Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2007 o 21:35, Hoplita napisał:

Ale zawsze mógł go ktoś w między czasie rozwalić i PZ pozbierać.

No tak, ale jak sie najdowało 4 h przed atakiem te 3,6k metalu tak i znajdowało sie 1h przed atakiem.

Dnia 02.06.2007 o 21:35, Hoplita napisał:

W " FAQ: Szpiegowanie" pisze:
"Kontrwywiad zależy od poziomu techniki szpiegowskiej agresora i obrońcy, liczby wysłanych
przez agresora sond oraz floty stacjonującej na orbicie obrońcy."


Wynika z tego, że samą obroną przechwycić sondy się nie da... Szukałem na forum ogame.pl jeszcze
jakiś informacji, czy nie jest to możliwe na uniwersach, na których jest derbis z obrony, ale
nic takiego nie znalazłem/


Wg. mnie wynika z tego, że jak jest flota na orbicie, to szanse są tylko zwiększone. Zresztą jeszcze raz wyślę SS, zobaczymy czy zostanie zniszczona (floty ten gracz na tej planecie nie ma)

A jeszcze troche napisze :
1. im większa Twoja tech. szpiegowska, tym masz większe szanse na udany skan - logiczne
2. im więcej sond wyślesz, tym większe prawdopodobieństwo na więcej danych
3. im więcej floty stacjonuje na planecie tym większe szanse na zniszczenie sond wroga.
Ja to tak interpretuję i nie wyczytałem tu nic związanego z obroną.

Sondy doleciały...
yy a może jednak flota była, skoro szanse na przechwycenie wynoszą teraz 0%, na wszelki wypadek zaatakuję SS planete, żeby sprawdzić, czy ktoś nie zniszczył systemów obronnych...
systemy obronne są... czyli wychodzi, że masz racje

PLANETA NA KTóREJ NIE MA FLOTY NIE MOżE ZNISZCZYć SZPIEGUJąCYCH Ją SOND - taki morał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 10:10, Ecko09 napisał:

Wy gracie w ogame, a ja sobie teraz gram w prywatnego ogame :)


Po 1. Też grałem w to ..
Po 2. nie można tam flotą ruszyć
Po 3. to są dopiero testy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 11:51, Łukasz.G napisał:

> Wy gracie w ogame, a ja sobie teraz gram w prywatnego ogame :)

Po 1. Też grałem w to ..
Po 2. nie można tam flotą ruszyć
Po 3. to są dopiero testy :D


co to ten priv ogame ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 12:48, pingwinekbuli napisał:

> > Wy gracie w ogame, a ja sobie teraz gram w prywatnego ogame :)
>
> Po 1. Też grałem w to ..
> Po 2. nie można tam flotą ruszyć
> Po 3. to są dopiero testy :D

co to ten priv ogame ??



Jakis piracki serwer pewno z duzym speedem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2007 o 14:06, kecal napisał:

Jakis piracki serwer pewno z duzym speedem.


Powstała w hiszpani ( chyba) Ugamela prztełumaczona na polski + dodano do niej skrypty i masz prawie jak ogame .. prawie bo
po 1. Speed jest inny
po 2. Wydobycie energi / surowców / energi z satek / większe ( 2 lub 3 razy) kolonie
po 3. jest dopiero 1 priw w którym jest skrypt że mozna flotą latać .. ( i tak trochę skopany ;p Bo jest agresor taki sam jak obrońca)

Po 4 .. Mało ludzi i tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 14:43, Łukasz.G napisał:


> Jakis piracki serwer pewno z duzym speedem.

Powstała w hiszpani ( chyba) Ugamela prztełumaczona na polski + dodano do niej skrypty i masz
prawie jak ogame .. prawie bo
po 1. Speed jest inny
po 2. Wydobycie energi / surowców / energi z satek / większe ( 2 lub 3 razy) kolonie
po 3. jest dopiero 1 priw w którym jest skrypt że mozna flotą latać .. ( i tak trochę skopany
;p Bo jest agresor taki sam jak obrońca)

Po 4 .. Mało ludzi i tyle ;]


Po 5 jest nielegalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 11:51, Łukasz.G napisał:

> Wy gracie w ogame, a ja sobie teraz gram w prywatnego ogame :)

Po 1. Też grałem w to ..
Po 2. nie można tam flotą ruszyć
Po 3. to są dopiero testy :D


Teraz nie można tylko atakować. kolonizować i przesyłać surowce już można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie rozumiałem ludzi, co grają w takie dziadostwa jak Ugamela. Wg. mnie w ogame napady są jedą z najważniejszych rzeczy i bez nich gra traci sens (nic nie musisz robić, jedynie czekasz, aż ci się surowce wydobędą). I co to za różnica, czy czas jest zwykły, czy 2/3 razy szybszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elekrin, chodzi o to, że z czasem ilość osób spada i automatycznie CI co dłużej grają zaczynają wchodzić do top1500. Dla przykładu- na u40 byłem top30 w sierpniu tamtego roku- miałem wtedy 260k pkt i popatrz w statsy, który byłbym teraz nawet jeśli bym włączył urlop i po prostu wchodził raz na miecha żeby mi konta nie usunęli ;)
Stosunkowo ciągle wysoko ;) Czołówka idzie do przodu, a próg wejścia do top1500 się obniża. Na u40 kiedys też trzeba było mieć 40k pkt żeby wejść do "topu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Hoplita - a ja nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy palili papierosy.

no a ja "tylko" 4k ptk, bo flotke rozbiłem o jakiś dupny bunkier, 2% wyszło, a po rozbudowie mam 25 krążków i 50 LM ;] tera trza nad owieczkami popracować (brakuje mi 3 poziomów napędu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, wersja 0.76a już online. W końcu dowiemy sie ile punktów mają nasze farmy ;-) A tak serio, to zdziwiłem sie nieco gry odkryłem, że 8/11 graczy w mojej okolicy jest ode mnie słabszych. Mimo, że gdy zaczynałem grę, wszyscy byli czerwoni. No ale cóż, w OGame bardzo prawdziwe jest zdanie "kto stoi w miejscu, ten sie cofa" :-) A teraz wybaczcie, muszę trochę poskanować sąsiadów, którzy do dzisiaj mieli spokój. Czas ich trochę rozruszać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o game, jest fajną grą , ale bardzo szybko mi sie znudziła ( miesiać gry ) . po pierwszym totalnym ataku zrezygnowałęm . Dużo sie zmieniło ? ( rok nie grałem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 13:32, Ryan Kam napisał:

o game, jest fajną grą , ale bardzo szybko mi sie znudziła ( miesiać gry ) . po pierwszym totalnym
ataku zrezygnowałęm . Dużo sie zmieniło ? ( rok nie grałem )


Całkiem sporo. Najistotniejszą zmianą jest wprowadzenie oficerów - coś a''la komandor. Usługa oczywiście płatna i według mnie niepotrzebna. Poza tym wprowadzono nowy typ statku - pancernik. Wraz z dzisiejszą zmianą wersji wprowadzono statystyki dla wszystkich graczy - teraz każdy jest w TOP ;-) Z drobniejszych zmian, zmieniony został wygląd strony głównej. Całkiem ładny, muszę przyznać :-) No i jeszcze jedna zmiana, dość kontrowersyjna. 14 czerwca zmienione mają zostać OWU, czyli Ogólne Warunki Umowy. Dlaczego kontrowersyjna? Polecam lekturę tego tematu: http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=667081&threadview=0&hilight=owu&hilightuser=0&page=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co terraformer robi? Czy on tworzy wolne pola? Bo zabrakło mi już miejsca na mojej głównej planecie, i nie wiem, co zrobić... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 18:15, xbit71 napisał:

Mam pytanie: co terraformer robi? Czy on tworzy wolne pola? Bo zabrakło mi już miejsca na mojej
głównej planecie, i nie wiem, co zrobić... ;(

Tak, każdy poziom terraformera dodaje 5 pól twojej planecie, ale on sam także zajmuje jedno (więc jeśli na planecie zabudowałeś wszystkie pola, będziesz musiał zburzyć jeden budynek).

P.S. energia, która jest potrzebna do budowy terraformera nie musi być wolna (może być wykorzystywana przez kopalnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ;))
Zostało mi jedno pole wolne, akurat dla terraformera, tylko czekam, by technologia energetyczna rozbudowała się na 12 poziom :]]
Ja w OGame przyjąłem jedną zasadę - zrobić tak, by po wejściu w "Technologia" wszystko było na zielono xDD
PS. Jak zrobić Stację księżycową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować