Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed Unity - zwiastun prezentujący wersję PC

38 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2014 o 23:37, Nathnin napisał:

Gra wygląda naprawdę ładniej, ale między ultra PC a konsolami raczej będą kosmetyczne
różnice a zasoby komputeraz będą żarte tak mocno jakby gra wyglądała co najmniej 3x lepiej
od wersji konsolowej ;/. Dla mnie istotniejsze jest by powiedzieli czy te wymagania faktycznie
oddają jak gra będzie działać i wyglądać czy znów zmaścili otpymalizację olewając graczy
PC''towych. Bo jeśli nawet na nowo zakupionym GTX 970 ma ciąć (procek nie ogranicza w
żadnym stopniu jbc tej karty) to ja podziękuje i wezmę wersje na PS 4 bez cięć i innych
takich rzeczy.

W sumie zauważyłem że devsi kompletnie olali optymalizację swoich gier od czasu pojawienia się nowych konsol. 0 skompresowania, wszystko waży po 50GB, ciągnie po 8-10 GB ramu i wymaga co najmniej 2 GB na karcie grafiki. Bo po co zadbać o to aby chodziło płynnie ( w sumie każdy port z xbone zbiera tragiczne oceny bo potrafi zajechać najpotężniejsze PC jednocześnie wyglądając naprawdę przeciętnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Liczę na to, że chociaż połowa z tych opcji będzie na PS4 i że będzie chodzić w tych 30 fps... bo jak nie będzie to ja podziękuję już nie będę wiedział na czym będę mieć grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie jest zwiastun Unity tylko zajawka wodotrysków nvidii. a prawda jest taka że albo co najmniej połowę z tych rzeczy wyłączę żeby mieć lepszą płynność (bo w trakcie gry i tak nie zwracam na nie uwagi - tak było w black flag) albo wezmę biorę na ps4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 750 Ti melduje się zwarty i gotowy do zjedzenia kolejnej premiery ;)

Świetnie to wygląda względem poprzednich Asasynów, nawet Black Flaga - choć wiadomo, że połowa tych bajerów to sztuka dla sztuki, tylko TSAA tak naprawdę robi różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jeszcze Black Flag w folii leży. Jak najdzie mnie na te klimaty to pewnie od niego zacznę, ufam, że do tego czasu Ubisoft wyda kila GB wymaganych patchy do Unity. Może nawet edycja zbiorcza się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> GTX 750 Ti melduje się zwarty i gotowy do zjedzenia kolejnej premiery ;)
>
> Świetnie to wygląda względem poprzednich Asasynów, nawet Black Flaga - choć wiadomo,
> że połowa tych bajerów to sztuka dla sztuki, tylko TSAA tak naprawdę robi różnicę.

Racja, TSAA jest piękny i potrzebny. Grając w GTA V na PS3 po prostu tak mnie oczy bolą od tego braku AA, że nie chce mi się grać w to jaka by ta gra dobra nie była, poważnie, śmiech na sali a nie grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 08:11, Tomoya-kun napisał:

W sumie zauważyłem że devsi kompletnie olali optymalizację swoich gier od czasu pojawienia
się nowych konsol. 0 skompresowania, wszystko waży po 50GB, ciągnie po 8-10 GB ramu i
wymaga co najmniej 2 GB na karcie grafiki. Bo po co zadbać o to aby chodziło płynnie
( w sumie każdy port z xbone zbiera tragiczne oceny bo potrafi zajechać najpotężniejsze
PC jednocześnie wyglądając naprawdę przeciętnie)

Póki co nie spotkałem gry która zjadała by więcej na ultra niż 3GB ramu i wykorzystywała pełne 2GB V ramu, a to co podaja twórcy można sobie o kant... trzasnąć, teraz przynajmniej jest wyjaśnione klarownie że to Nvidia stoi za tak gigantycznymi wymaganiami, wystarczy te ich nic nie dające śmieciowe funkcje wyłączyć i będzie hulało na GTX 650.

NemoTheEight No nie wiem ja tam co 3 lata nie muszę wymieniać kompa, wystarczy umieć porządnie złożyć PC''ta i wszystko śmignie, nawet jestem zdumiony że taki GTX 650 na wysokich detalach i full HD ciągnie nowogeneracyjne gry w 30-40 klatkach, a no i sprawa jeszcze jedna aczkolwiek nie mniej ważna, PC''ty wybierają ludzie nie tylko dla fajerwerków graficznych (to też) ale może po prostu lepiej im się gra na myszy i klawiaturze które w grach FPS moim zdaniem dają lepszą płynność ruchu niż pad.


MisioKGB Wieje sarkazmem i to mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2014 o 11:32, Nathnin napisał:

Póki co nie spotkałem gry która zjadała by więcej na ultra niż 3GB ramu i wykorzystywała
pełne 2GB V ramu, a to co podaja twórcy można sobie o kant..


Taaa .... " Watch Dogs ", " Śródziemie Cień Mordoru ", " Lords of the Fallen " ( którego nawet na GTX 980 nie da się odpalic na max ustawieniach ).
W AC Unity na pewno te wymagania są bardziej zrozumiałe, gdyż tu mamy duże miasto i wiele postaci na ekranie. Myślę, że jeśli zrezygnuję z teselacji i z TXAA to będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> MisioKGB Wieje sarkazmem i to mocno.

Niee, mówiłem to na serio. GTA V na PS3 bez AA (w ogóle, nic, null, zero) jest obrzydliwe. To moje zdanie, nienawidzę jak nie mogę w coś pograć bez AA, tak to już u mnie jest. Grałem kiedyś w Mirror''s Edge na PS3 i też wymiękłem bo kanty wszędzie takie, że oczy bolały. To tak trudno na konsoli włączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 11:44, lis_23 napisał:

Myślę, że jeśli zrezygnuję z teselacji i z TXAA to będzie ok.


Jak będzie gorzej, to zawsze można walnąć drugą 980 na raty ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 11:44, lis_23 napisał:


> Póki co nie spotkałem gry która zjadała by więcej na ultra niż 3GB ramu i wykorzystywała

> pełne 2GB V ramu, a to co podaja twórcy można sobie o kant..

Taaa .... " Watch Dogs ", " Śródziemie Cień Mordoru ", " Lords of the Fallen " ( którego
nawet na GTX 980 nie da się odpalic na max ustawieniach ).
W AC Unity na pewno te wymagania są bardziej zrozumiałe, gdyż tu mamy duże miasto i wiele
postaci na ekranie. Myślę, że jeśli zrezygnuję z teselacji i z TXAA to będzie ok.


Middle-earth chodzi płynnie nawet na 650, to samo jest po patchach od Ubisoftu z Watch Dogsami, ale widzę że wystarczy pare tabelek z LoTF żeby zaciemnić ludziom umysł i zamydlić oczy.

https://www.youtube.com/watch?v=XFv8K8ySS4s Filmik z LoTF z gtx 660 i co nie da sie grać nawet na 980? People please!


Co ty z tym dużym miastem? Co z tego, Wiedźmina 3 według słów developerów uruchomiono na GTX 660 na wysokich a mapa i grafika są kilkukrotnie lepsze niż w AC Unity z Nvidiowskimi bajerami które są kosmetycznymi poprawami. Lords of the fallen nie mam pewności bo nie ma filmików z tejże karty niestety na YT a sam nie posiadam GTX 650 czy 560. Z resztą znajac życie wymagania kosmiczne a uruchomi się na średnio-niskiej półki PC''tach tak jak zawsze, przecież to jawny marketing.


MisioKGB
Lol byłem na 100% przekonany że to sarkazm :D, mi tam brak AA jakoś nie przeszkadza w grach i kantów aż tak nie widzę mimo że gram na Full HD i raczej powinno być to widoczne.

Shinigami Po co się bawić AMD RADEON R9 295X2 wsadzić ( w końcu według benchmarków to najwydajniejsza na rynku karta) w Crossfire i jazda co z tego że taki komputer będzie kosztował z 5-6 tysięcy dolarów. Ja się dziwię ludziom że wierzą w te baje developerów, gdyby gra miała takie faktycznie wymagania po zoptymalizowaniu dobrym jej to na konsolach chyba w 460p by śmigała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ OCZYWIŚCIE, że Unity ma zawyżone wymagania sprzętowe, lub też te które są podawane jako "minimalne" są zalecanymi dla hi-resu, a "zalecane" są dla 4K - prosty zabieg, a ludzie biegną do sklepów ;)

Inna sprawa że faktycznie aliasingi itp. chyba najbardziej ze wszystkich efektów obciążają popularne karty graficzne. Przedpaczowe W_D zarzynało mi tym komputer, po włączeniu najbardziej zaawansowanych opcji fpsy spadały poniżej 30. Inna sprawa, że po paczu nie próbowałem, bo dawno zapomniałem o tej grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2014 o 12:52, Nathnin napisał:


Middle-earth chodzi płynnie nawet na 650, to samo jest po patchach od Ubisoftu z Watch
Dogsami, ale widzę że wystarczy pare tabelek z LoTF żeby zaciemnić ludziom umysł i zamydlić
oczy.


Mówimy o MAKSYMALNYCH ustawieniach. Przy GTX 780 po wyborze tekstur w ultra w Śródziemiu był wykrzyknik, na GTX 980 już go nie ma.

Dnia 30.10.2014 o 12:52, Nathnin napisał:


Co ty z tym dużym miastem? Co z tego, Wiedźmina 3 według słów developerów uruchomiono
na GTX 660 na wysokich a mapa i grafika są kilkukrotnie lepsze niż w AC Unity z Nvidiowskimi
bajerami które są kosmetycznymi poprawami.


Ponoć W3 krztusił się na GTX 780TI a w mieście nie będzie więcej niż 30 kl/s.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 13:24, lis_23 napisał:

Mówimy o MAKSYMALNYCH ustawieniach. Przy GTX 780 po wyborze tekstur w ultra w Śródziemiu
był wykrzyknik, na GTX 980 już go nie ma.

Filmiki na YT pokazują coś innego ale nie mówimy o Middle-Earth, więc MotoGP 14 po raz kolejny też ma GTX 780 w zalecanych a jakoś chodzi i to w nie małej liczbie klatek na słabszym sprzęcie, wiec znajac Ubisoft i ich specjalizacje "Optymalizacje" to będzie schrzaniona po całości co pokazują już same MINIMALNE wymagania. Jeszcze patrząc jakie bzdury Nvidia wprowadza to wszystko skłąda sie do kupy i wiadomo kto stoi za tak gigantycznymi wymaganiami i "potrzebą" 4GB V ramu, ich karty nie chcą się sprzedawać to wciskają kity do gier podwyższając wymagania, jakie to żałosne jest.

Dnia 30.10.2014 o 13:24, lis_23 napisał:

Ponoć W3 krztusił się na GTX 780TI a w mieście nie będzie więcej niż 30 kl/s.

Ale ja nie mówię o E3 na którym ponoć działał na jakimś I5 i GTX 770 ale o tym że w studiu już po wstępnej optymalizacji działał na 660-tce i to płynnie (30 fpsów zapewne co jest płynne), sami twórcy się wypowiadali na ten temat odpowiadając bodajże na pytania fanów czy coś w ten deseń. Także jeśli wierzyć REDOM to 660-tke z minimalnych mozna wykręślić jako wymaganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć W3 krztusił się na GTX 780TI a w mieście nie będzie więcej niż 30 kl/s.
>

Dobrze, że pewnie będzie Walkthrough na youtube Wieśka to sobie chociaż przez youtube obejrzymy tą grę na wysokich, a jak kupisz popcorn i jakies dobre whiskey to i wczujesz się jakbyś sam w to grał :) Ehh... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować