Zaloguj się, aby obserwować  
Kubeczek77

Titan Quest - Temat ogólny

13255 postów w tym temacie

Ujmę to tak:

Rdzennych klas jest dziewięć* (władca burz, piromanta, wędrowiec, myśliwy, łotrzyk, wojownik, obrońca, teurg, wieszcz), czyli tyle samo, co mistrzostw ( burza, ziemia, natura, łowy, łotrostwo, wojna, obrona, duch i wreszcie sen).

W grze mamy możliwość zarówno pozostania przy jednej specjalizacji, jak i stworzenia kombinacji dwóch wybranych, tak więc na przykład scalenie wojny oraz obrony da nam klasę hybrydową - zdobywcę.

Podsumowując; nic nas w tej kwestii nie ogranicza, wystarczy jedynie odrobina wyobraźni. ;-)


EDIT: Stawiając tam gwiazdkę zasygnalizowałem, iż przy pisaniu posta brałem pod uwagę również i Immortal Throne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 19:08, Vuko Drakkainen napisał:

to jest dodatek do TQ?


Polecam od razu kupić z podstawką i grac na dodatku. Dodaje kilka fajnych i przydatnych rzeczy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przenieść postać z podstawki do dodatku?? I czy jak przeniose(o ile sie da) to bede musiał znowu iść przez wrzystkie akty aby dojść do 4 aktu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet trzeba, bo inaczej musiałbyś zaczynać od pierwszego aktu. Program sam zapyta cię czy chcesz przenieść postać z podstawki i zaczniesz grać od 4 aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 21:53, mikal15 napisał:

Nawet trzeba, bo inaczej musiałbyś zaczynać od pierwszego aktu. Program sam zapyta cię czy chcesz przenieść postać z podstawki i zaczniesz grać od 4 aktu.


Niezupełnie. Sam to w zeszłym tygodniu przerabiałem.

Postacie są automatycznie importowane do dodatku, ale.. Dostać się do niego możesz przez portal, który pojawia się po ubiciu Big Bossa na końcu podstawowej fabuły. Jest jeszcze inna możliwość. Jeśli przeszedłeś juz podstawkę i grasz teraz na wyższym poziomie trudności to wystarczy uruchomić grę na poziomie niższym. Wtedy przeniesiesz się automatycznie na Rodos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do Olimpu na normalu, ale nie mogę poradzić sobie z Tyfonem. Fakt, że nie mam zbyt dobrej postaci, ale skoro dotarłem aż tutaj to znaczy, ze ni jest tak źle, tym bardziej, że poza pierwszym Telkinem (przed spatchowaniem gry) nie miałem większych problemów z kolejnymi bossami. Nie mam pomysłu na pokonanie Tyfona, bo nawet go dziabnąć nie mogę i od razu mogiła.

Mam też pytania:
1. w jakiejś jaksini znalazłem jagielitową figurkę, która według opisu w plecaku związana jest z jakimś zadaniem, ale mimo że starałem się wykonywać wszystkie zadania poboczne, to na żadne takie nie trafiłem.
2. ostatniemu Telkinowi odebrałem sierp Kronosa, widzę że można go normalnie używać jako broni, ale czy ten sierp nie jest też związany z jakimś zadaniem innym?
3. w dziennikeu questów mam odznaczone wszystkie zadania główne jako wykonane, na mapie natomiast każde ostatnie zadanie w danej krainie (Grecja, Egipt, Orient) jest zaznaczone na żółto zamiast na szaro. Czy tak ma być, czy po prostu cośprzeoczyłem i należy tam jeszcze wrócić np. teleportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram zdobywcą, mam 26 lvl, jak do tond nie miałem żadnych większych problemów (miałem tylko 4 deathy), jestem w oriencie, i właśnie doszedłem do etapu w misji pobocznej tajemnica gór, gdzie miałęm pokonać głównego przeciwnika. Czy t moja postać jeast słąba czy mam za słąby lvl, bo boss rozwalił mnie jednym silnym czarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o sytuacji, gdy ktoś skasował np. swoją postać z podstawki i teraz chce grać w dodatek. W takim wypadku trzeba zacząć całą grę od początku, nie można zacząć od dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:01, Dante PL napisał:

Gra ktoś na necie?? pls kontakt na gg 6944242 bo musze sobie pare słabych itemów przełożyć na nową postać


Nie łatwiej zastosować karawanę i okno transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 19:30, Dante PL napisał:

A jak się tego używa??


Idziesz do karawany i w oknie transportu umieszczasz itemki postaci. Potem drugą postacią idziesz do karawany i możesz te itemki sobie zabrać.
O ile masz IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 09:16, Corum napisał:

1. w jakiejś jaksini znalazłem jagielitową figurkę /.../

To zadanie zleca kolekcjoner z woski Zhidan (ten kileś zaznaczony jest na mapce numerem 2
http://www.gamebanshee.com/titanquest/walkthrough/villageofzhidan.php

Dnia 03.12.2007 o 09:16, Corum napisał:

2. ostatniemu Telkinowi odebrałem sierp Kronosa, widzę że można go normalnie używać jako broni,
ale czy ten sierp nie jest też związany z jakimś zadaniem innym?

Nie jest związany z żadnym zadaniem i najfajniejsze jest to, że nie zawsze on z tego Telkina wypada - miałeś szczęście :) Przydaje się ten sierp dla postaci, którymi dopiero zaczynasz grę, bo ma przyzwoite obrażenia i, najważniejsze, ŻADNYCH wymagań :D

Dnia 03.12.2007 o 09:16, Corum napisał:

3. w dziennikeu questów mam odznaczone wszystkie zadania główne jako wykonane, na mapie natomiast
każde ostatnie zadanie w danej krainie (Grecja, Egipt, Orient) jest zaznaczone na żółto zamiast
na szaro. Czy tak ma być, czy po prostu cośprzeoczyłem i należy tam jeszcze wrócić np. teleportem?

Nie za bardzo rozumiem pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:03, Dante PL napisał:

A gdzie znajde tą karawane ??


W większych lokacjach, np. Ateny, Delfy itp. No i w części mniejszych miasteczek/obozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> To zadanie zleca kolekcjoner z woski Zhidan (ten kileś zaznaczony jest na mapce numerem 2
> http://www.gamebanshee.com/titanquest/walkthrough/villageofzhidan.php

To teleportnę się tam i mu zaniosę.

> Nie jest związany z żadnym zadaniem i najfajniejsze jest to, że nie zawsze on z tego Telkina
> wypada - miałeś szczęście :) Przydaje się ten sierp dla postaci, którymi dopiero zaczynasz
> grę, bo ma przyzwoite obrażenia i, najważniejsze, ŻADNYCH wymagań :D

Heh, to fajny traf. Tylko szkoda, że ten sierp zdobyłem przy końcu a nie na początku rozgrywki :)

> > 3. w dziennikeu questów mam odznaczone wszystkie zadania główne jako wykonane, na mapie
> natomiast
> > każde ostatnie zadanie w danej krainie (Grecja, Egipt, Orient) jest zaznaczone na żółto
> zamiast
> > na szaro. Czy tak ma być, czy po prostu cośprzeoczyłem i należy tam jeszcze wrócić np.
> teleportem?
> Nie za bardzo rozumiem pytanie...

No to jeszcze raz. Dziennik misji wygląda tak: podzielony jest na 3 krainy: Grecję, Egipt i Orient (zadania glówne i poboczne). Mówię o zadanich głównych, bo to one posuwają akcję do przodu. Misje są zaznaczone kółkami na mapce na górze oraz opis na dole. gdy wykona się jakąś misję zostaje ona odfajkowana w opise oraz na mapce (kolor kółka z rzymskim numerem staje sięszary). Gdy posuwasz się dalej kolejna misja na mapce jest zaznaczona na żółto dopóki jej nie wykonasz. No i właśnie: doszedłem do Olimpu więc zadania główne zostały wykonane wszystkie, wszystkie kółka z cyframi na mapce zrobiły się szare, czyli misje wykonane... wszystkie oprócz ostatnich misji w danej krainie - te pozostały żółte. Sugeruje to, że misje te nie zostały wykonane, bo i naczej by poszarzały. Masz też tak na mapkach? Np. ostatnie kółko w Grecji przed udaniem się do Egiptu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 12:40, lawenda napisał:

Gram zdobywcą, mam 26 lvl, jak do tond nie miałem żadnych większych problemów (miałem tylko
4 deathy), jestem w oriencie, i właśnie doszedłem do etapu w misji pobocznej tajemnica gór,
gdzie miałęm pokonać głównego przeciwnika. Czy t moja postać jeast słąba czy mam za słąby lvl,
bo boss rozwalił mnie jednym silnym czarem...


Nie pamiętam, który to boss był, z kim walczysz? Nie masz za słabej postaci. W większości bossów sprawdziła mi sie taka taktyka: Obserwuj sekwencje rzucania czarów przez niego, wtedy podbiegnij do niego łupnij ze 2 razy i uciekaj, biegaj w kółko, on znowu będzie próbował czymś w Ciebie ciskać, jak sięspoci to znowu podbiegnij, wal w ryja i uciekaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 12:35, Corum napisał:

/.../


Radził bym trochę bardziej cywilizowane słownictwo używać w nazywaniu części twarzowej :D Ale ogólnie ta taktyka jest bardzo skuteczna :D

@Turner Wlliam
Widzę, że umiesz szybko składać "wojów". :D Chyba Cię "uprowadzę" do Akademii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować