Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2006 o 20:09, Kris_bla napisał:

Hej,
Chce kupic sobie RAM, zeby miec 3Giga, czy sie oplaca, bo slyszalem, ze XP system tylko do
2Giga daje do wykorzystania na aplikacje, prawda to?

jesli mozna spytac to po co Ci to? na windows i domowy uzytek w zupelnosci wystarcza 2 x 1 GB kosci szybkiej pamieci najlepiej w dualu. W 99% gier i programow pod windows nic nie da dalsze roszerzanie pamieci , chyba ze masz zastosowania serwerowe - > wtedy trzeba miec profesjonalny system (jesli winda to windows 2003 serwer a nie xp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym tez zapytac czy jesli plyta obsluguje DDR2 to DDR1 juz nie? I czy sa plyty glowne na Gniazdo procesora:
Socket 775, ktore maja zlacze AGPx8 i PCI-E rownoczesnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 20:20, Kris_bla napisał:

Chcialbym tez zapytac czy jesli plyta obsluguje DDR2 to DDR1 juz nie? I czy sa plyty glowne
na Gniazdo procesora:
Socket 775, ktore maja zlacze AGPx8 i PCI-E rownoczesnie? Pozdrawiam

Nie ma takich plyt glownych a co do ramu nie jestem pewien ale tez chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 20:20, Kris_bla napisał:

Chcialbym tez zapytac czy jesli plyta obsluguje DDR2 to DDR1 juz nie? I czy sa plyty glowne
na Gniazdo procesora:
Socket 775, ktore maja zlacze AGPx8 i PCI-E rownoczesnie? Pozdrawiam

nie ma takich plyt - albo obsluguje DDR albo DDR2. Podobnie jest z AGP i PCI-E - albo jedno albo drugie, jezeli myslisz o przesiadce ze starego DDR i AGP na nowsza technologie to musisz wymienic tez plyte glowna , inaczej sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 20:22, Barkley napisał:

> Chcialbym tez zapytac czy jesli plyta obsluguje DDR2 to DDR1 juz nie? I czy sa plyty glowne

> na Gniazdo procesora:
> Socket 775, ktore maja zlacze AGPx8 i PCI-E rownoczesnie? Pozdrawiam
Nie ma takich plyt glownych a co do ramu nie jestem pewien ale tez chyba nie.



ASUS P5VDC-X
Informacje o płycie:
1x AGP x8; 1x PCIE x16 (w trybie x4); 3xPCI; 2x UDMA133/100/66 2x SATA 150 z RAID 0/1, HD Audio; 10/100 LAN; 4x USB 2.0 +4. Ponadto standardowe porty, zasilanie 24-pin EATX. Maksymalna ilość pamięci: 2GB.

Cos takiego na benchmarku widzialem i chcialem sie dowiedziec czy jest cos podobnego i czy w ogole robia cos takiego jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle o przesiadce takiej:
Stare DDR1, AGPx8 z opcja PCI-E i nowy procek (nowa plyta glowna, ktora ma DDR1 AGPx8 i PCI-E), ale nie ma chyba czegos takiego... Bo jak sa dwie rzeczy, to nie ma trzeciej i na odwrot :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 20:58, Kris_bla napisał:

Mysle o przesiadce takiej:
Stare DDR1, AGPx8 z opcja PCI-E i nowy procek (nowa plyta glowna, ktora ma DDR1 AGPx8 i PCI-E),
ale nie ma chyba czegos takiego... Bo jak sa dwie rzeczy, to nie ma trzeciej i na odwrot :P

ta plyta co rzuciles nie jest dobrym pomyslem bo:
nie pojdzie na niej procesor Core Duo a do innych prockow nie warto nic wymieniac
tylko DDR1 i taktowanie pamieci 400 mhz
PCI-E tylko 4x a nie 16x
czesto problemy z kontolerem SATA II na chipsecie VIA
cena uzywanych to ok 200 zl to swiadczy ze nie jest za dobra:)
ps.radzilbym jednak kupic cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić sobie karte muzyczną,tyle się nasłuchałem o przeskoku jakościowym pomiędzy oddzielnymi kartami a zintegrowanymi.Mam zintegrowanego Realteka AC97.Chciałbym sobie kupić jakiegoś Sound Blasterka,albo co innego do 120 złociszy.Nie amm zbyt dobrych głośników i zastanawiam się czy da coś zmiana karty,moje głosniczki to Creative 2.1 SBS 350.Moglibyście mi doradzić.

ps.I jeszce jakieś fajne słuchaweczki z bardzo dobrym mikrofonem,ale za "ludzkie" pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 20:42, Radzisz napisał:

może za rok... ;)

No dobra, ale trochę nie o to mi chodziło:
1. jeśli chcesz kupić teraz zasilacz pod taką kartę to minimum 500W i to markowy [seasonic, topower, antec] najlepiej z dwoma łączami pci-e;
2. jeśli zasiłkę będziesz chciał kupić razem z kartą to obecnie wystarczy 400-420W i to ze sporym zapasem [marka: chieftec, topower, tagan, itp. zob. http://zenfist.pl/ - tam słabych zasiłek nie sprzedają]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 19:01, mrosi napisał:

Czy słyszałeś może coś nowego w sprawie tego mojego nieszczęsnego coolera Ninja?

Słyszeć nie słyszałem ale czytać czytałem :) : http://zenfist.pl/recenzje.php?pID=504 ; z tym że ja też mam wentyl nad jednym slotem pamięci z wsadzoną kością i nie widzę problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czy ta stopka jest na tyle wysoka (chodzi mi o sam radiator), że jest chociaż delikatnie nad kościami? I tak wpierw spróbuję jak będzie reagował proc na pasywnym chłodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 23:27, mrosi napisał:

Czy ta stopka jest na tyle wysoka (chodzi mi o sam radiator), że jest chociaż delikatnie nad
kościami? I tak wpierw spróbuję jak będzie reagował proc na pasywnym chłodzeniu.

Odstęp ok. 1 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2006 o 20:09, Kris_bla napisał:

Chce kupic sobie RAM, zeby miec 3Giga, czy sie oplaca, bo slyszalem, ze XP system tylko do
2Giga daje do wykorzystania na aplikacje, prawda to?

Dobrakos już Ci napisał. Ja tylko dopowiem, że 2 GB jest górnym ograniczeniem pamięci dla każdego procesu w Windows 2K/XP. W przypadku XP Pro górnym ograniczeniem może być w pewnych warunkach 3GB (przełącznik startowy Windows). Ale jest to używane wyłącznie dla aplikacji serwerowych ponieważ:
1. Działa wyłącznie na wersji Pro i Server
2. MS nie pozwoli na wymuszanie przez gry konfiguracji /3G bo dla gier przeznaczone są głównie wersje Home, u których ten przełącznik nie zadziała.
Więcej niż 2GB może być użyteczne jeżeli mamy procesor dwurdzeniowy bo wtedy dwie aplikacje wymagające szczytowej mocy procesora mogą używać 2 GB ram każda oprócz ok. 200 MB pamięci wymaganej dla działania samego systemu.
Trzeba jednak pamiętać, że gry 32-bitowe na procesory dwurdzeniowe najprawdopodobniej nigdy nie powstaną bo to samo będzie można osiągnąć Viście w trybie 64-bit na jednym rdzeniu już bez ograniczenia 2 GB RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item146471947__telefon_usb_skype_tlen_karta_dzwiekowa_mikrofon_.html


Co o tym myślicie czy da się tym zamienić kretyński mikrofon i czy to w ogóle będzie raczyło działać poprawnie w połączeniach innych niż VOIP czyli takich jak normalny skajpowicz ze skajpowiczem.
Obecnie z powodów dziwacznego działania dzwiękówki mam je dwie..jedna normalnie do mediów a druga tylko po to by ze skajpa korzystać. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się