Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Kurde czekał człowiek na nowy BR który rodził się w bólach i jakoś tak nie czuje bluesa po jego obejrzeniu.
Sam mecz jest ciekawy i obfitujący w zwroty akcji, jednak czuje się tak jakbym oglądał BT 1, znów jada terran na początku a później to już z górki.

Animacje jednostek nawet wyrabiają, znalazło się kilka smaczków wg mnie, oto lista kilka rzeczy na które zwróciłem uwagę:
- zetlingi machają ogonkami niczym pieski - może jeszcze kość przyniosą ? :)
- plac budowy u terran przypomina już miejsce powstawania budynku - zmiana na plus moim zadaniem
- efekt wkopywania shuriken colony - mała rzecz a cieszy
- mutacja drona w budynek - w jedynce to jakoś tak ładniej się prezentowało.

Co do spraw technicznych:
- Benelingi są mocne na zgrupowanie jednostek, dwa wymiotły chyba z 5 marinsów i kilku Maruderow.
- Nighthawki jakoś moim zdaniem nie błyszczały, Banshee podobnie, ot były i pokazały że są i tyle.
- Zainfekowani Terranie - ten temat zaczerpnę innej strony - jak to jest że z kokonu wychodzi koleś z karabinem ? Już wolałem rozwiązanie z jedynki gdzie z Command Center wychodzili ludzie kamikadze.
- Reapers - szybkie to dobre na zwiad i rajdy.
Zabrakło moim zdaniem jednostek zaawansowanych typu Tank, Bartek o Thorze nie wspominając. Podobnie ma się sprawa po stronie zergów.

Podsumowując, Battle Report No.2 moim zdaniem ani nie błyszczy ani nie rozczarowuje.
I to byłoby chyba na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podkreślam - obejrzałem tylko kawałek, większość informacji z tego, co się działo czerpałem z transkryptu komentarzy ze starcraft2.net.pl. Kto wreszcie wygrał? :P Nie obejrzałem całości z racji tego, że a)mam słabe łącze w chwili obecnej, b)zostawiłem filmik, żeby się zbuforował i gdy go odpaliłem, to się schrzanił, więc dałem sobie spokój ;/.

Ogółem wszystko wyglądało całkiem fajnie, ale co do grafiki mam pewne zastrzeżenia. M. in. do animacji budowy, niespecjalnie mi się podoba. I dźwięki momentami są przeciętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 00:50, Revanchist napisał:

Podkreślam - obejrzałem tylko kawałek, większość informacji z tego, co się działo czerpałem z transkryptu komentarzy ze starcraft2.net.pl. Kto wreszcie wygrał? :P

Spoiler

Wygrał gracz Terran po sam koniec zrobił ładny wjazd Maruderami, Marinsami i Nighthawkami



>Nie obejrzałem całości z racji tego, że a)mam słabe łącze w chwili obecnej, b)zostawiłem filmik, żeby się zbuforował i gdy go odpaliłem, to się schrzanił, więc dałem sobie spokój ;/.
Mi się ściągało te 650 mega ponad godzinę, czytałem komentarze że serwery z deka się przeciążyły i nie wyrabiały.

Dnia 17.04.2009 o 00:50, Revanchist napisał:

Ogółem wszystko wyglądało całkiem fajnie, ale co do grafiki mam pewne zastrzeżenia. M.in. do animacji budowy, niespecjalnie mi się podoba. I dźwięki momentami są przeciętne.

Mi to tez tak średnio podchodzi,

Za to obejrzałem po raz kolejny filmik i jedna rzecz zwróciła moją uwagę.
Podczas używania przez Nighthawka umiejętności tej z namierzaniem, któryś z komentatorów mówi coś takiego:
"No to jest umiejętność którą dodaliśmy w ubiegłym tygodniu"
Oficjalna informacja na temat tej umiejętności pojawiła się około 9 kwietnia. Data opublikowania BR2 to 16 kwietnia czyli powiedzmy że może to miał na myśli mówiąc "tydzień"
Tylko że jest jedna rzecz, Kareune już jakiś czas temu mówił około 27 lutego iż mają już wybrany mecz i pozostaje im go tylko "obrobić".
Teoria spiskowa jak nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battle Report specjalnie zaskakujący nie jest. Chyba tylko jedna nowa jednostka została zaprezentowana - Nighthawk, o niej nigdy wcześniej nie słyszałem (chyba, że była gdzieś prezentowana na nieoficjalnych stronach, bo na głównej oczywiście nic nie ma). Pozostałe już wcześniej były. Nie podoba mi się sposób tworzenia zainfekowanych Terran - wolałbym aby było tak jak w jedynce, że trzeba przejąć centrum dowodzenia od Terran, chociaż taka zmiana zapewne podyktowana jest balansem i wyeliminowaniem losowości (jeśli wśród przeciwników nie ma Terran to nie można ich stworzyć, przez co nie można użyć tej jednostki, co może gwałtownie zmienić przebieg bitwy itd.). Oczywiście z logiką nie ma to nic wspólnego, no bo skąd niby oni mieliby się wziąć z tych kokonów. Animacje budowy u Terran akurat przypadły mi do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 19:42, Principes napisał:

Wytłumacz mnie wobec tego, dlaczego Mass Effect można było wydać w wersji PL/ENG w rozsądnej
cenie?

To jest zapewne słodka tajemnica CDP (o ile faktycznie w zestawie znalazła się wersja angielska - parę razy spotkałem się z narzekaniami, że można jedynie wybrać pomiędzy "polską pełną" a "polską kinową" - ale sam tego nie weryfikowałem), która nigdy nie ujrzy światła dziennego :).

Dnia 16.04.2009 o 19:42, Principes napisał:

Dlaczego gry wydawane przez EA również posiadają możliwość wyboru języka, a nie
kosztują fortuny?

EA swoje gry wydaje u nas sam - odpadają im marże dla pośredników (konsul z EA kiedyś "chlapnął", że polski oddział nie ma nic do gadania - o wszystkim decyduje "centrala") i konieczność negocjowania z wydawcami. Poza tym ich ceny takie atrakcyjne nie są - "tania seria" za 50 zł mówi sama za siebie :).

Dnia 16.04.2009 o 19:42, Principes napisał:


Co się tyczy oryginalnego WIII - głosy podłożono świetnie, nie mam większych zastrzeżeń.

Arthas jest mizerny (w wersji angielskiej) - ma fatalny akcent, powinien przemawiać czystą angielszczyzną (w końcu - wysoko urodzony), najlepiej "British English", a nie jak jakiś koleś wzięty prosto z ulicy. Poza tym wiele głosów nie umywa się do WII, tacy choćby Orkowie są zupełnie bez wyrazu (pozbawienie tego drapieżnego, zapitego tonu ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hilfe, ludziska.
Gier od Blizzarda mam multum, ale wyskakuje mi... błąd.
Próbowałem ''sztuczki'' z us.battle.net i eu.battle.net - ale wyskakuje mi to:
http://is.gd/xt5E
Jednocześnie otwierając stronę, w której wyświetla się komunikat:

We are sorry, but we couldn''t find any results matching your search term or the article you have tried to view is currently not available.

Zależy mi na wzięciu udziału w becie, także pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, póki co najwyraźniej BN chwilowo padł... pewnie przez masowe rejestracje gier. Nie martw się, zdążysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem udział w dyskusji na forum w Battle.net i dowiedziałem się...
... że to nie wina przeładowania Battle.neta. Super, co?
To są indywidualne przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Arthas jest spoko (:P), jakoś mi ten jego akcent i zawadiackość pasowały, to w końcu książę, który widać, że jest niesubordynowany i lubi się sprzeciwiać, przeciwko etykiecie pewnie też :P. A orkowie są również fajni. W ogóle najbardziej słabują tylko polskie głosy. Wszystko byłoby OK, ale przy słuchaniu dialogów nieraz bolą mnie zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż - jak to ktoś kiedyś powiedział: "racja jest jak (_!_) - każdy ma swoją" :). Ja mam swoje zdanie, Ty swoje - i niech tak zostanie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 18:10, Revanchist napisał:

Widzieliście może nową odsłonę strony SCLegacy? Jednym słowem - AWESOME. Bardzo ładnie
to zrobili i w sumie warto było tyle czekać.


Rzeczywiście, prezentuje się naprawdę p-i-ę-k-n-i-e. Szkoda tylko, że miejscami nadal jest na niej pustawo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, gdzie jest cała zawartość poprzedniej poprzedniej (to celowo :)) wersji, jak np. tekst "Evolution of StarCraft" z unikatowymi screenshotami z wersji beta SC i BW, na których można było zobaczyć pierwotny model Battlecruisera czy Goliatha z miotaczem ognia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się jeszcze zachować i tekst (znaczy się, to tłumaczenie było...) i screeny, jak widać, dobrze, że to zrobiłem, skoro ten tekst zniknął z SCLegacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno StarCraft II ma mieć swoją premierę pod koniec tego roku. Podobne plotki krążą już od bardzo dawna, ale tym razem można potraktować to jako oficjalną zapowiedź Blizzarda. Ciekaw jestem czy rzeczywiście się sprężą i dotrzymają tego słowa, czy może jednak przyjdzie nam przeżyć kilka opóźnień w premierze. Czas pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobry i ciekawy wywiad, wreszcie coś istotnego i bardzo interesującego ostatnimi czasy. Co prawda o tym, że kampania Terran będzie bardzo zróżnicowana i każda misja przyniesie nowe wyzwania i będzie swego rodzaju "mini-gierką" wiedziałem, ale widzę, że panowie z Blizzarda mają bardzo dużo dobrych pomysłów i zapewnią najlepsze doznania w kampanii single. Dobrze, że zrezygnowano z misji typu "zniszcz wszystkie bazy wroga", bo nigdy takich zadań w RTSach nie lubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować