Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ponad milion egzemplarzy Dark Souls II w domach graczy

23 postów w tym temacie

Dobrze, że tego typu ambitne gry sprzedają się w takich ilościach, czy to na Konsole, czy na PC. Wszystko z korzyścią dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny wynik, choć premiera z konsol była miesiąc temu+. Niedługo pewnie dostaniemy bilans zysków z wersji na PC. Dużo osób gra i mogę to sam potwierdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 11:39, Eternal101 napisał:

Szkoda ze nie ma danych PC''towej wersji ale pewnie za wcześnie jeszcze.


Raport obejmuje okres do 31 marca, więc jeszcze przed wydaniem wersji pecetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gra trochę stanieje, to być może sam ją kupię, choć pierwsza część zbytnio do gustu mi nie przypadła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

God Eater 2, gra w sumie też podobna do Dark Soulsa, przynajmniej pod względem walki, więc ciekawie to wyglądu w zestawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że DSII na PC sprzeda się bardzo słabo. Może konsolowcy lubią być bezczelnie okłamywani, ale oby PC''towcy nie dali sobie w kaszę dmuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 13:18, Fhaeil napisał:

Mam nadzieję, że DSII na PC sprzeda się bardzo słabo. Może konsolowcy lubią być bezczelnie
okłamywani, ale oby PC''towcy nie dali sobie w kaszę dmuchać.


Brednie, sam byłem sceptycznie nastawiony na DSII, ale teraz nie żałuję żadnej złotówki wydanej na ten tytuł. Grafika ? Jest niezła, na pewno jest o wiele lepsza niż z pierwszej części. Optymalizacja ? Jest fantastyczna. Zero lagów przez całe lokacje, po prostu płynność się wylewa i ją czuć po ruchach kamery. Nie ma wczytywania, idziesz i płynnie przechodzisz z lokacji do lokacji, chyba, że używasz ogniska do przemieszczania się. Multi-player ? Usprawniony. Zabawa ? Jest masa zabawy. Trudność ? Można dyskutować, jest na pewno sztucznie zawyżony przez irytujące lokacje i ustawionych przeciwników. Jeśli kupujesz grę dla grafiki, to rzeczywiście można czuć się zawiedzionym, ale to jest RPG w tym gatunku grafika jest na ostatnim miejscu. Można narzekać tylko na cenę, ale jak dobrze się poszuka to mozna kupić taniej, niż u wydawcy. Ja kupiłem w empiku po 116 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie widze w tej grze nic ciekawego. Pogralem i popatrzylem u kumpla i szczerze powiedziawszy nie wiem czy m sie podniecac. Nie trafia do mnie ten typ rogrywki. Graficznie tez nie jest zbyt dobrze, wrecz przeciwnie, jest tragicznie. Moze w 2007 roku taka grafika by przeszla, teraz jest po prostu brzydka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie... God Eater 2 i Dark Souls II to są dwie różne bajki. God Eater to taka ja bym powiedział arenówka w stylu Monster Huntera. W God Eaterze tak naprawdę możesz wręcz cały czas łoić w Aragami i tak naprawdę walka z nimi nie jest wyzwaniem, nawet z tymi łatwiejszymi przeciwnikami. Pamiętam, że jedynie miałem problem przy ostatnim bossie z jedynki, w dwójce takowych jeszcze nie uświadczyłem. Z kolei w Dark Souls nie da rady tak zrobić. Oczywiście - niekiedy łatwiej jest przejść coś na pałę niż skradać, ale raczej nic tam się tym nie zyska. Ewentualnie darmowy zgon, utrata dusz, powrót do najbliższego ogniska i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 12:56, Bambusek napisał:

Raport obejmuje okres do 31 marca, więc jeszcze przed wydaniem wersji pecetowej.

Rozumiem.


Fhaeil Dobry trolling nie jest zły :). Gra jest rewelacyjna i niczym nie odbiega od wersji konsolowych i zyczę tej grze z całego serca sukcesu na każdej platformie :). A to że nie ma takiej grafiki jak na trailerach no cóż, to 3/4 gier musiałbyś oskarżyć łącznie z takim np GTA V który też nie wyglądał jak na screenach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Osobiscie nie widze w tej grze nic ciekawego. Pogralem i popatrzylem u kumpla i szczerze
> powiedziawszy nie wiem czy m sie podniecac. Nie trafia do mnie ten typ rogrywki. Graficznie
> tez nie jest zbyt dobrze, wrecz przeciwnie, jest tragicznie. Moze w 2007 roku taka grafika
> by przeszla, teraz jest po prostu brzydka.

Ale nowego Spider-man''a zakładam, że nie widziałeś skoro narzekasz na grafikę w Dark Souls. Zacznijmy od tego, że gra miała być mroczna (w sensie że ciemno), większość czasu mieliśmy podróżować z pochodnią wiec nie było parcia na fotorealizm skoro widoczność mocno ograniczona, ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu podobno z powodu dławiących się konsol od generowania dynamicznego oświetlenia, zresztą jak dla mnie nie jest źle a momentami wręcz świetnie (optymalizacja też genialna cały czas ponad 100 klatek) jedyne nad czym ubolewam to brak animacji twarzy w takcie rozmów. Co do rozgrywki to jedni wolą wesołą masakrę w God of War bądź DMC a inni bardziej taktyczne podejście do walki tak jak w Dark Messiah czy właśnie Dark Souls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ale to jest RPG

To nie jest RPG. Fabuły praktycznie nie ma, questów również. To jest trzecioosobowy H&S, nic więcej. Proszę nie obrażać tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że DSII na PC sprzeda się bardzo słabo. Może konsolowcy lubią być bezczelnie
> okłamywani, ale oby PC''towcy nie dali sobie w kaszę dmuchać.
Co za bzdura. Jak czytam podobne posty to szlag mnie trafia.
1.Grafika może i jest słaba od strony technicznej, ale kierunek artystyczny obrany przez From Software to wzorzec dla innych twórców jak powinno wyglądać porządne dark fantasy. Na nic tekstury, na nic oświetlenie jak gra nie ma na siebie pomysłu i ambicji. Grałem w wiele lepiej wyglądających RPG, ale mało który potrafił mnie tak urzec jak seria Souls. Tutaj dosłownie gra wszystko - wygląd przeciwników, rynsztunku, piękne lokacje. Klimat aż wylewa się z Monitora/TV.
2.Mechanika działa tutaj świetnie i jest dobrze zaprojektowana. Oferuję wyzwanie od początku do końca, a jednocześnie nie zniża się do marnych sztuczek(np. nie zwozi przeciwników pociągami do danej miejscówki). Po każdej śmierci czujesz, że to ty popełniłeś błąd, a nie (tak jak w wielu innych grach) że projektanci nie mieli pomysłu jak uczynić rozgrywkę bardziej wymagającą(Patrz nowe DmC).
3. Fabuła jest i gadanie, że jej wcale nie ma to bzdura. Słyszałeś, kiedyś o czymś takim jak lore ?Backstory? To, że nie ma tu epickich cutscenek, nawalonych wątków miłosnych godnych Jersey Shore(Patrz ME3 aka Normandia Shore) oraz masy sztampowych zadań z "wieloma ścieżkami wyboru"(czytaj "Przyszedłem tutaj, żeby pogadać, mam perfekcyjne zdolności do perswazji, a tak w ogóle to w prawej kieszeni trzymam kilka srebrników i broń na wszelki wypadek")"
Wszystkie wymienione przeze mnie rzeczy - gęsty klimat, solidna mechanika oraz wyrazisty i przekonujący świat czynią DkS2 może nie pozycją obowiązkową, ale godną uwagi i wartą swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że gra mało przypomina stare RPG. Fabuła i dialogi są drugorzędne, a przede wszystkim tutaj przechodzimy lokację po lokacji (choć w dowolnej kolejności), podobnie jak w h''n''s, trudno mówić o swobodzie przemierzania świata. Gra jest bardzo konsolowa, choć mniej niż jedynka( grając w nią czułem się trochę jak przechodząc Raymana 2 - wiem że dziwne skojarzenia, ale po prosty dawno nie grałem w grę polegającą na pokonywaniu kolejnych etapów). Jeśli mówiąc RPG mamy na myśli coś pokroju Baldura to to rzeczywiście nie jest RPG. Ale jeśli wsiąść rozwinięcie skrótu RPG dosłownie to, można tak nazwać prawie każdą grę :P Dawno chyba nie było kłótni pod tytułem "co to jest RPG?" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG to gra, w której siedzisz ze znajomymi i z pomocą ksiąg/kart postaci/kostek odgrywasz stworzoną przez siebie lub narzuconą postać.

To co mamy w grach to cRPG, to tak kiedyś o tym ktoś pisał. I czy to czasem nie był Revanchist albo Demagol... nie wiem, ale coś takiego pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei w szoku byłem, gdy okazało się, że DS II na PC chodzi lepiej na podwyższonych ustawieniach, niż DS I na najniższych (gram na laptopie). Niestety wciąż są problemy ze sterowaniem, choć jest lepiej niż w przypadku jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować