Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Take-Two ma radę dla wszystkich, którym brutalność w GTA V się nie podoba

23 postów w tym temacie

Kobiety i logika ogólnie nigdy idą ze sobą w parze. Temat śliski jak równouprawnienie które często polega na tym aby równouprawnienie tyczyło się tego co kobiet[OM] się podoba a w tym co nie to już nie ;P

Zresztą ostatnim czasu gamergate pokazało pewną "logikę". W sumie tak się zastanawiam jak chorym trzeba być człowiekiem (co ci piszą te petycje) że zakładam że te osoby zagrały, idąc ulicą okładały kobiety. Mi się to jeszcze nie zdarzyło. Z wszystkiego co można robić w grze akurat oni to robili.. przypadek? No nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I na tym polega demokracja i wolny rynek. I tak powinno być z innymi rzeczami. Nie chcesz zatrudniać w swoim sklepie czarnoskórych obywateli Polski? OK. Najwyżej oburzone społeczeństwo przestanie u Ciebie kupować (a może zaczną chętniej kupować?) Nie chcesz sprzedawać wysyłać swoich produktów do miast na literę "M"? Ok. Trudno, będziesz miał mniej klientów. Co komu do tego? To jest wolność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety żyjemy w czasach, w których mniejszości sterują większością!
Dochodzi do takich absurdów, w których warto być niepełnosprawnym/gejem/czarnym lub inną mniejszością bo ma się z tego tytułu wymierne korzyści.
Jak np. "pracodawca zwolnił mnie bo jestem gejem" itp. więc taki ktoś jest nietykalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CEO Tk2 ma moje pełne poparcie - nie podoba mi się - nie kupuję. Ale co z tego skoro żyjemy w świecie, gdzie każdy woli trzymać łapę w majtach sąsiada zamiast pilnować własnej cnoty. Trzeba też pamiętać, że rozgrywanie zakazami/nakazami to element rozgrywki z jednej strony marketingowej z drugiej kierowania rynkiem. I to nie są żarty - obroty na poziomie 1-1,5 Mld $ w ciągu miesiąca ba roku, powiem więcej - 2-3 lat warte są podjęcia choćby kompletnie absurdalnej argumentacji - bo zawsze znajdzie się grupa leniwych oszołomów która stwierdzi, że kolejny zakaz/nakaz załatwi ich problemy osobiste..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały raban wynika z tego, że ludzie z tzw. Zachodu (a przynajmniej Ci pozostający w tym kręgu kulturowym, czyli Australia też) są miękkimi, przewrażliwionymi pipkami, które we wszystkim są w stanie znaleźć coś co jest "offensive". Wystarczy posiedzieć trochę w internetach i to widać. Mamy to przy GTA V, przy okładce Far Cry 4 też był ból zada - bo rasizm... no ale tak to jest, jak się nie ma innych problemów to się tworzy problemy z rzyci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, faktycznie petycje czasem przynoszą skutek :) I wystarczyło "zaledwie" 50 tys. podpisów :)

@kris090,

Jakież to "wymierne korzyści" ma się będąc "niepełnosprawnym/gejem/czarnym" w Polsce. Jestem ciekaw, możesz wymienić w podpunktach, z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jakież to "wymierne korzyści" ma się będąc "niepełnosprawnym/gejem/czarnym" w Polsce.
> Jestem ciekaw, możesz wymienić w podpunktach, z góry dziękuję za odpowiedź :)

Może kolega miał na myśli np.:
Jak się jest gejem, można chodzić trzymając się za rękę lub całować się z chłopakami ( ewentualnie we dwie dziewczyny/kobiety )
Jak się ma ciemną karnację, można się nie opalać.
Jak się jest niepełnosprawnym, można np.: nie widzieć lub nie słyszeć niektórych głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli jak się morduje facetów NPC to jest ok, ale jak się zabije kobietę NPC to już trzeba żądać wycofania gry ze sklepów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm czyli jak się morduje facetów NPC to jest ok, ale jak się zabije kobietę NPC to
> już trzeba żądać wycofania gry ze sklepów?

Mało tego - od razu będziesz miał niebieską kartotekę na policji i już nikt ci podobnej gry nie sprzeda - plus 500 h prac społecznych na zmywaku, w pralni i prasowalni bo do przedszkola nikt cię nie wpuści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego przy każdym GTA jest jakaś afera i szum podczas gdy w każdym Saints Row mamy według mnie jeszcze bardziej spotęgowaną przemoc i brutalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe dlaczego przy każdym GTA jest jakaś afera i szum podczas gdy w każdym Saints
> Row mamy według mnie jeszcze bardziej spotęgowaną przemoc i brutalność.

Bo Saints Row jako całość ma formę pastiszu i przemoc w niej jest kreskówkowo przerysowana, zaś GTA poszło w stronę znacznie większego realizmu. Krótko mówiąc, w niektórych przypadkach zabijanie jest "ok", w innych nie. I tylko nie mów, że oczekiwałeś jakiejkolwiek logiki po tej bandzie hipokrytów. To jak z tymi filmami "dozwolonymi od 13 roku życia", w których trup ściele się gęsto, ale krwi nie ma wcale, więc obrońcy moralności mogą spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupota żeby garstka ludzi (którzy zapewne w GTA nawet nie grali) mieli decydować o dostępności produktu. Dobrze powiedział Karl Slatoff "jeżeli gra ci się nie podoba i czujesz się obrażony, to jej po prostu nie kupuj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawią, komus się nie podoba to
1)Nie kupujcie
2) Nie oglądajcie
3)Nie słuchajcie
Tej gry proste jak drut. Jak garstka ludków może decydować czy w moim mieście/kraju/kontynencie ma być dana gra czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

US to często stan umysłu. Od pozwów, po komentarze czy inne akcje antygrowe. Dobrze, że nie zdają sobie sprawy z tego, że takie decyzje często (szczególnie w przypadku GTA) odnoszą skutek zupełnie odwrotny do zamierzonego. Sprzyjają popularności czy wypływają na rozpoznawalność marki w kręgach które nic o grze nie wiedziały ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten gościu mówi to samo, co ja nie dawno pisałem na Pikio.pl.Nie ma to jak ta nasza "demokracja", gdzie pewna grupka oszołomów chce zakazać innej grupce zakupu danego produktu.A to, że zabija się tam mężczyzn to już błahostka co nie?Gdyby się tam sterowało gejem, a poboczną postacią by była feministka, to Rockstar by jeszcze dostał dofinansowania z różnych lewitujących organizacji... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować