Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2007 o 19:14, Aurelinus I napisał:

> Jak można ostatecznie sprawdzić, czy to aby napewno wina zasilacza?

Sprawdź czy inne gry maja to samo - najlepiej jakieś mało wymagające 2D. Jeśli one chodzą (lub
jakiekolwiek inne) - zasilacz jak w banku. Ja bym na twoim miejscu i tak zaopatrzył się w lepszy,
taka inwestycja to jak powiedział Olagamato gdzies wczesniej - dobra inwestycja na lata. Celuj
w coś pomiędzy 480 - 550 W, choć patrząc na prądożerność nowych kart (a prędzej czy później
twój GF 7600 dostanie czkawki i to raczej prędzej niz później) nie schodziłbym poniżej 500...


A po cholere mu 500w do 7600gs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 19:02, Aurelinus I napisał:

Tak, tak na pewno; na twoim miejscu już bym wyluzował zanim dostaniesz banana za propagowanie
piractwa. Na stronie małegomiękkiego możesz sobie poczytać nawet, które części są przez nich
uznawane za "istotne" dla kompletności komputera i wbrew temu co opowiada jakaś nieautoryzowana
sprzątaczka obudowa z zasilaczem nie jest tam wymieniona.

A ty się tak tutaj nie mądrzyj. :P Każdy ma prawo do przedstawienia swojego zdania i swych poglądów. Ja też słyszałem - w serwisie - że wersja oem jest przypisywana do płyty głównej, i należy skontaktować się z microsoftem jeżeli chce się zainstalować system na innym sprzęcie np. w wypadku uszkodzenia starego sprzętu lub niemożliwego uszkodzenia. A mi zarejestrowało bez żadnych tam dzwonień - co mnie bardzo zdziwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 19:38, Radzisz napisał:

A ty się tak tutaj nie mądrzyj. :P


A będę ;-P
jak mówisz "Każdy ma prawo do przedstawienia swojego zdania i swych poglądów". A to że miałeś raczej przypadkowe szczęście nie zmienia faktu, że taki klucz jest nielegalny i nie zmieni tego wasze wymachiwanie rogami.
Prawda jest taka a nie inna, że OEMu nie można przenosić na inne komputery, a wymiana walniętej płyty na inną niż natywny model nie podlega prawu licencji OEM również. To, że udało się komuś ukraść puszkę coli i nikt tego nie zauważył nie legalizuje kradzieży.
Ale to problem Micrososftu a nie mój. Więc dalej polemizujcie sobie z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 20:04, Aurelinus I napisał:

> /.../ > Prawda jest taka a nie inna, /.../

Napisałem Ci długą odpowiedź, ale system jej nie chciał. To napiszę w skrócie: moja umowa licencyjna nie wiąże systemu z płytą główną. Jedyne, co mogę zrobić, to wydrukować Ci pełny tekst licencji, ale po co? Jak nie uwierzyłeś dotąd, to dalej nie uwierzysz. Zresztą redakcja Chipa zadała juz pytania Microsowtowi, między nimi to, o związanie systemu z płytą główną. Możesz sobie samodzielnie poszukać, jaką uzyskali odpowiedź :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim, aby być pewnym karty sprawdź ją ATI Tool''em. Po 30 minutach testów będziesz pewien, że karta jest OK. Potem przeinstaluj sterowniki karty graficznej wg kolejności podanej w pierwszym poście tutaj:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=7355

Potem zainstaluj na nowo DirectX. To też może być przyczyną krzaczenia (czasami). I jeszcze jedno pytanie. Nie bawiłeś się przypadkiem programami do "upiększenia" Windowsa typu UXThemePatcher, lub Vista Customisation Pack?

Zasilacz najlepiej pożyczyć od kogoś. Choć osobiście proponowałbym zainwestować w zasilacz. Jeśli nie grzeszysz nadmierną gotówką kup FeelII 350W. Wystarczy w zupełności a zasilacz ten jest jednym z najlepszych w tej półce cenowej. No i bezapelacyjnie bezpieczniejszy od tego, którego masz obecnie. Nawiasem mówiąc cała "afera" może być z winy zasiłki. Więc po sprawdzeniu karty programy a dopiero na końcu wymiana zasiłki.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sorki, że się wtrącywuję ;-P W przypadku wersji OEM, można przeinstalowywać system nieskończoną ilość razy. Po każdym zainstalowaniu ją aktywować (nie rejestrować - tego dokonuje się tylko podczas pierwszej instalacji). Wszystko dopóty, dopóki nie zmienisz mobo oczywiście.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 16:19, Aurelinus I napisał:

> no to się mylisz - kto mi udowodni że płyta mi się np. nie spaliła - spokojnie można aktywować

> w MS - ;) i windows jest aktywowany normalnie ;)

Bardzo ciekawe rzeczy opowiadacie i będę udawał, że nie słyszałem (czytałem) co mówicie, bo
raczej nie rejestrowaliście najwyraźniej ponownie systemu (a jeśli sie wam udało to nie wiele
to zmienia w sensie legalności); podam wam tylko kilka strofek z licencji OEM:

W przypadku zakupu licencji OEM wymagana jest aktywacja produktu, która wiąże oprogramowanie
z płytą główną komputera. Powiązanie takie oznacza, iż w wypadku wymiany płyty głównej następuje
bezpowrotnie utrata prawa do użytkowania oprogramowania OEM. Odstępstwem od tej reguły jest
wymiana gwarancyjna płyty głównej przez producenta, kiedy to otrzymujemy możliwość ponownej
instalacji i aktywacji produktu
.


Więc tak czy inaczej jesteście zwykłymi piratami, a klucz aktywacyjny, w tym wypadku, uzyskaliście
nielegalnie.

Ani trochę mnie to nie martwi, bo małymiękki zwisa mi i powiewa, ale nie każdy jest taki cwany
jak wy. Normalnie, jeśli podacie, że wymieniliście w komputerze płytę główna usłyszycie "proszę
dokonać zakupu nowej licencji oprogramowania". -


zanim zaczniesz kogoś obrażać i wyzywać od piratów to może kolega zadzwoni do MS na infolinię i zapyta -
czy w przypadku awari i wymiany płyty głównej trzeba kupować nową wersję OM windowsa ? czy można aktywować tę którą się posiada .

pozwoliłem sobie nawet dziś zadzwonić przed napisaniem tego postu i od dwóch osób dostałem info. że nie !! można śmiało instalować i telefonicznie dokonać ponownej aktywacji i tyle. Jak nie wierzysz to zadzwoń i zapytaj.
cóż można to naginać ale MS poluzował te proceduru ze względu także na osoby które często wymieniają komponenty - cóż wiele sklepów i serwisów komputerowych stosuje podobne praktyki - owszem nie jest to może do końca uczciwe w przypadku samej wumiany płyty ale w przypadku kiedy wymieniamy płytę po ok 1m-c bo są problemy jest uzasadnine
cóż jeżeli konsultant MS taki system mi aktywuje to mi wtedy lata i powiewa - ale MS może mi nadmuchać bo wszystko wtedy jest ok
a aktywować system - to aktywowałem wiele razy (i nadal często się zdaża) że trzeba to robić telefonicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 20:40, mrosi napisał:

/.../ Wszystko dopóty, dopóki nie zmienisz mobo oczywiście.
Pozdrawiam

Pozwolę sobie przypomnieć, że ja zmieniałem płytę główną. Jakieś pól roku temu. Aktywowałem WindowsaXP Home telefonicznie. Nikt mnie nie pytał o to, co zmieniałem. Windowsa kupiłem z częściami, które mam nadal. Fakturę też. Jestem legalnym, zarejestrowanym użytkownikiem. Nie wiem jakie wytyczne mają pracownicy Microsoftu, ale prawdopodobnie były wcześniej takie przypadki i teraz prawdopodobnie aktywują zarejestrowanym użytkownikom zgodnie z brzmieniem tej licencji, która obowiązywała wtedy, kiedy ja kupowałem system. Na 99,9% sprawdzali mnie w swoich wykazach, bo poproszono mnie o powtórzenie nazwiska. Jakie są postanowienia licencji w aktualnie sprzedawanych systemach OEM nie wiem i to mnie nie interesuje. Zainteresuję się tym wtedy, kiedy będę kupował Vistę, albo następcę Visty. Będzie to nieprędko, bo będę zmieniał cały komputer i już kupiłem WindowsaXP Pro w wersji box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw to : Athlon64 3200+, ATI 1650 pro, 1,5 GB ram (4 kości), 2 DVD romy, 2 dyski twarde. Pytanie : jakiej mocy zasilacz dobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to sie kwalifikuje do tematu, ale moze ktos wie jak ustawic w BIOSie na P5N32-E SLI z C2D E6600 i PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 wszystke taktowania, napiecia itp zeby procek kolo 3,2 GHz smigal a RAM na 1000MHz CL.5

Z gory dzieki za pomoc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce dokupić pamięci do laptopa 2x po 1GB DDR 333MHz. Zastanawiam się nad pamięciami GoodRAM. Po pierwsze w miarę przystępna cena, po drugie polska produkcja (chociaż z tego co wiem, to raczej montaż, bo kości są infineona). Opinie użytkowników raczej przychylne, alenie mogłem nigdzie znaleźć żadnych testów. Czy warto je kupić, czy dołożyć i kupić np. Kingstony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 14:34, Radzisz napisał:

Zrobisz co zechcesz, sorki za mieszanie w głowie ;)

To, to wiem ;), ale zadaje pytanie, więc miło, że ktoś odpowiada i to bardzo sensownie, a tak poza tym, to kto kupuje cda i mógłby mi powiedzieć na co są te zniżki 20% z karty zamieszczonej w CDA i do kiedy, bo to może zaważyć z czegoi mój nowy komputer będzie złożony, bo już sama karta graficzna kupe kasy stoi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 15:16, Gul4sH napisał:

> Zrobisz co zechcesz, sorki za mieszanie w głowie ;)
To, to wiem ;), ale zadaje pytanie, więc miło, że ktoś odpowiada i to bardzo sensownie, a tak
poza tym, to kto kupuje cda i mógłby mi powiedzieć na co są te zniżki 20% z karty zamieszczonej
w CDA i do kiedy, bo to może zaważyć z czegoi mój nowy komputer będzie złożony, bo już sama
karta graficzna kupe kasy stoi :/

20 % jest TYLKO na sprzęt firmy Q-line.
Warunki promocji na www.komputronik.pl w dziale promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 09:42, PiotrRK napisał:

Mój zestaw to : Athlon64 3200+, ATI 1650 pro, 1,5 GB ram (4 kości), 2 DVD romy, 2 dyski twarde.
Pytanie : jakiej mocy zasilacz dobrać?

Tu masz kalkulator mocy: http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
Ogólnie markowy 400W wystarczy ze sporym zapasem. Jeśli nie planujesz zmieniania kompa w ciągu najbliższego roku to nic więcej nie jest Ci potrzebne.
Pytanie jeszcze ile masz kasy i czy lubisz mniejszy hałas na tyle, że gotów jesteś wydać jej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhhhhhhh......Ostatnio mój brat na komputerze zainstalował na dysku C Sims 2 (oto początek problemów), a na dysku zostało (po zkończeniu instalacji) 16% wolnego miejsca. Oczywiście jak to na gramowicza przystało, kupiłem sobie CS: S, Diablo II, NN: Diamentowa Edycja. Zainstalowałem sobie i....o dziwo! Diablo w czasie walki trochę się zacina (powolne ciosy,opóżnienie); NN ładuje się w 5 sekund, a mimo to zacina się też (3 sekundowe opóżnienie,zacina się tak samo na najwyższych detalach jak i najniższych, nigdy się z takim czyms nie spotkałem ); z CS wszystko w porządku. Defragmentowałem dysk, czyściłem rejestr, kasowałem "pozostałości" po plikach, odinstalowałem Simsy, ale problem pozostał. Te gry powinny działać jak na mój stary komp:

Radeon 9200
2,7 ghz
256 ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 29.03.2007 o 20:38, Silveren napisał:

Radeon 9200
2,7 ghz
256 ram

A widows ci dobrze chodzi? Do prawidłowej pracy zalecane jest 512mb. Nie dziw się że gry ci się zacinają. Dokup ramu. Jak nie będzie drapać na dysku podczas gy i będzie skakać to trzeba będzie zmienić też grafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 10:04, Kris_bla napisał:

Nie wiem czy to sie kwalifikuje do tematu, ale moze ktos wie jak ustawic w BIOSie na P5N32-E
SLI z C2D E6600 i PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5 wszystke taktowania,
napiecia itp zeby procek kolo 3,2 GHz smigal a RAM na 1000MHz CL.5

Z gory dzieki za pomoc :-D


tak jak mój Striker może być z tym problem, bo o ile ustawienia na 800 płyta wykrywa, to na 1000 u mnie nie chce i nie chce ruszyć.
Ale:
1. W zakładce "extreme tweaker" ustawiasz "manual"
2. wchodzisz do "FSB cos tam" i dajesz "unlinked" a poniżej wklepujesz 1000 dla DDR.
3. Przechodzisz do zakładki "memory clocks" albo coś takiego i pierwsze cztery od góry ustawiasz dla 1000 MHz - 5-5-5-nie pamiętam-AUTO, reszta też AUTO.
4. przejdź do zakładki "overvoltage" i daj na "memory voltage" ręcznie 2,1 - uwaga - może być mało - gdyby coś system stękał podnies do 2,2 albo nawet 2,3 (ale to ostateczność)
5. wróc do zakładki z FSB i sprawdź czy dalej jest 1000 - jesli spadło wróć do pnkt. 4.

Radzę też od razu ustawić ręcznie napięcie na procek 3,125, bo z E6600 chipset nVidii coś się lubi nie lubić (albo to wina ASUSa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się