Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2006 o 23:11, KrzychW napisał:

Taką samą konfigurację właśnie montuję , oprócz twardziela , który będzie trochę większy i
zdecyduję się na 500W.

Zależy jakiej firmy ten zasilacz - 500W nierówne 500W - przy czym weź coś z 2 złączami pci-e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 23:18, Clegan napisał:

Zależy jakiej firmy ten zasilacz - 500W nierówne 500W - przy czym weź coś z 2 złączami pci-e.

A to będę musiał dopiero sprawdzić ile ma złączy.Prawdę mówiąc zasilacze , to dla mnie dość nowy temat , bo tej pory wystarczyły mi standardowe , a teraz najwięcej myślę właśnie o zasilaczu i obudowie.
Dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 23:11, KrzychW napisał:

>
Taką samą konfigurację właśnie montuję , oprócz twardziela , który będzie trochę większy i
zdecyduję się na 500W.Mam nadzieję , że to wystarczy na ewentualną zmianę karty graficznej
w przyszłym roku na GF 8800, oczywiście jeżeli stanieje do rozsądnych granic.
Zasilacz 400 watowy odradzano mi w zaprzyjaźnionej firmie komputerowej jako trochę za słaby.



No w adnotacji do całej konfiguracji, facet mi umieścił, że może zasilacz na Chiefteca wymienić 450W. Co do GF8800 to nie wiem, czy tak szybko potanieje, wszystko zależy jak dobre będą nowe Radeony, co może zmobilizować nVidie:D
BTW: cieszy mnie, że nie jestem jedynym hardcore''owcem, który wydaje 4 kafle na zmianę kompa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2006 o 00:00, spectralheaven napisał:

BTW: cieszy mnie, że nie jestem jedynym hardcore''owcem, który wydaje 4 kafle na zmianę kompa:)


Jasne, że nie jesteś jedynym ... myślę, że każdy na tym forum chciałby wydać taką kasę na kompa. Problem w tym, ze nie każdy takową kasę posiada ;-)
Gdybym np. ja miał, to też bym wydał 4 "kafle", nawet na samą kartę graficzną :-P

Innymi słowy, to nie jest kwestia hardcore''u tylko bardziej możliwości finansowych... jak masz kasę, to sobie możesz pohardcorować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>

Dnia 27.11.2006 o 00:15, Dann napisał:

Jasne, że nie jesteś jedynym ... myślę, że każdy na tym forum chciałby wydać taką kasę na kompa.
Problem w tym, ze nie każdy takową kasę posiada ;-)
Gdybym np. ja miał, to też bym wydał 4 "kafle", nawet na samą kartę graficzną :-P

Innymi słowy, to nie jest kwestia hardcore''u tylko bardziej możliwości finansowych... jak
masz kasę, to sobie możesz pohardcorować ;-)



No wiesz gdybym miał możliwość to bym jeszcze dołożył z 2GB ramu do tego, wziął GF 8800 GTX i C2D Extreme, no ale na taką konfigurację to bym musiał mieć dochód miesięczny na poziomie 10.000 netto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 00:00, spectralheaven napisał:

BTW: cieszy mnie, że nie jestem jedynym hardcore''owcem, który wydaje 4 kafle na zmianę kompa:)

Raz na kilka lat trzeba ponieść taki wydatek , pół biedy , jak jest z czego.Ja swojego starego sprzętu z AGP*8 za bardzo nie przyśpieszę i zmiana na nowy jest jedynym logicznym rozwiązaniem.
Patrząc ile kosztuje wymiana komputera , albo jego ulepszenie , można tylko się dziwić , że większość narzeka na ceny gier.Przecież w porównaniu ze sprzętem , to całkiem niewielki wydatek.
Aha .Ostatnio mój znajomy składał dla klienta sprzęt za 18000!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam zamiar pozbyć się starego grata i chciałem odzyskać co się tylko da. Będę sprzedawał bez dysku i nagrywarki dvd;)
A właśnie: jeżeli mam stary ram np taktowany 333 a wrzucił bym go do zestawu taktowanego np 533 to przez to zwolnił by cały komputer tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pytałem się tu co mam kupić do płyty głównej i proca jakie wygrałem na gram.pl, ale teraz chce sie zapytac ile moge dostać jeśli bym je sprzedał? Nie że od razu chce sprzedać to, ale moja sytuacja finansowa może mnie do tego zmusić, więc się pytam...

Płyta: Intel Desktop Board D915 GAV
Procesor: Intel Pentium 4 530J 3,0 GHz

był bym wdzięczny za pomoc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>

Dnia 27.11.2006 o 10:21, KrzychW napisał:

Aha .Ostatnio mój znajomy składał dla klienta sprzęt za 18000!



Zapewne użył przedstawionej przeze mnie konfiguracji:) No może zamiast 8GB wziął ze 4GB ramu i GF8800 na SLI, co jednak w moim odczuciu jest zbędne bo wydajności takiego kompa w żadnej obecnej grze ani programie się nie odczuje, a za kilka lat to juz będą lepsze rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Trudno to ocenić. Na pewno nie będzie chodził na 533, bo w górę się nie podniesie. Co więcej, może się okazać, że kość nie będzie współgrała i nie będzie działał wcale. Proponowałbym dobierać kości o takich samych częstotliwościach. Najlepszym rozwiązaniem jest montowanie identycznych kości, wtedy masz pewność, że na pewno będzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
moja konfiguracja kompa jest nastepujaca :

Procesor AMD Sempron 2400+ (Taktowanie 1,75 Ghz)
Ram: Kingston DDR 256 MB 400 Mhz
Płyta główna : MSI KT 880 Delta ze slotem na AGP
grafika: geforce 2 MX 400

w tym tygodniu zamawiam sobie karte graficzna nowa i mam pytanie jaka bedzie najlepsza do tej konfiguracji w przedziale 200-300 zł. mam w zamiarze dokupić także ramy, jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:27, Clegan napisał:

> Ahaaa, moja płyta główna to ABIT NF7..więc chcę dysk ATA.
Patrz żeby dysk miał ncq; więcej niż 8 mb cache to bardziej pic na wodę; każda firma ma swoich
zwolenników i przeciwników, modele lepsze i gorsze; jeśli nie będziesz miał pecha [zbyt głośno
chodzący egzemplarz] to obojętne co kupisz [Hitachi, Maxtor, Samsung, WD, Seagate] powinno
być dobrze.
Wersji RE nie polecam - parę miesięcy temu czytałem bardzo niepochlebne opinie użytkowników
tych dysków. Dużo bad sektorów siew krótkim czasie pojawia.


A co to jest to NCQ ? Przypominam, że szukam dysku ATA, nie SATA ;)
I tak jednym słowem...czyli mogę z czystym sumieniem zamówić np. ten dysk:
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_71/towar_filtr_6140_71/towar_karta_6584/WD_Caviar_250GB_UDMA_100_7200_rpm_
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 19:36, S4jm0n napisał:

A co to jest to NCQ ? Przypominam, że szukam dysku ATA, nie SATA ;)

Google prawdę powie: http://pl.wikipedia.org/wiki/NCQ
I faktycznie złapałeś mnie - zagapiłem się bo ncq występuje tylko na Sata :)
Co do dysku to tak powiem: sam mam stary WD 80gb na ATA i mam bardzo dobre zdanie o nim; ale zob. np tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=218336 i już masz opinię że WD o większych pojemnościach głośne jest. Co może ale nie musi być prawda w przypadku dysku przez Ciebie podanego. Po prostu jeśli chodzi o hdd to wszystko zależy od serii na jaką trafisz i to jak dysk chodzi możesz niestety stwierdzić po zakupie i po upływie przynajmniej pół roku [wtedy znać czy jakość łożysk jest dobra].
Sam parę miesięcy temu kupowałem dysk na Sata i przeglądałem mnóstwo opinii na forach - wybierałbym raczej między Samsungiem, Seagate i Hitachi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 14:45, Larry Laffer napisał:

A właśnie: jeżeli mam stary ram np taktowany 333 a wrzucił bym go do zestawu taktowanego np
533 to przez to zwolnił by cały komputer tak??

A nie przypadkiem chodzi Ci o dwa zupełnie różne rodzaje ramu: ddr1 i ddr2 ? Bo jedno z drugim współpracować nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się