Zaloguj się, aby obserwować  
nocnyszakal5

3ds max, gimp, photoshop

838 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2008 o 10:48, Marcinos07 napisał:

Może być? ;)

Oczywiście, że może. Dzięki.
Możecie jeszcze tylko zmienić rozdzielczość do 1280x1024 beż usuwania obrazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 14:39, songohanssj2 napisał:

Jak przycieminić wybrany kawałek obrazu.


Jeśli chodzi o Gimpa, wystarczy utworzyć nową warstwę i zmniejszyć jej krycie lub zwyczajnie nałożyć na przykład kolor czarny o wartości 50%.

Przy okazji chciałbym bardzo podziękować Damianowi14BO, Adhamowi i Minimyszy za pomoc. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan odnosnie smudge''owania (w Photoshopie, jesli wazne). Mianowicie - jaki kolor smudge toola wybrac? Jakis z rendera czy inny? No i jak wyglada to cale smudge''owanie? Delikatnie pociagnac toolem po renderze czy szarpac nieco ostrzej, gwaltowniej? Chodzi mi glownie o wykorzystanie tego w sygnaturkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:29, Damian14BO napisał:

Mam kilka pytan odnosnie smudge''owania (w Photoshopie, jesli wazne). Mianowicie - jaki
kolor smudge toola wybrac? Jakis z rendera czy inny?

W Smudge Tool nie da się ustawić koloru. Można zmienić tryb mieszania.

Dnia 17.05.2008 o 13:29, Damian14BO napisał:

No i jak wyglada to cale smudge''owanie?

Wybierz to narzędzie i zobacz w praktyce. Parę minut prób i załapiesz o co chodzi.

Dnia 17.05.2008 o 13:29, Damian14BO napisał:

Delikatnie pociagnac toolem po renderze czy szarpac nieco ostrzej, gwaltowniej?

To już zależy od ciebie. Jak pociągniesz pędzlem mocniej, wyjdzie ci większa smuga i na odwrót. Użyj klawiszy ''['' oraz '']'', żeby zmniejszać lub zwiększać wielkość pędzla "w locie" oraz ustaw parametr "strenght" np. na 50% (im więcej tym mocniejsze smugi). Do sygnaturek najlepiej użyć małego pędzla i delikatnie poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zrobić dla mnie mały fotomontaż? Chodzi o to aby wyciąć mnie ze zdjęcia 1 i wkleić do zdjęcia 2, tak aby wyglądało to mniej więcej jak na zdjęciu 3. Jak widzicie, mi to trochę nie wyszło :P

20080601105723

20080601105817

20080601105842

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 13:29, Damian14BO napisał:

/.../


Czy 3DS MAX jest na serio o wieeeeele lepszy od Blendera? Może łatwiej jest w nim zrobić realistycznie wyglądające prace? A może jest odwrotnie? Czemu wszyscy poważni graficy 3D pracują w Maxie zamiast w darmowym Blenderze, skoro jest taki dobry? Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 13:34, Damian14BO napisał:

Nie wiem. Dlaczego skierowales tego posta do mnie takze nie rozumiem :?


Chybił trafił? :P

Jak ktoś wie to mile widziana odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać poniżej, niebo napadło UFO :)
Wykonane w 3ds MAX 9, żadnych pluginów. Robione na podstawie tutoriala, którego... no kompletnie nie rozumiem. Jest tu ktoś bardzo (podkreślam, bardzo) zaawansowany w 3ds max, kto by mi ten tutorial wytłumaczył? W razie czego linkiem rzucę.
P.S. Imo ta chmurka jest bardzo fajna, bo to w końcu model 3D i mogę go sobie poobracać, a w Photoshopie takiej możliwości raczej nie ma, prawda? :>

20080622214916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, jak się robi bannery za pomocą programu "GIMP 2" !!??!!Albo podajcie nazwę jakiego ś innego darmowego programu do robienia banner-ów (najlepiej po Polsku, i prostego...). Małe mam wymagania... :)
Pozdrawiam:
gramowicze (Petro-7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 21:49, WorldWar3PL napisał:

Jak widać poniżej, niebo napadło UFO :)
Wykonane w 3ds MAX 9, żadnych pluginów. Robione na podstawie tutoriala, którego... no
kompletnie nie rozumiem. Jest tu ktoś bardzo (podkreślam, bardzo) zaawansowany w 3ds
max, kto by mi ten tutorial wytłumaczył? W razie czego linkiem rzucę.

Ładnie wyszło... lecz ja nadłbym jej raczej jakiś fantastyczny kształt :)

Dnia 22.06.2008 o 21:49, WorldWar3PL napisał:

P.S. Imo ta chmurka jest bardzo fajna, bo to w końcu model 3D i mogę go sobie poobracać,
a w Photoshopie takiej możliwości raczej nie ma, prawda? :>

No niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 21:49, WorldWar3PL napisał:

P.S. Imo ta chmurka jest bardzo fajna, bo to w końcu model 3D i mogę go sobie poobracać,

To wygląda raczej jak jakiś skłębiony dym ;)

Dnia 22.06.2008 o 21:49, WorldWar3PL napisał:

a w Photoshopie takiej możliwości raczej nie ma, prawda? :>

A jest ;) W CS3 Extended.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 13:27, marcin1930 napisał:

> /.../

Czy 3DS MAX jest na serio o wieeeeele lepszy od Blendera? Może łatwiej jest w nim zrobić
realistycznie wyglądające prace? A może jest odwrotnie? Czemu wszyscy poważni graficy
3D pracują w Maxie zamiast w darmowym Blenderze, skoro jest taki dobry? Dzięki :D


Bo jest bardzo przejrzysty, łatwy w obsłudze, posiada masę opcji i plug-inów, współpracuje z wieloma aplikacjami ( bądź one z nim ) ? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do GIMPA:
Jak przyciemnić wybrany obszar? Jak cały to wiem, ale dokładnie chodzi mi o to że niektórzy mają na GS-ach przyciemniony (lub rozjaśniony) obszar tam gdzie jest tekst, a te paski po bokach mają normalne (nieprzyciemnione).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz obszar, ktory ma byc przyciemniony (zaznaczeniem prostokatnym, eliptycznym, lassem, wandem, czymkolwiek). Tworzysz nowa warstwe (Warstwa > Nowa warstwa ; od wersji 2.4 skrot [Ctrl] + [Shift] + [N])i wypelniasz ja czarnym kolorem. W menu warstw ([Ctrl] + [L]) zmniejszasz suwakiem przezroczystosc (krycie) warstwy. Pamietaj, aby po utworzeniu nowej warstwy nie "zgubic" zaznaczenia - wtedy wypelnisz caly obszar roboczy, a przeciez nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować