Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z AMD: Procesory AMD FX

54 postów w tym temacie

"Tydzień z AMD jest wspólną akcją promocyjną firm AMD i gram.pl."

Ufff... to by wyjaśniało moje zażenowanie, że nie mam do czynienia z zapowiedzią a z reklamą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 19:02, Arborr napisał:

> żaden fx nie ma startu do core i7. Mówię oczywiście o grach
Do i5 w grach nawet nie ma startu.

widziałem testy gdzie fx był minimalnie lepszy w coh2 :P a tak to rzeczywiście. AMD jeśli chodzi o high end to nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet najdroższy FX chowa się przed i5. AMD robi mocne procesory, jednak nie znajdują one większego zastosowania w grach. Ludzie je kupują, bo gdy widzą 8 rdzeni i 4 GHz nie zastanawiają się dłużej. A tak naprawdę w testach najmocniejsze i5 zjadają całą serię FX na śniadanie, jedynie FX-8350 coś tam znaczy. Na temat i7 to chyba nie trzeba nic mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich AMD hejterów . Co jest wyznacznikiem programowania gier??? Nie czaicie pytania ?? To może tak . Na jaką platforme programuje się gry?? Oczywiście konsole . A co siedzi w bebechach XBO i PS4 ?? Intel , Nvidia Nie wasz znienawidzony AMD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 19:43, mobinio napisał:

Do wszystkich AMD hejterów . Co jest wyznacznikiem programowania gier??? Nie czaicie
pytania ?? To może tak . Na jaką platforme programuje się gry?? Oczywiście konsole .
A co siedzi w bebechach XBO i PS4 ?? Intel , Nvidia Nie wasz znienawidzony AMD

to tak nie działa mobinio :) przykładem tego jest bf4 mimo że był robiony pod podzespoły amd to i tak pc z intelem i kartą od nvidia radzi sobie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu bebechów konsol - miejmy nadzieję, że to wpłynie na wzrost wydajności procków AMD na PC. Ale zobaczę - uwierzę. Póki co AMD idzie w Mantle, co ma sens o ile będzie implementowane w większości gier. Póki co mamy 2 tytuły, w tym jeden wykorzysta to rozwiązanie najwcześniej w marcu.
A kolega wyżej mógłby grzeczniej bo zdaje się emocje ponoszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 19:43, mobinio napisał:

Do wszystkich AMD hejterów . Co jest wyznacznikiem programowania gier??? Nie czaicie
pytania ?? To może tak . Na jaką platforme programuje się gry?? Oczywiście konsole .
A co siedzi w bebechach XBO i PS4 ?? Intel , Nvidia Nie wasz znienawidzony AMD


I... co z tego?
http://pclab.pl/art50000-108.html
Spójrz co sobie w grach lepiej radzi, DUŻO tam tego masz.
Faktem jest że wydajność pojedynczego rdzenia Intela jest obecnie DUŻO wyższa niż pojedynczego u AMD (i mówię także nawet o takich rzeczach jak rendering i kompilacja a nie tylko gierki). Dlatego np. Pentium G3220 potrafi okazywać się szybszy od 4-rdzeniowców AMD.

Dlaczego więc w bebechach XBO i PS4 siedzi AMD? Bo:
a) AMD produkuje i GPU, i CPU. Co przy okazji ułatwiło też pewnie nielicho przetarg i prace - zamiast siedzieć w kilku różnych firmach co utrudniałoby komunikację można było załatwić wszystko w jednym miejscu.

b) są tańsi. Intel jest warty 116 miliardów $. Sony tyle nawet nie ma. Nvidia coś koło 10 miliardów. AMD ma ledwo coś koło 4-5 miliardów. Jakbyś poszedł do Intela i Nvidii po dedykowane układy to byś dopiero zobaczył ceny. Z kolei Sony i Microsoft dobrze wiedzą że dla AMD to jest wóz albo przewóz i zgodzą się na o wiele tańsze warunki (choć i tak przecieki mówią o kwotach idących w miliardy).

c) w przypadku konsol można bezpośrednio pracować na sprzęcie, z pominięciem DirectX i innego badziewia ogółem zwiększając wydajność karty graficznej i zmniejszając narzut na procesor. Nie należy porównywać PC-tów i konsol w tym aspekcie. Zupełnie inna metodologia. W przypadku konsol jak zaprogramujesz coś co działa płynnie na jednej to będzie działało tak samo na każdym innym egzemplarzu. W przypadku PC-tów tak nie ma i nie będzie. Optymalizacja jest na o wiele niższym poziomie i nagle okazuje się że twój procesor AMD nagle nie wyrobi tam gdzie wyrobi Intela.

Samemu jako programista (także gier) to mogę powiedzieć jedno - zdecydowanie lepiej pracuje mi się na 6 rdzeniowym Xeonie E5 aniżeli na 8rdzeniowym AMD Opteronie. Mogę ci nawet pokazać wykresy pokazujące czas kompilacji i wykonywania programów (skoro już wspominasz akurat o tym temacie) jeśli uważasz że AMD jest takie fajne i szybkie, coś koło 70% różnicy na korzyść Intela.

I ja nie mówię że AMD jest "złe", wręcz przeciwnie. Ale cóż, nie można oczekiwać cudów od firmy niedysponującej nawet 10% majątku Intela ani porównywalnej wydajności. W przypadku kart graficznych jest dobrze bo dysproporcje nie są takie duże i badania idą w sensownym tempie. W przypadku procesorów - AMD samo stwierdziło że wycofuje się z wyścigu o najszybszy model. Skupili się na APU i klasie budżetowej, to im wychodzi nieźle. Ale startu do Intela niestety nie mają, nie ten budżet po prostu.

@ Marwekq:
A to co mówisz to akurat bzdura:
http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-6.html
R9 290 (karta za 1600 zł) wyprzedza wszystkie układy Nvidii w BF4 poza Titanem i 780Ti (oba kosztują ponad 2400). R9 290X z kolei przegrywa TYLKO z GTX780Ti (choć jest o 4 stówy tańszy od niego i cenowo odpowiada modeli Nvidii za 2000 zł będąc znacząco szybszy). I to nawet bez wykorzystania Mantle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie panuje takie prawo jeśli chodzi o kombinacje PC części
CPU AMD + GPU AMD - jak najmniejsza cena
CPU INTEL + GPU AMD - za balans cena/power
CPU INTEL + GPU NVIDIA - jak największy power

Najmniej spotykana kombinacja
CPY AMD + GPU NVIDIA - a to dlatego że jak nvidia spierdzieli (i to nie raz) ze sterownikami jeśli chodzi obsługę CPU to masakra bo wtedy karta nie wykorzysta CPU jak należy.

Co do procków AMD no wiadomo do większości I5 i wszystkich I7 nie mają startu ale przy odpowiedniej cenie to jeszcze jest rozsądny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 20:17, Numenpl napisał:

CPY AMD + GPU NVIDIA - a to dlatego że jak nvidia spierdzieli (i to nie raz) ze sterownikami
jeśli chodzi obsługę CPU to masakra bo wtedy karta nie wykorzysta CPU jak należy.

Odwrotnie. Jak procek AMD tylko i wyłącznie NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

O dziwo, to niezupełnie tak jak piszesz.
W maszynach budżetowych:
Intel CPU + AMD GPU
AMD CPU + Nvidia GPU

Dlaczego tak? Ponieważ:
http://pclab.pl/art55238-10.html

"Dwurdzeniowy i dwuwątkowy procesor plus karta graficzna...
Oczywiście, kto zamierza połączyć taki procesor z kartą graficzną Nvidia GeForce, ten wręcz się prosi o problemy z wydajnością. Taki tandem już od kilku lat nie jest optymalny, jeśli system operacyjny jest nowszy od Windows XP. Nie oznacza to, że nie da się grać, ale wymiana karty na porównywalnie szybkiego Radeona często zapewnia znacząco lepsze osiągi. Wynika to, oczywiście, z bardzo różnej specyfiki działania sterowników Nvidia GeForce i AMD Catalyst. Te pierwsze wykorzystują wiele wątków i działają optymalnie dopiero we współpracy z procesorem czterowątkowym. Natomiast sterowniki AMD dobrze sobie radzą nawet w konfiguracji z procesorem dwuwątkowym, ale tracą, gdy liczba wątków to cztery lub więcej."

W przypadku Intela w niskiej cenie dostaniesz właśnie 2 rdzenie i 2 wątki (Celerony, Pentium G). W przypadku AMD w podobnej klasie cenowej dostaniesz Athlony II X4 itp - 4 fizyczne rdzenie choć wydajność pojedynczego jest niewielka (ponad 50% niższa niż jednego u Intela). Zasadniczo jeśli naprawdę cierpimy na brak gotówki to nieco lepiej wyjdziemy na AMD APU bez dedykowanej grafiki. Ale jeśli karta ma być to warto pamiętać o zależności między wybranym CPU a kartą.

W klasie mid-endowej przewagę zyskuje Intel - Core i5 nie ma odpowiedników wydajnościowych u konkurencji. Jednak wybór karty graficznej to kwestia bardzo dyskusyjna - w cenie od 400-1200 raz lepszym modelem będzie Nvidia a raz AMD. Często są sobie wręcz równorzędne (R9 280X vs GTX770 chociażby). Za nieco mniej wybrałbym GTX-a 760, potem R9 270X, potem pewnie GTX660Ti... i tak dalej, to jest najbardziej konkurencyjna część rynku, każdy model ma swój cenowy i wydajnościowy odpowiednik rywala.

W przypadku high-endu - znowu, zależy co uznajemy za high-end. W zakresie 1600-2100 zł AMD nie ma sobie równych. A potem rzeczywiście na szczycie za ok. 2500 zł jest GTX780Ti, najszybszy jednordzeniowy model na rynku. Które oczywiście łączymy z CPU Intela.

Dlatego również:
"CPU AMD + GPU NVIDIA - a to dlatego że jak nvidia spierdzieli (i to nie raz) ze sterownikami jeśli chodzi obsługę CPU to masakra bo wtedy karta nie wykorzysta CPU jak należy."
Uważam za cokolwiek nietypową sytuację. Masz może jakieś artykuły poruszające tę kwestię? Bo chętnie zapoznałbym się z takim materiałem biorąc pod uwagę że to co opisuje pclab (któremu wierzę bardziej niż losowa historia z internetu) jest zupełnie odwrotne i polecają właśnie combo AMD+Nvidia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor sam w sobie jest całkiem interesującą ciekawostką, niestety ten tekst tylko mnie zniechęcił do dalszego szukania informacji. Niepotrzebne słodzenie i wylewająca się z monitora wazelina przy każdym akapicie przypominały mi, że to jest reklamowy syf, a nie półprofesjonalny tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Procesor sam w sobie jest całkiem interesującą ciekawostką, niestety ten tekst tylko
> mnie zniechęcił do dalszego szukania informacji. Niepotrzebne słodzenie i wylewająca
> się z monitora wazelina przy każdym akapicie przypominały mi, że to jest reklamowy syf,
> a nie półprofesjonalny tekst.

Kurczę też to zauważyłem, no na chleb zarabiać trzeba, panowie też muszą coś wyskrobać sponsorowanego od czasu do czasu, bądźmy wyrozumiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Do wszystkich AMD hejterów . Co jest wyznacznikiem programowania gier??? Nie czaicie
> pytania ?? To może tak . Na jaką platforme programuje się gry?? Oczywiście konsole .
> A co siedzi w bebechach XBO i PS4 ?? Intel , Nvidia Nie wasz znienawidzony AMD

Oj i tu się mylisz, bo właśnie XBO i PS4 mają podzespoły od AMD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że na gram.pl pojawi się kiedykolwiek tak kłamliwy tekst...fakt, że ten portal jest kierowany do graczy nie oznacza, że są oni (w większości) sprzętowymi analfabetami...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować