Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2007 o 15:16, Gul4sH napisał:

to kto kupuje cda i mógłby mi powiedzieć na co są te zniżki 20% z karty

są po to, byś robił zakupy w najdroższym i kiepskim sklepie internetowym (właśnie się na nich nadziałem). Wybierz co chcesz i poszukaj w innych sklepach zamawiając osobno a oszczędzisz więcej niz 20% które dają na tej karcie (choć tak napradę to jest tylko 3% - zniżka 20% dotyczy zestawów publikowanych w CDA, z których żadnego bym nie chciał). tak jak radzi Radzisz, bierz P5B, np. tu:

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__1/id_produktu__1465/pk__pokaz/__Plyty_Glowne_Asus_P5B_Deluxe_Lga 775_/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 21:33, Aurelinus I napisał:

(choć tak napradę to jest tylko 3% - zniżka 20% dotyczy
zestawów publikowanych w CDA, z których żadnego bym nie chciał). tak jak radzi Radzisz, bierz
P5B, np. tu:

Mylisz się...
Przy zakupie zestawów produkowanych przez Komputronik SA (a takimi są zestawy z CDA) przysługuje zniżka 5%. Zniżka 3% obowiązuje na wszystkie produkty ze sklepu komputronik.pl (prócz laptopów). Zniżki 20% i 10% dotyczą kolejno - produktów firm: Q-Line i Microsoft (a nie ma tam IMO nic godnego uwagi, może jedynie głośniki od Q-Line...).
Dodatkowe ograniczenie to wyjęcie spod działania promocji wszelkiego oprogramowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 22:17, windows00 napisał:

Mylisz się...


Czyżby? Proszę, cytat ze 137 str. CDA, wydanie kwiecień 2007:

"Zamów komputer w jednej z proponowanych przez nas konfiguracji w sieci sklepów Komputronik, by otrzymać 3% rabatu na jego zakup."

Być może na karcie rabatowej są inne informacje, ale ją zgubiłem, więc nie wiem, tym nie mniej w samym wydaniu jest właśnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 20:40, mrosi napisał:

/.../

Sorki, że się wtrącywuję ;-P W przypadku wersji OEM, można przeinstalowywać system nieskończoną
ilość razy. Po każdym zainstalowaniu ją aktywować (nie rejestrować - tego dokonuje się tylko
podczas pierwszej instalacji). Wszystko dopóty, dopóki nie zmienisz mobo oczywiście.
Pozdrawiam

Właśnie sprawdziłem wymieniając moją płytę - d**a blada, nic z tego, automat odsyła mnie do miłego pana, a pan do sklepu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 05:11, Aurelinus I napisał:

/ciach/

Oto zczegółowy regulamin tej promocji: http://www.komputronik.pl/html/promocje/karta/regulaminkarty.pdf

Więc tekst z artykułu w CDA jest prawdą, jeśli zestawy tam prezentowane nie są produkowanymi przez Komputronik SA. Jeśli tak jest, to przyznaje, że w tym aspekcie popełniłem błąd. Lecz pozostała część mojego posta jest poprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 21:14, iro1979 napisał:

...
> Radeon 9200
> 2,7 ghz
> 256 ram
A widows ci dobrze chodzi? Do prawidłowej pracy zalecane jest 512mb. Nie dziw się że gry ci
się zacinają. Dokup ramu. Jak nie będzie drapać na dysku podczas gy i będzie skakać to trzeba
będzie zmienić też grafe.


ALe zrozum że wcześniej mi normalnie działało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem zainteresowany kupnem nastepujacych czesci do komputera:
KINGSTON DDR2 1GB PC667 CL5.0
ASRock 4COREDUAL-VSTA (chipset Via ;/ )
NTEL Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB LGA-775 BOX
calost to 1105zl z wysylka
teraz pytanie czy na tej plycie i z tymi pamieciami samo podkrecanie FSB pozwoli mi osiagnac minimum 2.5GHz? idealnie by bylo 3Ghz (widzialem testy ze ten procesor na 3.7 krecili i nie chlodzili azotem ;] )
teraz pytanie bedzie od was czemu ta plyta. no wiec mam X1950 Pro na AGP wiec nie bede zmienial grafy na pci a tu agp jest. mam na obecnym kompie 1GB ramu ale wole juz DDR2 a te wydaja sie tanie i ogolnie DDR2 jest tansze od 1.
co o tym myslicie? myslalem jeszcze o plycie tez ASRocka 775G jakos tak tylko ze tam moge tylko wlozyc DDR1, te co mam to 2 kosci 2x 512 166Mhz rozne bo jedna kingstona druga jakas no-name. no i ta plyta jest na chipsecie intela co moze dawalo by wieksze mozliwosci OC niz Via, ale nieznam sie na tym zbytnio wiec moze ktos moglby cos polecic.
czekam na konkrety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2007 o 12:13, Dominix napisał:

ASRock 4COREDUAL-VSTA (chipset Via ;/ )

Dnia 30.03.2007 o 12:13, Dominix napisał:

czekam na konkrety :)


Na tej płycie czekają cię kłopoty, jeśli już chcesz podkręcać to albo Gigabyte, Asus albo chociaż MSI. Wiem, że to nie te same pieniądze, choć bez tragedii, ale uwierz mi, AsRock to nie jest producent dobrych płyt a przy okazji musiałbyś poczytac jakie są mozliwości tego chipsetu Via, chyba niespecjalne, skoro żadna poważna firma jeszcze na nim nie tłucze płyt (mysle o najnowszych, starsze modele mają chipsety Via).
Pamietaj też, że do C2D trzeba wymienić chłodzenie, min. 150 zł za Ninję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 14:21, Aurelinus I napisał:


> ASRock 4COREDUAL-VSTA (chipset Via ;/ )

> czekam na konkrety :)

Na tej płycie czekają cię kłopoty, jeśli już chcesz podkręcać to albo Gigabyte, Asus albo chociaż
MSI. Wiem, że to nie te same pieniądze, choć bez tragedii, ale uwierz mi, AsRock to nie jest
producent dobrych płyt a przy okazji musiałbyś poczytac jakie są mozliwości tego chipsetu Via,
chyba niespecjalne, skoro żadna poważna firma jeszcze na nim nie tłucze płyt (mysle o najnowszych,
starsze modele mają chipsety Via).
Pamietaj też, że do C2D trzeba wymienić chłodzenie, min. 150 zł za Ninję.


Tylko ze z tego co wiem to ASRock to taki jakby inny model Asusa.
2. do 3Ghz krecili te procki na Boxowym chlodzeniu wiec mysle ze tutaj niema co wymieniac.
czy ty masz/miales ta plyte i procek c2d? najlepiej jakbo wypowiedzial sie ktos kto ma ta plyte.
co do innej plyty. hmm jesli sa jakies inne pod C2D oraz AGP to moze jakas polecisz, bo narazie to tylko ta znalazlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty Ascroca nie nadają sie zbytnio do podkręcania, jeśli jednak jesteś pewny że chcesz ją kupić to włóż do niej E4300 który ma mnożnik 9x(E6300 7x) i teoretycznie wyciągniesz z niego wiecej na słabej płycie. Standardowe boxowe chłodzenie wystarczy Ci do 2,4GHz przy 3GHz również skutecznie chłodzi jednak jest już troszke głośniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 15:06, Kris_bla napisał:

A procka taktowanie na jaka wartosc ustawic? I jaki mnoznik dac?

Ach, nie zauważyłem, że chodziło ci też o procesor .

Hmm, odnoszę wrażenie, że 3,2 GHz to trochę wygórowane wymaganie; potrzebuję wiedzy jaki masz wiatrak na procesorze i jaką aktualnie masz temperaturę - tak mniej więcej po dwudziestu minutach od włączenia - sprawdźw PCProbe i potem od razu wejź w BIOS i tam też sprawdź (funkcja "hardware monitor" albo "temperature monitor"- nie pamiętam jaka to zakładka, ale gdzieś obok "POWER" albo w niej).

PS. zerknij też na temperatury płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 14:37, Dominix napisał:

Tylko ze z tego co wiem to ASRock to taki jakby inny model Asusa.

Tak, mają w nazwie dwie identyczne literki, "As" - jeśli to cokolwiek tłumaczy to w Syrena jest niemal tym samym co Renault, z uwagi na te "na".

Dnia 30.03.2007 o 14:37, Dominix napisał:

2. do 3Ghz krecili te procki na Boxowym chlodzeniu wiec mysle ze tutaj niema co wymieniac.
czy ty masz/miales ta plyte i procek c2d? najlepiej jakbo wypowiedzial sie ktos kto ma ta plyte.
co do innej plyty. hmm jesli sa jakies inne pod C2D oraz AGP to moze jakas polecisz, bo narazie
to tylko ta znalazlem.

Owszem, mam C2D E6600 i zapewniam cię, że nie często trafia się model, który na boxowym chłodzeniu pójdzie więcej niż kilka procent, to stąd wzięły się te "selekty" - ludzie w górze procesorów wyszukują te bardzie udane modele.
Nie wiem co to za model tego AsRocka, ale zakładam, że ma też wtykę na PCI-e (bo po to min. Via stworzyło część chipsetów), jesli tak, to wyobraź sobie, że wydajnośś tego pseudo AGP będzie bardzo marna, i nawet ma to swoją nazwę: AGI i jest to patent ASrocka na potrzeby tej hybrydy - radzę ci w tym wypadku sprawdzić listę kompatybilnych kart graficznych z tym ustrojstwem, bo kiedyś przeglądałem taką listę - też szukałem płyty pod AGP - i od razu przeszła mi ochota na A''sraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 17:48, Kris_bla napisał:

Hmm pod Vista nie bardzo mi to chce dzialac wszystko ;-P Ale napisz po prostu jakie wartosci
ustawic, moze sie nie spali ;-)


Jak chcesz, ale ostrożnie;

Normalnie w zakładce FSB coś tam zobaczysz taktowanie szyny 1066.7 - musisz to podnieść ręcznie do odpowiedniej wartości:
odpowiednikiem 2,6 GHz jest szyna ok. 1170
odpowiednikiem 3,0 GHz jest ok. 1333 itd.

zwróc uwagę, że podnosząc tę wartośc spadnie ci szyna pamięci co najmniej o kilka cyferek tzn. zamiast pokazywac 800 będzie np. 795 - w tym wypadku podniesienie napięcia nic nie da, trzeba ręcznie poszukać wartości FSB np. u mnie mam teraz 1174 na 800 - jak dam 1173 albo 1175 to pamięci opadają na 793 albo 799 ale nie 800...
Możesz też oczywiście od razu dać 2,2 V i ustawić taktowanie pamięci na 1000 co w tym wypadku spadki rzędu 5-10 nic nie zmienią, ale warto poszukać optimum (timingi 5-5-5-15- AUTO).

Napięcie na procesorze od razu wal na 3,3 - 3,4 V i leć, daj na mszę. Ale lojalnie ostrzegam jeśli aktualnie masz na procesorze powyżej 40 st. C to nie radze wykręcać więcej niz 2,8 Ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2007 o 17:48, Kris_bla napisał:

Hmm pod Vista nie bardzo mi to chce dzialac wszystko ;-P Ale napisz po prostu jakie wartosci
ustawic, moze sie nie spali ;-)


Tu masz zrzuty ekrenu z BIOS-u na strikerze, to niemal to samo co twoje dziecko:

http://i4memory.com/showthread.php?t=3469

Przy okazji: zalecają też wyłączenie wszystkich "spread spectrum" - nie potwierdzam, nie zaprzeczam, ale na wszelki wypadek je wyłącz, potem, po zabawie możesz je odpalić znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się