Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs - recenzja

177 postów w tym temacie

Nie rozumiem po co porównuje się GTA IV z WD? To dwie różne gry i jedyne, co je łączy to otwarty świat. Gra nie jest crapem jak już ktoś wyżej powiedział, jest po prostu dobra, ale nie jest żadną rewelacją. Gra jest nieco przreklamowana, ale to już przez bełkot Ubisoftu, w którym obiecywał cuda na kiju, a niektórzy na pewno mieli wygórowane oczekiwania. Ale zauważyłem przy okazji, że gra próbuje wcisnąć na siłę kit, że jest w niej mnóstwo rzeczy do roboty, a wcale tak nie jest. Po prostu te same kilka aktywności powywalanych na całej mapie, byleby sprawiać wrażenie, że jest co do roboty. I to samo można zauważyć w serii AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 14:23, Jarsston napisał:

na całej mapie, byleby sprawiać wrażenie, że jest co do roboty. I to samo można zauważyć
w serii AC.


Co sprowadza nas do wniosku, że nie można ocenić wysoko gry z "otwartym światem", kiedy ten świat jest w istocie piaskownicą bez zabawek. Bezczelna ściema, że jest co robić. Robienie w kółko tego samego to największe przekleństwo gier od Ubi. Ten sam patent, co w AA-tam też oceny zawsze wysokie, cóż za przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 14:10, Cygi napisał:

@ Reffan:

Średnia 4.6/10 oznacza, że jest to prawie przeciętna gra, a nie jakiś niemożebny wręcz
szit
.

Czyżbyś był kolejną ofiarą manipulacji "Minimum 7/10, bo poniżej to kupa"?


Teoretycznie tak, oznacza prawie przeciętną grę (a sądzę, że gra jest więcej niż przeciętna). W praktyce jednak znaczna większość z pewnością stwierdzi że gra z oceną 4.6 to jakiś crap. Nie jest tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie oceny dla tej gry nie powinny dziwić, w końcu większość graczy (jak widać po sprzedaży) ceni sobie powtarzalność bardziej niż innowacyjność, czy trudność rozgrywki. Sukces przydługawych i generalnie nudnych gier Ubi właśnie na tyn polega. Zresztą nie tylko ich, w końcu miliony sprzedanych CoDów co roku, z równie abstrakcyjnymi ocenami nikogo nie dziwi. Tak już się jakoś utarło. Branża ostatnio zamiast skupiać się na produkcji dobrych gier, tworzy marketingowe mity - co owocuje rozczarowanymi klientami, nic w tym dziwnego.

Następnym razem zastanowią się ze trzy razy, zanim złożą pre-order.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę was oceny na metacritic już od dawna stały się nic nie warte, starczy poczytać sobie uzasadnienia ocen 0/10, które tam się pojawiają. Osobiście dałbym grze max 7/10, z powodu błędów napotkanych przy wersji PC, co nie zmienia faktów, iż jest to kawał porządnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież CoDy nie są ani długie, ani rozbudowane i liczy się tam przede wszystkim multi, więc co to za porównanie?.
Moim zdaniem, sandboxy z natury są powtarzalne, nie da się po prostu stworzyć gry z aż tak zróżnicowanym gameplayem, żeby zniwelować powtarzalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 14:10, Cygi napisał:

> ja nikomu nie przylepiam łatki

Bierz pod uwagę jedynie grafikę - jeżeli to nie jest przylepianie łatki to co?
Pomówienie?


Wniosek.

Dnia 01.06.2014 o 14:10, Cygi napisał:

> Facet obejrzał jakiś tam film i na tej podstawie wnioskuje

Masz dowód, że nie ma gry u siebie i sugeruje się tylko tym klipem?
Jeśli nie, to stosujesz pomówienie.


Proponuję zapoznać się z terminem słowa "pomówienie". Poza tym po raz kolejny jest to wniosek na podstawie napisanego komentarza.

Dnia 01.06.2014 o 14:10, Cygi napisał:

> recenzent został przekupiony (...)

Od jesieni 2011 roku nie jesteście już w 100% wiarygodni.


Nie wiem co skłania Cię do takiej opinii, niemniej masz do niej prawo.

Dnia 01.06.2014 o 14:10, Cygi napisał:

> Napiszę, bo tak jest modnie.

Tak samo to ja mogę powiedzieć, że pomawiasz ludzi o bycie na siłę modnym, ponieważ tak
jest modnie.


Naprawdę zamierzasz porównywać oskarżenia o korupcję, wróć: wyrażenie pewności, że do aktu korupcyjnego doszło, z nazywaniem kogoś byciem modnym na siłę? No to nie mamy o czym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 14:46, Reffan napisał:

Teoretycznie tak, oznacza prawie przeciętną grę


Nie teoretycznie, tylko dosłownie średnia 4.6/10 oznacza to grę trochę poniżej przeciętnej.

Tylko, tak jak wyżej wspomniałem, społeczność ma przestawione w mózgach trybik "mniej niż 7/10 = lipa".

Dnia 01.06.2014 o 14:46, Reffan napisał:

Do czego pijesz tak swoją drogą?


Kampania marketingowa Battlefield 3 na tym portalu.

Ludzie byli tak oburzeni nachalnością reklam, że moderacja "musiała" zacząć robić porządek w komentarzach, czego skutkiem były degrady za wyrażanie własnej opinii.

Przy okazji pozdrawiamy producenta największego ówczesnego syfu - Wojmana.

@ Pepsi:

Dnia 01.06.2014 o 14:46, Reffan napisał:

Wniosek.


Klip nie był o grafice, a o detalach brakujących w WD.
Ty sobie ot tak stwierdziłeś, że widział tylko ten filmik, w ogóle nie grając.
Bez dowodów na twoją korzyść.

To nie wniosek, to pomówienie.

Dnia 01.06.2014 o 14:46, Reffan napisał:

Proponuję zapoznać się z terminem słowa "pomówienie".


Aaa, już wiem o co chodzi - ty tylko stwierdasz wnioski, a reszta tutejszych, robiąc to samo co ty, sieje pomówienia i niech najlepiej spada na szczaw.

Myślenie Kalego.

Dnia 01.06.2014 o 14:46, Reffan napisał:

wyrażenie pewności, że do aktu korupcyjnego doszło


Jak sam stwierdziłeś - to są wnioski, tylko że innych ludzi.

Wnioski wzięte w taki sam sposób jak twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misiowie Puszyści,
Nie wiem czemu się tak czepiacie, że recenzja sponsorowana itd. Ocena nie odbiega specjalnie od średniej na metacritic (choć jak mniemam, ktoś może założyć, że Ubisoft korumpuje wszystkich jak leci :) Ponadto, niniejszy tekst zawiera dość informacji aby wyrobić sobie własne zdanie n/t tej produkcji. Sam jeszcze nie skusiłem się na WD, ale recenzja raczej mnie zachęca (choć najpierw chyba w nowego Wolfa zainwestuję). Ogółem nie do końca rozumiem problem jaki część ludzi ma z Ubisoftem. Przy każdej kolejnej grze zrzędzenie, zrzędzenie, zrzędzenie. Fakt, że niektóre fakty dotyczące gry wydawca podkoloryzował, ale imho jest to coś co robią wszyscy więksi wydawcy gier wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na recenzje, opinie itd i w końcu zgłupiałem.Czy naprawdę warto dać tej grze szansę?Jak optymalizacja, gameplay, świat itp?Planowałem zakup pod koniec czerwca, a teraz się bardzo waham.Mógłby ktoś polecić, czy czekać na obniżkę?

PS:Mówię tu o werscji PC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 17:01, Kajmal napisał:

Tak patrzę na recenzje, opinie itd i w końcu zgłupiałem.Czy naprawdę warto dać tej grze
szansę?Jak optymalizacja, gameplay, świat itp?Planowałem zakup pod koniec czerwca, a
teraz się bardzo waham.Mógłby ktoś polecić, czy czekać na obniżkę?

PS:Mówię tu o werscji PC!


Czekać na obniżkę. Może do tego czasu wydadzą odpowiednią ilość patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 16:07, WJdela napisał:

Ogółem nie do końca rozumiem problem jaki część ludzi ma z Ubisoftem.


Hmm... taki, że w momencie, w którym już mają twoje pieniądze, praktycznie przestajesz dla nich istnieć. Świetnym przykładem może tu być Might&Magic: Heroes VI. Od bardzo dawna wiadomo, że gra jest strasznie zabugowana, że potrafi się wykrzaczyć w każdej chwili itp. Ale chyba najpowszechniejszym błędem jest czarny ekran przy uruchamianiu. Gra wymaga wtedy ctrl+alt+del, ręcznego zamknięcia i uruchomienia ponownie. Wiadomo o tym od samego początku, od premiery. I co z tym zrobił ubi? Kompletnie, totalnie i absolutnie nic. Sam im to zgłaszałem dwukrotnie i dwukrotnie otrzymałem odpowiedź sprowadzającą się do "to nie nasza wina, masz badziewny komputer i tyle". No super, tyle tylko, że próbowałem w sumie na 3 kompach i na wszystkich trzech rezultat jest ten sam. Z tego, co widzę w necie, ten problem mam wiele osób. Ale skoro już grę kupiliśmy... Podobnie zresztą było przy okazji promocji na hirołsów - okazało się, że w ogóle nie da się grać w wersję dostępną na Steam, bo coś tam ubi poknociło. O ile dobrze pamiętam, problem naprawiali chyba ze 2 tygodnie, z czego przez pierwszy tydzień w ogóle na ten temat milczeli, dopiero potem ktoś zaczął przebąkiwać, że wiedzą o sprawie i nad nią pracują.

Podobne problemy występują praktycznie przy każdej ich grze i zamiast przyznać się uczciwie "tak, skopaliśmy sprawę, dajcie nam czas, to postaramy się z tym coś zrobić", zwykle ma miejsce jedna z dwóch rzeczy: albo spuszczenie kurtyny milczenia na dany temat (w tym kasowanie wątków na oficjalnym forum), albo wmawianie graczom, że to oni i ich systemy są winni.

Żeby była jasność - nie, nie jestem jednym z tych graczy, którzy zarzekają się, że już nigdy nie kupią gry od ubi. Kupuję ich gry i będę je kupował. Po prostu, poza jednym, jedynym wyjątkiem, jakim była kolekcjonerka Assassin''s Creed IV, nie kupuję ich gier w dniu premiery. Czekam na przeceny, bo wtedy mi nie żal wydanej kasy. Nie mam wielkiego problemu z tym, że gra, za którą zapłaciłem kilka euro, ma pewne bugi. Jasne, wolałbym, by ich nie było, ale też wiem, że dostaję dokładnie taką jakość, za jaką zapłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 17:01, Kajmal napisał:

Mógłby ktoś polecić, czy czekać na obniżkę?


Jak napisał Dandzialf - zdecydowanie czekać na obniżkę. W obecnym stanie wersja premierowa nie jest warta swojej ceny. Na letniej wyprzedaży steamowej WD na pewno nie będzie, ale podejrzewam, że na zimową już się załapią. Moim zdaniem gra nie jest warta więcej, jak 40-50 złociszy. Jak spadnie do takiej ceny i jeśli nadal będziesz chciał ją kupić - bierz. Jeśli masz wątpliwości - jest wiele innych podobnych tytułów, które oferują znacznie więcej za niższą cenę. Chociażby Saints Row IV czy nawet Sleeping Dogs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 17:55, SurgeonOfDeath napisał:

Przypomniałeś mi czemu przestałem grać w herosy VI. Pamiętam ten perfidny bug, który
uniemożliwiał mi grę po jakimś DLC, co wypuścili, a nawet go nie miałem.


Prawdopodobnie mówisz o Shades of Darkness. To właśnie z okazji jego premiery była wtedy obniżka i gra kompletnie się nie nadawała do użycia przez ładny kawałek czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta dodajmy jakie przekręty robią przy dystrybucji swoich gier.

Dla przykładu podam grę która miała swoją premierę w 2010 a nadal ma błędy, te same problemy co WD, wersja steamowa nie działa za cholerę, i jeszcze mają czelność sprzedawać wybrakowany produkt w wyższej cenie niż powinni. I ja tu mówię o siódmej części jednej z najbardziej znanych graczom PC serii gier strategicznych.

The Settlers 7: Path to kingdom

- gra ma game breaking buggs do dziś.

- gra w wersji Exclusive jest sprzedawana jako wersja gold(wszystkie 4 DLC) podczas gdy klucze w pudełkach są do wersji zwykłej niby można wysłać zdjęcie które pokazuje pudełko,paragon,serial i płytkę by otrzymać klucz aktywacyjny do DLC(ja tak zrobiłem i dostałem klucz). Ale jest problem zdjęcie musi porządnej jakości, bo inaczej albo nie dadzą nawet ci odpowiedzi albo dadzą i proszą o lepiej zrobione(i czasami nawet napiszą by nie dawać zdjęć ze smartphone''a) - takie cyrki na forum ubi.

- Problem z przycinkami i połączeniem z uplay jak WD. Rozwiązanie jest banalne (jak w origin BF3 battlelog)-> logujesz się do uplay->wł. tryb offline->odpalasz grę-> logujesz się online(podczas gdy uplay jest offline) i sprawa załatwiona. I co ciekawe w WD to samo się robi i ponoć działa.

- Wersja Steam nie działa, bo ubisoft dał klucze które uplay nie rozpoznaje, bo oni mają nieco inny system obsługujący klucze.

- A nawet jak odpali wersja steam to problem serii Exclusive -> brak DLC co jest dziwne bo jedyna wersja na steam to właśnie GOLD DELUXE EDITION i nawet w liście DLC są pokazane wszystkie DLC. I tutaj nic nie da się zrobić zazwyczaj bo na steamie widzi a serwery UBI nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować