HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2008 o 15:36, szypek26 napisał:

eee... to ja podziękuję za takiego Bonda. Mimo wszystko :)


A ja właśnie takiego Bonda polubiłem. To nie jest Jason Bourne, ma swój własny styl. ;-)
Ale ok, nie każdemu musi się podobać.

Dnia 15.09.2008 o 15:36, szypek26 napisał:

Lubię go też
jako aktora, a za tymi poprzednimi (Moore? Connery??) nie przepadam ;|


No właśnie, apropo samego Craiga. W jakich jeszcze innych filmach można go zobaczyć ? ;-) Bo TBH jakoś go zbytnio nie kojarzę.

Dnia 15.09.2008 o 15:36, szypek26 napisał:

A i owszem, również pobiegnę do kina. Akurat w środę otwierają u mnie Multikino albo
innego dziwoląga ^^


I z tego co można zobaczyć na trailerze, znowu będzie to akcja w stylu: Bond kontra reszta świata, na czele z MI6. Że niby znowu działa na własną rękę czy jakoś tak. Za bardzo mi to podchodzi po wspomnianego wyżej Bourne''a, ale zobaczymy jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:47, Dann napisał:

Ale ok, nie każdemu musi się podobać.

:)

Dnia 15.09.2008 o 15:47, Dann napisał:

No właśnie, apropo samego Craiga. W jakich jeszcze innych filmach można go zobaczyć ?
;-) Bo TBH jakoś go zbytnio nie kojarzę.

TBH?
Z tych, które oglądałem, grał w Layer Cake, Inwazji, Tomb Raiderze... W TR ma taką... drugoplanową rolę, w Inwazji mi się średnio podobał, natomiast Layer Cake jest jak najbardziej do obejrzenia. Zresztą - sprawdź sam:
http://daniel.craig.filmweb.pl/

Dnia 15.09.2008 o 15:47, Dann napisał:

I z tego co można zobaczyć na trailerze, znowu będzie to akcja w stylu: Bond kontra reszta
świata, na czele z MI6. Że niby znowu działa na własną rękę czy jakoś tak. Za bardzo
mi to podchodzi po wspomnianego wyżej Bourne''a, ale zobaczymy jak będzie.

Ja tam Bourne''a uwielbiam, wiec dla mnie to dodatkowa atrakcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 15:56, szypek26 napisał:

TBH?


W sensie co oznacza TBH ? ;-) Skrót od "To Be Honest".

Dnia 15.09.2008 o 15:56, szypek26 napisał:

Z tych, które oglądałem, grał w Layer Cake, Inwazji, Tomb Raiderze... W TR ma taką...
drugoplanową rolę, w Inwazji mi się średnio podobał, natomiast Layer Cake jest jak najbardziej
do obejrzenia.


A racja, grał w TR. ;-)
Z pozostałymi tytułami musiałbym się nieco bardziej zapoznać.
Generalnie uznaję go za mało znanego aktora. ;-)

Dnia 15.09.2008 o 15:56, szypek26 napisał:

Ja tam Bourne''a uwielbiam, wiec dla mnie to dodatkowa atrakcja :)


Seria filmów o Jasonie Bourne jest naprawdę świetna, tego nie neguję (muszę koniecznie dostać trójkę ;-)). Natomiast ja nie uważam, aby te starsze filmy o Bondzie były gorsze, jako filmy o tajnym agencie. One są po prostu inne, ale mi podobają się równie bardzo, ze względu na humor i podejście do tematu.
Zresztą dla mnie to już klasyka, a o klasyce nie można mówić źle. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2008 o 23:18, Cat In A Bag napisał:

Z chęcią bym zobaczył, bo to jedyny film Tarantino którego nie mam i nie widziałem. Tylko
gdzie to dostać?

Obejrzeć możesz chociażby na YouTube, jest tam cały film (tzn. to, co z niego zostało) w częściach. Ja miałem pożyczony od kuzyna (zresztą jak wszystkie filmy tego reżysera, ale kilka dni temu zamówiłem sobie z Allegro całą serię "kino według Tarantino").
http://www.youtube.com/watch?v=0xCGSWJDfLM
Słaba jakość. :/

Dann
Ta scena w samochodzie jest genialna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek o 20:05( tak chyba jeśli się nie mylę) w TVP2 zostanie wyemitowana 3. część Gwiezdnej Sagii ;). Zemsta Shitów. Tym razem Anakin pokazuje swoją słabość oraz klony pokażą swój sens istnienia. Ogólnie pamiętam jak wymiękłem na tym filmem, dla mnie genialny- Lukas pokazał na co go stać, może poczół w końcu Moc? Myślę, że tak! Doskonałe kreacje, doskonale pokazane dylematy Anakina(mroczengo taty ;)). Film- myślę- widział każdy, ale przypominam, że można sobie przypomnieć w TVP2 o 20:05, czy tam 00 ? Albo w sobotę o 15:00 ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaahhahahahhaha uśmiałem się zdrowo :)
ten film to jeden wielki, kolorowy, głośny, szybki i głupi teledysk rodem z MTV. fajnie się ogląda (to ważne określenie, podkreśla fakt, że film skierowany jest do dzieci ery McDonalda :)) i chyba o to chodziło, IMO Star Warsy nigdy nie były nastawione na ukazywanie złożonej psychiki bohaterów, tylko na akcję i rozwałkę w kosmosie :)

edit. przecinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:37, Dann napisał:

W sensie co oznacza TBH ?

Tak jest, o to pytałem

Dnia 15.09.2008 o 16:37, Dann napisał:

Skrót od "To Be Honest".

Bleee... znowu zangielszczanie

Dnia 15.09.2008 o 16:37, Dann napisał:

Z pozostałymi tytułami musiałbym się nieco bardziej zapoznać.

z tych, co wymieniłem, do obejrzenia tylko Layer Cake

Dnia 15.09.2008 o 16:37, Dann napisał:

Generalnie uznaję go za mało znanego aktora. ;-)

No, kwestia dyskusyjna. Na pewno tak znany jak Brad "niebieskie oczęta" Pitt nie jest :P

Dnia 15.09.2008 o 16:37, Dann napisał:

Seria filmów o Jasonie Bourne jest naprawdę świetna, tego nie neguję (muszę koniecznie
dostać trójkę ;-)).

o ile nie masz zakupionych I i II - kup sobie The Ultimate Bourne Collection - wszystkie trzy naraz, fajny zestaw.

Dnia 15.09.2008 o 16:37, Dann napisał:

Natomiast ja nie uważam, aby te starsze filmy o Bondzie były gorsze,
jako filmy o tajnym agencie. One są po prostu inne, ale mi podobają się równie bardzo,
ze względu na humor i podejście do tematu.

Ja się już wypowiedziałem :P Ty lubisz, ja nie przepadam. I tyle.

Dnia 15.09.2008 o 16:37, Dann napisał:

Zresztą dla mnie to już klasyka, a o klasyce nie można mówić źle. ;-)

Ja nie posiadam szacunku dla niczego tak bez powodu, tylko dlatego, że inni mają. U mnie jeśli klasyka się nie podoba, to ją miażdżę z ziemią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, a ja oglądnąłem w przeciągu ostatnich dwóch dni 3 filmy.
Pierwszy z nich, to włoski "Pokój syna". Ciężkie kino psychologiczne, z otoczką depresyjną. Nagrodzony "Złotą Palmą" w Cannes 2006.
Drugi, to "Silent Hill", czyli największy badziew, jaki było mi dane obejrzeć w przeciągu ostatnich lat. Zamiast mnie przestraszyć - rozśmieszył. Nic ciekawego, zdecydowanie nie polecam.
Trzeci - "Nieodebrane połączenie", z założenia miał być horrorem, a wyszedł dość dobry thriller, który oglądało się szybko i przyjemnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:36, bartog123 napisał:

W piątek o 20:05( tak chyba jeśli się nie mylę) w TVP2 zostanie wyemitowana 3. część Gwiezdnej Sagii ;). Zemsta Shitów. Tym razem Anakin pokazuje swoją słabość oraz klony pokażą swój sens istnienia. Ogólnie pamiętam jak wymiękłem na tym filmem, dla mnie genialny- Lukas pokazał na co go stać, może poczół w końcu Moc? Myślę, że tak! Doskonałe kreacje, doskonale pokazane dylematy Anakina(mroczengo taty ;)). Film- myślę- widział każdy, ale przypominam, że można sobie przypomnieć w TVP2 o 20:05, czy tam 00 ? Albo w sobotę o 15:00 ;).


Lucas pokazał, że w 2005 roku efekty specjalne zbliżają się jakością do rzeczywistości, a stary weteran Williams swoim ostatnim dechem wydał na świat niezły soundtrack. Sam film jest chaotyczny, a scenariusz mimo że nie jest zły, to jednak same dialogi są tak drętwe (Anakin, łamiesz mi serce!), że po prostu w pewnym momencie można odpuścić z zażenowania. Kreacje aktorskie to rzemieślnicza robota - trochę szkoda roli Skywalkera, która mogła być wielka.

I jeszcze jedno:

Dnia 15.09.2008 o 20:36, bartog123 napisał:

może poczół w końcu Moc?


W końcu?! Zemsta Sithów to (azrathelowo ;- ) ) fajny film, ale w przyjemności oglądania nie dorównuje starej trylogii. Źle nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:06, Koxman napisał:

W najbliższym czasie będzie premiera filmu "Nie zadzieraj z fryzjerem" widziałem trailery
i fajnie się zapowiada:))


Czyżby film o słynnym " Fryzjerze" który ustawiał w lidze mecze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2008 o 21:11, DJ Szlafrok napisał:


W końcu?! Zemsta Sithów to (azrathelowo ;- ) ) fajny film, ale w przyjemności oglądania
nie dorównuje starej trylogii. Źle nie jest.

Stara "trylogia"- proszę tego nie nazywać tak, bo nią nie jest!!! Ale nie o to: Stare części to klasyka, tamtym nic nie dorówna ;) z zakresy sci-fi. Co do drętwoty: no ja jej nie wyczówam- dialogi takie jak zwykle, nic specjalnego. Kreacje: no świetne Obi- Wan, Palpatine no według mnie mistrzostwo ;) No, a co do Skywalkera... jaki aktor taka postać, czyli mierna, co najwyżej jak na moje oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2008 o 20:44, Azrathel napisał:

edit. przecinek

I co w tym złego powiedz mi? Na tym polego ta saga, na Mocy efektów. Przecież to film klasy B. Nic ambitnego. A co do do tej ery Maka... to walnąłeś ostro i niecelnie ;) Co prawda jest wieeele osób, które właśnie z tej ery są, ale te osoby zaczynały od Wojen Klonów/ Mrocznego Widma zazwyczaj. A trójeczka, jak wiele osób przyznaje jest filmem dobrym, Lucas w nim pokazał co znaczy Moc ;). A i jeszcze jedno, aby zyskać jak najwiećej $ film właśnie został skonstruowany jak mówisz ;) Ale według mnie to jest właśnie zaleta tego filmu, mnie to niesamowicie jara ;)
No i niech Moc będzie z wami, bo to własnie trzeba czuć przy tej sadze ! ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam jestem dzieckiem McDonalda, nie widzę w tym nic złego. uwielbiam głupie, nadęte, patetyczne, amerykańskie filmy (o czym już tutaj pisałem) - ale mimo to potrafię dostrzec, że prezentują one dość mizerną wartość artystyczną. chodzi o ładne pudełeczko z kokardką albo kolorowy, nadmuchany balonik - nadmuchany tylko powietrzem ;]
takie filmy też mnie jarały jak miałem 14 lat, teraz trochę podrosłem i mój entuzjazm już nie jest taki duży. choć na "Iron Manie" płakałem ze szczęścia, kiedy Żelazny Facet rozkładał się i składał jak mała zabaweczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh,,Lucas,PO CHOLERĘ?Tylko takie pytanie mi się nasuwa na myśl o nowej trylogii i tak znam odpowiedz że dla kasy.Ale jednak po co?Owszem da się te filmy oglądać ale IMHO to jak z Falloutem 3 niby podobne ale o wiele bardziej gówniane.IMHO dla mnie tylko IV,V,VI to dobre filmy zwłaszcza V.

> Ja proponuje obejrzec film Hellboy 2. Film jest calkiem fajny... :)
A Hellboy II do piekielnie dobry film,owszem jedynka miała większy klimat,ale i dwójka trzyma poziom,targowisko trolli świetnie zrobione,sala tronowa elfów także.Jedyne co mnie trochę zirytowało to wątek miłosny Reda z Liz.Bo ten Abe''a całkiem nieźle wpleciony w fabułę jest.Scen gdy nachlani główni bohaterowie spiewają Cant Smile Without You miażdży.No i oby z II też był Dir Cut gdzie było by więcej Księcia Nuady bo to całkiem ciekawa postać.
8+/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:11, Coxsik napisał:

> W najbliższym czasie będzie premiera filmu "Nie zadzieraj z fryzjerem" widziałem
trailery
> i fajnie się zapowiada:))
>

Czyżby film o słynnym " Fryzjerze" który ustawiał w lidze mecze?:)


Nie ten film to komedia i jest zupełnie o czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 22:31, Xsaw napisał:

Ehh,,Lucas,PO CHOLERĘ?Tylko takie pytanie mi się nasuwa na myśl o nowej trylogii i tak
znam odpowiedz że dla kasy.Ale jednak po co?Owszem da się te filmy oglądać ale IMHO to
jak z Falloutem 3 niby podobne ale o wiele bardziej gówniane.IMHO dla mnie tylko IV,V,VI
to dobre filmy zwłaszcza V.


Mroczne widmo zarobiło 300 milionów (wpływy z biletów) i 2 MILIARDY DOLARÓW wpływy z zabawek , gier komputerowych , licencji itd.
Jak masz trzy miliony to chcesz mieć czwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 21:01, szypek26 napisał:

Bleee... znowu zangielszczanie


Kiedyś już to pisałem i napiszę znowu. Po prostu pewne teksty, pewne zwroty i zdania w języku polskim nie brzmią już tak samo jak in english. A kiedy dużo piszesz po angielsku (nawet nieformalnie, np. grając w MMO), takie zwroty same zapadają w pamięć ... można się przyzwyczaić.
Tym bardziej, że ja lubię ten język. ;-) Bardziej niż polski, choć aż tak dobrze jeszcze nim nie władam.
Niemniej stąd te moje angielskie wstawki.

Dnia 15.09.2008 o 21:01, szypek26 napisał:

No, kwestia dyskusyjna. Na pewno tak znany jak Brad "niebieskie oczęta" Pitt nie jest
:P


Pitt jak Pitt, ale ja Craiga dotychczas (poza TR) w ogóle znikąd nie kojarzyłem. Gdyby nie Bond, prawdopodobnie do dzisiaj nie wiedziałbym, że taki aktor istnieje.

Dnia 15.09.2008 o 21:01, szypek26 napisał:

o ile nie masz zakupionych I i II - kup sobie The Ultimate Bourne Collection - wszystkie
trzy naraz, fajny zestaw.


No to żeś mi narobił smaku. ;-)
Trzeba będzie poszukać.

Dnia 15.09.2008 o 21:01, szypek26 napisał:

Ja nie posiadam szacunku dla niczego tak bez powodu, tylko dlatego, że inni mają. U mnie
jeśli klasyka się nie podoba, to ją miażdżę z ziemią :)


Ale niemniej nadal pozostaje klasyką, czy ci się podoba czy nie. A nic nie staje się klasyką bez powodu.
Tak samo jak Fallout 1 jest klasyką gatunku cRPG, czy to się komuś podoba czy nie.
Ja też mogę sobie napisać, że np. Ojciec Chrzestny, to badziew z naciąganą historyjką i tandetnymi tekstami, bo mi się akurat nie podoba. Ale niemniej jest to klasyk i jako taki szacunek dla klasyki trzeba mieć. Nawet jeśli się nie podoba. Ale to tylko moje podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 22:44, kerkas napisał:

Mroczne widmo zarobiło 300 milionów (wpływy z biletów) i 2 MILIARDY DOLARÓW wpływy z zabawek , gier komputerowych , licencji itd.


Jako uzupełnienie dodam, iż według Box office Mroczne widmo zarobiło prawie miliard dolarów - zyski z biletów oraz rozmaitych wydań na jeszcze bardziej rozmaitych nośnikach. Tak czy inaczej niewielu po ziemi chodzi, a odpuściłoby filmowanie dalszych losów bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się