Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Ram karty graficznej jest wazny, a za 50 zł, czy ile wiecej masz 2 razy tyle... gry ala Oblivion niezle ssaja ram karty, a te dodatkowe 128 pozwoli chocby wyswietlac wiecej trawy i innych detali, ktore sa ogolnie mile dla oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 20:01, Night Elf napisał:

Mysle, ze lepiej kupic cos ciut droszego, ale za to lepszego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17954


na jakiej podstawie uważasz ze Gef z 256 mb jest lepszy od Gef 6600 z 128 mb?:/ Tym bardziej ze taktowanie tego drugiego jest lepsze o 50 mhz , poza tym tamte pamieci to 5ns , tu jest podobnie jak w radku 9550 256 mb chłyt marketingowy:/ a jezeli wydajnosc ma byc wyzsza to w granicach 5% a i tak pewnie na gorszych pamieciach bedzie sie gorzej krecił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaspamuje tu jeszcze raz, gdyz jutro najpozniej chce zmienic chlodzenie, a nowe lezy na biurku i sie kurzy.

Mam kilka pytan:

1) Jakiego programu uzyc i skad sciagne, by procesor grficzny, byl w stresie. Chce sprawdzic temperature mojej karty, po 2h biegania po lesie na max detalach w Oblivionie rozgrzal sie jedynie do 50 stopni na standardowym chlodzeniu. Kupilem sobie Accelero X1 i chce sprawdzic jaka bedzie roznica. Niestety bede mogł zamontowac to dopiero jutro, gdyz w sklepie rozjechali mi srubke mocujaca karte graficzna, wiec ide kupic odpowiedni srubokret [moj stary, tez sie juz rozjechal] jak nie podziala to kombinerki.

2) Z tego co pamientam, byl taki program od Nvidi do altomatycznego overclockingu moze mi ktos podac nazwe i link do sciagniecia, chce zobaczyc jak bardzo wzrosnie mi wydajnosc.

Widek - nie przygladalem sie dokladniej parametra karty, ale co jak co przydala by sie karta z wieksza iloscia ramu. Nie ma co sie oklamywac 128 ramu to teraz malo, ba w mojej 256 DDR3 nie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten ram w karcie to teraz ma najmniejsze znaczenie. Bo nadrabiacie go tym zwykjłym w kompie. To tak jak ze "słynną" ilością megapixeli w aparatach cyfrowych, której znaczenie też nie jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 23:28, Keroth napisał:

Panowie ten ram w karcie to teraz ma najmniejsze znaczenie. Bo nadrabiacie go tym zwykjłym
w kompie. To tak jak ze "słynną" ilością megapixeli w aparatach cyfrowych, której znaczenie
też nie jest najważniejsze.


chyba własnie do tego zmierzam? Ze ram ma g... do gier... I co moze jeszcze gef 5500 256 bedzie lepszy od gef6600 128? :) Oczywiscie pytanie nie jest skierwoane do ciebie;) Poza tym 256 GDDR3 to napewno wystarczajac ilosc... Tym bardziej ze takie karty kosztuja po 1000 - 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Przeciez nie mowie, ze karty z wieksza iloscia ramu sa lepsze... bo sie liczy masa innych czynikow.
2) Podalem model [mialbyc] taki sam tylko z wieksza iloscia ramu, a to ma znaczenie, jesli reszta jest taka sama, ten ram by sie przydal.
3) Oj wierz mi, ze nowe gry jakie wychodza wymagaja czesto wiecej ramu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 23:20, Night Elf napisał:

Zaspamuje tu jeszcze raz, gdyz jutro najpozniej chce zmienic chlodzenie, a nowe lezy na biurku
i sie kurzy.

Mam kilka pytan:

1) Jakiego programu uzyc i skad sciagne, by procesor grficzny, byl w stresie.


Chyba ATItool byłby najlepszy.
Dostępny choćby tu:

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=548&Itemid=41/

Dnia 28.03.2006 o 23:20, Night Elf napisał:

2) Z tego co pamientam, byl taki program od Nvidi do altomatycznego overclockingu moze mi ktos
podac nazwe i link do sciagniecia, chce zobaczyc jak bardzo wzrosnie mi wydajnosc.


Lepiej samemu próbować. Gdy w ATItool artifact scan zaczną pojawiać się artefakty, to znaczy, że coś już jest podkręcone za wysoko.
Podkręca się najłatwiej RivaTuner 15.8 dostępnym choćby tu:

http://downloads.guru3d.com/downloadget.php?id=163&file=4&evp=70af8d0e9a91f867ec72d8d36f135004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie miknal mi kiedys taki program od Nvidi, ktory badal temperature gpu i mase innych czynikow i przetaktowuje altomatycznie i bezpiecznie nasze gpu... dlatego szukam tego programu, gdyz wole sam nic nie schrzanic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 00:05, Night Elf napisał:

Wlasnie miknal mi kiedys taki program od Nvidi, ktory badal temperature gpu i mase innych czynikow
i przetaktowuje altomatycznie i bezpiecznie nasze gpu... dlatego szukam tego programu, gdyz
wole sam nic nie schrzanic.


Ty zrobisz bezpieczniej.
Gwarantuję Ci.
Program może oszukać, może mierzyć zbyt krótko.
Ty sam zrobisz to lepiej. Przetaktowuj jądro co 5MHz a RAM co 10-20.
Najpierw odpal ATItool na 15 minut, a następnie za pomocą RivaTuner zacznij prztaktowywać i ponownie testuj. Możesz też - jeśli ATItool rozpozna Twoją kartę - od razu w nim podnosić MHzty aż dojedziesz do momentu gdy zaczną się sypać artefdakty. Wówczas nieco obniż i potrzymaj również do 15-20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanko no moze kilka:

1. Skad wziasc najlepsze i najnowsze sterowniki o karty graficznej radeonx700 128-256
2. jakim programem najlepiej usunac stare sterowniki do karty graficznej i skad go wziasc
3. Jak podkrecic Procesor AMD Sempron 64 2600+ i jak podkrecic karte radeon x700 bo to w cd-action nie zabardzo mi pomaga, zabardzo sie nie znam na sprzecie wiec prosze pisac prosto i jasno
Z gory wielkie dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie może dlaczego mój komp nie pokazuje temperatury mojej karty graficznej ? ani w biosie. ani w żadnym programie ( to może dlatego że mam radiator) Proszę o poradę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanko no moze kilka:
1. Skad wziasc najlepsze i najnowsze sterowniki o karty graficznej radeonx700 128-256
2. jakim programem najlepiej usunac stare sterowniki do karty graficznej i skad go wziasc
3. Jak podkrecic Procesor AMD Sempron 64 2600+ i jak podkrecic karte radeon x700 bo to
w cd-action nie zabardzo mi pomaga, zabardzo sie nie znam na sprzecie wiec prosze pisac prosto
i jasno
Z gory wielkie dzieki.


Zapomnialem dodac: obecna sterowniki to jakies 8.18.0.0 ATI Technologies Inc. i czy lepiej samemu sciagnac sterowniki z neta czy dacw "system" ->"aktualizacja sterownikow" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 11:48, Jack Bauer napisał:

a nie wiecie może dlaczego mój komp nie pokazuje temperatury mojej karty graficznej ? ani w
biosie. ani w żadnym programie ( to może dlatego że mam radiator) Proszę o poradę :)

Żeby pokazywał musi mieć podłączony czujnik temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 11:48, Jack Bauer napisał:

a nie wiecie może dlaczego mój komp nie pokazuje temperatury mojej karty graficznej ? ani w
biosie. ani w żadnym programie ( to może dlatego że mam radiator) Proszę o poradę :)


Bo karta graficzna musi mieć "czujnik temperatury", aby programy/sterowniki pokazywały tem. GPU/RAMu na karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czemu ci wykazuje temperature otoczenia a mi nie? Mam nowe sterowniki [ z 17 marca tego roku] a przy moim GF 7800 GT pokazuje tylko Temperature rdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanko no moze kilka:
1. Skad wziasc najlepsze i najnowsze sterowniki o karty graficznej radeonx700 128-256
2. jakim programem najlepiej usunac stare sterowniki do karty graficznej i skad go wziasc
3. Jak podkrecic Procesor AMD Sempron 64 2600+ i jak podkrecic karte radeon x700 bo to

w cd-action nie zabardzo mi pomaga, zabardzo sie nie znam na sprzecie wiec prosze pisac prosto
i jasno Z gory wielkie dzieki.


Zapomnialem dodac: obecna sterowniki to jakies 8.18.0.0 ATI Technologies Inc. i
czy lepiej samemu sciagnac sterowniki z neta czy dacw "system" ->"aktualizacja sterownikow" ?

Pomoze mi ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 13:17, ArtuRPGpl napisał:

1. Skad wziasc najlepsze i najnowsze sterowniki o karty graficznej radeonx700 128-256


Pomoc gram.pl. O ile pamientam jest instrukcja krok po kroku co zrobic by zainstalowac nowe sterowniki z linkami do sciagniecia.

Dnia 29.03.2006 o 13:17, ArtuRPGpl napisał:

2. jakim programem najlepiej usunac stare sterowniki do karty graficznej i skad go wziasc


Chyba zadnym. Dodaj usun programy ATI Drivers, czy jakos tak... nigdy nie mialem Radeonow, wiec sie nie znam.

Dnia 29.03.2006 o 13:17, ArtuRPGpl napisał:

3. Jak podkrecic Procesor AMD Sempron 64 2600+ i jak podkrecic karte radeon x700 bo to
w cd-action nie zabardzo mi pomaga, zabardzo sie nie znam na sprzecie wiec prosze pisac prosto i jasno


Tam jest wystarczajaco jasno, a pozatym RobeN pisal na poprzedniej stronie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2006 o 13:17, ArtuRPGpl napisał:

Siema mam pytanko no moze kilka:
1. Skad wziasc najlepsze i najnowsze sterowniki o karty graficznej radeonx700 128-256


www.ati.com

Dnia 29.03.2006 o 13:17, ArtuRPGpl napisał:

2. jakim programem najlepiej usunac stare sterowniki do karty graficznej i skad go wziasc


Driver Cleaner 3.3
http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=471&t=29

tylko poczytaj uważnie readme

Dnia 29.03.2006 o 13:17, ArtuRPGpl napisał:

jak podkrecic karte radeon x700


Ati Tray Tools
bardzo fajny program, również do podkręcania. Tutaj masz opis podstawowych funkcji w/w programu:
http://pcarena.pl/p,a261.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem co to za program... Nvidia Coolbits 2.0. Napoczatku myslalem, ze jest to w sterownikach, ale za cholere znalesc nie moglem, a na necie tez tego nigdzie nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się