Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co trzecia kopia Wiedźmina 3 sprzedała się na PC

45 postów w tym temacie

GOG Galaxy pochwaliło się także innymi statystykami związanymi z Wiedźminem 3 [...] średni czas gry przypadający na jedną osobę wyniósł aż 28 godzin!
Z tym, że GOG Galaxy nalicza czas jak chce, albo i nawet wcale. Ja mam nabite tam 15h, a grałem już pewnie z 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 20:22, Wielki_Bubba napisał:

To po co komu DRM skoro sprzedaż pctowa to równo 1/3 całości. Wychodzi na to, że piractwo
nie miało żadnego znaczenia.


DRM jest bo tak wybrały miliony, dla których Steam (i inne podobne usługi) jest wygodnym miejscem do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś informacja ilu rodaków kupiło grę? Byłaby to cenna informacja bo przy naszej mentalności i koniunkturze rynku przeważa u nas granie na PC. Mogliśmy w dużej mierze wpłynąć na sprzedaż na PC. Tak mi się wydaje może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> GOG Galaxy pochwaliło się także innymi statystykami związanymi z Wiedźminem 3 [...]
> średni czas gry przypadający na jedną osobę wyniósł aż 28 godzin!

> Z tym, że GOG Galaxy nalicza czas jak chce, albo i nawet wcale. Ja mam nabite tam 15h,
> a grałem już pewnie z 60.

No dokładnie, mi przestawał naliczać za każdym razem gdy minimalizowałem grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonały przykład na to, że wcale rynek gier PC nie umiera, DRM do niczego nie potrzebny - jedyne co potrzebne to porządne gry od producentów a nie półprodukty typu AC, WD, itp. Na grę dobrze zrobioną każdy chce wydać pieniądze i tyle w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 22:20, KingShaq32 napisał:

Mimo to większość sprzedanych to wersje konsolowe. Ponad 2,6 mln egzemplarzy to wersje
XO i PS4.

Stare powiedzenie mówi "dwóch na jednego, to banda łysego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Doskonały przykład na to, że wcale rynek gier PC nie umiera

Chyba nikt rozsądny nigdy nie wierzył w śmierć rynku gier PC.
Przy aktualnej generacji, to prędzej rynek konsol odczuje odpływ graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mimo to większość sprzedanych to wersje konsolowe. Ponad 2,6 mln egzemplarzy to wersje
> XO i PS4.

Ale jeśli te 2,6 podzielić na 2 konsole to też wyjdzie po 1,3. Można więc powiedzieć, że wszystkie wersje sprzedają się tak samo.
P.S. Wiem, że wersja PS4 sprzedała się lepiej niż XO. Powiedzmy, że zaokrąglam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem do Wiedźmina 3 potrzeba w miarę mocnego peceta (W MIARĘ!), ale można łatwo modyfikować grę - zmieniać ustawienia graficzne, kolorystykę, a w planach jeszcze mody...
Rynek gier pecetowych ma się naprawdę znakomicie, choć czasem nie widać tego po sprzedaży gier AAA - po prostu pecetowcy mają wszelkie MMO czy MOBA, w ktore grają miliony osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 21:48, Illidian napisał:

Ogólnie świetny wynik RED''ów i świetny wynik platformy PC.


Wiedźminy to seria od początku utożsamiana z PCtami i nowa część na nich sprzedała się tak samo, jak na każdej konsoli, z czego na jednej nie było ani jednej poprzedniej części, a w przypadku drugiej poprzednik był na poprzedniku konsoli.

Powiedziałbym, że w tym kontekście sprzedaż W3 na PC nie zachwyca. Dwie relatywne świeże platformy i już mają porównywalną sprzedaż w grze, która była od początku utożsamiana z PCtami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 22:45, Henrar napisał:

Wiedźminy to seria od początku utożsamiana z PCtami i nowa część na nich sprzedała się
tak samo, jak na każdej konsoli, z czego na jednej nie było ani jednej poprzedniej części,
a w przypadku drugiej poprzednik był na poprzedniku konsoli.

Wszystko się zgadza ale co to ma do rzeczy? 1,3 mln jak na jedną platformę jaką jest PC to nadal świetnie, patrząc że 2,6 mln mają obie platformy konsolowe czyli PS4 i X1, to daje po 1,3mln na każdą z nich czyli na PC nie jest to tak tragiczne jak Ci się wydaję.

Dnia 11.06.2015 o 22:45, Henrar napisał:

Powiedziałbym, że w tym kontekście sprzedaż W3 na PC nie zachwyca. Dwie relatywne świeże
platformy i już mają porównywalną sprzedaż w grze, która była od początku utożsamiana
z PCtami.

1,3mln vs 2,6mln na obu konsolach, jedna platforma vs dwie to jakby na to spojrzeć mozna powiedzieć że sprzedaż na PC jest porównywalna do tej na konsolach, może błędnie myślę ale na logike biorę to. Może i się utożsamia z PC''tami ale jak pisałem dwukrotnie 1,3mln to nie jest zła sprzedawalność i powiedzenie że granie na PC umiera jest zwykłym fanboyskim odzewem (nie kieruję tego do Ciebie jakby co).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiedźminy to seria od początku utożsamiana z PCtami i nowa część na nich sprzedała się
> tak samo, jak na każdej konsoli, z czego na jednej nie było ani jednej poprzedniej części,
> a w przypadku drugiej poprzednik był na poprzedniku konsoli.
>
> Powiedziałbym, że w tym kontekście sprzedaż W3 na PC nie zachwyca. Dwie relatywne świeże
> platformy i już mają porównywalną sprzedaż w grze, która była od początku utożsamiana
> z PCtami.
W poprzednich częściach przy premierze nie było wyboru platformy, teraz była. Zapewne sporo osób które posiadają słabego PC''ta/laptopa plus konsolę wybrali konsolę żeby mieć pewność że gra pójdzie. Wcześniej tego nie mogli.
Z resztą, wersja PC będzie się znacznie dłużej sprzedawać w porównaniu do konsolowych odpowiedników. Także prędzej czy później, na PC pójdzie największa ilość sprzedanych kopii tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 22:20, KingShaq32 napisał:

Mimo to większość sprzedanych to wersje konsolowe. Ponad 2,6 mln egzemplarzy to wersje
XO i PS4.


Uwielbiam ten moment. Jak chodzi o sprzedaż, to "brać" konsolowa się łączy. Ale jak pada pytanie, która konsola jest lepsza, to mało co sobie oczu nie wydrapią. MADE MY DAY! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować