Zaloguj się, aby obserwować  
Vastor

Jaka to piosenka?

2529 postów w tym temacie

Dołączam do grona pytających, jednak z nikłą nadzieją na rozwiązanie zagadki.
Wczorajszego dnia, na rynku w mieście Mikołów zasłyszałem z rynkowej szczekaczki
pewien instrumentalny kawałek. Występował w nim motyw bardzo podobny, nawet
niemalże identyczny co w tym utworze od 24 sekundy: http://www.youtube.com/watch?v=9bYp-hGyCX8&feature=related .

Całość jednak była dłuższa, zagrana nieco na modłę muzyki celtyckiej, obecna była gitara
i brzmiało to nieco jak jakiś utwór w stylu Mike''a Oldfielda, jednak cóż to było naprawdę - nie mam pojęcia.
Próbowałem dotrzeć do źródła, ale niestety nie udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 02:41, Ulvraith napisał:

Dołączam do grona pytających, jednak z nikłą nadzieją na rozwiązanie zagadki.
Wczorajszego dnia, na rynku w mieście Mikołów zasłyszałem z rynkowej szczekaczki
pewien instrumentalny kawałek. Występował w nim motyw bardzo podobny, nawet
niemalże identyczny co w tym utworze od 24 sekundy: http://www.youtube.com/watch?v=9bYp-hGyCX8&feature=related
.

Całość jednak była dłuższa, zagrana nieco na modłę muzyki celtyckiej, obecna była gitara
i brzmiało to nieco jak jakiś utwór w stylu Mike''a Oldfielda, jednak cóż to było naprawdę
- nie mam pojęcia.
Próbowałem dotrzeć do źródła, ale niestety nie udało się.


Wiele jest utworów zagranych na fletni pana... z gitarą to może było to? http://www.youtube.com/watch?v=1qsgBF7ZIsk

A jeśli idziemy tropem Oldfielda to on nagrał jeden genialny album właśnie w stylu celtyckim (nawiasem mówiąc mój #1), ale nigdy nie został doceniony ;) Jeśli nie słuchałeś, to polecam, nazywa się "Voyager".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. ;/
Kij Billowy OST znam na pamięć, a ze wspomnianego Voyagera
kojarzę bardzo przyjemne Celtic Rain.
W każdym razie podziękować za zaangażowanie w poszukiwania. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 01:30, Cairine napisał:

A jeśli idziemy tropem Oldfielda to on nagrał jeden genialny album właśnie w stylu celtyckim
(nawiasem mówiąc mój #1), ale nigdy nie został doceniony ;) Jeśli nie słuchałeś, to polecam,
nazywa się "Voyager".

Ano ta płyta jest całkiem niezła tylko trzeba jej dać szansę i w odpowiednich warunkach przesłuchać ;) Najbardziej podoba mi się na niej sam początek The Song of the Sun i gdyby reszta albumu trzymała ten poziom to pewnie to też by był mój numer 1 jeśli chodzi o Oldfielda. A tak... cóż, to zaszczytne miejsca zajmuje cały czas Tubular Bells II.
Ogólnie to najmocniejszą stroną Oldfielda są - moim zdaniem - utwory instrumentalne (polecam jeszcze The Lake z "Discovery").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 00:44, dave03 napisał:

Ano ta płyta jest całkiem niezła tylko trzeba jej dać szansę i w odpowiednich warunkach
przesłuchać ;) Najbardziej podoba mi się na niej sam początek The Song of the Sun i gdyby
reszta albumu trzymała ten poziom to pewnie to też by był mój numer 1 jeśli chodzi o
Oldfielda. A tak... cóż, to zaszczytne miejsca zajmuje cały czas Tubular Bells II.
Ogólnie to najmocniejszą stroną Oldfielda są - moim zdaniem - utwory instrumentalne (polecam
jeszcze The Lake z "Discovery").

Ja ją słuchałam zaraz jak wyszła i męczyłam się ją długo... wcześniej znałam muzykę Oldfielda (i lubiłam), ale to była pierwsza tak naprawdę "świadomie premierowo" przesłuchana. Instrumentalne są the best wiadomo. Ja np. bardzo lubię "Wonderful Land" ;)

@1_Gniewko
''Legend'' jest świetna :)

@UnionPacific
Na stronie Trójki jest, o tutaj: http://www.polskieradio.pl/trojka/playlista/ -> klikasz na datę i voila!

@Ulvraith
Hmmm bardzo mocno mi to coś przypomina... dużo takiej muzyki jest (szczególnie jak poszukać w soundtrackach). Może przez przypadek na to kiedyś wpadnę. Aż mnie to intryguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na pewno tu już gdzieś słyszałem i to nie raz tylko skojarzyć nijak teraz nie mogę, to nie jest przypadkiem jakiś kawałek Cannibal Corpse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować