Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age: Inquisition

932 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2014 o 17:16, mati285 napisał:

Jakie to rzeczy i skąd taka informacja?


Nie mam pojęcia, czytałem bodajże na forum mówiącym o DA: I :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Po każdym głównym queście na mapie pojawiają się kolejne poboczne miejscówki?
Nie do końca. Są generalnie dwa momenty w fabule po których odblokowuje ci się szereg lokacji pobocznych. Są też niektóre lokacje, które możesz odblokować poprzez wykonywanie questów pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam w sumie zadane dosyć dawno pytanie - grał ktoś w nowe DA na stosunkowo przeciętnym sprzęcie [kilku letni PC, przeciętny laptop] ?
Chciał bym mieć jakiś przekrój jak gra działa na starszych konfiguracjach [co by wiedzieć czy na lapku poza domem i u rodziców jak tam zajadę na święta dam radę sobie poszpilać ^^]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam.

Przed premiera czytalem o jakims rozwijaniu zdobytych twierdz, ze bedzie tam mozna przydzielac agentow, ze bedzie mozna wybierac, czy twierdza ma byc o znaczeniu militarnym czy np kupieckim. O ie pamietam to mielismy te twierdze w jakis sposob rozbudowywac, by przynosily wieksze dochody.

Czy cos takiego faktycznie jest w grze? Bo ja nie widze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 22:47, Kamiloos napisał:

Tak sie zastanawiam.

Przed premiera czytalem o jakims rozwijaniu zdobytych twierdz, ze bedzie tam mozna przydzielac
agentow, ze bedzie mozna wybierac, czy twierdza ma byc o znaczeniu militarnym czy np
kupieckim. O ie pamietam to mielismy te twierdze w jakis sposob rozbudowywac, by przynosily
wieksze dochody.


Jedyna opcja rozbudowy jaka widzialem jest

Spoiler

Podniebna Twierdza ale nie wiele to zmienia w grze. Co do zdobytych twierdz a jest ich chyba tylko 3 w calej grze to nie widzialem takiej opcji.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 22:47, Kamiloos napisał:

Tak sie zastanawiam.

Przed premiera czytalem o jakims rozwijaniu zdobytych twierdz, ze bedzie tam mozna przydzielac
agentow, ze bedzie mozna wybierac, czy twierdza ma byc o znaczeniu militarnym czy np
kupieckim. O ie pamietam to mielismy te twierdze w jakis sposob rozbudowywac, by przynosily
wieksze dochody.

Czy cos takiego faktycznie jest w grze? Bo ja nie widze ;P


Spoiler

Można ulepszać poszczególne części Podniebnej Twierdzy i wybierać czy mają być np. przyjazne gościom czy wojsku. Robi się to przy stole z zamówieniami gdy masz już odpowiedni schemat.

Pewnie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulepszenia PT sa kosmetyczne, nie maja zadnego wplywu na gre. Czytam wlasnie na zagranicznych forach, ze niestety takie opcje zostaly wyciete z gry. Zreszta -

Spoiler

w grze sa tylko 3 forty do zdobycia i kazdy z nich zostaje przypisany do jednego z doradcow. Fort w Crestwood jest dla Lelci, ten na pustyni na Cullena, ostatni w Emprise du Lion - jest zajety przez stronnikow Jozki - choc nie ma to zadnego wplywu na rozgrywke

. Szkoda, bylem bardzo zadowolony gdy czytalem o mozliwosciach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Import stanów gry z poprzednich części jest możliwy ? Przy kreatorze postaci jest o tym wzmianka, ale niby ma to pobrać z mojego konta BioWare. Niby jak, skoro poprzednie części nie wysyłały stanów gry na ich serwery a jedynie opisy naszych postaci wtf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 16:14, vegost napisał:

Import stanów gry z poprzednich części jest możliwy ? Przy kreatorze postaci jest o tym
wzmianka, ale niby ma to pobrać z mojego konta BioWare. Niby jak, skoro poprzednie części
nie wysyłały stanów gry na ich serwery a jedynie opisy naszych postaci wtf...


Dragon Age Keep? Importujesz tam swoje zapisy i dokonujesz reszty wyborów. To importujesz w samej grze prosto z Keep, będąc zalogowanym na swoje konto BioWare/ Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 16:23, Leos8 napisał:

Dragon Age Keep? Importujesz tam swoje zapisy i dokonujesz reszty wyborów. To importujesz
w samej grze prosto z Keep, będąc zalogowanym na swoje konto BioWare/ Origin.


Zauważyłem. Niby są tam moje zapisy, ale są niekompletne i co więcej stan historyczny nie zgadza się z moimi wyborami. Uważam to za jakiś syf a nie pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc można je zmienić i przerobić tak, by się zgadzały, wystarczy chwilę posiedzieć. Jeśli Ci się nie chce to możesz grać z domyślnym stanem świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 16:36, Leos8 napisał:

Więc można je zmienić i przerobić tak, by się zgadzały, wystarczy chwilę posiedzieć.
Jeśli Ci się nie chce to możesz grać z domyślnym stanem świata.


Nie da się zmienić wszystkiego. Według ich moja strażniczka zginęła na koniec a Alister nie został królem. Ja wiem, że strażniczka była królową a Alister królem. W tym Keep nie da się tak ustawić. Co to za gówno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu masz taki problem, ja zmieniałem wszystko bez problemu i wedle uznania (chyba że wybory ze sobą kolidowały). Czasem trzeba się trochę naklikać i wejść w odpowiednie okienka, by coś zmienić, popróbuj klikać też na napisy nad tapestry. Jeśli to nie pomoże to jakiś videotutorial na youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam parę pytań:

1. Czy jest jakaś skrytka, w której można trzymać rzeczy? Ewentualnie, czy nie znikną jak zostawię na ziemi?

2. Czy z obozów można wrócić do azylu bezpośrednio, czy też muszę iść do przejścia oznaczonego na mapie?

3. Trzeba pofarmić złoto, czy bez problemu starczy na wszystko?

4. Przedmioty z menu kosztowności mogę bez problemu sprzedawać, czy lepiej coś zachować? Kiepsko byłoby szukać jakieś diamentu po świecie.

Gram na PS3, jakby coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2014 o 16:46, vegost napisał:

Nie da się zmienić wszystkiego. /.../

Z czego wiem, niektore wybory sie wykluczaja nawzajem i np wybierajac jakas opcje i potem inna czasem mozna dostac uwage, ze ten wybor koliduje z innym i nie da sie ustawic tego bez automatycznej zmiany drugiego(nie mowie tu o oczywistosciach typu zabili go, a on potem rzadzil;)). Ja z Keep bawilam sie tylko chwile i ustawilam wszystko w sumie inaczej niz naprawde wyszlo bo po czesci i tak juz nie pamietalam co zrobilam te pare lat temu.

Jak narazie nadal bawie sie swietnie w grze. Juz sporo godzin przelecialo na watkach pobocznych i choc ciagnie by zajac sie wiecej glowna fabula to kazda ponadprogramowa wyprawa w teren konczy sie parogodzinna sesja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma. Jeśli opuścisz lokacje to znikną te z ciał przeciwników, ze skrzyń nie znikną.

2. Nie musisz nawet być w obozie. W dowolnym momencie możesz wejść w mapę, a następnie nacisnąć trójkąt, aby wejść w mapę świata.

3. Na wszystko to na pewno ci nie starczy, ale biedny też nie będziesz. Raczej nie ma potrzeby farmić.

4. Zachowaj przedmioty do badań nad stworzeniami (są opisane), resztę sprzedaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 18:14, Eilene napisał:

Z czego wiem, niektore wybory sie wykluczaja nawzajem i np wybierajac jakas opcje i potem
inna czasem mozna dostac uwage, ze ten wybor koliduje z innym i nie da sie ustawic tego
bez automatycznej zmiany drugiego(nie mowie tu o oczywistosciach typu zabili go, a on
potem rzadzil;)). Ja z Keep bawilam sie tylko chwile i ustawilam wszystko w sumie inaczej
niz naprawde wyszlo bo po czesci i tak juz nie pamietalam co zrobilam te pare lat temu.


Zajęło mi sporo czasu, żeby dojść do tego, która decyzja fabularna była odpowiedzialna za uśmiercenie mojej strażniczki. No, ale udało się i w końcu mam swoje wybory moralne z dwóch części + dodatków jak należy. Każdy save był zupełnie inny, niż go zostawiałem podczas kończenia zabawy z DA i DAII. Nie wiem dlaczego, ale musiałem zmienić ponad 70% decyzji, bo się nie zgadzały.

Dnia 15.12.2014 o 18:14, Eilene napisał:

Jak narazie nadal bawie sie swietnie w grze. Juz sporo godzin przelecialo na watkach
pobocznych i choc ciagnie by zajac sie wiecej glowna fabula to kazda ponadprogramowa
wyprawa w teren konczy sie parogodzinna sesja.


Masz szczęście. Ja ze względu na to, że mój sprzęt to relikt przeszłości nie mogę się zabrać za Inkwizycję. Według gry ustawienia na poziomie średnim są optymalne. Niestety, ale test wydajności rozwiał wątpliwości. 22 - 27 fps max to koszmar. Nie da się przy tym grać. Dlatego lukam tylko u kumpla, który ma lepszy sprzęt jak to wszystko wygląda a sam obejdę się smaczkiem. Może na gwiazdkę dostanę swój egzemplarz, ale i tak nie będę miał co z nim zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasu tego nieszczęsnego patcha mam lagi przy niektórych autosave''ach. Lagi są bardzo drobne, ale w związku z tym że ten genialny autosave potrafi się zapisywać nawet co minutę, pojawiają się one dosyć często. Zastanawiam się co z tym zrobić. Defragmentacje zrobiłem, a na dysku SSD było to samo. Też tak macie? Szkoda, że nie ma opcji wyłączenia tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować