Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2007 o 21:15, Daimon_Frey napisał:

Ach o WarpRay, nie jest duży więc nie skojarzyłem go z dużą jednostką ;)
WarpRay może i jest skuteczne ale niestety muszą długo strzelać aby być skuteczne, co niestety
czyni je mało skutecznymi przeciwko mniejszym jednostkom. Jak dla mnie nadal brakuje tu jakiejś
jednostki pokroju Carriera.


Dlatego napisałem, że w wsparciu z feniksami może być groźny.
Ale fakt. Brakuje jednostki uniwersalnej pokroju Carriera. Ale możliwe, że będzie. Blizz na pewno nie pokazał wszystkiego :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyuu~! Rispekt :) Braku profesjonalnego podejścia do sprawy nie można Ci zarzucić :)
A tak w ogóle to dziękuję za wskazanie tego Templariusza. Rzeczywiście jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 23:28, Napek napisał:

Braku profesjonalnego podejścia do sprawy nie można Ci zarzucić :)


Hehe, ciekaw jestem, czym różni się "profesjonalne" gapienie się na kolorowy filmik od "amatorskiego" gapienia. Pewnie wyrazem twarzy... (W pierwszym przypadku pokerowy, w drugim ekstatyczny.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 18:06, Matteos napisał:

Hehe, ciekaw jestem, czym różni się "profesjonalne" gapienie się na kolorowy filmik od "amatorskiego"
gapienia. Pewnie wyrazem twarzy... (W pierwszym przypadku pokerowy, w drugim ekstatyczny.)

To pierwsze wymaga chęci, ale i czasu :) Mnie ciągle brakuje tego drugiego i dlatego zmuszony jestem ograniczyć się do gapienia amatorskiego :P
Ale nawet abstrahując od tego, trzeba dobrego wzroku, sporej dawki cierpliwości i ogromnej pasji, żeby wypatrzeć te wszystkie szczególiki, które nam zaserwowałeś, a to już jest jakaś forma profesjonalizmu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skądś mam :P

Jeżeli moje poprzednie obrazki cie nie przekonaly to patrz jak wygladal WC3 w pre alpha:

1. Jeszcze jeden screen ze stara :D
2. Niemal gotowy warcraft
3. Łasny widoczek, można zauważyć menu ze zdolnościami postaci.
4. Widać pierwsze założenia odnośnie WarCrafta 3. Chyba mial być takim Mythem z elementami RPG.

20070607234312

20070607234331

20070607234424

20070607234509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 23:25, Abomek napisał:

PS. Jak sądzicie jaka gra miala tak wygaldac? :D:D:D


Jak opinia publiczna to zobaczyła , to zbeształa Blizzarda, wyśmiała i zmieszała z błotem. W związku z tym Panowie z zamieci, widząc co się święci, momentalnie przerobili całkowicie silnik graficzny Starcrafta na nieco mniej drugo-warcraftowy i wyszło jak wyszło (100 razy lepiej).
Ale ja raczej nie doszukiwałbym się w tym jakichkolwiek aluzji do Starcrafta 2. W tym przypadku aż tak gwałtownej przemiany w stosunku do tego co już zostało pokazane, IMO raczej nie będzie.
A to co już zostało pokazane, mnie osobiście zbyt wielkim optymizmem nie napawa :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 23:25, Abomek napisał:

PS. Jak sądzicie jaka gra miala tak wygaldac? :D:D:D


Kiedyś widziałem te screeny i z tego co wyczytałem, to była to bardzo wczesna alfa, naktórej sprawdzano tylko zbalansowanie rozgrywki. Silnik (na szczęscie) zmieniono:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 07:25, Dann napisał:

A to co już zostało pokazane, mnie osobiście zbyt wielkim optymizmem nie napawa :-/


To już jest nas dwóch - jak dla mnie to co chcą nam sprzedać panowie z Zamieci powinno nazywać się Starcraft De Luxe tudzież Starcraft: 10th Anniversary...
Aczkolwiek mam w pamięci Warcraft III - na zrzutach podanych przez Abomka widać wyraźnie jak różni się wersja finalna od pierwszych zapowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 08:20, Wodzasty napisał:

To już jest nas dwóch - jak dla mnie to co chcą nam sprzedać panowie z Zamieci powinno nazywać
się Starcraft De Luxe tudzież Starcraft: 10th Anniversary...


Dokładnie. Ja osobiście oczekiwałem ogromu małych zerlingów i równie małych marines oraz gigantycznych i majestatycznych (jak zresztą przystało) battlecruiserów oraz Carrierów. Bo przecież co może jeden mały marine strzelający z karabinku do takiego Battlecruisera ? Absolutnie nic ...
Liczyłem, że wszystko zostanie bardziej urealnione i wyskalowane (jak na filmikach z 1), że zostanie jednocześnie zachowany mroczny klimat świata, ze Starcraft 2 będzie naprawdę czymś nowym. A tu się okazuje, że atm mamy kolorową lipę w jeszcze bardziej kamienno-papierowej otoczce :-/

I powtarzam. Jeśli to się nie zmieni, to grę i tak kupię, ale tylko i wyłącznie z chęci poznania dalszych losów bohaterów takich jak Jim Raynor czy też Zeratul. Mam nadzieję, że chociaż tego Blizz nie zwali. :-/
Multi itp. na wstępie odpada. A wszystko to przez koreańców. :-PP

Dnia 08.06.2007 o 08:20, Wodzasty napisał:

Aczkolwiek mam w pamięci Warcraft III - na zrzutach podanych przez Abomka widać wyraźnie jak
różni się wersja finalna od pierwszych zapowiedzi...


IMO tu już nie chodzi tylko o grafikę, ale również o styl grania, który z tego co widać, kompletnie się nie zmieni. Nadal te same zręcznościowe schematy wzbogacone o kilka nowych. Wiem, że to ma być swoisty powrót do korzeni czy cuś :-) (vide C&C TW) ale ja osobiście nie tego się spodziewałem po 10-ciu latach oczekiwania !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 08:44, Dann napisał:

IMO tu już nie chodzi tylko o grafikę, ale również o styl grania, który z tego co widać, kompletnie
się nie zmieni. Nadal te same zręcznościowe schematy wzbogacone o kilka nowych. Wiem, że to
ma być swoisty powrót do korzeni czy cuś :-) (vide C&C TW) ale ja osobiście nie tego się spodziewałem
po 10-ciu latach oczekiwania !!


Ale czego się spodziewałeś? Diametralne czy rewolucyjne zmiany w tak doskonale zbalansowanym systemie oznaczają tylko samobójstwo. To jakby próbować coś zmieniać w "Słonecznikach" van Gogha.
Blizz wyraźnie napisał, że nie będą zmieniać tego co okazało się być sprawdzone i idealne, bo łatwo coś popsuć. A dobrze zdają sobie sprawę z tego, że nie mają tu do czynienia ze zwykłym rts-em tylko ze Starcraftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie zadziwiające. Innym firmom by wypominano, że powielają schematy, nie wymyślili niczego nowego. A w przypadku takiego hitu jakim jest StarCraft i firmą jaką jest Blizzard to jest niemożliwe. Blizzard to święta krowa wynika z tego. Poza tym to chyba dobrze, gra ma już prawie 10 lat, nowe pokolenie będzie w nie grać i w ogóle nie czuło tej atmosfery. Znów miliony ludzi będą rżnąć w SC2. Już sobie wyobrażam zapchane serwery Battle.Netu i oczekiwanie na możliwość stworzenia gry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 10:43, Modest-Vermin napisał:

To jest właśnie zadziwiające. Innym firmom by wypominano, że powielają schematy, nie wymyślili
niczego nowego. A w przypadku takiego hitu jakim jest StarCraft i firmą jaką jest Blizzard
to jest niemożliwe./.../


No właśnie. Swoją drogą, jak byś widział odwrócenie do góry nogami całej mechaniki gry Diablo 2 w Diablo 3. Czy nie jest trochę tak, że nikt nie wymaga od Blizza dotykania charakterystyk czy tworzenia całkiem nowego mechanizmu walki w trzeciej części? Może jest tak właśnie ze Starcraftem. Niech poprawią grafikę, dadzą nową fabułę, poprawią drobne błędy (są takie?) ale fundamentu nie ruszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 10:38, GeoT napisał:

Ale czego się spodziewałeś? Diametralne czy rewolucyjne zmiany w tak doskonale zbalansowanym systemie oznaczają tylko samobójstwo. To jakby próbować coś zmieniać w "Słonecznikach" van Gogha.


Ale przyznaj sam, że kilka nowinek by się zdało... Coś co sprawi, że będzie to faktycznie część druga, a nie podrasowana jedynka... Wciąż liczę na to, że Blizzard zwyczajowo dawkuje nam informacje i jeszcze grzmotnie nas na odlew...

Dnia 08.06.2007 o 10:38, GeoT napisał:

Blizz wyraźnie napisał, że nie będą zmieniać tego co okazało się być sprawdzone i idealne, bo łatwo coś popsuć. A dobrze zdają sobie sprawę z tego, że nie mają tu do czynienia ze zwykłym rts-em tylko ze Starcraftem.


Fakt, przecież nie zmienia się dogmatów religijnych... Aczkolwiek po obejrzeniu filmiku z Tychusem Findlayem miałem dziwne uczucie, że trochę przegięli... Terran Marine przypomina teraz bardziej cyborga niż człowieka w pancerzu...

Gratuluję towarzyszu Sekretarzu...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starcraft... Ahh co bym dał by muc chociaż w jedynkę zagrać... Ale widziałem trainer z 2 i prezentuje się nieźle. Trzymajmy Kciuki za nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 10:38, GeoT napisał:

Ale czego się spodziewałeś? Diametralne czy rewolucyjne zmiany w tak doskonale zbalansowanym
systemie oznaczają tylko samobójstwo. To jakby próbować coś zmieniać w "Słonecznikach" van
Gogha.


Czego oczekiwałem ? To już napisałem w poprzednim poście. Oczekiwałem czegoś nowego, a nie remake''u jedynki, gdzie jedynie fabuła będzie nowa. Wielka gra powinna mieć wielką kontynuację (szczególnie po 10-ciu latach), a nie jedynie odświeżoną wersję z zerowym poziomem innowacji. To już nie będzie ten sam boom i zachwyt, co przy części pierwszej. A przecież wszyscy wiemy, że Blizza stać na dokonanie czegoś takiego po raz drugi ;-).

Dnia 08.06.2007 o 10:38, GeoT napisał:

Blizz wyraźnie napisał, że nie będą zmieniać tego co okazało się być sprawdzone i idealne,
bo łatwo coś popsuć. A dobrze zdają sobie sprawę z tego, że nie mają tu do czynienia ze zwykłym
rts-em tylko ze Starcraftem.


Kurcze, Blizz chyba wie co robi. Znają się na robieniu gier i dlaczego mięliby się bać zrobić coś nowego ? Już piszę : po prostu wiedzą, ilu zwilenników (czytaj w Korei :-)) ma dotychczasowa forma. A nowa odsłona może się nie spodobać albo co. Innymi słowy : poszli na łatwiznę i tyle.
Osobiście liczyłem, że Starcraft 2 będzie bardziej ... strategiczny, a mniej schematyczny od jedynki. Niestety zapowiada się coś zupełnie odmiennego.
Starcrafta 1 cenię tylko za fabułę (dziwne jak na RTSa, co ? ;-)) i widzę, że z dwójką, jeśli blizz nie zwali i tego aspektu, będzie tak samo. :-/ (w Starcrafcie, nie oszukujmy się, strategii jest tyle co kot napłakał i aż dziw bierze, że w dwójce ma być jej jeszcze mniej :-/).
Ale to tylko moje osobiste odczucia

Blizzard coraz bardziej lubuje się w powielaniu schematów (już Diablo 2 to pokazało). Może kiedyś robili gry wielkie i innowacyjne , ale teraz zwyczajnie dostosowują się do potrzeb i wymagań rynku, bojąc się wyjść z czymkolwiek nowym. Dziwne jak na firmę o takim (prowdopodobnie :-)) prestiżu i możliwościach. To już podchodzi pod politykę EA. :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dann myśle że nie ma co juz sie rozczulać nad wyglądem SC2 bo do premiery jeszcze dużo czasu i jeszcze wiele moze sie pozmieniać z drugiej strony myśle że niechciałbym aby sama gra wprowadzała za dużo innowacji bo ludzie ja pokochali za to jaka jest a nie za to czym miałaby sie stać w części drugiej. Sam twierdzisz ze ty ją cenisz za samą fabułe a sama forma rozgrywki Ci nie odpowiada i przejdziesz ją wylącznie dla fabuły ale takich jak ty jest moze garstka. Dużo ludzi ją ceni sobie właśnie za ten typ rozgrywki a dla tych bardzo wymagających strategów sa inne pozycje które im bardziej bedą odpowiadały niż StarCraft wiec nie bądź zbyt zawiedziony nową odsłoną StarCrafta bo to jest StarCraft a nie SupremeCommander.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę dalej są niedowiarkowie, (Blizz i EA boszzzzz co za porównanie) więc przeanalizujcie screeny. Blizzard pokazuje nam nieskończoną grę. Wiele się może zmienić. W drugim poscie screeny 1 i 4 pokazują gry pod koniec produkcji. Prawda, że i tak jest różnica? 2 i 4 to jest mniej wiecej czas gdy WC3 stawał się betą. Wszstko to wskazuje, że Blizz może diametralnie zmienić rozgrywkę i wygląd. Osobiście tego nie chcę - po co ulepszać ideał?

Kolejna rzecz najważniejasza rzecz - czego od kogo chcecie? Dla kogo Zamieć robi tę grę? Gra ma być BARDZO grywalna, a nie być innowacyjna. W zasadzie wszystkie RTSy to po prostu trochę zmieniona kopia Warcrafta jedynki albo kknd zależnie co było pierwsze. Jak napisał GeoT to wcale nie jest dobry pomysł zmieniać mechanikę w TAKIEJ grze.

I ostatnia rzecz na koniec tak dla zastanowienia. Diablo ]|[ jest robione. I to przez twórców poprzednich części. Teraz nazywa się HellGate: London i prawdopodobnie ukaże się w 2009 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 14:32, Dann napisał:

/.../


Może i masz rację. W zasadzie od takiego potentata jak Blizz można spodziewać się więcej ... dużo więcej.
Ale kto wie co tak naprawdę dostaniemy w finalnej wersji. Taka wczesna beta (albo późna alfa jak kto woli) jest najpewniej baaardzo daleka od tego co przedstawią klientowi w końcowym produkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować