Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Zasilacz jest denny, ale objawy nie są typowe dla nie wyrabiających zasilaczy (z reguły nastepują zwiechy przy wychodzeniu z gry) a skoro to się dzieje tylko na tej grze to na pewno nie karta. Zacząłbym jednak od zasilacza. nVidia zdaje się zaleca dla swoich kart minimum 450 W...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 18:34, Aurelinus I napisał:

3d max to rzeczywistość z krwi i kości, najpopularniejszy obok Mayi program do grafiki 3D.
W nim Athlony dostają w tyłek nawet z P4. Wersja którą mam ja (4.2) nie obsługuje wielowątkowości
(tak jest zresztą do wersji 8.0 włącznie) więc każdy test jest porównywalny dla jednego rdzenia.

Co do 64-bitowości C2D nie chce mi sie w to wierzyć. Jeśli oba maja ten sam zestaw procedur
dla 64 bitów to nie może być, że Athlon to obsługuje, a C2D tylko emuluje. Ale być może że
same Antki są w tym wypadku szybsze niż Intele. Pytanie: tylko ile jeszcze lat upłynie zanim
64 bity zaczną cokolwiek znaczyć na rynku?


ostatnio zamieniełem p4 630 (2mb cache) na amd x2 4200 (koszt 440 zł ) i w normalnym użytkowaniu i grach bez porównania z p4 - jeżeli c2d do b.dobre to p4 jak dla mnie to był najgorszy zakup jaki zrobiełm ( rok temu wywaliłem na niego prawie 700 !)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jako, że moje wiadomości o kartach graficznych są bardzo ograniczone, chciałbym poprosić o pomoc. Mam kartę NVidii GF 7600 GS, którą podobno można nieco podkręcić. Jest jakiś do tego panel sterujący, gdzie można ustawiać częstotliwości taktowania procesora graficznego 2D i 3D oraz pamięci, ale nie wiem jakie graniczne parametry ustawień w poszczególnych segmentach są dopuszczalne dla tej karty i jaka jest systematyka wprowadzania zmian. Sam nie chcę kombinować, doszedłem do wniosku że lepiej zapytać tych, co się na tym znają. Aha, jeszcze jedno – mam zamontowane ponadstandardowe chłodzenie komputera, jeden z wentylatorów tłoczy powietrze z zewnątrz bezpośrednio na radiator karty (temperatura procesora graficznego zmniejszyła się dzięki temu o około 25%).
Uprzejmie proszę o fachową poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 08:53, scott napisał:

> 3d max to rzeczywistość z krwi i kości, najpopularniejszy obok Mayi program do grafiki
3D.
> W nim Athlony dostają w tyłek nawet z P4. Wersja którą mam ja (4.2) nie obsługuje wielowątkowości

> (tak jest zresztą do wersji 8.0 włącznie) więc każdy test jest porównywalny dla jednego
rdzenia.
>
> Co do 64-bitowości C2D nie chce mi sie w to wierzyć. Jeśli oba maja ten sam zestaw procedur

> dla 64 bitów to nie może być, że Athlon to obsługuje, a C2D tylko emuluje. Ale być może
że
> same Antki są w tym wypadku szybsze niż Intele. Pytanie: tylko ile jeszcze lat upłynie
zanim
> 64 bity zaczną cokolwiek znaczyć na rynku?

ostatnio zamieniełem p4 630 (2mb cache) na amd x2 4200 (koszt 440 zł ) i w normalnym użytkowaniu
i grach bez porównania z p4 - jeżeli c2d do b.dobre to p4 jak dla mnie to był najgorszy zakup
jaki zrobiełm ( rok temu wywaliłem na niego prawie 700 !)


Dodaj jeszcze, że kupiłeś nową bądź używaną płytę główną i zapewne nowy systyem. A przy okazji nigdzie nie napisałem, że P4 chodzi w grach dobrze. Ale mam w domu akurat P4 3,2 i A64 3800+ (2,5 GHz) i różnicy żadnej nie widzę. A64 X2 to trochę inna półka niż P4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2007 o 12:12, Aurelinus I napisał:

Dodaj jeszcze, że kupiłeś nową bądź używaną płytę główną i zapewne nowy systyem. A przy okazji
nigdzie nie napisałem, że P4 chodzi w grach dobrze. Ale mam w domu akurat P4 3,2 i A64 3800+
(2,5 GHz) i różnicy żadnej nie widzę. A64 X2 to trochę inna półka niż P4.


tak płytę nową - co do sytemu to nie wiem co masz na myśli i co to zmienia -ale

napisałem posta na podstawie twojej rozmowy z mrosi - gdzie mrosi pisze jak amd x2 jest gorsze od c2d (nie przeczę) a potem była twoja wypowiedź że athlony dostają w 3dmax nawet od p4 itd - więc wywnioskowałem że piszesz akurat o tych modelach procków (niegidzie nie pisałeś o 1 rdzeniowym amd)
co do p4 i amd tego co mam to np: w viście w indeksie wydajności z wyniku 4,2 skoczyło mi na 5,0 - od taki jeden przykład -
a w grach (na czym głównie mi zależy) różnicę widać gołym okiem ( tam gidze wcześniaj były małe przycinki teraz jest płynni - a np: Cof Heroes - test wydajności skoczył ok 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PROCESOR
Intel Pentium D 805 2 x2,66MHz

PŁYTA GŁÓWNA
P5VDC-TVM SI

PAMIĘĆ RAM
1024MB DDR2 533MHz Dual

NAPĘD
Nagryw. DVD DL SHS-182D

DYSK TWARDY
160GB 7200RPM 8MB ATA133

KARTA GRAFICZNA
ATi Radeon 9600PRO 256MB 128bit TV DVI Power Color

OBUDOWA
Modecom AMIGO

CZYTNIK KART
8w1

Co o tym sądzicie? A jak coś jest nie tak, to jakbyście mogli znaleźć mi (tak ładnie was proszę :D) jakiś komputerek....ze wszystkim częściami :D
























SYSTEM OPERACYJNY


Windows XP HOME PL


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 13:12, scott napisał:

tak płytę nową - co do sytemu to nie wiem co masz na myśli i co to zmienia -ale

Że zakup nowej płyty wiąże się z zakupem nowego systemu (o ile nie masz wersji BOX Windows, w co wątpię, lub o ile nie jesteś uzytkownikiem darmowej wersji Linuxa, ale wtedy w CoH byś nie pograł). Najtańsza wersja legalnego systemu Windows kosztuje ok. 330 zł, więc by przykład był w pełni uzasadniony należy podać łączny koszt przejścia z jednego procesora na drugi, szczególnie gdy zmieniasz stajnię.
Tym nie mniej akurat w przypadku 3d max-a ilość rdzeni nie ma żadnego znaczenia, więc można założyć, że wzrost wydajności między 3800 a 4200 x2 jest niewielki raczej. Akurat ten program skrupulatnie wykorzystuje cache procesora i w tym wypadku Pentium nadrabia straty do słabszych Antków. Ale to oczywiście wyjątek od reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Ci płyt Gigabyte pod C2D. Sam posiadam E6400 i to na asusie. W serwisie mi również polecili płytę asusa - asus p5b. Wiele osób pod c2d bierze tą płytę - wtedy procek można świetnie kręcić, a w dodatku jest bardzo stabilna. Płyty gigabyte lepiej sprawują się z prockami amd. Zrobisz co zechcesz, sorki za mieszanie w głowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:30, Aurelinus I napisał:

> tak płytę nową - co do sytemu to nie wiem co masz na myśli i co to zmienia -ale
Że zakup nowej płyty wiąże się z zakupem nowego systemu (o ile nie masz wersji BOX Windows,
w co wątpię, lub o ile nie jesteś uzytkownikiem darmowej wersji Linuxa, ale wtedy w CoH byś
nie pograł).

no to się mylisz - kto mi udowodni że płyta mi się np. nie spaliła - spokojnie można aktywować w MS - ;) i windows jest aktywowany normalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam wersje oem ... No i po zmianie kompa zastanawiałem się co będzie z systemem. 30 dni podziała i co potem? Jakoś kliknąłem na rejestrację i zarejestrowałem na nowym komputerze bez problemu :o Dziwna sprawa co? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:50, scott napisał:

no to się mylisz - kto mi udowodni że płyta mi się np. nie spaliła - spokojnie można aktywować
w MS - ;) i windows jest aktywowany normalnie ;)


Bardzo ciekawe rzeczy opowiadacie i będę udawał, że nie słyszałem (czytałem) co mówicie, bo raczej nie rejestrowaliście najwyraźniej ponownie systemu (a jeśli sie wam udało to nie wiele to zmienia w sensie legalności); podam wam tylko kilka strofek z licencji OEM:

W przypadku zakupu licencji OEM wymagana jest aktywacja produktu, która wiąże oprogramowanie z płytą główną komputera. Powiązanie takie oznacza, iż w wypadku wymiany płyty głównej następuje bezpowrotnie utrata prawa do użytkowania oprogramowania OEM. Odstępstwem od tej reguły jest wymiana gwarancyjna płyty głównej przez producenta, kiedy to otrzymujemy możliwość ponownej instalacji i aktywacji produktu.

Więc tak czy inaczej jesteście zwykłymi piratami, a klucz aktywacyjny, w tym wypadku, uzyskaliście nielegalnie.

Ani trochę mnie to nie martwi, bo małymiękki zwisa mi i powiewa, ale nie każdy jest taki cwany jak wy. Normalnie, jeśli podacie, że wymieniliście w komputerze płytę główna usłyszycie "proszę dokonać zakupu nowej licencji oprogramowania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 16:19, Aurelinus I napisał:

> /.../
W przypadku zakupu licencji OEM wymagana jest aktywacja produktu, która wiąże oprogramowanie
z płytą główną komputera. Powiązanie takie oznacza, iż w wypadku wymiany płyty głównej następuje
bezpowrotnie utrata prawa do użytkowania oprogramowania OEM. Odstępstwem od tej reguły jest
wymiana gwarancyjna płyty głównej przez producenta, kiedy to otrzymujemy możliwość ponownej
instalacji i aktywacji produktu
.

Bardzo ładnie to wywiodłeś, tylko dowcip na tym polega, że w mojej licencji takiego zwrotu nie ma. Znam natomiast z dawnych lat autoryzowaną i opublikowaną w jednym z pism komputerowych wypowiedź przedstawiciela Microsoftu, że licencja OEM jest ważna, dopóki z komputera pozostała choćby obudowa z zasilaczem. To znaczy, że moja licencja jest ważna, dopóki mam obudowę, hihi. Mogę bronić tego stanowiska przed sądem.

Dnia 28.03.2007 o 16:19, Aurelinus I napisał:


Więc tak czy inaczej jesteście zwykłymi piratami, a klucz aktywacyjny, w tym wypadku, uzyskaliście
nielegalnie.

Niekoniecznie. Jest możliwość, o której prawnicy Microsoftu nie pomyśleli. Ja ją znam, ale nie będę rozpowszechniał...

Dnia 28.03.2007 o 16:19, Aurelinus I napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 16:32, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
To znaczy, że moja licencja jest ważna, dopóki
mam obudowę, hihi. Mogę bronić tego stanowiska przed sądem.


Najpierw zadzwoń do centrum licencyjnego i oficjalnie poinformuj panią/pana przy telefonie, że powodem potrzeby uzyskania klucza jest wymiana płyty na inną niż dotychczas używana (bo w przypadku wymiany na ten sam model zmiana klucza nie nastapi) i zobaczymy. A że nie chce ci się czytać kompletnej umowy wraz z wyjaśnieniami i Q&A to już nie moja wina, bo w pudełku zazwyczaj wogóle jej nie ma, albo tylko wyciąg podstawowych informacji.
Udawanie, że nie znasz prawa w tym wypadku niczego nie tłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 17:51, Aurelinus I napisał:

> > > /.../ A że nie chce
ci się czytać kompletnej umowy /.../

Co upoważnia Cię do takiego stwierdzenia? Ja czytam licencje przed instalacją. Już Ci wyraźnie powiedziałem, że w posiadanej licencji nie ma takiego sformułowania? Mam to powtórzyć? Czy też może Ci to wydrukować?
Późniejsze wyjaśnienia Microsoftu mnie nie obchodzą, liczy się licencja, którą mam i instrukcji, na płycie i w komputerze. Ja zawarłem z Microsoftem umowę na określonych w licencji warunkach - i tych warunków przestrzegam. To, że Ty masz inną, to sprawa między Tobą i Microsoftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 23:33, mrosi napisał:

>

Prawie mnie przestraszyłeś ;]
Karta jest wporzo, rozkręcałem kompa i wszystko po trzy razy sprawdzałem, przy okazji odkurzanko się zrobiło x)

Z zasilaczem faktycznie się przeliczyłem, mój błąd. Wypowiedź ma była budowana faktem, że zasilacz w trakcie prawie dwóch lat użytkowania nie sprawiał żadnych problemów... wszystkie te Obliviony i Dark Messiahy chodziły jak szwajcarskie zegarki z włączonymi wszystkimi wodotryskami..
Dodam tylko, że pierwsze kilka godzin grania we wspomnianą we wcześniejszym poście gierkę upłynęło normalnie... żadnych zwieszek, artefaktów, nic. Dopiero mniej więcej drugiego dnia gry na pewnym etapie pojawiły się szare badziestwa, za moment zielone kreski zdobiące cały ekran...i koniec grania ;(

Jak można ostatecznie sprawdzić, czy to aby napewno wina zasilacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 17:51, Aurelinus I napisał:

> > > /.../ > Udawanie, że nie znasz prawa w tym wypadku niczego nie tłumaczy.

Ponieważ pamięć ludzka jest zawodna, sprawdziłem jeszcze tekst licencji, ten, który jest instalowany razem z systemem. I po sprawdzeniu - powtarzam jeszcze raz: nie ma w mojej licencji sformułowań, o których piszesz. Zawarłem z Microsoftem umowę, której dotrzymuję o sądzę, że Microsoft też jej dotrzymuje. Potwierdzeniem może być to, że już aktywowałem Windowsa XP Home telefonicznie. Nikt mnie nie pytał z jakiego powodu - więcej, powiedziano mi, że będzie aktywowany zawsze. Być może dlatego, że aktywując system po raz pierwszy zarejestrowałem się, z imienia i nazwiska, jako użytkownik. W to nie wnikam, liczy się to, że moja umowa nie przewiduje powiązania z płytą i że przedstawicielstwo Microsoftu aktywowało mi system po reinstalacji bez jakichkolwiek pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pare pytań co do nowej technologii
1-wie ktoś ile złotych kosztuje karta :
NVIDIA Quadro FX 5600
2-czy ją się łączy z kartą graficzną specjalnym mostkiem ?
3-ta karta jest zaprojektowana do ekstremalnych graczy czy do tworzenia gier ? jak by ona wypadła w grach ? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 18:39, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /.../ > Udawanie, że nie znasz prawa w tym wypadku niczego nie tłumaczy.
W to nie wnikam, liczy się to, że moja umowa nie przewiduje powiązania z płytą
i że przedstawicielstwo Microsoftu aktywowało mi system po reinstalacji bez jakichkolwiek pytań.


Tak, tak na pewno; na twoim miejscu już bym wyluzował zanim dostaniesz banana za propagowanie piractwa. Na stronie małegomiękkiego możesz sobie poczytać nawet, które części są przez nich uznawane za "istotne" dla kompletności komputera i wbrew temu co opowiada jakaś nieautoryzowana sprzątaczka obudowa z zasilaczem nie jest tam wymieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 18:06, Sztywny-pl napisał:

Jak można ostatecznie sprawdzić, czy to aby napewno wina zasilacza?


Sprawdź czy inne gry maja to samo - najlepiej jakieś mało wymagające 2D. Jeśli one chodzą (lub jakiekolwiek inne) - zasilacz jak w banku. Ja bym na twoim miejscu i tak zaopatrzył się w lepszy, taka inwestycja to jak powiedział Olagamato gdzies wczesniej - dobra inwestycja na lata. Celuj w coś pomiędzy 480 - 550 W, choć patrząc na prądożerność nowych kart (a prędzej czy później twój GF 7600 dostanie czkawki i to raczej prędzej niz później) nie schodziłbym poniżej 500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się