Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Nie instalowalem nigdy spolszczenia i nie jestem teraz na win7, ale moze:

nie podales dokladnej sciezki (wlacznie z plikiem)?
nie uruchamiasz cmd jako administrator i nie jestes zalogowany jako administrator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:17, kuba9876543210 napisał:

Nie instalowalem nigdy spolszczenia i nie jestem teraz na win7, ale moze:

nie podales dokladnej sciezki (wlacznie z plikiem)?
nie uruchamiasz cmd jako administrator i nie jestes zalogowany jako administrator?

Nie, to nie to. Teraz cmd wykrywa lokalizację i oczywiście używam jako administrator. Teraz jednak przy samej końcówce wypakowywania pojawia się:

Error: 0x800f081e
The specified package is not applicable to this image.

Już nie mam pojęcia co zrobić. Co prawda angielski Win nie jest dla mnie jakimś specjalnym problemem (ale nie wiem czy nie będzie dla niektórych programów), jednak przez tyle lat korzystania z komputera przyzwyczaiłem się do polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś ustawić, żeby okno eksploratora windows zawsze ustawiało się zmaksymalizowane zamiast małego prostokąta na środku ekranu?

Z GIMP-em mam podobnie, za każdym razem jak odpalam uruchamia się w PRAWIE zmaksymalizowanym oknie, przez co klikając szybko w prawy górny róg ekranu zamykam program "pod" gimpem zamiast samego gimpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2011 o 17:15, Graszcz napisał:

Da się jakoś ustawić, żeby okno eksploratora windows zawsze ustawiało się zmaksymalizowane
zamiast małego prostokąta na środku ekranu?

We właściwościach skrótu, który uruchamia każdą aplikację istnieje od Windowsa 3.0 (od roku 1993) opcja uruchamiania w trybie normalnym, minimalizacji i maksymalizacji. Wykorzystaj tę odwieczną funkcję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej. Ale nie mam zamiaru zmieniać właściwości każdego skrótu z osobna. No i nie wszystko jest skrótem - foldery na przykład też mi się a małym okienku otwierają

Zabawne, po zmianie właściwości skrótu gimp nie chce się uruchamiać - dopiero po przywróceniu domyślnego okienka odpala się normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mity i fakty w Win 7:
1. Win 7 świetnie zarządza dyskami - mit.
- Funkcja indeksowania cały czas regularnie skanuje dysk spowalniając jego pracę w zamian oddając bezużyteczną funkcję wyszukiwania, która nie znajduje często plików w otwartym folderze.
- Funkcja przywracania systemu, choć bardzo przydatna w fazie instalacji systemu powoduje produkowanie milionów kopii zmodyfikowanych plików, które na dysku roboczym powodują coraz większe przyrastanie zajętego miejsca ponieważ domyślną granicą jest połowa pojemności całego dysku. Oznacza to w praktyce zajmowanie dysku aż do jego zapełnienia.
- Funkcja kompresowania folderów powoduje nieprawdopodobnie wielką fragmentację plików, która dokłada się do dwóch poprzednich funkcji powodując na dysku plikowy węzeł gordyjski.
- Zabezpieczenia przed dostępem do dysku powodują, że żaden program defragmentujący nie ma pełnego dostępu do dysku - dostaje dostęp wyłącznie przez funkcje systemu, co oznacza że pliki systemowe są trwale zablokowane i nie jest możliwe ich przesunięcie, ani defragmentacja. Efekt ten można osłabić przez uruchomienie defragmentacji w trybie boot-time, ale nie można go całkowicie wyeliminować. Na przykład nie da się zmniejszyć tablic MFT jeżeli zostaną powiększone przez tymczasowe wgranie na partycję milionów małych plików. Jedynym rozwiązaniem jest w takim wypadku kopiowanie danych, szybkie formatowanie partycji i przywrócenie danych z powrotem.
- Na wszystkie powyższe problemy nakłada się tworzenie przez Windows plików wymiany "na pałę" (nawet jak nie są do kompletnie niczego potrzebne), które blokują możliwość defragmentacji pozostałych plików ponieważ w momencie tworzenia są traktowane jak każdy inny plik - bez wstępnej defragmentacji wolnego miejsca, a po restarcie jako plik systemowy - bez możliwości relokacji na dysku.

2. Win 7 dobrze zarządza pamięcią RAM - fakt
- fragmentacja pamięci niemal nie następuje ze względu na to, że procesory x86/x64 oferują funkcję wirtualizacji bloków pamięci, a Windows intensywnie z tej możliwości korzysta i na bieżąco defragmentuje każde dwa fizycznie sąsiadujące bloki pamięci, które są wolne.
- system ma podwójną wirtualizację, z których pierwsza na wiele sposobów wymusza zasady dobrego zarządzania pamięcią przez aplikację, a druga korzysta z zasady braku zaufania w to, że aplikacja spełniła te wymogi i cały czas nadzoruje każdą aplikację.
- stare programy mogą po niewielkiej przeróbce otrzymać pełne 4 GB liniowej pamięci RAM, co daje w niektórych przypadkach możliwości stabilizacji słabych aplikacji nie radzących sobie dobrze z obsługą pamięci (np. gry typu NWN2, SH3). W Viście limitem takim było otrzymanie maksimum 3 GB.

Co zrobić, żeby Win7 w trybie 64-bit był maksymalnie efektywny?
Trzeba zneutralizować negatywne efekty złego zarządzania dyskiem:
- Podzielić dysk na partycje z których system powinien znaleźć się na maksymalnie małej i szybkiej.
Obecnie oznacza to partycje:
a) 12 GB + wielkość pamięci RAM umieszczoną najlepiej na dysku SSD (początek HDD też ujdzie). (c:)
b) Następnie niewielką partycję ok. 4 GB na pliki tymczasowe (8 GB podczas pracy z plikami o wielkości kilkudziesięciu GB - np. filmami) i na niewielki plik wymiany pracujący jako końcówka pamięci RAM. (d:)
c) O wielkości pozostałego miejsca na dysku lub w zależności od potrzeb. (e:)
d) Opcjonalnie osobna partycja do przechowywania samych (folderów instalacyjnych) gier o dowolnej wielkości. (f:)

- Wyłączyć przywracanie systemu na ostatniej największej partycji dysku (z punktu c).

- Zmniejszyć zajętość informacji na przywracanie systemu na partycjach z punktów a i b do 1/4 wielkości partycji

- Wyłączyć indeksowanie na wszystkich partycjach łącznie z wyłączeniem usługi indeksowania. Jeżeli jest naprawdę potrzebna, to pozostawić indeksowanie wyłącznie na partycji z danymi czyli tej z punktu c.

- Wyłączyć plik wymiany podczas instalacji sterowników i aplikacji w systemie. Po zakończeniu instalacji ustawić plik wymiany na partycji z punktu d, o wielkości maksymalnie ok. 1 GB lub na partycji z punktu a pod warunkiem zdefragmentowania tego pliku i zaznaczenie go jako nieprzesuwalnego w programie defragmentatora.
W przypadku takiej ilości ewentualne spowolnienie systemu przez obsługę brakującej ilości RAM na dysku nie wpłynie mocno na wydajność całego systemu. Gdyby okazało się to wartością niewystarczającą, to do komputera i tak trzeba będzie dokupić więcej pamięci RAM. Gdyby nie było to możliwe, to należy zwiększyć wielkość pliku wymiany, ale umieścić go na partycji dysku SSD. Należy się jednak liczyć z przyspieszonym zużyciem takiego dysku.

- Przenieść katalogi plików tymczasowych systemu i wszystkich użytkowników na małą partycję z punktu b (np. d:\temp). Katalog ten powinien być co jedno uruchomienie dodatkowo kasowany jakimś skryptem ponieważ od wersji Windows XP katalogi takie nie są poprawnie czyszczone, ani przez aplikacje, ani przez system (z włączonym ignorowaniem plików zablokowanych).

- przenieść wszelkie pliki logów na partycję z punktu b lub ograniczyć ich wielkość do minimum ewentualnie wyłączyć je (produkują one miliony małych fragmentów na dysku).

- Przenieść ze wszystkich kont foldery pulpitu na partycję z punktu b (np. do d:\Users\[nazwa użytkownika]).

- Przenieść wszystkie foldery osobiste na partycję z punktu b lub c.

- Po każdej aktualizacji systemu należy dokładnie defragmentować partycję C: i D: jeżeli są one na dysku HDD - najpierw zaczynając od trybu boot-time, a potem defragmentując całą resztę. Jeżeli partycja C: jest na dysku HDD, to katalogi "Program files", "Program files (x86)" oraz Windows (bez katalogów system i system32) mogą zostać przed defragmentacją ustawione w tryb kompresji, co powinno przyspieszyć ładowanie systemu z dysków ekonomicznych (np. green).

Niestety nie można (na razie) tak jak w Windows XP stworzyć jednego konta wzorcowego z ustawionym rozmieszczeniem folderów osobistych, aby przy tworzeniu kolejnych kont automatycznie korzystać z wzorca. W przypadku każdego konta w Win7 trzeba ustawiać każde z nich indywidualnie.

Przy zastosowaniu takich zasad partycja C: będzie efektywnie tylko do odczytu (za wyjątkiem aktualizacji systemu), partycja D: efektywnie najbardziej używana do intensywnej pracy (tworzenia i kasowania plików) oraz najczęściej defragmentowana, a partycja E: używana do właściwego przechowywania danych stosunkowo bezpiecznych od błędów aplikacji i systemu oraz stosunkowo rzadko defragmentowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 13:16, Graszcz napisał:

Zabawne, po zmianie właściwości skrótu gimp nie chce się uruchamiać - dopiero po przywróceniu
domyślnego okienka odpala się normalnie

Wpierw nie wierzyłem, potem miałem pytajniki na końcu, ale nie poddałem się.
Jeśli chcesz tego gimpa to w linii komend dopisz '' -s'' odpowiedzialne za wyłączenie splash imejdża na starcie. Potem normalnie uruchom zmaksymalizowane i mamy profit.
Odnośnie folderów to pewnie wiesz, ale i tak napiszę jak zamkniesz jakiś folder zmaksymalizowany każdy następnie otwarty też będzie zmaksymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 13:16, Graszcz napisał:

Okej. Ale nie mam zamiaru zmieniać właściwości każdego skrótu z osobna. No i nie wszystko
jest skrótem - foldery na przykład też mi się a małym okienku otwierają

No niestety w przypadku eksploratora - który w tym wydaniu systemu (oraz Visty) jest wyjątkowo nędznym zarządcą plików - nie ma dobrego rozwiązania. Okienka są ustawiane przez system losowo i zmuszenie Windy, żeby przestała robić na ekranie syf jest wyjątkowo trudne. Sam się z tym nie do końca uporałem i w końcu będę chyba musiał napisać jakiś kod w C#, żeby zrobić z tym badziewiem jakiś porządek.

Dnia 26.12.2011 o 13:16, Graszcz napisał:

Zabawne, po zmianie właściwości skrótu gimp nie chce się uruchamiać - dopiero po przywróceniu
domyślnego okienka odpala się normalnie

Niektóre programy - szczególnie porty z innych systemów próbują na swoje sposoby rozwiązywać problem durnego rozstawiania okienek przez Windę. Problem w tym, że nierzadko zamiast poprawiać, to jeszcze pogarszają nie uwzględniając obszarów okienek "on top", marginesów ekranu i każdej zmiany wprowadzanych przez nowsze edycje Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 17:00, Crew_900 napisał:

Czy można nagrać coś na płytę bez programu typu Nero ? Lub czy jest jakiś mały programik
darmowy co by to umożliwiał ?

Windowsem. Ładnie nagrywa zarówno iso jak i luźne pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zepsuło, jak mam jakieś okienko pod innym i chce go przywołać klikając na pasek zadań, to miniatura tylko zaczyna na żółto migać, co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 17:00, Crew_900 napisał:

Czy można nagrać coś na płytę bez programu typu Nero ? Lub czy jest jakiś mały programik
darmowy co by to umożliwiał ?


Można, osobiście używam CDBurnerXP bardzo fajny programik wszystko ma co jest potrzebne i za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie gdzie w Windzie 7 schował się ZIP lub inny paker? Mam plik RAR i nie wiem czemu przypisał mi się do Adobe Readera. Chcę znaleźć zipa lub coś podobnego, ale nie wiem gdzie szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2011 o 20:07, Graszcz napisał:

Da się ustawić automatyczną blokadę ekranu (tak jakbym wcisnął Windows + L) po odejściu
od kompa (czyli jakimś czasie bezczynności)?

W ustawieniach wygaszacza ekranu, jak w każdym Windowsie od czasu 98 (albo i dłużej) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 02:46, Nephren-Ka napisał:

Windows Media Player sam tworzy mi skrót do folderu ''moje wideo'' jak tylko go uruchamiam.
Jak się tego pozbyć? xD


Najlepiej wogóle nie korzystać z Windows Media Playera. Jak potrzebujesz jakoś program do odtwarzania filmów lub muzyki zainstaluj VLC http://www.videolan.org/vlc/download-windows.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2011 o 02:46, Nephren-Ka napisał:

Windows Media Player sam tworzy mi skrót do folderu ''moje wideo'' jak tylko go uruchamiam.
Jak się tego pozbyć? xD

Ewentualnie wykorzystać pakiet taki jak K-lite lub CCCP, które mają w sobie wszyty najszybszego playera na peceta czyli Media Player Classics - Home Cinema. Wtedy wszystko Ci będzie działać, a nawet na starym rzęchu odpalisz bez utraty klatek filmy czy zajawki w 720p (czasem nawet w 1080p jak materiał ma duży bitrate - 10-15 mbps).

Dzisiaj używanie WMP (Windows Media Player) jest takim samym nonsensem jak używanie łyżeczki do kopania rowów. Ani to nie ma wszystkich kodeków, ani nie obsługuje napisów, ani mkv, ogg czy innych otwartych formatów, ani nie ma żadnej sensownej obsługi klawiatury, ani żadnego pilota, ani nie odtwarza dvd czy bluraya bo potrzebuje zewnętrznego dekodera. Nie ma praktycznie ani jednej zalety, za to całe wiadro wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z konfiguracją sieci. Otóż z laptopa mogę normalnie wejść na stacjonarny komputer ale na odwrót czyli ze stacjonarnego na lapka już nie mogę. Gdzie jest haczyk ? ;p Wszystko jest normalnie podłączone router itp itd śmiga jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować