Zaloguj się, aby obserwować  
Jozeph

Literatura Fantasy

2681 postów w tym temacie

Znalazłem takie ogłoszenie w "Nowej Fantastyce" i uważam że warto byłoby się nim podzieliść.

" Warszawski salon empik junior , mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej 116/122 ,organizuję w marcu interesujący cykl spotkań z popularnymi polskimi pisrazami fantastyki. Wśród zaproszonych znaleźli się: Rafał A. Zemkiewicz (4.03) , Andrzej Pilipiuk (06.03) , Jarosław Grzędowicz* (10.03) , Maja Lidia Kossakowska (12.03) , Jacek Komuda (18.03) i Jacek Piekara (27.03). Spotkania, w trakcie których autorzy odpowiedzą na pytania czytelników ,a chętnym chętnie podpiszą swoje książki , spotkania będą rozpoczynać się o 18:00"

Osobiście wydaję mi się to świetnym pomysłem. Sam zmierzam wybrać się na spotkanie z Jarosławem Grzędowiczem i może nawet uda mi się zdobyć jego autograf ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 14:01, Farmer Widomo napisał:

" Warszawski salon empik junior , mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej 116/122
,organizuję w marcu interesujący cykl spotkań z popularnymi polskimi pisrazami fantastyki.
Wśród zaproszonych znaleźli się: Rafał A. Zemkiewicz (4.03) , Andrzej Pilipiuk (06.03)
, Jarosław Grzędowicz* (10.03) , Maja Lidia Kossakowska (12.03) , Jacek Komuda (18.03)
i Jacek Piekara (27.03). Spotkania, w trakcie których autorzy odpowiedzą na pytania
czytelników ,a chętnym chętnie podpiszą swoje książki , spotkania będą rozpoczynać się
o 18:00"

o. Na Piekarę i Komudę mógłbym pójść. Mam po jednej ich książce ("Diabeł Łańcucki" Komudy i "Sługa Boży" Piekary) i chętnie obejrzałbym je z autografem. Zwłaszcza że mam już autograf Sapkowskiego. Zwłaszcza że i terminy mi pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio za bardzo nie mam co czytać... mozecie polecić jakieś dobre tytuły ? bo tak za bardzo się w tym nie orientuje, a lubie fantasy...(bardziej z gier,bo takich książek dużo nie czytałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:41, mati591 napisał:

ostatnio za bardzo nie mam co czytać... mozecie polecić jakieś dobre tytuły ? bo tak
za bardzo się w tym nie orientuje, a lubie fantasy...(bardziej z gier,bo takich książek
dużo nie czytałem)


Hmm.. Ja za to ostatnio natrafiłem na super książkę...A właściwie książki.
,,Las Duncton" I dalsze jego kontynuacje napisane przez Wiliama Horwooda.
Naprawdę polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 22:25, cedricek napisał:

> ostatnio za bardzo nie mam co czytać... mozecie polecić jakieś dobre tytuły ? bo
tak
> za bardzo się w tym nie orientuje, a lubie fantasy...(bardziej z gier,bo takich
książek
> dużo nie czytałem)

Hmm.. Ja za to ostatnio natrafiłem na super książkę...A właściwie książki.
,,Las Duncton" I dalsze jego kontynuacje napisane przez Wiliama Horwooda.
Naprawdę polecam :)


heh sprawdzę,i dzięki...trzeba coś vzytać,bo inaczej można na łeb dostać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 22:32, mati591 napisał:

heh sprawdzę,i dzięki...trzeba coś vzytać,bo inaczej można na łeb dostać;p


Rozumiem cię :) Jednak Musze cię ostrzec, żebyś się nie zniechęcił widząc, że są to książki o...Krecikach :P
Mogę ci rzec, że na pewno nie są to książki dla dzieci...:D A wręcz o tym zapewniam :) Jest to bardzo ciekawa fantastyka. Wystarczy tylko, że przebrniesz przez parę pierwszych rozdziałów i nie będziesz mógł się oderwać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:41, mati591 napisał:

ostatnio za bardzo nie mam co czytać... mozecie polecić jakieś dobre tytuły ? bo tak
za bardzo się w tym nie orientuje, a lubie fantasy...(bardziej z gier,bo takich książek
dużo nie czytałem)


No to czytaj książki na podstawach gier.Multum ich możesz zakupić na

http://www.isa.pl/

Sagi Diablo, Warcraft i Starcraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Jak wiecie, fantastyka dzieli się na fantasy, Horror i Sf.
I dzisiaj chciałbym polecieć ( O ile jeszcze nie czytaliście) ,,Odyseję kosmiczną". Jest to absolutna klasyka spisana przez mistrza gatunku Sf- Arthura C. Clarka, który... Który w nocy, z wczoraj na dzisiaj zmarł mając 90 lat.
I myślę właśnie, że z tej okazji można by się zagłębić przy okazji w jego książki... Aby docenić jego geniusz.
[*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może coś na małe pobudzenie tematu? Każde niemal dzieło literackie wiąże się z jakimś bohaterem, lepszym czy gorszym, złym czy dobrym, ale o kimś narrator prawić musi. A w fantasy smoka ubić też ktoś musi. Bohaterów mamy lepszych i gorszych, ale niektórych nigdy nie zapomnimy. Wielu z nim bezczelnie podkradamy imiona, żeby skorzystać z nich w następnym RPGu. Do niektórych nawet możemy wzdychać...

Kogo więc wielbicie? Kogo nienawidzicie? Po kim płakaliście? Innymi słowy - jakie są Wasze ulubione lub najbardziej charakterystyczne postaci z pozycji fantasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:16, BridgeBurner napisał:

To ja może coś na małe pobudzenie tematu? Każde niemal dzieło literackie wiąże się z
jakimś bohaterem, lepszym czy gorszym, złym czy dobrym, ale o kimś narrator prawić musi.
A w fantasy smoka ubić też ktoś musi. Bohaterów mamy lepszych i gorszych, ale niektórych
nigdy nie zapomnimy. Wielu z nim bezczelnie podkradamy imiona, żeby skorzystać z nich
w następnym RPGu. Do niektórych nawet możemy wzdychać...

Kogo więc wielbicie? Kogo nienawidzicie? Po kim płakaliście? Innymi słowy - jakie są
Wasze ulubione lub najbardziej charakterystyczne postaci z pozycji fantasy?

Zdecydowanie najmilej wspominam chwile spędzone na czytaniu Legendy Drizzta (czuje że zaraz ktoś mi powie że to płytkie, prostolinijne i w ogóle prostackie książki) jednak mimo wszystko Drizzt Do''Urden jest moją ulubioną postacią literacką(jeśli chodzi o heroic-fantasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc moje ulubione postacie z literatury fantasy: Gandalf (Hobbit i Władca Pierścieni), Geralt (saga Wiedźmin), Szarlej (husycka trylogia).
Nienawiści to raczej nie mam do żadnej z postaci, jedynie czasem Frodo mnie wkurza, bo taka ciamajda z niego xD
Wzdychac, raczej tez nie wzdychałem do nikogo.
Płakac raczej tez nie płakałem, ale jako fan Pottera troche było mi smutno po Dumbledorze. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. No tak...emm...Tasslehoff z sagi Dragonlance. Kendr (odmiana Nizołka) jak się patrzy ,sprytny złodziejaszek który niczego nie kradnie (?) . Dlaczego? Bo on tylko pożycza , miewa on czasami ataki agresji , a przez większość książek z sagi jest on bardzo dowcipny i niezbyt inteligenty.

2. Legolas z Władcy Pierścieni , świetny łucznik , elf. Chyba wszyscy go znają więc nie będe się rozpisywał ;)

3. Roland z sagi Mroczna Wieża Stephena Kinga mistrza horrorów. Roland jest mającym wszystko gdzieś rewolwerowcem ,który dąży do tego by złapać Człowieka w Czerni. Zacięty ,szybko i sprytny , za to go lubie ;)

4. Rience , czarny charakter z wiedźmina ;)

A po kim mi smutno? (UWAGA SPOJLER DOTYCZĄCY WIEDŹMINA)

Na pewno po Coenie z sagi Wiedźmin, wyśmienitym wiedźminie który został dźgnięty widłami na wojnie z "czarnymi"

Kto mnie wkurzał? I cieszyłem się po jego śmierci ? :D (UWAGA SPOJLER DOTYCZĄCY WIEDŹMINA)

Bonhart , głupia lama która torturowała Ciri i Volgefortz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 16:29, Farmer Widomo napisał:

Bonhart , głupia lama która torturowała Ciri i Volgefortz.


Takie to już zadanie czarnych charakterów.Jednak twierdzenie , że Bonhart był głupi , nie odzwieciedla jego postaci.To prawdziwy twardziel i wyjątkowy wojownik , podobnie jak Wiedźmin , tyle że bezwzględny i okrutny.To , że nie budzi naszej sympatii , to zrozumiałe , był jednak godnym przeciwnikiem Ciri i Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...w sumie masz rację , ale tu nie chodzi o to ;) Po prostu nie darze go sympatią , widzisz... Rienca przecież lubię a to również czarny charakter. No cóż wątpię żeby komuś się podobała ta postać ;) Więc skoro bohater jest okrutny i bezwzględny jak Ty to ująłeś , trudno go lubić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 16:42, Farmer Widomo napisał:

Hmm...w sumie masz rację , ale tu nie chodzi o to ;) Po prostu nie darze go sympatią
, widzisz... Rienca przecież lubię a to również czarny charakter. No cóż wątpię żeby
komuś się podobała ta postać ;) Więc skoro bohater jest okrutny i bezwzględny jak Ty
to ująłeś , trudno go lubić ;)


Rience był żałosnym mięczakiem. A Bonhart, choć bardzo niesympatyczny, to jednak prawdziwy twardziel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro bohater jest okrutny i bezwzględny jak Ty

Dnia 27.03.2008 o 16:42, Farmer Widomo napisał:

to ująłeś , trudno go lubić ;)


Rience , tak samo jak Bonhart , był bezwzględny i okrutny ( przecież torturował Jaskra) , tyle że w porównaniu z nim , był dość cieniutkim czarnym bohaterem.Bonharta bez sympatii , ale jednak można podziwiać za jego sprawność i skuteczność.Ten człowiek nawet bez mutacji był w stanie pokonać wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować