:08, boduczek napisał:

> To jest płyta obsługująca procesory pod socket 478 i ma złącze agp - rzecz stara i obsługuje

> procesory Pentium na jądrze Northwood [to jest najsilniejszy proc jaki można tam dać -
obecnie
> za słaby na nowe gry].
A ten najsilniejszy to jaki to jest?? Mówilem ze nie znam sie za bardzo czy podepne np Intel
P4 D805 2.60Ghz??
Sory, ale nie znam sie na tym za bardzo a wtedy nie dostałem odpowiedzi ktora jednoznacznie
o czyms by inormowala.



Najsilnieszy Pentium IV Nothwood ma 3 GHZ. Nie podepniesz żadnego dwurdzeniowca np. D805
Zmieniając płytę główną prawdopodobnie musiałbyś wymieniać większość części (bo nie ma już tak starych rozwiązań)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heya. Zastanowiłem się już :)
Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) - http://sklep.benchmark.pl/pelny_30070.html
Asus P5B Intel P965 - http://sklep.benchmark.pl/pelny_29638.html
Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL5-5-5-12 - http://sklep.benchmark.pl/pelny_21601.html
Radeon X1950XT Asus 256MB VIVO / 2xDVI - http://sklep.benchmark.pl/pelny_33942.html
Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ) - http://sklep.benchmark.pl/pelny_18949.html
Zasilacz do obudowy Tagan 420W - PFC - http://sklep.benchmark.pl/pelny_14933.html

i obudowe to sie w sklepie wybierze... chyba o niczym nie zapomnialem? Monitor mam dobry NEC-a, MultiSync FE750 + stary ale działa dobrze :)

Jeżeli coś źle dobrałem - poprawcie mnie proszę! za niecałe 2 tygodnie jade to zamówić, mam nadzieję że starczy mi na gre w gothica 3 i Neverwinter Nights 2 i gry typu fear :D na najwyzszych detalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 20:53, Dead-pl napisał:

Niekoniecznie...lepiej kup 600 będziesz miał zapas mocy.


Tyle ile ciagnie tyle i kosztuje. Dziwne bo np. taki Chieftec 620W nie kosztuje nawet 400 zl a Tagan 480W kosztuje juz wiecej. Slyszalem ze Tagany sa najlepsze wiec tej firmy chce kupic. A 580W nie wystarczy?? Zreszta z czasem chyba zaczna produkowac te G80 bardziej energooszczedne:P Tym bardziej ze karte obslugujaca DX10 zamierzam kupic gdzies za rok poltora roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 21:01, Fum4R napisał:

> Niekoniecznie...lepiej kup 600 będziesz miał zapas mocy.

Tyle ile ciagnie tyle i kosztuje. Dziwne bo np. taki Chieftec 620W nie kosztuje nawet 400 zl
a Tagan 480W kosztuje juz wiecej. Slyszalem ze Tagany sa najlepsze wiec tej firmy chce kupic.
A 580W nie wystarczy?? Zreszta z czasem chyba zaczna produkowac te G80 bardziej energooszczedne:P
Tym bardziej ze karte obslugujaca DX10 zamierzam kupic gdzies za rok poltora roku.


No uśmiałem się ostro...energooszczędne G80 xD to żeś pojechał. Ale wracając do tematu...ja mam 600W tagana i g8800gtx i styka...ale SLI to już niepociągnie chyba moja zasiłka :/ Tobie może wystarczyć wszytko zalezy od konfiguracji komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zasilacz z aktywnym PFC możesz śmiało kupować większy. To, że ma on np. 1000W nie znaczy, że ciągnie prądu tyle ile potrzeba do wytworzenia tych 1000W. To są już zasilacze powiedziałbym inteligentne. Jeśli komp potrzebuje do pracy 250W, to zasilacz mimo, iż ma nominalnie 1000W produkuje 250W i tyleż prądu tylko zużywa.
Tagany są bardzo dobre. Mam osobiście Tagana 430W U-22 2Force. I nie zamieniłbym go na innego, tym bardziej, że wcześniej miałem Chiefteca GPS-450AA-101A. Tagana w ogóle nie słyszę. A według testów mają najsilniejszą i najbardziej stabilną linię 12V w swojej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A możesz bliżej określić producenta? Gigabyte, Gainward, Asus...?
Szczerze mówiąc nie spotkałem 6600 z 512MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 21:38, mrosi napisał:

/.../

A możesz bliżej określić producenta? Gigabyte, Gainward, Asus...?
Szczerze mówiąc nie spotkałem 6600 z 512MB

GEFORCE 6600 256 BIT 512MB DDR2 SILENT PCI-E BO|X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się