Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2009 o 22:25, Xanax napisał:

1) Odnośnie WideScreen Mod:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=3927
Poprawka by działał z najnowszym wydaniem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=3932
2) Odnośnie problemu graficznego:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=48940&u=3
3) Odnośnie save''ów: raczej nie będą chciały działać.


Wielkie dzięki, mod NVFix czy jakoś tak działa, natomiast WideScreen znów nie do końca. Wkleiłem tego BGMaina, zainstalowałem WideScreena, ustawiłem rozdzielczość, ale teraz gra prosi mnie o włożenie płyty do napędu nawet jeśli ona tam siedzi (choć nie prosiła o nią wcześniej). Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dubla, ale za późno się łapnąłem, z czym problem. Problem leży z tym plikiem BGMain2. Domyślam się, że gra powinna chodzić z wklejonym tym plikiem jeszcze przed instalacją WideScreena, a tak niestety nie jest, tj. po wklejeniu tego pliku gra prosi mnie o włożenie płyty do napędu. Co mam zrobić? WideScreen bez tego pliku w ogóle nie chce działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 16:51, Sarinew napisał:

> Sorry za dubla, ale za późno się łapnąłem, z czym problem. Problem leży z tym plikiem

> BGMain2.

Zobacz tego posta http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=3760
i pobierz zalecany pliczek.
Nie używałem tego widescreena, ale wygląda na to, że ten plik pomoże.


Gdybyś sprawdzał poprzednie linki wiedziałbyś, że dokładnie ten sam link dostałem w poprzedniej poradzie. Ten plik nie pomaga - gra prosi o włożenie CD 6 do napędu (prawdopodobnie dwa absurdy: mam wydanie na jednej płycie DVD, a podobno BGI ma tylko 5 płyt). Mam wydanie z Legend RPG jeśli to coś pomoże.

@Mac4: Sprawdź link z odpowiedzi do mojego postu pod podpunktem 2) "Odnośnie problemu graficznego". Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że wersja z Sagi różni się od tej z Legend... Nie wiem czy można coś na to poradzić. Poszukam odpowiedzi, jeśli znajdę, dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 18:06, Xanax napisał:

Wygląda na to, że wersja z Sagi różni się od tej z Legend... Nie wiem czy można coś na
to poradzić. Poszukam odpowiedzi, jeśli znajdę, dam znać.


Z pozoru wydawałoby się, że to to samo, tylko wrzucone na jedną płytę, bo instalator odpala się taki jak z Sagi. Zaraz znajdę jeszcze wersję BG jeśli to ma znaczenie.

EDIT: W pliku zatytułowanym Readme_TotSC znalazłem taką infromację:

"Baldur's Gate wersja DVD
Wersja polska 1.1.4315"

Jeśli będzie użyteczna, to proszę :).

I oczywiście zapomniałem podziękować za fatygę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta wersja. Sprawdź lepiej w samej grze. Wczytaj jakiegoś save''a i wejdź w opcje. Tam w lewym dolnym rogu będzie podana. Ja mam wersję 1.3.5512, która jest ostateczną wersją BG + OzWM. Ta którą podałeś to ostateczna wersja samego BG. Może to wynika stąd, że ja mam stare wydanie sagi na 12 cedekach, ale nie widzę powodu, by Legendy miały wersję inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie sprawdziłem do końca linków.
Co do tych wymienionych wcześniej "absurdów", to prawda, że BG1 to 5 płyt, ale to TotSC jest 6 płytą, o którą się gra pyta. Nie wiem czy instalator z Legend instaluje maksimum czy minimum danych na dysku, ale gra ma to zapisane w pliku ini, które dane skąd ma czytać, czy z dysku czy z płyty.
Może sprawdź czy w .ini ścieżka do czytnika i danych z dysku jest prawidłowa, może po zmianie Bgmain stają się nieprawidłowe?
Chociaż dziwne jest, że gra weryfikując obecność płyty, prosi o 6, prędzej spodziewałbym się pytania o 2(moim zdaniem).



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 18:51, Xanax napisał:

Dziwna ta wersja. Sprawdź lepiej w samej grze. Wczytaj jakiegoś save''a i wejdź w opcje.
Tam w lewym dolnym rogu będzie podana. Ja mam wersję 1.3.5512, która jest ostateczną
wersją BG + OzWM. Ta którą podałeś to ostateczna wersja samego BG. Może to wynika stąd,
że ja mam stare wydanie sagi na 12 cedekach, ale nie widzę powodu, by Legendy miały wersję
inną.


Poprawka: mam Twoją wersję, zmieniłeś tylko kolejność końcówki ;0 - jest 21, a nie 12.

W pliku .ini znalazłem taką informację:


[Alias]
HD0:=E:\Baldur''s Gate
CD1:=E:\Baldur''s Gate
CD2:=E:\Baldur''s Gate
CD3:=E:\Baldur''s Gate
CD4:=E:\Baldur''s Gate
CD5:=E:\Baldur''s Gate
CD6:=E:\Baldur''s Gate

Dysk E to moja partycja z grami, po podmianie pliku gra prosi o płytę w napędzie J:, czyli w faktycznym napędzie. Podmiana Maina nie zmienia tych wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 19:11, JayC napisał:

Dysk E to moja partycja z grami, po podmianie pliku gra prosi o płytę w napędzie J:,
czyli w faktycznym napędzie. Podmiana Maina nie zmienia tych wartości.


Wg. mnie albo niech ktoś Ci wyśle przygotowany plik, działający z wybraną rozdzielczością i nie pytający o płytę (nie używałem widescreen, więc nie wiem, czy podesłanie komuś swojego .exe pomoże)
albo mając żyłkę poszukiwacza starych przedmiotów zdobyć/pożyczyć płytę CD z BG1 lub dodatku(skoro się pyta o 6 to lepiej dodatku),
albo skorzystanie z exe z usunietym zabezpieczeniem tzw. "no cd", ale nie wiem czy zadziałają z widescreen.
Można użyć obrazu płyty w emulowanym napędzie, dla gry będzie ok, a stara płyta zostanie ochroniona przed ewentualnym zniszczeniem przy używaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 16:17, S1G napisał:

Tutu od dawna jest nierozwijany, przejdź na BGT. Co zaś się tyczy samych pojemników,
to chyba bez osobnych modów się nie obejdzie. zajrzyj tu http://tawerna.nstrefa.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm#713,
naturalnie nie musisz instalować wszystkiego



Emm... jak się już gra na tutu to będą savey działały na BGT? Bo właśnie dlatego nie przeszedłem na BGT bo nie wiem jak z saveami a jestem już w 4 rozdziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, to znowu ja :]
Ktoś wcześniej polecił granie w BG na poziomie Normalnym żeby więcej XP leciało. Teraz mam postacie na 4lvl ale nie wiem czy podołam Mulaheyowi z ostatniego poziomu kopalń Nashkel. Na którym poziomie udało się go Wam pokonać?

Mój obecny skład drużyny to: krasnolud wojownik (tzn.ja), Imoen (btw. jak miałem zadanie z gnolami co wyzywały na pojedynek mojego najlepszego wojownika z drużyny zaczęli atakować... właśnie Imoen :] I wygrała), Branwen oraz parę Minsc i Dynaheir (wcześniej brałem parę Khalid & Jaheira).
Pytanie - miałem brać Edwina ale nie miałbym wtedy dodatkowego wojownika (Kagain nie reagował po dotarciu do rozbitej karawany). Niby Dynaheir jest świetną czarodziejką (info z poradnika GOLa) ale prócz "kwasowej strzały" nic nie ma w zanadrzu. Skąd wytrzasnąć lepsze czary dla niej?

Następnie - często psuje mi się broń! Czy równie często psują się bronie magiczne i te z +1 i więcej w nazwie?

I ostatnie pytanie - podobno za 4000szt złota kowal z Beregost ulepszy moją płytówkę Ankhega znalezioną na polu w Nashkel jednak nic takiego nie mam w opcjach dialogowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Witam, to znowu ja :]
Ktoś wcześniej polecił granie w BG na poziomie Normalnym żeby więcej XP leciało. Teraz
mam postacie na 4lvl ale nie wiem czy podołam Mulaheyowi z ostatniego poziomu kopalń
Nashkel. Na którym poziomie udało się go Wam pokonać?

Mój krasnolud-woj był chyba właśnie na 4. Tudzież na 5.

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Mój obecny skład drużyny to: krasnolud wojownik (tzn.ja), Imoen (btw. jak miałem zadanie
z gnolami co wyzywały na pojedynek mojego najlepszego wojownika z drużyny zaczęli atakować...
właśnie Imoen :] I wygrała), Branwen oraz parę Minsc i Dynaheir (wcześniej brałem parę
Khalid & Jaheira).

A ja BG przeszedłem solo, pakując statystyki swojego hero na maks, tzn. te najważniejsze (siła 18/00, wytrzymałość max, zręczność też max, reszta po macoszemu). Tu siem nie wypowiem.

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Pytanie - miałem brać Edwina ale nie miałbym wtedy dodatkowego wojownika (Kagain nie
reagował po dotarciu do rozbitej karawany). Niby Dynaheir jest świetną czarodziejką (info
z poradnika GOLa) ale prócz "kwasowej strzały" nic nie ma w zanadrzu. Skąd wytrzasnąć
lepsze czary dla niej?

A ja z kolei słyszałem, że Dynaheir ssie. Kiedyś grałem takim teamem, że miałem Minsca, Dynaheir kopnęła w kalendarz i na jej miejsce dałem Edwina. Ale gry nie skończyłem, bo grałem tym teamem przez dwa dni i BG mi zbrzydło.

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:


Następnie - często psuje mi się broń! Czy równie często psują się bronie magiczne i te
z +1 i więcej w nazwie?

Broń magiczna się nie sypie.

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:


I ostatnie pytanie - podobno za 4000szt złota kowal z Beregost ulepszy moją płytówkę
Ankhega znalezioną na polu w Nashkel jednak nic takiego nie mam w opcjach dialogowych.

Fylylyly. Za duży hajs to on może przerobić pancerz ankhega na zbroję, ulepszyć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Ktoś wcześniej polecił granie w BG na poziomie Normalnym żeby więcej XP leciało. Teraz
mam postacie na 4lvl ale nie wiem czy podołam Mulaheyowi z ostatniego poziomu kopalń
Nashkel. Na którym poziomie udało się go Wam pokonać?


Na tych poziomach poradzisz sobie bez problemu, Mulaheya pokonuje sie zazwyczaj na poziomach 2 lub 3.

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Pytanie - miałem brać Edwina ale nie miałbym wtedy dodatkowego wojownika (Kagain nie
reagował po dotarciu do rozbitej karawany).


Edwin zleca zabicie Dynaheir wiec jak bedziesz mial ich w druzynie to jest spora szansa na to ze sie pozabijaja.

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Następnie - często psuje mi się broń! Czy równie często psują się bronie magiczne i te
z +1 i więcej w nazwie?


Zwykla bron niszczy sie bo tak wynika z fabuly. Bronie +1 i lepsze nie niszczeja w ogole.

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

I ostatnie pytanie - podobno za 4000szt złota kowal z Beregost ulepszy moją płytówkę
Ankhega znalezioną na polu w Nashkel jednak nic takiego nie mam w opcjach dialogowych.


Nie ulepszyc tylko wykuc nowa jak zaniesiesz mu pancerz ankhega.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Witam, to znowu ja :]
Ktoś wcześniej polecił granie w BG na poziomie Normalnym żeby więcej XP leciało. Teraz
mam postacie na 4lvl ale nie wiem czy podołam Mulaheyowi z ostatniego poziomu kopalń
Nashkel. Na którym poziomie udało się go Wam pokonać?


Ja miałem chyba jakoś podobny jak nie nawet 3 więc raczej nie masz się czego bać. Z jednej strony wyślij 2 wojów do walki ze szkieletami a z drugiej jeden woj + mag (czarami, przede wszystkim magiczne pociski) atakuje Mulaheya. Walkę wygrałem bez większego przygotowania w składzie ja-woj, Imoen, Dynaheir, Minsc, Khalid i Jeheira.

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Mój obecny skład drużyny to: krasnolud wojownik (tzn.ja), Imoen (btw. jak miałem zadanie
z gnolami co wyzywały na pojedynek mojego najlepszego wojownika z drużyny zaczęli atakować...
właśnie Imoen :] I wygrała), Branwen oraz parę Minsc i Dynaheir (wcześniej brałem parę
Khalid & Jaheira).
Pytanie - miałem brać Edwina ale nie miałbym wtedy dodatkowego wojownika (Kagain nie
reagował po dotarciu do rozbitej karawany). Niby Dynaheir jest świetną czarodziejką (info
z poradnika GOLa) ale prócz "kwasowej strzały" nic nie ma w zanadrzu. Skąd wytrzasnąć
lepsze czary dla niej?


Znaleźć albo kupić (obowiązkowo kula ognia, pajęczyna i magiczne pociski)

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

Następnie - często psuje mi się broń! Czy równie często psują się bronie magiczne i te
z +1 i więcej w nazwie?


broń magiczna czyli z plusami się nie psuje, tego można się było dowiedzieć w czasie jednej z pierwszych rozmów z NPCami. Polecam w takie zaopatrzyć się jak najszybciej bo np taki długi miecz +1 służy potem bardzo długo, młot +2 (dla Branwen) można znaleźć na pd od Wysokiego żywopłotu (związany jest z nim quest).

Dnia 15.12.2009 o 23:33, SpecShadow napisał:

I ostatnie pytanie - podobno za 4000szt złota kowal z Beregost ulepszy moją płytówkę
Ankhega znalezioną na polu w Nashkel jednak nic takiego nie mam w opcjach dialogowych.


Nie ulepszy płytówki ale za przyniesioną skorupę Ankhega jak odmówisz mu jej sprzedaży pojawi się opcja że może dla ciebie wykuć zbroję z Ankhega za 4000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować