Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - wędrowny zabójca potworów na nowym materiale wideo

33 postów w tym temacie

Jak czytam komentarze na yt typu ''shut up and take my money'' pod polską grą to wiem, że CD Projekt już teraz zrobił kawał dobrej roboty. Pewnie nowa część pozamiata cały rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 19:41, MisioKGB napisał:

Jak czytam komentarze na yt typu ''shut up and take my money'' pod polską grą to wiem,
że CD Projekt już teraz zrobił kawał dobrej roboty. Pewnie nowa część pozamiata cały
rynek.

Nie byłbym tego taki pewien, ale kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak czytam komentarze na yt typu ''shut up and take my money'' pod polską grą to wiem,
> że CD Projekt już teraz zrobił kawał dobrej roboty. Pewnie nowa część pozamiata cały
> rynek.
Rynek gier RPG ? Wątpię gra wygląda świetnie biorąc pod uwagę grafikę, świat i fabułę ale reszta na tle innych gier wypada słabo. Brak customizacji bohatera, wyboru klas/ras, specjalizacji, rozwoju ekwipunku(craft) itp. W3 będzie bez wątpienia bardzo dobra gra ale na pewno nie rewolucyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostosowanie bohatera jest, po prostu ograniczone. Poza tym nie dla wszystkich elementy przez Ciebie wymienione są najważniejsze i pod tymi, na które w Wiedźminie najmocniej patrzę - świat, fabułę, klimat, dialogi, postacie oraz walkę - mogę się podpisać w tabelce "Podbiją rynek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już bardziej produkcja międzynarodowa, z połowa jak nie więcej ludzi nad nią pracujących nie jest narodowości polskiej. Czy pozamiata, to nie byłbym taki pewien. Zwłaszcza, że wychodzą bardzo różne gry RPG, np. Pillars of Eternity w klasycznym stylu, DA:I w trochę mniej, podczas gdy taki Wiedźmin bardziej stawia na akcję niż tamte przykładowe tytuły. Znacząco różne gry, target w dużym stopniu się pokrywa, ale nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnego Wiedźmina nigdy nie nazwę pełnoprawnym RPG, bo nim nie jest. To action z domieszką RPG, bo się możemy pobawić w ekwipunek, mikstury. Nie o to chodzi, chodzi o fajny klimat fabułę i Wiedźmina który jest brawurowym rębajłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek 3 ma wszystkie zadatki na wielki hit, a do tego ma świetnych fachowców od promocji, którzy ciekawie i bardzo sprawnie budują klimat w okół gry.
Odkładając na bok patriotyczne emocje, trzeba przyznać, że CDP ma uczciwe podejście do graczy i w przeciwieństwie, do innych wydawców, nie wciska nam okrojonego produktu i dziesiątek DLC. Ludzie, to widzą i doceniają na całym świecie.
Jak ostatnio zobaczyłem zwiastun DLC do nowego Assassina, to mi ręce opadły. Już zaczynają reklamy dodatków do gry, która jeszcze nie wyszła!!!!
W CDP nie widać takiej pazerności i czysto biznesowego traktowania swojej pracy, przeciwnie - widać pasję i radość tworzenia. Wpływa to na niepowtarzalność ich produktów i jestem pewien, że wpłynie też pozytywnie na odbiór gry na świecie i na jej sprzedaż. To jest biznes, ale z klasą. Nie jesteśmy traktowani jak dojne, naiwne krowy, którym można sprzedać każdą ilość sezon passów, dodatków, zbroi dla koni i innych bibelotów, a po roku kolejną grę z tej samej serii i kolejną porcję dodatków. Tutaj dostaniemy grę skończoną od A do Z za 120 zł, a po roku nawet za połowę tej ceny. Na koniec dodam, że mam nadzieję, że CDP zrobi jakiś fajny dodatek do W3 w swoim stylu, co przedłuży żywotność produktu i nie boję się, że będzie to skok na moje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Żadnego Wiedźmina nigdy nie nazwę pełnoprawnym RPG, bo nim nie jest.

Bez urazy, ale takie cytaty zawsze robią mi dzień. Oczywiście, że to jest rpg, bo w rpg chodzi o odgrywanie bohatera i fabuły, nie o dwadzieścia ras do wyboru i drzewko rozwoju na cztery ekrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bez urazy, ale takie cytaty zawsze robią mi dzień. Oczywiście, że to jest rpg, bo w rpg
> chodzi o odgrywanie bohatera i fabuły, nie o dwadzieścia ras do wyboru i drzewko rozwoju
> na cztery ekrany.
Nigdy nie widziałeś tru-cokolwiek? "Nie jesteś prafwidwym metalem! Metale muszą nosić glany!" "To nie jest RPG! Nie ma 45 statuf!" "To nie jest bla, bla, bla, nie ma bla, bla bla!". Pomijając już, że MisioKB zdaje się nie wiedzieć o prostej rzeczy. Gry mogą być wielogatunkowe. Ani o tym, że są cechy opcjonalne dla gatunku. W RPG może być tworzenie bohatera, albo nie (jak choćby w Gothicu, gdzie też wybieraliśmy tylko umiejętności, ale NIE rasę, czy twarz) i drużyna, albo też nie (jak w tym samym Gothicu). Tak samo Metale mogą nosić glany albo trampki i kurtki skórzane, albo jeansowe. Albo mogę chodzić w samych T-shirtach i latać boso, co za różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 20:49, saborcat-14 napisał:

Rynek gier RPG ? Wątpię gra wygląda świetnie biorąc pod uwagę grafikę, świat i fabułę
ale reszta na tle innych gier wypada słabo. Brak customizacji bohatera, wyboru klas/ras,
specjalizacji, rozwoju ekwipunku(craft) itp. W3 będzie bez wątpienia bardzo dobra gra
ale na pewno nie rewolucyjną.

Twój polski wypada słabo. "Personalizacji bohatera" jak już. Poza tym 2 z wymienionych rzeczy to nie są wymagane cechy RPG, a 3. w Wiedźminie jest. Niektórzy się skarżyli, że nawet za dużo broni i zbroi do wyboru i lepiej było w pierwszej części niż w 2. Kwestia gustu. Ja tam wolałem więcej, choć przez cała grę nosiłem i tak raptem 2, czy 3 pancerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, każda moja głupota poprawiona przez Was gramowicze uczy mnie czegoś nowego, dziękuje wam jesteście kochani.

No nic już nie mogę doczekać się tego lutego. A gram w RPGi od czasów Dungeon Master z 92'' na Amigę, może źle się wyraziłem po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na żadną inną grę nie czekam tak jak na trzeciego Wieśka :)
a to że piszecie (mowa o komentarzach) że to nie jest pełnoprawny rpg - no ja cię proszę! że Brak customizacji bohatera, wyboru klas/ras, specjalizacji - przecież to opowieść o Wiedźminie!
pewnie nie będzie to gra idealna, pojawią się jakieś błędy itd ale i tak mam to w rzyci bo jestem pewien że spędzę mnóstwo godzin doskonale się bawiąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bez urazy, ale takie cytaty zawsze robią mi dzień. Oczywiście, że to jest rpg, bo w rpg chodzi o odgrywanie bohatera i fabuły, nie o dwadzieścia ras do wyboru i drzewko rozwoju na cztery ekrany.

Według twojej definicji do RPG-ów należą wszelakie Call of Duty, GRIDy, Limbo i generalnie każda gra, w której wcielasz się w jakiegoś bohatera.

Mówiąc ''RPG'' w kontekście gier komputerowych mamy na myśli ''cRPG'', które są przeniesieniem papierowych RPGów do wirtualnego świata. Niezależnie od tego, jak brzmi rozwinięcie tego skrótu i jak to zinterpretujesz - jest to gatunek o określonych już ramach i Wiedźmin nie jest stuprocentowym RPGiem. Co oczywiście nie jest żadną wadą lub ujmą na honorze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W3,
cóż do tego czasu trzeba będzie zaopatrzyć się w nowy komputer :)
a tak to jakby nie patrzeć świat musiałby być stworzony ręcznie, bo chyba z generatorów nie korzystaliby przy takiej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2014 o 20:56, Leos8 napisał:

Dostosowanie bohatera jest, po prostu ograniczone. Poza tym nie dla wszystkich elementy
przez Ciebie wymienione są najważniejsze i pod tymi, na które w Wiedźminie najmocniej
patrzę - świat, fabułę, klimat, dialogi, postacie oraz walkę - mogę się podpisać w tabelce
"Podbiją rynek".

Patrzeć sobie możesz na co chcesz ale: "świat, fabuła, klimat i dialogi" to tylko ozdobniki, bez których cRPG może się spokojnie obejść. Fajnie jak są ale bez nich też da się żyć. Za to w kwestii tworzenia/rozwijania postaci Wiedźmin leży i kwiczy.
Proponuję zobaczyć co najlepiej sprzedaje się w branży cRPG. Gra odgórnie narzuconą postacią dość skutecznie odstrasza sporą część potencjalnych klientów. Podejrzewam, że W3 nie pobije nawet najnowszego Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować