Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To już pewne. Nie będzie dema Bulletstorm na pecety...

235 postów w tym temacie

No cóż, w tym roku wychodzi wiele fajnych gier, ta akurat szczególnie mi do szczęście nie jest potrzebna. A jeśli Bulletstorm przetrwa próbę czasu, to kupi się na jakiejś wyprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba po części można uznać tę decyzję za strzał w stopę. Działają tylko na własną niekorzyść, bowiem część graczy przed kupnem kieruje się recenzjami, zapowiedziami a inna zaś część- przetestowaniem wersji demo. Może to zniechęcić pewien odłamek potencjalnych nabywców, gdyż nie chcą płacić za tytuł, który po prostu uznają za jeden wielki niewypał. Chociaż zapewne ten kto już się napalił na Bulletstorm''a to i tak go kupi i to niezależnie od tego czy zagra w demo czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 20:50, Bambusek napisał:

> Moim zdaniem, może mieć raczej wpływ na większe piracenie, a nie odwrotnie. Ale
co ja
> tam sobie mogę...

Tylko widzisz. Ci, co od początku chcieli ściągnać zrobią to z demem czy bez. Ci, co
chcą kupić w ciemno kupią z demem czy bez. Ale teraz masz jakąś grupę ludzi, którzy wolą
sprawdzić produkt przed zakupem. I ci teraz najpierw ściagną, podbijając sztucznie cyferki
na torrentach. A tak by nie podbili.


to cholernie ciekawe, bo jak narazie to właśnie dema pokazują mi czy grę warto kupić, czy nie. Pod względem rozgrywki, oprawy, a także pod bardzo ważnym względem - czy ta gra mi pójdzie. Wiem, że zaraz ktoś napisze "przecież masz wymagania podane" - wymagania są podawane ogólnie, wątpię żeby ktoś Bulletstorma testował akurat na mojej konfiguracji która jest specyficzna - jak każdego gracza myślę.

Po to się chyba dema wydaje, żeby właśnie grę przetestować przed kupnem, sprawdzić czy jest na co wydać stówkę. Bo może lepiej odkładać na wyjazd z kobietą tylko we dwoje? :)

Myślenie "nie wydamy dema bo jest na PC dużo piractwa" jest trochę chore. To tak jakby w salonach z samochodami nie było jazdy próbnej, bo na drodze jest dużo wypadków i stłuczek. Poza tym, jeśli z góry zakładają że jest duże piractwo, to po kieg ch...amstera wgl. grę wydawać na PC?

I będzie to skutek odwrotny do zamierzonego, bo sam zapewne przed zakupem ściagnę grę z torrenta żeby sprawdzić czy pójdzie i jak pójdzie i czy nie lepiej poczekać na modernizację komputera która jest nieunikniona.

Śmiech i żenada.

A taki mały offtop - na konsolach nie ma piractwa? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali wyzej. Ten kto kupi, ten kupi. Kto spiraci to spiraci.

Ciekawe jednak czy przybedzie wiecej osob co najpierw spiraci potem kupi :] i czy ilosc piracacych wzrosnie.
Choc to i tak nie ma znaczenia. Wiecej osob grajacych to wiecej osob kupujacych, ale to takze wiecej osob zbierajacych gry na lewo. Normalne. Dema tu nie pomoga. Zabezpieczenia nie pomoga.
Jaki ten rynek jest chory :P Jednym i drugim chodzi tylko o kase ;d
Jedni chca jak najwiecej zarobic inni jak najmniej dac sie wydrenic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 00:07, Vojtas napisał:

Gwoli ścisłości: myślę, że PCF nie miało nic do gadania.


Wiesz, tak naprawdę, to na dwoje babka wróżyła... Z jednej strony mamy przykład Flagship Studios, gdzie EA zadecydowało o przedwczesnej premierze produktu, który był co najwyżej wersją beta. Z drugiej - inni developerzy jakoś potrafili postawić na swoim (np. DICE).

Dnia 16.01.2011 o 00:07, Vojtas napisał:

Nawet gdyby chcieli zrobić to demko za darmo, to by im nie pozwolili


Wiesz, nawet, jeśli jest tak, jak piszesz, to chociaż parę słów na ten temat ktoś mógłby napisać. Jakoś można było się nabijać z szefowej, jak palnęła głupstwo o braku komputerów, ale żeby rzucić coś pecetowcom na pocieszenie - co to, to nie...

Dnia 16.01.2011 o 00:07, Vojtas napisał:

Tak czy siak zgadzam się z Tobą absolutnie - wszystkie korporacje wydawnicze są siebie warte.


Ale wiesz, to coś nowego w polityce EA. Przecież do tej pory wychodziły wersje demo ich gier! C&C3, NFS Shift (i praktycznie każdy inny NFS ostatnio)... Co się zmieniło, w takim razie? Czemu nie robią demek na pecety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie, nie zjedzcie mnie za to co właśnie powiem...
kurde pisząc ten komentarz, mam wrażenie jakbym wchodził w stado ludożerców.

Mam dzikie wyobrażenie, że nawet byście tego nie zauważyli, gdyby po prostu nie było dema i nikt was o tym nie poinformował. Szczerze, czy to jakaś nowość, że dema nie ma? Znaczna większość tytułów już ich nie posiada, a jeśli zostają wydane to nawet kilka miesięcy po premierze... i dopiero wtedy zauważacie "o kurde zwariowali, wydawać teraz demo... zaraz... wydawać...wydawać...coś tu nie gra... nie wydali jeszcze dema?!?! O KURKA OMGWTFBBQLOLOMG <SPAMFLOODING>"

Fakty, są niestety całkowicie inne, możecie na to jęczeć i zaprzeczać temu co powiem (mimo, iż zostało to potwierdzone przez ankiety) gracze od kilku lat w przypadku PC SAMI odchodzą od dem. Tak, wiem teraz dla zaprzeczenia, cała rzesza napiszę "JA ŚCIĄGAM DEMA"... ale prawda jest taka, że was już o to tutaj nikt nie pyta (prawda boli?) Wystarczy, że zapytali tych z ameryki lub tych z europy zachodniej, a do nas prędzej czy później też dojdzie takie nastawienie.

Sam przestałem ściągać dema już dawno dawno dawno temu, z jakiego powodu? Po prostu tak wyszło.
Moje podejście do dem zmieniło się wraz z konsolami, gdzie ściąganie dem wydawało mi się wręcz naturalnym comiesięcznym procederem. I wielu graczy traktuje tę sprawę identycznie:
dema for PC HELL NO, dema for Xbox/PS3 HELL YEAH

Oczywiście uzasadnienie tego piractwem jest jednym wielkim BS, lecz oddać trzeba sprawiedliwość, zgodnie z treścią tekstu to nie Epic uzasadniło to piractwem a są to jedynie czyjeś spekulacje. A czytając wasze komentarze (tak w przeciwieństwie do wielu mam fetysz czytania poprzednich komentarzy) mylicie fakty i zarzucacie, że to EA uzasadnia to piractwem.

A teraz proszę, możecie mnie schrupać w całości. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 01:29, Archacus napisał:

Ej ludzie, nie zjedzcie mnie za to co właśnie powiem...


A ja odpowiem krótko - poproszę jakieś dane na poparcie tej tezy. Bo oczywiście net jest jeszcze bardziej cierpliwy, niż papier i przyjmie znacznie więcej, ale to akurat o niczym nie świadczy. Równie dobrze ktoś mógłby w tym miejscu napisać "brak dem na PC spowodowany jest ich zbyt wielką popularnością, ponieważ ściąganie wersji demo z sieci powoduje spowolnienie działania internetu na świecie". I co? I nic. Bzdura kompletna.

Ściąganie dem jest kwestią wyboru. Natomiast wypadałoby nie zapominać o jednej, dość istotnej kwestii - brak wersji demo gier może i ma wpływ na piractwo, natomiast na pewno ma wpływ na to, jak ludzie postrzegają wersje beta. Kiedyś za testowanie brali się ludzie, którzy naprawdę chcieli to robić. Obecnie wersja beta traktowana jest jak demo, ponieważ innej opcji sprawdzenia gry przed premierą nie ma. Co jest bardziej szkodliwe, odpowiedz sobie sam.

Dnia 16.01.2011 o 01:29, Archacus napisał:

mylicie fakty i zarzucacie, że to EA uzasadnia to piractwem.


To chyba akurat jest drugorzędna kwestia. EA podjęło taką a nie inną decyzję i to właśnie owa decyzja jest tu (słusznie) krytykowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2011 o 01:29, Archacus napisał:

Fakty, są niestety całkowicie inne, możecie na to jęczeć i zaprzeczać temu co powiem
(mimo, iż zostało to potwierdzone przez ankiety) gracze od kilku lat w przypadku PC
SAMI odchodzą od dem. Tak, wiem teraz dla zaprzeczenia, cała rzesza napiszę "JA ŚCIĄGAM
DEMA"... ale prawda jest taka, że was już o to tutaj nikt nie pyta (prawda boli?) Wystarczy,
że zapytali tych z ameryki lub tych z europy zachodniej, a do nas prędzej czy później
też dojdzie takie nastawienie.

Sam przestałem ściągać dema już dawno dawno dawno temu, z jakiego powodu? Po prostu tak
wyszło.



Pokaż mi te ankiety. Bo to, że Ty nie ściagasz dem o niczym nie świadczy. Osobiście przejechałem się na nie ściaganiu/braku dem w przypadku Black Opsa, SWTFO2 i paru innych. Wydałem spoko kasy na preorder, kuriera bla bla bla, tylko po to żeby potem 2 tygodnie męczyć się o wymianę gry na gotówkę, bo gra mi poprostu nie działała. A miała działać bo zalecane mój komputer pokrywał w 200% :) (chyba że w i7 mam tylko jeden rdzeń bo resztę podpieprzyli w sklepie)

Gdzie tu sens? Tak się właśnie rodzi piractwo, nie ma dem, ludzie ściagają z torrentów, odpala, działa, grają, grają, grają, grają.... aż przejdą albo im się znudzi. I po co wtedy kupować? Trzeba olać i zassać kolejną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kilka osób już napisało - przypomina się trik z grą NFS Undercover, gdzie nie było dema, bo jak się później okazało, gra była ździebko spieprzona. Wychodzi na to, że wersja PC będzie taka sama, więc twórcy nie zamierzają zbyt szybko podnosić kurtyny.

W takich sytuacjach, jak ta, przypomina się kwestia z filmu "Poranek Kojota":

"Niezła załamka, koleś..."
===
@Kretoszczur

Zazwyczaj każde GTA nie miało dema (no, poza częściami 2D), więc uważam, że podałeś zły przykład.
===
P.S.: Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 22:16, Dared00 napisał:

PC jest w porównaniu do konsol prawdziwą udręką dla programisty, ponieważ nie istnieje
tu coś takiego, jak jedna konfiguracja. Każdy komputer jest inny, co powoduje, że dziesiątki
programistów musi spędzać TYGODNIE nad optymalizacją. Dlatego lepiej do końca siedzieć
i optymalizować, niż wypuszczać demo.


Mhm, widzę że napisałeś kilka programów że tak się wypowiadasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tym "pięknym" gestem EA umocniło mnie w przekonaniu, by gry nie kupować. Dlaczego? Bo podobna sytuacja miała miejsce niedawno, przy okazji Need For Speed" Hot Pursuit. Również na konsole były dema. I gracze się zachwycali, bo na KONSOLI gra była dopracowana. Z niejasnych przyczyn na PC-ty dema nie było. I zaraz po premierze stało się jasne, dlaczego: gdyż wersja PC-towa była zrobioną po najmniejszej linii oporu, niedopracowaną, pełną bugów, ordynarną konwersją z konsoli.

Raz dałem się naciąć - więcej naciąć się nie dam. Bye bye, Bulletstorm, przeznaczę swoją kasę na coś lepszego i znacznie bardziej PEWNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedzie dema na PC to ludzie znajda sobie sposob, zeby gre przetestowac. Czy to przez torrenty czy inne p2p. Sami sobie szkodza imo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 08:35, Thanlis napisał:

Jak nie bedzie dema na PC to ludzie znajda sobie sposob, zeby gre przetestowac. Czy to
przez torrenty czy inne p2p. Sami sobie szkodza imo.


Ano dokładnie. Problem w tym, że niejeden, który już będzie miał takie "nieoficjalne demo", gdy gra okaże się OK, stwierdzi, że skoro już ma pełniaka (pirata) na dysku, to wydawanie dodatkowych 120 zeta, by mieć oryginała, mu się nie kalkuluje.

A tak - miałby tylko demo, i pewnie gdyby się spodobało, to kupiłby oryginała.

Jednak wydawcy dochodzą już do takiego absurdu, że usprawiedliwiają brak dem piractwem.

Nie popieram piractwa, ale ostatnio dochodzi do żenującej sytuacji, w której piractwo staje się "dyżurnym chłopcem do bicia", i uniwersalnym usprawiedliwieniem wszystkich niekorzystnych dla PC-towych graczy posunięć wydawcy.

Żenada, żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to proste moi drodzy. Bulletstorm jest średniakiem z nastawieniem na bezmyślną rozwałkę. Na PC znajdzie mniejsze grono zainteresowanych. Brak demo oznacza większe piractwo. Większe piractwo oznacza "widzicie, że nasza gra wcale nie jest do d... tylu ludzi na PC ją ściągnęło. Piraci zabili nam sprzedaż na PC." Mamy doskonałą wymówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie demo trzeba umieć zrobić (wiem wiem dziwnie to brzmi). IMO świetne były dema do gry FEAR gdzie nie pokazywano właściwej fabuły ale sam klimat i mechanikę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 23:25, Xjumpaytech napisał:

> że piractwo, a x360 piracą na potęgę!

Tak? http://www.vgchartz.com/weekly.php

hmm chciałeś mi pokazać, że nie jest piracony ? poprzez top selling? chodziło mi o to, że piracą i mimo tego otrzymują dema! to jest chamstwo i drobnomieszczaństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować