Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Oby tylko płatny BNet w Rosji nie był przymiarką Blizzarda do płatnego BNeta wszędzie (co sugeruje M.Patcher)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 14:45, Volvox napisał:

Oby tylko płatny BNet w Rosji nie był przymiarką Blizzarda do płatnego BNeta wszędzie
(co sugeruje M.Patcher)


Przecież mówili, że darmowy będzie darmowy.

A Pachter niech sobie gada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luzac, Feallan, Matteos a nawet Dann niech ktorys z Was wejdzie na BN, bo nooby z ktorymi mam nieprzyjemnosc dzisiaj grac dobijaja mnie. Jeden zupelnie nic nie robil, drugi chomikowal gdzies swoja armie i nic nia nie robil trzeci nie wpadl na to, ze mineraly i gaz nie sa tylko po to, zeby je kolekcjonowac, a budowac baze i armie. I tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 19:35, B1SH0P napisał:

Jest ktoś chętny aby pograć 2v2 albo nawet 4v4? :-P


Wchodz na BN, jak wspomnialem nooby mnie dobijaja. Rozegralem kolejna gre to nie dosc, ze bronilem siebie to jeszcze sojusznika nooba. Wrog atakuje z powietrza, a ten Zeloty robi. wojman[at]sztab.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba rzeczywiście ulepszyli cały ten system awansu. Nie poszło mi w placementach i wylądowałem w Silver. Ale że nie ze mną te numery BN, to rozpocząłem krucjatę o wyższą ligę. System podsuwał mi coraz lepszych (sądząc po metalach szlachetnych) graczy, aż szybko dotarłem do miejsca 4. Wtedy po raz pierwszy wylosowano mi diamentowego przeciwnika, którego po długim boju pokonałem. Dostałem za to promocję do Gold, i to od razu do top 10. Wydaje mi się zatem, że odpowiednie algorytmy lepiej radzą sobie z umiejscawianiem poszczególnych graczy. Choć naturalnie, ze względu na krótki czas testowania, może to być tylko wrażenie. Zobaczymy, ile czasu mi zajmie przejście do Platyny (zakładając, że to kiedykolwiek nastąpi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś porady do gry Protossami? Jak nie terran mnie zrushuje dwoma statkami niewidzialnymi albo zerg zerglingami. Wkurzają mnie już te przegrane. A czasem w PvP przeciwnik z dwoma gatewayami buduje szybciej niż ja z 4 warpgateami. Bezsens. Nie mam jednej wypracowanej taktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto by się pisał 4v4 lub jakis custom (jeśli byłoby 8 osób to możnazagrac w zerg invasion czy jakos tak ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 18:20, Gromo napisał:

Macie jakieś porady do gry Protossami?


Nie jestem żaden PrO, ale w Tossie orientuję się nieźle. Otóż rasa ta jest bardzo specyficzna: opiera się na kontrowaniu. Tutaj nie ma tanich uniwersalnych jednostek jak Marauder czy Hydralisk - każdą akcję trzeba obmyślić na trochę do przodu. Podstawa: musisz wiedzieć, w co idzie przeciwnik.

PvZ
Wysyłasz proba na zwiad. Niezależnie od taktyki i tak na 101% spróbuje wejść Ci do bazy zerglingami, nieodzowne jest zrobienie walla. Nie jest to nieprzepuszczalna ściana Terrana, tylko takie ustawienie budynków przy rampie, by pozostawić wąskie przejście możliwe do zatarasowania 1-2 Zelotami. Pooglądaj replaye, szybko załapiesz, o co chodzi. Po dostawieniu Cannona nie jest wcale tak prosto dostać się do środka. Zauważ, że każda mapa ma takie wąskie gardło przy mainie. O ile nie masz dużej przewagi, zawsze przy wymarszu wojskiem zostawiaj ze dwóch blokujących wojowników w tym miejscu, by pod nieobecność głównych sił pieski nie zrobiły sieczki z bazy. Jeśli jegomość zastawia się "wieżyczkami" i samymi zerglingami, znaczy to iż techuje. Użyj observera, by zobaczyć, czy idzie w Air czy Ground. Przy Air potrzebny będzie Stargate, przy Groundzie Colossus. Kolos to jedyna jednostka w arsenale Toss, której boi się Zerg - naucz się efektywnie nim posługiwać (nieodzowny jest upgrade do zasięgu). Cokolwiek byś nie robił, na lądzie Zerg zawsze będzie miał przewagę liczebną - konieczna jest inwestycja w jednostki zadające obrażenia obszarowe. Polecam wspomniane Kolosy, PsiStorm to trudniejsza w obsłudze zabawka. Tak naprawdę Stalkery i Zeloci służą za żywe tarcze dla Colossusa, a zwycięstwo w tym meczu polega na pushu jedną, zwartą grupą uderzeniową.

PvT
Aby była jasność - w tym meczu masz prze[fajnie]. MMM+G niszczy cały ground Tossa i nic na to nie poradzisz. Beletrystyczne opisy nie oddają ducha tej potyczki - pozostają replaye i analiza zagrań. Ogolnie musisz wykorzystać cały potencjał swych jednostek, podczas gdy Terran niemalże pozostaje przy A+Move. Standardowy build to Gate+Zelota+Cyber+Stalker+Robo+Immortal/Obs. Stalker jest konieczny, by odgonić Reapera, obs szpera we wrogiej bazie. To jest absolutnie niezbędne - Protoss to kontry. Nie obronisz się przed atakiem, jeśli nie poznasz składu sił uderzeniowych. Na piechotę trzeba szybko opracować Szarżę i Storm (lub Kolosa, ale to trwa dłużej i można nie dożyć). Na Banshee być może potrzebny będzie nawet Stargate - zależy to od ilości. Smutna prawda jest taka, że Terran ma hard counter na każde zagranie i pozostaje iść w ilość (jakkolwiek to głupio przy Tossie nie brzmi). Szybki VR może służyć do harassu, ale wojny się nim nie wygra. W czysty mech chyba nikt nie idzie - bo Immortal zjada pojazdy Terrana. Ze względu na atak dystansowy MM nie warto robić szczelnego walla.

PvP
Niesamowita nuda. To nie liczy się finezja, tylko brutalna siła. Od początku produkuj Zelotów, potem pompuj inne unity. Prob zwiadowczy powie Ci, jak wygląda sytuacja - jeśli przeciwnik nic nie ma, poszedł w proxy i gdzieś z boku gromadzi zelotów/stalkery. Zablokuj rampe. Jeśli się bunkruje, użyje obsa. Bardziej zaawansowane jednostki mają mały priorytet - w tym meczu główną siłą są T1 i T2 na upach. Od czasu do czasu ktoś bawi się we wczesny VR, ale to działa tylko w niskich ligach.

Uwagi ogólne:
1. Liczne wojsko>>Liczne upgrade''y.
2. Trenuj używanie Force Field.
3. Nie ma takiej bitwy, w której potrzebne są mass Carriery - za taką samą cenę kupisz VRs, które to zrównają z ziemią każdą bazę. W lotniskowce trzeba dużo inwestować (upgrade do ataku, do myśliwców...) i nie zawsze jest to opłacalne.
4. Dobrego gracza nie pokonasz DT rushem czy VR rushem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u tossa podstawa to stalker + sentry i od tego rozbudowujesz albo w zealoty albo w collosus albo w immortale itd
ogólnie u tossa liczy sie opanowanie terenu zanim ci terran wjedzie z thorem (mimo wszystko najczesciej terran bedzie mial jednostke massive) musisz nauczyc sie korzystac z FF tak, by odgrodzic czesc jego jednostek od glownej grupy, wtedy zamiast 1v1 bedziesz mial 3/4v1 w jednostkach

Matteos w PvT napisałeś, że robić storm, masz na mysli robienie HT? (nie mam polskiej wersji, a roznie tlumacza...)

w PvP colossus moze byc niezly zeby wchodzic do jego bazy i odwracac jego uwage (albo zniszczyc mu makro przez jego nie uwagę)

w PvZ zealoty stanowia tarcze, sentry zapewnia FF, stalker zapewnia antiair ^^

no i ogolnie air tossa zaczyna sie na observie przez VR a konczy na pheonixie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 00:59, Aku230 napisał:

Matteos w PvT napisałeś, że robić storm, masz na mysli robienie HT? (nie mam polskiej
wersji, a roznie tlumacza...)


Tak, Storm to Psionic Storm, legendarna umiejętność HT. Niestety w SC2 to już nie to, co kiedyś. Właściwie to jeśli nie mamy sporej ilości Templariuszy, to przydają się oni tylko w PvT do zwalczania piechoty (w dużej grupie wiadomo - rozwalą wszystko, tylko skąd tyle gazu?). Mimo wszystką są oni w tym spotkaniu szybciej niż Colossus, a Maruderzy nie będą przecież grzecznie czekać, aż zrobimy tech.

Dnia 28.05.2010 o 00:59, Aku230 napisał:

w PvP colossus moze byc niezly zeby wchodzic do jego bazy i odwracac jego uwage (albo
zniszczyc mu makro przez jego nie uwagę)


Dobry Toss ma porozstawiane Pylony przy obrzeżach bazy i może szybko warpować wsparcie. Do przegonienia Colossusa wystarczą ze daw stalkery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Czy;li że terran jest teraz imba? Skoro ma kontry na wszystko. Wczoraj przez te przegrane to już nawet zergami grałem parę walk. Nawet nieźle mi zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak przesiadam się na Terran. Protossi w tej becie są za słabi. Z zergami nie ma szans na początku bo szybko rushują. A Terranie zaś są IMBA w becie. Mam nadzieję że w drugiej fazie bety rto naprawią, bo szkoda tej rasy (Protossów), ładnie wyglądają ich jednostki i budynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 12:11, Gromo napisał:

Chyba jednak przesiadam się na Terran. Protossi w tej becie są za słabi. Z zergami nie
ma szans na początku bo szybko rushują. A Terranie zaś są IMBA w becie. Mam nadzieję
że w drugiej fazie bety rto naprawią, bo szkoda tej rasy (Protossów), ładnie wyglądają
ich jednostki i budynki.


Witam w klubie. Właściwie mam zamiar zrobić to samo. Ale już nie uważam Tossów za słabych.... wystarczy popatrzeć na kilka walk w wykonaniu Nony''ego lub WhiteRa. Po prostu trzeba nimi umieć grać. Terranami nie trzeba umieć grać... znaczy się wiadomo o co chodzi. ;-) Terranie mają perfect counter niemal na wszystko, dlatego nie wymagają takiego ogrania.
Ja przesiadam się na Terran z dwóch powodów: 1. I tak nie będę żadnym mistrzem Protossów, więc nie widzę powodu dla którego miałbym się trzymać akurat tej jednej rasy. 2. Za dwa dni ponad miesięczna przerwa od SC2, więc już teraz i tak nic to nie zmieni.
I jeszcze trzecia sprawa: Pierwsza kampania, to w głównej mierze zapewne ludzie, także trzeba się do nich przyzwyczajać. :-)
Aha, i bym zapomniał o najważniejszej rzeczy... Siege Tanks. Moja ulubiona jednostka w całym Starcrafcie, jedyna taka z zasięgiem większym niż pole widzenia. :-)
Doskonałe zarówno w ataku jak i w obronie. To jest niczym miłość od pierwszego rozłożenia. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 12:11, Gromo napisał:

Chyba jednak przesiadam się na Terran. Protossi w tej becie są za słabi. Z zergami nie
ma szans na początku bo szybko rushują. A Terranie zaś są IMBA w becie. Mam nadzieję
że w drugiej fazie bety rto naprawią, bo szkoda tej rasy (Protossów), ładnie wyglądają
ich jednostki i budynki.


to ciekawe, że na 2 turnieje protossi wygrali 1 a w obu mieli 3 miejsce, a terranie zdobyli tylko 2 miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jednostki nadal poruszają się "kupą", czy trzymają jako taki szyk? :D Bo trochę chaotycznie zawsze chodzili :P

Czy są jakieś filmiki na youtubie, które pokazują normalny mecz, nie zabawę jednostkami ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 13:45, necron1501 napisał:

Czy są jakieś filmiki na youtubie, które pokazują normalny mecz, nie zabawę jednostkami
? ^^


zdefiniuj "normalny mecz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować