Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fan spróbował zamówić Fallouta 4 za ponad dwa tysiące... kapsli

28 postów w tym temacie

"Mam nadzieję, że jeśli ten wpis stanie się wystarczająco popularny, oddział PR będzie pod zbyt dużą presją, by odrzucić moją prośbę"

Zbierał kapsle wyskoczył z czymś nowym spoko, ale jak ktoś już z chama pisze że chce wywrzeć presje przez ludzi i otrzymać tego preordera to ja z miejsca bym skreślił kolesia i niech sobie z tą paczką i listem przewozowym czeka do usranej śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Mam nadzieję, że jeśli ten wpis stanie się wystarczająco popularny, oddział PR będzie
> pod zbyt dużą presją, by odrzucić moją prośbę"
>
> Zbierał kapsle wyskoczył z czymś nowym spoko, ale jak ktoś już z chama pisze że chce
> wywrzeć presje przez ludzi i otrzymać tego preordera to ja z miejsca bym skreślił kolesia
> i niech sobie z tą paczką i listem przewozowym czeka do usranej śmierci.

Zgadzam się z tym, to fajny pomysł ale źle do tego podszedł od kwestii notabene... PR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Mam nadzieję, że jeśli ten wpis stanie się wystarczająco popularny, oddział PR będzie
> pod zbyt dużą presją, by odrzucić moją prośbę"
>
> Zbierał kapsle wyskoczył z czymś nowym spoko, ale jak ktoś już z chama pisze że chce
> wywrzeć presje przez ludzi i otrzymać tego preordera to ja z miejsca bym skreślił kolesia
> i niech sobie z tą paczką i listem przewozowym czeka do usranej śmierci.

Dokładnie tak samo ludzie pisali pod oryginalnym postem na reddicie... a paczki do tej pory się nie doczekał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że się nie doczekał. To fajny pomysł na żart. Ale gadanie o wywieraniu presji brzmi jakby chciał ich ZMUSIĆ do zgody. A taka ilość kapsli nie równoważy nawet ceny płyty i kartonu. Ile to jest warte? 2,50? No dałoby i 87,5 zł, ale to musiałaby być czysta miedź. I na grę musiałby mieć 2 razy tyle.
P.S. 2,50 dałem wg najtańszej stali w skupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Mam nadzieję, że jeśli ten wpis stanie się wystarczająco popularny, oddział PR będzie
> pod zbyt dużą presją, by odrzucić moją prośbę"
>
> Zbierał kapsle wyskoczył z czymś nowym spoko, ale jak ktoś już z chama pisze że chce
> wywrzeć presje przez ludzi i otrzymać tego preordera to ja z miejsca bym skreślił kolesia
> i niech sobie z tą paczką i listem przewozowym czeka do usranej śmierci.

Gdybym był twórcą Fallouta i wiedziałbym, że on te kapsle rzeczywiście zbierał przez tyle czasu, dałbym mu jedną kopię Fallout 4, bo jedna kopia w tą czy w tą różnicy nie robi na miliony sprzedanych w przyszłości, ale tym ostatnim zdaniem rzeczywiście przekreślił całego siebie.. i bym mu to odesłał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Mam nadzieję, że jeśli ten wpis stanie się wystarczająco popularny, oddział PR będzie
> pod zbyt dużą presją, by odrzucić moją prośbę"
>
> Zbierał kapsle wyskoczył z czymś nowym spoko, ale jak ktoś już z chama pisze że chce
> wywrzeć presje przez ludzi i otrzymać tego preordera to ja z miejsca bym skreślił kolesia
> i niech sobie z tą paczką i listem przewozowym czeka do usranej śmierci.
Ze źródła:
"I''m hoping if this post gets popular enough their PR department will be too nervous to turn me down."
Polskie tłumaczenie jest zbyt agresywne. Nie wiadomo też jakie emocje panowały kiedy zamieszczał ten wpis oraz jaka była ich intensywność. W zależności od tego typu aspektów, odbiór jego przekazu może być różny w zależności od nastawienia czytającego wpis.

A tak w ogóle to niepotrzebnie jest to rozpatrywane pod tym względem.
Gościu nazbierał dużo kapsli i zdobył się na wysiłek oraz inwestycję finansową, aby to wszystko zrobić. Z tego punktu widzenia raczej coś mu się w zamian należy. Pewnie też i dużo osób o tym usłyszało więc trochę rozgłosu F4 przyniosło przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> "I''m hoping if this post gets popular enough their PR department will be too nervous
> to turn me down."
> Polskie tłumaczenie jest zbyt agresywne. Nie wiadomo też jakie emocje panowały kiedy
> zamieszczał ten wpis oraz jaka była ich intensywność. W zależności od tego typu aspektów,
> odbiór jego przekazu może być różny w zależności od nastawienia czytającego wpis.
>
> A tak w ogóle to niepotrzebnie jest to rozpatrywane pod tym względem.
> Gościu nazbierał dużo kapsli i zdobył się na wysiłek oraz inwestycję finansową, aby to
> wszystko zrobić. Z tego punktu widzenia raczej coś mu się w zamian należy. Pewnie też
> i dużo osób o tym usłyszało więc trochę rozgłosu F4 przyniosło przed premierą.

Dobra nazbierał trochę kapsli, wysłanie torby z kapslami to żaden wysiłek, ale pomysłu nikt mu nie odbierze. To że on gdzieś chce wysłać kapsle bądź już wysłał . Mówisz że ktoś ma mu za to coś dać. Ja ci wyślę teraz przykładowo coś co kolekcjonowałem za co nikt nie dał by nawet 30zł. Wtedy chce od ciebie w zamian rzecz za 130-240zł i co dał byś mi bo ja ci wysłałem pierwszy paczkę ze śmieciami. Idądz twoim tokiem myślenia to tak to wygląda. Co do Kolesia może jedynie ponieść koszty wysyłki tego pudła, ale to wtedy on sam sobie strzela w kolano wysyłając w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Renchar

No nie zawiodłeś mnie. Wiedziałem, że jak tylko tu wejdę, natknę się na krytykanctwo cebulozy z permanentnym bólem d...

Dałbym mu tę grę, bo dla Bethesdy to taki wydatek, jak dla mnie paczka zapałek. A cały ten jego list należy traktować z przymrużeniem oka i wątpie, by się nastawiał na 100% sukces.
Tak czy owak - brawa za kreatywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to waluta w Falloucie to kapsle jedynie od Nuka Coli ;]
Btw Bethesda pewnie wyśle mu jakiś liścik z heheszkami, smycz, kubek i koszulkę i się skończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wiem, to waluta w Falloucie to kapsle jedynie od Nuka Coli ;]
> Btw Bethesda pewnie wyśle mu jakiś liścik z heheszkami, smycz, kubek i koszulkę i się
> skończy :)
Sunset Sarsaparilla jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 22:49, czaki222 napisał:

> "Mam nadzieję, że jeśli ten wpis stanie się wystarczająco popularny, oddział PR
będzie
> pod zbyt dużą presją, by odrzucić moją prośbę"
>
> Zbierał kapsle wyskoczył z czymś nowym spoko, ale jak ktoś już z chama pisze że
chce
> wywrzeć presje przez ludzi i otrzymać tego preordera to ja z miejsca bym skreślił
kolesia
> i niech sobie z tą paczką i listem przewozowym czeka do usranej śmierci.
Ze źródła:
"I''m hoping if this post gets popular enough their PR department will be too nervous
to turn me down."
Polskie tłumaczenie jest zbyt agresywne. Nie wiadomo też jakie emocje panowały kiedy
zamieszczał ten wpis oraz jaka była ich intensywność. W zależności od tego typu aspektów,
odbiór jego przekazu może być różny w zależności od nastawienia czytającego wpis.

A tak w ogóle to niepotrzebnie jest to rozpatrywane pod tym względem.
Gościu nazbierał dużo kapsli i zdobył się na wysiłek oraz inwestycję finansową, aby to
wszystko zrobić. Z tego punktu widzenia raczej coś mu się w zamian należy. Pewnie też
i dużo osób o tym usłyszało więc trochę rozgłosu F4 przyniosło przed premierą.

No "I''m hoping if this post gets popular enough their PR department will be too nervous
to turn me down." brzmi dla nie dokładnie tak samo jak tłumaczenie. Poza tym tłumaczyłem to już wcześniej. Jaka inwestycję finansową? Wysłanie paczki za równowartość 10 zł? Jaki wysiłek? Ja zbieram kapsle od ponad 10 lat (mam ich mniej niż 5 kg, bo nie zbieram jak leci), Coś mu się należny? No 2,50 w skupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 01:15, Renchar napisał:

Ja ci wyślę teraz przykładowo coś co kolekcjonowałem za co
nikt nie dał by nawet 30zł. Wtedy chce od ciebie w zamian rzecz za 130-240zł i co dał
byś mi bo ja ci wysłałem pierwszy paczkę ze śmieciami. Idądz twoim tokiem myślenia to
tak to wygląda. Co do Kolesia może jedynie ponieść koszty wysyłki tego pudła, ale to
wtedy on sam sobie strzela w kolano wysyłając w ciemno.


Tylko to nie ty do mnie to wysyłasz jakieś byle co, ale fan Fallouta wysyła kapsle do twórcy gry. Jest pewna subtelna różnica :) Dodatkowo, kapsle są tutaj symboliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 09:59, Budo napisał:

Z tego co wiem, to waluta w Falloucie to kapsle jedynie od Nuka Coli ;]
Btw Bethesda pewnie wyśle mu jakiś liścik z heheszkami, smycz, kubek i koszulkę i się
skończy :)

W sumie i tak to wszystko będzie warte więcej niż 5 kg złomu. Chyba, że ma kapsle z napojów już nieprodukowanych. Wtedy maja wartość kolekcjonerską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym tłumaczyłem to już wcześniej. Jaka inwestycję finansową? Wysłanie paczki za równowartość 10 zł? Jaki
> wysiłek?

Na Kotaku jest taki wpis ( http://kotaku.com/someone-says-they-tried-paying-for-fallout-4-with-bottl-1711844427 )
"“You don’t want to know how much it cost to ship it to Maryland,” the owner wrote." Zgaduję, że to byłoby więcej niż te 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować